Odpowiedz
Forum > Starając się - ogólne > '88 też się stara, a co! :)
Dowiedz się czym jest OvuFriend i w jaki sposób pomoże Ci zajść w ciążę
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Alexandra88
Przyjaciółka
44

Wysłany: 7 listopada, 18:54
Cytuj | (0) | Zgłoś
U mnie dzisiaj 14 do i również starania o pierwsza DzIdzie...
Ag a u Ciebie który dc?

Paulina Nessa
Koleżanka
16

Wysłany: 7 listopada, 19:05
Cytuj | (0) | Zgłoś
Zozo witamy witamy ;)

Ja dopiero 5 dc :/

październik 2017 - odstawienie antykoncepcji (plastry Evra 5 lat)
czerwiec 2018 - obserwacja cyklu - stwierdzenie, że @ się unormowała po anty
sierpień 2018 - dokładna obserwacja cyklu (z ovufriend)
wrześnień 2018 - badania w 3dc - lh, prolaktyna w normie, fsh za wysokie, estraidiol - za niski
październik 2018 - wizyta u innego gin, obniżone amh

Ag1988
Ekspertka
96

Wysłany: 7 listopada, 20:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
Alexandra88 napisała:
U mnie dzisiaj 14 do i również starania o pierwsza DzIdzie...
Ag a u Ciebie który dc?

Dziś 2 dc. i pierwsza tabletka clo w tym cyklu, zobaczymy. Kupiłam dziś też już pregnyl z całym sprzętem i mam nadzieje, że uda się zrobić zastrzyk na wizycie, bo jak w domu będę to musiała ogarnąć, to może być ciężko.. Także teraz czekam do 15 dc wtedy monitoring i zobaczymy, czy są szanse w tym cyklu czy nie...

Starania od 04/2018 -> pcos, cykle bezowulacyjne, 2cs z clo + 1 cs z pregnyl, Miovarian, olej z wiesiołka, siemię lniane i maca.

Alexandra88
Przyjaciółka
44

Wysłany: 7 listopada, 22:38
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ag1988 napisała:
Dziś 2 dc. i pierwsza tabletka clo w tym cyklu, zobaczymy. Kupiłam dziś też już pregnyl z całym sprzętem i mam nadzieje, że uda się zrobić zastrzyk na wizycie, bo jak w domu będę to musiała ogarnąć, to może być ciężko.. Także teraz czekam do 15 dc wtedy monitoring i zobaczymy, czy są szanse w tym cyklu czy nie...

To rozumiem ze pierwszy taz ten zastrzyk ? Ja miałam we wrześniu zastrzyk z ovitrelle - trochę się stresowałam ze będę musiała zrobić sobie zastrzyk. Jakoś nie było możliwości na wizycie. Ale powiem Ci ze nie było to takie straszne :) więcej się stresowałam niż było warto. Ale wiadomo jak masz możliwość żeby ktoś Ci zrobił zastrzyk to tym lepiej i bardziej komfortowo, w szczególności psychicznie :)
Mam nadzieje ze ten 15dc na monitoringu będzie dla Ciebie pozytywny :)

Wiadomość wyedytowana przez autora 7 listopada, 22:41

Ag1988
Ekspertka
96

Wysłany: 8 listopada, 09:15
Cytuj | (1) | Zgłoś
Tak, pierwszy zastrzyk! Oby, 20go mam wizyte! Oby był pęcherzyk, chociaz jeden!!!!

Alexandra88 lubi tę wiadomość

Starania od 04/2018 -> pcos, cykle bezowulacyjne, 2cs z clo + 1 cs z pregnyl, Miovarian, olej z wiesiołka, siemię lniane i maca.

Ag1988
Ekspertka
96

Wysłany: 8 listopada, 09:43
Cytuj | (0) | Zgłoś
A pózniej pierwsze święta w Trojeczke!!! Razem!!!

najra88
Autorytet
145

Wysłany: 8 listopada, 10:12
Cytuj | (0) | Zgłoś
Czesc Dziewczyny.
Mozna dolaczyc? Tez jestem rocznik 88 i w sumie staramy sie z mezem juz od 4 lat. Sytuacja wyglada u nas tak jak mam opisane w stopce ale nadal mamy nadzieje ze uda nam sie bez bardziej zaawansowanych zabiegow medycznych

bfaregz2cbfut3td.png
42cs o pierwsze dziecko
Ja - PCO, mięśniaki macicy, IO, niewydolność ciałka żółtego (?), jajowody drożne
Mąż - słaba morfologia nasienia (2% prawidłowych)

