X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '88 też się stara, a co! :)
Odpowiedz

'88 też się stara, a co! :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzen, ale super:) Gratki!!!

  • MarliOne Autorytet
    Postów: 253 253

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzen, mamba gratuluję serdecznie :)
    Enzunio na pewno będzie wszystko dobrze, choć rozumiem Twoje obawy. Ja genetyczne mam 27.12 i też troszkę się stresuję :)

    Nasz Aniołeczek 27.03.2014 [*]
    Synuś 28.06.2015 <3
    0eb3da863cad9a396ab5585b8ebaee96.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • kama005 Autorytet
    Postów: 5560 9584

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć. Też jestem rocznik 88 :)Jutro testuję a we wtorek robię betę.

    kasiaiic lubi tę wiadomość

    Wiktoria 11.07 12:12 3225g 55cm SN

    1usapiqvhk164civ.png
  • kamilaaa_88 Autorytet
    Postów: 395 502

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla kolejnych Mamusiek :-) coraz więcej serduszek się pojawia i oby tak dalej, trzymam kciuki <3

    relg8iikn5mn7s8i.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ekstra :)
    Ja byłam u gina i nici z dziecka, dopóki karmię piersią...
    No, ale trzymam kciuki za Was wszystkie :)

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • ParasOlka:) Przyjaciółka
    Postów: 95 63

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haloooo Halooo :) ósemeczki jesteście ?? U mnie nowy cykl :(
    Jednak grudzień nie był mój :(
    W tym cyklu mam spróbować z CLO, choć nie wiem czy to dobry pomysł.
    Moja lekarka przepisała mi go w ciemno tzn, nigdy nie miałam badań krwi, a cykle raczej owulacyjne...
    Dziś mój 3 dc na własną rękę zrobiłam hormony.
    Trzymajcie kciuki :)

    klz9mg7yyqfm3j2g.png
    010i9jcgg7le90fm.png

  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 01:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ucichło. Gdzie wszystkie 88? :>
    Trzymam kciuki ParasOlka. Zdecydowałaś się na clo? Jak wyniki?

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cały 88 w łóżkach siedzi :P

    Maniuś, Natka88 lubią tę wiadomość

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • kasiaiic Ekspertka
    Postów: 245 92

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja czekam na poród ale codziennie do Was zaglądam :)

    Maniuś, Natka88 lubią tę wiadomość


    Klara 28.12.2014
    Matylda 02.02.2017
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po prawie pół roku nie obecności chyba czas powoli wrócić do was kochane pewnie nie wiele z was mnie kojarzy. Na razie zastanawiam się nad powrotem do starań nie to żebyśmy się zabezpieczali czy coś ale tak jakoś odpuscilam juz wole żyć z myślą że będziemy sami no nic trudno. Wszystkim zafasolkowanym gratuluję a reszta juz nie długo ujrzycie te ll kreseczki na testach.

    MarliOne, Another lubią tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • ParasOlka:) Przyjaciółka
    Postów: 95 63

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Another wyniki no nie wiem może histeryzuje jak to mówi mój Maż i Mama ( tylko z nimi na ten temat rozmawiam :()Niby wszystko w normie ale...
    3 DZIEŃ CYKLU :

    TSH 3,43 ( 0,25 - 5,0 )
    FSH 6,31 ( 2,9 - 12,0 )
    LH 7,2 ( 1,9 - 12,5 )
    prolaktyna 27,67 ( 5-35 )
    Estradil 35,53 ( 18-147 )

    LH i FSH oki współczynnik 1,14 spoko.
    Ale reszta a głównie TSH złe.
    Po kryzysie weekendowym poszłam do mojej gin i oczywiście też nie widzi niby problemu. Wszędzie na forum dziewczyny piszą że takie TSH dla staraczki jest ZŁE !! musi być w okolicy -1 - 1,5. Oczywiście moja Doktor powiedziała że ona tak nie uważa jest w normie i wmawiam sobie niedoczynność itp. Mam regularne cykle,mam owulację wiec nie ma potrzeby interwencji endokrynologa.
    Biore clo pół tabletki, w piątek ( 11 dc ) ide na monitoring.
    Nie wiem czy to normalne ale od pierwszej dawki moje jajniki pulsują, cały dzień je czuje tak jak w okolicach owulacji, co chwile kłują.
    Nie wiem co robić trochę boj się tej stymulacji :(

    klz9mg7yyqfm3j2g.png
    010i9jcgg7le90fm.png

  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ParasOlko wydaje mi się, że jeśli gin nie widzi w tym problemu to warto byłoby się udać do endokrynologa. Na pewno da coś na TSH (nie masz wysokiego wyniku, ale na Twoją prośbę na pewno przepisze lek) i da coś na obniżenie prolaktyny, bo wydaje mi się, że ją też warto trochę "spuścić" w dół. Ale według mnie wyniki nie są złe, mogłyby być napraaawdę dużo gorsze, wtedy byłoby się o co martwić, teraz nie ma :).

