X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne ANA p/ciała
Odpowiedz

ANA p/ciała

Oceń ten wątek:
  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam takie samo tsh, jak ty :)

    Tak, endometrioza to też choroba autoimmunologiczna. Mi wszyscy specjaliści, u których byłam powiedzieli, ze ana mogą skutecznie zablokować zaciążenie. Dla mnie to jest pewna nadzieja, bo może po zwalczeniu tego wreszcie sie uda. Leczy się to głównie sterydami. Ja mam jeszcze inne przeciwciała, więc pewnie dostane jeszcze heparynę, acard i może jakieś szczepionki. Ale na początek sterydy.

    Nie do końca wiem, jak to jest z toczniem. U mnie dsDNA to składnik rozszerzonego badania ANA. Na tocznia miałam jeszcze inne badania, czyli wniosek, ze może wykluczać, ale nie koniecznie. Zauważyłam w ogóle, ze te choroby się tak jakby "zazębiają", tzn. jedno badanie może potwierdzić prawdopodobieństwo kilku chorób, ale żeby je wykluczyć, trzeba wykonać kolejne, bardziej szczegółowe, które z kolei eliminują prawdopodobieństw kilku innych. Poza tym same wyniki podwyższone bez objawów klinicznych mogą nic nie znaczyć. Jak dla mnie to jest zbyt skomplikowane.

    O ANA pytałam, bo ja mam całkiem inny wynik niż twój. Składa się on z bardzo wielu parametrów i dokładnie widać, w które narządy te przeciwciała mi uderzają.

    Mi lekarz nie kazał powtarzać badania. Mam wynik drugi raz, bo przy robieniu tego panelu też go badają.

    Obyśmy się jakoś z tego wylizały :)

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby kochana bo to chyba nic ciekawego :( ja to się panicznie boję choroby z tego ;/ ale mam nadzieję, że będzie wszystko w porządku. A jakie Ty to ANA robiłaś że masz więcej parametrów? A co ogólnie mówią lekarze o tym twoim ANA ? Jest się czym martwić? Jak to tłumaczą lekarze?

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam ANA profil, albo ANA panel już nie pamiętam. W każdym razie mój wynik wygląda tak:
    Ro/SS- A52 <0,15
    La/SS B <0,15
    CENP-B <0,15
    Sel-70 <0,15
    dsDNA <0,15
    Jo - 1 <0,15
    MPO <0,15
    Pr3 <0,15
    AMA M2 0,15
    LC1 0,17
    LKM1 0,17
    PM sel 100 0,19
    SRP54 0,24
    SP 100 0,16
    gp 210 0,18
    Ku 0,18
    Sm 0,18
    U1-snRNP 0,18

    Każda z tych magicznych literek wskazuje na miejsce panoszenia się przeciwciał. Np. SRP54, które mam najwyższe wskazuje na zapalenie mięśni, skóry lub stawów.

    Wiesz ja pierwsze badanie robiłam w grudniu. Byłam akurat w trakcie trzymiesięcznej przerwy w sytmulacji, ale jak otrzymałam wynik, to przerażona zadzwoniłam do ginki. Powiedziała, żeby się nie martwić, że nie jest aż tak źle i ze zastosujemy sterydy. W międzyczasie natrafiłam na fajnego lekarza od endometriozy, który wskazał mi tą lekarkę w Zabrzu. Efekt jest taki, że do tej pierwszej już nie wróciłam (musiałam niestety wybierać między lekarzami), a u tej z Zabrza byłam dopiero raz. Nic konkretnego mi nie powiedziała, tylko kazała zrobić te bardziej szczegółowe badania. Raczej nie była nastawiona negatywnie, ale mówiła, ze jak te badania wyjdą źle i na laparo znajdą u mnie dużo zmian, to będzie ciężko. Póki co badania wychodzą fajne, więc chyba nadaje się do leczenia :)

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy wizyta :) ? Super że masz wyniki dobre :)) teraz są coraz większe szanse :) mam nadzieję, że zostaniemy mamusiami wkrótce :) a że te ANA nie spowodują nam żadnej choroby.

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero 6 maja. Karolcia, a może zrób sobie za jakiś czas jeszcze te podstawowe, które robi się przy niepłodności: ASA, APA, ACA, AOA. Często jak ma się jedne, to i drugie. Nie chodzi mi o to, żeby cię stresować, ale skoro u ciebie już coś jest na rzeczy, to może można dzieki temu by twoją immunologię kompleksowo podreperować i ciąża będzie raz dwa :)

  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam kolejny wynik i uwaga, uwaga...............znów UJEMNY!!!! hura.gif