Zozo
Ekspertka
74

Wysłany: 8 listopada, 10:14
Cytuj | (0) | Zgłoś
O pierwsze dziecko się nie starałam. Za zdecydowałam tylko o jednym jedynym razie z myślą że i tak pewnie się nie uda za po jednym stosunku a tu niespodzianka :) teraz mamy 13 cykl starań i znów się nie udało wczoraj przyszła @. Muszę zmienić lekarza ten mi nic nie pomaga. Wyniki mam dobre jedynie tylko progesteron niski w 2 fazie cyklu. Ale 3 miesiące temu był w porządku. Więc nie wiem czy czasem mam bezowulacyjne cykle.. Dużo torbieli w jajnikach ale nie mam pco. Dostałam teraz luteine ale też tak w ciemno bo nie miałam monitoringu cyklu a on kazał od 16 dnia cyklu ja brać.

najra88
Autorytet
145

Wysłany: 8 listopada, 10:18
Cytuj | (0) | Zgłoś
Zozo napisała:
O pierwsze dziecko się nie starałam. Za zdecydowałam tylko o jednym jedynym razie z myślą że i tak pewnie się nie uda za po jednym stosunku a tu niespodzianka :) teraz mamy 13 cykl starań i znów się nie udało wczoraj przyszła @. Muszę zmienić lekarza ten mi nic nie pomaga. Wyniki mam dobre jedynie tylko progesteron niski w 2 fazie cyklu. Ale 3 miesiące temu był w porządku. Więc nie wiem czy czasem mam bezowulacyjne cykle.. Dużo torbieli w jajnikach ale nie mam pco. Dostałam teraz luteine ale też tak w ciemno bo nie miałam monitoringu cyklu a on kazał od 16 dnia cyklu ja brać.

W ostatnim cyklu wyszlo mi ze mimo owulacji mam bardzo niski progesteron (4.06 ng/ml) Lekarka kazala mierzyc temperature, pytala tez jak dlugie mam cykle i czy czuje owulacje. Po konsultacjach w tym temacie (bo nie mialam tez monitoringu pelnego) wyszlo ze owu mam przewaznie miedzy 15-16dc i pod zadnym pozorem nie mam brac duphastonu wczesniej niz w 17dc.

bfaregz2cbfut3td.png
42cs o pierwsze dziecko
Ja - PCO, mięśniaki macicy, IO, niewydolność ciałka żółtego (?), jajowody drożne

Zozo
Ekspertka
74

Wysłany: 8 listopada, 10:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja właśnie nigdy nie mierzylam temperatury nawet nie sprawdzałam testami. Zamierzam się wziąść do tego od tego cyklu :) u mnie progesteron wyszedł 1,5 :/ a w czerwcu miałam 15.

najra88
Autorytet
145

Wysłany: 8 listopada, 10:30
Cytuj | (0) | Zgłoś
Zozo napisała:
Ja właśnie nigdy nie mierzylam temperatury nawet nie sprawdzałam testami. Zamierzam się wziąść do tego od tego cyklu :) u mnie progesteron wyszedł 1,5 :/ a w czerwcu miałam 15.
Ech a ja myslalam ze moj wynik jest bardzo zly. W sumie ja nie badalam proga za bardzo w ogole moje starania z lekarzem nie sa milo wspominane bo za kazdym razem poprzednia lekarka rozkladala rece i tylko od drzwi pytala czy juz jestem w ciazy jak mnie widziala. Wreszcie powiedziala ze on nie wie co ze mna robic i wyslala do kliniki. Bez zadnych konkretnych badan itd. Po krotkiej przygodzie z klinika stwierdzilismy z mezem ze nie jestesmy na to gotowi - glownie ja nie jestem i znalazlam kolejna lekarke ktora mnie wysluchala, zrobila badania itd. Teraz bede powtarzac proga po owu w tym cyklu i ogolnie ide dzis na badania reszty hormonow bo mam 3dc. Mam nadzieje ze u Ciebie to byla jednorazowa akcja.

bfaregz2cbfut3td.png
42cs o pierwsze dziecko

Ania2014
Autorytet
126

Wysłany: 8 listopada, 11:58
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cześć dzisiaj mój 2 dc w przyszłym tygodniu mam wizytę u ginekologa więc liczę na konkretną propozycje działania bo już powoli mija rok starań a nie zabezpieczamy się już jakieś 2 lata Luby badania nasienia wykonał i z moimi aktualnymi wynikami i jego idzie "żądać" konkretnych działań bo niby owulacją jest a ciąży brak do tego umówiłam się do mojej endokrynolog porozmawiać na ten sam temat

A i staram się o pierwsze dziecko

niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia czynnościowa;

najra88
Autorytet
145

Wysłany: 8 listopada, 12:24
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ania dobrze ze chcecie jasno wymagac od lekarza dzialan itd. Ja nienaciskalam, robilam wszystko co mi lekarka mowi bo w koncu chyba wie lepiej niz ja. Skonczylo sie w sumie chyba tylko zmarnowanym czasem...