    Kasiaiic trzymaj się dzielnie! Jesteśmy z Tobą duchem <3

    Witam potforku, stęskniłam się za Tobą :)

    Marta8880, kasiaiic lubią tę wiadomość

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • Marta8880 Ekspertka
    Postów: 241 182

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 01:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ParasOlka:) ja mam podobne wyniki a TSH nawet wyższe 4,2. I jak bym słyszała mojego gina że nie ma czym się przejmować. Zwróciłam mu uwagę że czytałam że TSH powinien byc na poziomie 1 to powiedział że tak ale taki wynik to nie jest powód braku ciąży, a gdy ciąża już bedzie to wyniki nie zaburzy rozwoju dziecka bo w ciąży hormony i tak diametralnie skaczą i sie zmieniają i wtedy na bieżąco się reguluje.
    No podwyższoną prolaktynę nic mi nie przepisał bo robiłam badania troche zestresowana i po 3 godz snu wiec mógł być niemiarodajny wiec w następnym miesiącu go powtórzę i jeśli będzie znów wysoki to wtedy będziemy go obniżać.
    Wracając do TSH ja doprosiłam sie Euthyrox 25 (najniższa dawka) po 5-6 tygodniach dopiero się powtarza wyniki więc zobaczymy czy chodź odrobinę spadło.
    A do endokrynologa warto i tak się przejść chociażby posłuchać jak drugi doktor ma opinie i może coś zadziała. Ja wizytę mam dopiero w drugiej połowie stycznia wiec zobaczymy.
    Jak mi powiedział lekarz rodzinny "Jak by od TSH zależało zajście w ciąże to polowe populacji by nie było" a z opowiadań dziewczyn na forum nie z takimi TSH zachodziły nawet 5-6-7 i się udawało. Większy wpływ na brak ciąży to ta prolaktyna niż TSH
    Tak na zakończenie dużo dziewczyn na forum dobrze radzi, inne to wróżą jak stare czarownice i gdyby tak sie słuchać to już bym musiała sobie miejsce na cmentarzu szukać ;) Lekarz lekarzowi też nie równy, ale mimo wszytko oni kończyli medycyn nie ja ;)
    Ja staram się pozytywnie myśleć i nie załamywać. Chociażbym miała zrobić milion badań i zjechać wszystkich możliwych lekarzy doczekam sie swojej dzidzi ! O ! :)

    3jgx3e3kfxdd9uap.png[/url]
  • ParasOlka:) Przyjaciółka
    Postów: 95 63

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) Marta zrobię tak jak mówisz mimo wszystko umówię się do endokrynologa dla swojego własnego spokoju . Na prolaktynę również zwracałam uwagę oczywiście dostałam odpowiedź że hiperprolaktyna to przede wszystkim szereg objawów których ja nie mam a nie tylko wynik krwi dają diagnozę, nie widzi problemu;/ Dużo czytam... może za dużo, ale co mam zrobić lubię wiedzieć sama wiele, słucham się grzecznie lekarki ale mam potrzebę włączenia własnej kontroli;) Łączy nas wszystkie jeden cel i dla większości najważniejsza misja życia ZOSTAĆ MAMĄ.
    Na mnie spadło to jak grom z jasnego nieba, któregoś dnia rano wstałam i poczułam, w głowie i sercu że potrzebuje tylko Ciebie maluszku do szczęścia. Budujemy dom który był jeszcze niedawno mega priorytetem , teraz średnio interesuje mnie budowa.
    Z zawodu jestem psychologiem i nigdy nie przypuszczałam że kiedykolwiek w sieci będe dzielić się takim rzeczami...SZOK teraz wiem że kobietę starająca się zrozumie TYLKO kobieta starająca się o dziecko :)

    Marta8880, SuSie lubią tę wiadomość

    klz9mg7yyqfm3j2g.png
    010i9jcgg7le90fm.png

  • Kiniacz Ekspertka
    Postów: 211 215

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2016, 20:32

    Marta8880 lubi tę wiadomość

    20140607580114.png

  • Marta8880 Ekspertka
    Postów: 241 182

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ParasOlka:) też nigdy nie przypuszczałam że znajdę sie na forum, zawsze się wręcz nabijałam z takich wianuszków wzajemnej adoracji. Lecz gdy zaczęłam sie starać przez przypadek znalazłam to forum i przyznam dużo pomocy tutaj dostałam i odpowiedzi na wiele nurtujących pytań i od razu lepiej na duchu się zrobiło.
    A wracając jeszcze do wyników dzisiaj przeczytałam na forum że dziewczyna zaszła w ciążę z TSH 7 i za parę tygodni rodzi zdrowe dziecko, więc nie dajmy sie zwariować :) Mój lekarz powiedział mi że jakiekolwiek problemy hormonalne można brać pod uwagę jeśli mamy zaburzenie miesiączkowania itp. a takich nigdy nie miałam, i najszybciej w ciąże jest zajść przez monitoring cyklu bo wtedy widać czy są jajeczka i odpowiednio pękają. (Od stycznia będę chodzić na monitoring i mam nadzieję że się w styczniu uda ;)
    p.s wyślij męża na badanie nasienia , ja swojego wysłałam i wyszło że za powolne są plemniki dlatego teraz pakuje w niego wszystskie możliwe pakiety witamin ;)

    ParasOlka:) lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kfxdd9uap.png[/url]
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tam wianuszki. Czasem po prostu trzeba sobie pogadać i się wygadać ;)
    Jeszcze jak można się doświadczeniem wymienić, to rewelka ;)

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 20 grudnia 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prezenty pokupowane? :D

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozdrawiam wszystkie swoje rowiesniczki :D ja w ciaze jeszcze nie zaszlam, no ale nasz rocznik przeciez tak latwo sie nie poddaje? <3 wiec dzialamy dalej :)

    zimowe_pozdrowionka_7.jpg

    Another, Kiniacz lubią tę wiadomość

‹‹ 88 89 90 91 92 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