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili super wieści :D A jaki to wynik teraz ??? ;)))
    A myslisz, żeby zrobić te inne badania ??? Hmmmm będę miała znowu o czym myśleć :p narazie musimy też powalczyć z tym nasieniem :(

    hajka lubi tę wiadomość

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChciałabymJuż wrote:
    Hmm a powiedz mi skąd jesteś? Ja w Krakowie byłam u świetnego lekarza - bardzo dobrze diagnozuje. Mamert Milewski się nazywa. Hmm dlaczego robiłam te badania i skąd podejrzenie? Hmm.. zaczęło się od tego że kilka lat temu bolało raz jedno kolano, raz drugie i inne stawy czasami. Ortopeda leczył, leczył i g... wyleczył. Ale po jakimś czasie samo przeszło. Kolana zaczęłam bardziej oszczędzać i jest nieźle. Ale ze 2 lata temu zaczęły mi się blokować biodra - tzn. jak się położyłam to nie mogłam ani się obrócić, ani usiąść, ani wstać, taki sakramencki ból był z prawej strony biodra. pomyślałam, zę pewnie mieśnie się spięły czy coś. Polecono mi dobrego rehabilitanta. Chodziłam regularnie. Próbował rozmasować, nakrejał jakieś naklejki, ustawiał, stabilizował i pomagało - na chwilę. Za dzień, dwa znów to samo. Powiedział, że po tylu spotkaniach powinno puścić, a skoro nie, to przyczyna jest głębsza i skonsultował się z panią doktor ortopedą i kazała zrobić właśnie ana1. Zrobiłam wyszło pozytywne. Napisane było w wynikach, że jak pozytywne to żeby zrobić ANA2 więc zrobiłam. No i to jakieś tam świecące, ziarniste czy coś. Polecili mi tego dr Milewskiego i on super mi wszystko wytłumaczył. Też byłam przerażona. Jak usłyszałam, ze to się leczy lekami przeciwrakowymi to mało zawału nie dostałam. Ale on powiedział, że to w bardzo skrajnych przypadkach. Że często bywa tak, że to "coś" jest w uśpieniu. Jak sie o tym wie, trzeba co jakiś czas kontrolować. U jednych się ujawnia i roziwja się choroba, a u innych jest całe życie w uśpieniu lub zanika całkowicie. Powiedział właśnie, że ciąża jest czynnikiem zapalnym, ale przecież z tego mi nie każe zrezygnować i nie oznacza, że na 100%. No i że powinnam raczej unikać ostrego słońca, bo to też czynnik zapalny. Już nawet na wiosnę. Nie chodzi o to, żeby w ogóle na nie nie wychodzić, ale by się smarować z dużym filtrem - szczególnie twarz i dekolt, bo co dziwne te obszary są najbardziej newralgiczne. Pierwszy rok się smarowałam.. teraz zapomniałam. Jak kupię krem (jakiś 25-30) to będę się smarować.
    Ale wiesz.. radzę nie wpadać w panikę. i przede wszystkim nie czytaj forum na ten temat, tylko się nakręcisz. Ja już się oduczyłam. Bo tam często piszą osoby, które miały dużo gorsze wyniki i człowiek przybiera sobie do głowy. Albo nie daj Boże coś zasłyszanego, że koleżanka mamy koleżanki kuzynki miała coś tam coś tam. To najgorsze. Ja Ci mogę polecić tego mojego lekarza.On akurat nawet nie jest reumatologiem tylko lekarzem chorób wewnętrznych i alergologiem. A jeśli mieszkasz gdzieś dalej, to poszukaj dobrego diagnostyka. Ja oprócz tych badań miałam jeszcze trochę innych. Wydałam sporo kasy, bo robiłam prywatnie, ale jestem spokojna teraz :)

    Powodzenia Ci życzę i duuuuużo zdrówka Kochana :)
    Umówiłam się na wizytę do tego lekarza, mam nadzieję, że mnie jakoś podniesie na duchu a niekoniecznie zdołuje..... Boje się. Wizyta 27.05 o 17:15

    Drzwiona lubi tę wiadomość

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Drzwiona Autorytet
    Postów: 464 386

    Wysłany: 1 maja 2014, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja bylam u pana Mamerta Milewskiego tez z polecenia. Niestety nie nastawil mnie pozytywnie, wizyta byla dal mnie bardzo przykra.
    Ogolnie potwierdzam slowa ChcialabymJuz , ze wszystko wytlumaczyl odnosnie postepowania ze mna, kazal co kilka miesiecy robic przeglad organizmu. jezeli chodzi o kwestie poloznicze to byla to rozmowa bolesna dla mnie jak zadna inna. Przykro sie slucha, gdy ktos w ramach pocieszenia mnie mowi, ze wcale nie bylam w ciazy, ze to tylko zlepek komorek, galaretka :( wiem, ze ciaza sie zle rozwijala , ale dla mnie to nie byla galaretka to bylo moje ukochane dziecko od momentu zobaczenia dwoch kresek na tescie.
    Nie kwestionuje fachowosci doktora. Znam pania ktorej lekarze dwalai max 10 lat zycia a dzieki doktorowi zyje juz o wiele dluzej i ma sie swietnie. Dlatego poszlam do niego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2014, 15:26

