X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Acard-do dziewczyn które brały,biorą
Odpowiedz

Acard-do dziewczyn które brały,biorą

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 3 lutego 2016, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni co u Ciebie?
    ja robiłam badanie przeciwciał antykardiolipinowych, wyszły w normie, gin mówiła coś jeszcze o oznaczeniu białka S i profilaktycznej dawce Acardu, w ciąży ewentualnie Clexane. Tak czytam o tym Acardzie i dużo dziewczyn bierze profilaktycznie np. co drugi dzień najmniejszą dawkę lub tylko od pozytywnego testu ciążowego codziennie. Myślę czy nie zaszkodzę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2016, 12:05

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 3 lutego 2016, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jak narazie bez zmian. Na innym wątku pytałam się dziewczyn to powiedziały ze jest na zagniezdzenie i ukrwienie macicy.
    Dobrze ze u Ciebie badania wyszły dobre.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odgrzebuję :)

    Ja biorę 1 tabletkę/dzień. Dopiero startuję w tym cyklu z acardem. Wcześniej były dwa lata bezskutecznych starań po poronieniu.
    Acard może pomóc w zagnieżdżeniu pod warunkiem, że faktycznie w tym tkwi problem. U mnie jest mutacja mthfr 1298AC homo i pai hetrero. Wg lekarza, może to wpływać na problemy z zagnieżdżeniem przez tworzące się mikro skrzepy w macicy. Ale nie ma sensu się tym faszerować, jeśli problem leży gdzie indziej..

  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 5 tc, mi lekarz przepisał go, bo niezbadana jest przyczyna wcześniejszego poronienia.

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam.

    Mam pytanko do dziewczyn, które brały acard. Czy którejś z was miesiączka się skróciła?
    Za mną pierwszy cykl z acardem, dziś 3 dzień @ i od wczoraj jedynie jakieś plamienie, tylko pierwszego dnia było mocne krwawienie.
    Wcześniej miałam plamienie dopiero 4 dnia, a okres trwał około 5 dni.

  • Ewa1984 Autorytet
    Postów: 337 226

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    empiq wrote:
    Odświeżam.

    Mam pytanko do dziewczyn, które brały acard. Czy którejś z was miesiączka się skróciła?
    Za mną pierwszy cykl z acardem, dziś 3 dzień @ i od wczoraj jedynie jakieś plamienie, tylko pierwszego dnia było mocne krwawienie.
    Wcześniej miałam plamienie dopiero 4 dnia, a okres trwał około 5 dni.

    Hmm... ja acard biore od kilku cykli, od ostatniego poronienia. I tez zauwazylam ze @ bardzo mi sie skrocily. Jeden gora dwa dni normalnego krwawienia a kolejne dwa lekkie plamienie.
    Zastanawiam sie tylko czy to z powodu acardu czy moze cos sie zmienilo po pronieniu..

    c55frjjgkyizwxfz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2019, 20:29

  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarka kazała skoczyć 20dnia cyklu, ze względu, że acard działa nawet do 7. dni. Mówiła, że mogę mieć krwotoczne miesiączki jak się będzie brać do @. W razie pozytywnej bety wrócić z powrotem. U mnie dodatnie beta-2-glikoproteinowe.

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
  • An33 Koleżanka
    Postów: 119 9

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 6 dniu po owulacji, lekarz również zlecił mi acard, ale dzisiaj pojawiło się krwawienie z nosa... Czy ktoś tak miał? Czy to przyczyna brania acardu?

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to być przyczyną, Acard zmniejsza krzepliwość i łatwiej o uszkodzenia drobnych naczyń w nosie. U mnie tak się robiło jak brałam na własną rękę Acard od owulacji do @. Po kilku miesiącach jak się to powtarzało, przerwałam. Obecna dr z powodu mutacji w układzie krzepnięcia kazała mi brać Acard cały cykl, zgłosiłam że miałam krwawienie z nosa po kilku dniach, jak ja cały cykl dam radę?! Kazała kupić sobie spray regenerujący błonę śluzową nosa, ale nie przerywać. Biorę Acard już kolejny miesiąc, bez przerw codziennie i krwawienie z nosa nie wróciło 🤷🏼‍♀️

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