bfaregz2cbfut3td.png
42cs o pierwsze dziecko

Ania2014
Autorytet
126

Wysłany: 8 listopada, 12:30
Cytuj | (0) | Zgłoś
Myślę że muszę jasno wymagać bo już 30 na karku mój starszy odemnie o 4 lata więc czas najwyższy podjąć konkretne decyzję a nie bawić się że może się uda. Tym bardziej że od zawsze mam cykle różnej długości więc w grudniu zeszłego roku zaczęłam mierzyć temperaturę żeby wiedzie kiedy przyjedzie @ Annie czekać i się denerwować nie powiem ułatwia mi to trochę życie a i trochę potwierdza że owulacją jest ale na wizycie chce porozmawiać o monitoringu niestety moja lekarka przez ten czas kiedy odpuściłam sobie lekarzy zaczęła tylko 2 razy w tygodniu przyjmować na nfz więc będę musiała to zrobić prywatnie.

Na dokładkę mam namawia mnie na zmianę lekarza na taką ponoć dobrą klinikę w naszym mieście (drugi koniec miasta przyznanie godzina jazdy) a każda wizyta 200 zł ponoć dobrzy specjaliści ale to zobaczę po wizycie

najra88
Autorytet
145

Wysłany: 8 listopada, 12:36
Cytuj | (0) | Zgłoś
My na razie klinike odpuscilismy ze wzgledu na niezbyt przyjemne traktowanie przez lekarza, nie sluchanie tego co mowi pacjent i ciagle pospieszanie. Mialam uczucie bycia numerkiem w ich statystyce.
Przez najblizsze dwa cykle jedziemy naturalnie z suplementami a od stycznia jesli sie nic nie uda z nowa lekarka zaplanowalismy stymulacje. ZObaczymy co z tego wyjdzie ale dajemy sobie czas okolo pol roku zanim wrocimy do jakiejs kliniki i napewno bedzie to inna niz dotychczas.

bfaregz2cbfut3td.png
42cs o pierwsze dziecko

Ania2014
Autorytet
126

Wysłany: 8 listopada, 13:20
Cytuj | (0) | Zgłoś
Może trochę źle to określiłam bo to jest centrum zdrowia sami ginekolodzy i do tego szpital prywatny po sąsiedzku a wsszyscy lekarze pracują w pobliskim szpitalu państwowym ale najpierw zobaczę co ma mi do zaoferowania moja lekarka. W końcu na ostatniej wizycie mi powiedziała że Luby musi zrobić badania i wtedy zaczniemy dalej działać

najra88
Autorytet
145

Wysłany: 8 listopada, 13:55
Cytuj | (0) | Zgłoś
To mam nadzieje Aniu ze u Was szybko zaskoczy i nie bedzieci musieli szukac nigdy dalej jakiejsc kliniki ;)

bfaregz2cbfut3td.png
42cs o pierwsze dziecko

Ag1988
Ekspertka
96

Wysłany: 8 listopada, 19:15
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ania, powodzenia w staraniach, może kwestia "tzw. ciśnienia"i jak trochę wyluzujecie to się uda.

Alexandra88
Przyjaciółka
44

Wysłany: 8 listopada, 19:46
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja na wczorajszej wizycie u gina miałam potwierdzony pęcherzyk po prawej stronie. Także teraz działamy i później pozostaje czekać.

Z tym wyluzowaniem to bywa ciężko - bo w sumie nie da się o tym nie myśleć. Chociaż powiem Wam dziewczyny że mi w tym miesiącu wyjątkowo łatwo przychodzi nie nakręcanie się i mam nadzieję że już tak zostanie (najbardziej wariuje po owu).

A co do mierzenia temperatury też nie mierzę.

Wiadomość wyedytowana przez autora 8 listopada, 19:47

Ag1988
Ekspertka
96

Wysłany: 8 listopada, 19:48
Cytuj | (1) | Zgłoś
Alexandra88 napisała:
Ja na wczorajszej wizycie u gina miałam potwierdzony pęcherzyk po prawej stronie. Także teraz działamy i później pozostaje czekać.

Z tym wyluzowaniem to bywa ciężko - bo w sumie nie da się o tym nie myśleć. Chociaż powiem Wam dziewczyny że mi w tym miesiącu wyjątkowo łatwo przychodzi nie nakręcanie się i mam nadzieję że już tak zostanie (najbardziej wariuje po owu).

A co do mierzenia temperatury też nie mierzę.

A masz stymulacje w tym cyklu? Trzymam kciuki za pęcherzyk ;)

Alexandra88 lubi tę wiadomość

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)