    25.09.2015 urodził się mój ukochany Dawid <3
    <3 mój Aniołek 15.02.2014 r. (8tc)
    <3 mój Aniołek 01.06.2014 r. (6tc)
    Św. Dominiku czuwaj nad nami...
  • Drzwiona Autorytet
    Postów: 464 386

    Wysłany: 1 maja 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_aa wrote:
    Umówiłam się na wizytę do tego lekarza, mam nadzieję, że mnie jakoś podniesie na duchu a niekoniecznie zdołuje..... Boje się. Wizyta 27.05 o 17:15
    Karolaa jezeli moge polecic to wiem , ze tez jest switeny lekarz od ana dr Dyczek na placu szczepanskim przyjmuje . Mialam isc do niego wybralam dr Milewskiego i zaluje, bo zdolowal mnie jak nigdy.

    pod moim wykresem jest opis wizyty wpisany na goraco, bylam bardzo roztrzęsiona..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2014, 15:33

    25.09.2015 urodził się mój ukochany Dawid <3
    <3 mój Aniołek 15.02.2014 r. (8tc)
    <3 mój Aniołek 01.06.2014 r. (6tc)
    Św. Dominiku czuwaj nad nami...
  • Drzwiona Autorytet
    Postów: 464 386

    Wysłany: 1 maja 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a i jeszcze ponoc dr Sacha jest dobry , jest hematologiem, ale tez nie poszlam do niego, na rzeczy wyzej wymienionego lekarza...

    25.09.2015 urodził się mój ukochany Dawid <3
    <3 mój Aniołek 15.02.2014 r. (8tc)
    <3 mój Aniołek 01.06.2014 r. (6tc)
    Św. Dominiku czuwaj nad nami...
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 1 maja 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za informacje ! Poczytałam opinie o tym dr Dyczek i chyba się jednak do Niego wybiorę, może będzie bardziej delikatny. Jakie masz miano i typ świecenia ??

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Drzwiona Autorytet
    Postów: 464 386

    Wysłany: 1 maja 2014, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak bedziesz po wizycie u Dyczka to czekam na info :)

    najpierw zrobilam ana1 bylo dodatnie, zrobilam ana2 i cos takiego bylo napisane metoda bla bla ;) stwiwerdzono obecnos przeiwcial przeciwjadrowych w mianie 1:640dajacych na komorkach HEp-2 obraz świecenia homogenny i ziarnisty.
    przeciwciała dsDNA ujemne
    nie wykryto przeciwciał przeciw antygenom z grupy ENA

    25.09.2015 urodził się mój ukochany Dawid <3
    <3 mój Aniołek 15.02.2014 r. (8tc)
    <3 mój Aniołek 01.06.2014 r. (6tc)
    Św. Dominiku czuwaj nad nami...
  • Drzwiona Autorytet
    Postów: 464 386

    Wysłany: 1 maja 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak to u Ciebie wyglada?

    25.09.2015 urodził się mój ukochany Dawid <3
    <3 mój Aniołek 15.02.2014 r. (8tc)
    <3 mój Aniołek 01.06.2014 r. (6tc)
    Św. Dominiku czuwaj nad nami...
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 1 maja 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dokładnie to samo tylko miano 1:160. Będę dopiero na koniec maja jak będę w Pl.

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Drzwiona Autorytet
    Postów: 464 386

    Wysłany: 1 maja 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To znacznie mniejsze :) jestem bardzo ciekawa co Ci lekarz powie.

    25.09.2015 urodził się mój ukochany Dawid <3
    <3 mój Aniołek 15.02.2014 r. (8tc)
    <3 mój Aniołek 01.06.2014 r. (6tc)
    Św. Dominiku czuwaj nad nami...
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 1 maja 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czemu robiłaś te badania? Masz jakieś objawy inne ?

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 1 maja 2014, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są niższe 2x i wynik mam graniczny ale mimo wszystko co świństwo mam :( i boję się że na coś zachoruje :(
    Najgorsze te swiecenia. Mnie dobijają:/

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Drzwiona Autorytet
    Postów: 464 386

    Wysłany: 1 maja 2014, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobilam po proronieniu, dziewczyny na forum mi polecily i wyszly te nieszczesne ana.
    Swoja droga dr Milewski jak zobaczyl te badania to stwierdzil, ze "widzi ze ktos madry zlecil mi te badania" :)

    25.09.2015 urodził się mój ukochany Dawid <3
    <3 mój Aniołek 15.02.2014 r. (8tc)
    <3 mój Aniołek 01.06.2014 r. (6tc)
    Św. Dominiku czuwaj nad nami...
  • Drzwiona Autorytet
    Postów: 464 386

    Wysłany: 1 maja 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw sie nie musisz wcale zachorowac, zwlaszcza ze masz takie niskie miano.
    Musisz tylko robic badania czesto krew, mocz, proby watrobowe itp

    25.09.2015 urodził się mój ukochany Dawid <3
    <3 mój Aniołek 15.02.2014 r. (8tc)
    <3 mój Aniołek 01.06.2014 r. (6tc)
    Św. Dominiku czuwaj nad nami...
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