X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Brązowe plamienia
Odpowiedz

Brązowe plamienia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2013, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Ja też należę do tych co mają plamienia przed @. W tym cyklu zaraz po @ wybrałam sie do swojego gina. Zlecil monitoring owu plus badania krwi. Wyszło z badań ze prolaktyna po obciążeniu jest podwyższona, co moze byc przyczyną plamien jak i przyczyną problemów z zajściem w ciążę. Zapisał bromergon i duphaston. Biorę pierwszy cykl. Dzis znowu pojawiły sie plamienia. No ale nie od razu Kraków zbudowano wiec moze w nastepnym cyklu sie uda.. Moze plamienia znikną i ja będę w ciąży...

    ulek, Veri lubią tę wiadomość

  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 17 października 2013, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze muszę i ja zbadać prolaktyne :/ a powiedz kiedy (tzn w którym dniu cyklu) robiłaś to badanie? i czy to prawda że PRL z obciążeniem można robić tylko ze skierowaniem od lekarza?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2013, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja badania robiłam w 10dc, a co do skierowania to nie wymagali jakiegoś specjalnego skierowania. Ja robiłam odpłatnie bo chodzę do gina prywatnie. Miałam je zaznaczone na takim blankieciku :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2013, 13:02

  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 17 października 2013, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnBe wrote:
    Ja badania robiłam w 10dc, a co do skierowania to nie wymagali jakiegoś specjalnego skierowania. Ja robiłam odpłatnie bo chodzę do gina prywatnie. Miałam je zaznaczone na takim blankieciku :-)
    dzieki :) będę musiała w takim razie mojego gina podpytać o to koniecznie

  • Olka312 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 17 października 2013, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej witam wszytskie, ja dopiero dołaczam ale problem plamien pojawił sie umnie juz paare lat temu jak jeszcze nie miałam w planach dzidzi!! od marca zeszłego roku zaczełam starania BEZSENSOWYM ruchem-czyli zrobienia badań..prolaktyna wystrzelona w kosmos...bralam 8tyg doestinex i wtedy plamien nie było -miesiaczka zaczynała sie wreszcie od krwawienia a nie brunatnobrazowych plam na 3-5 dni przed @.Po doestinexie miałam prolaktyne ponizej normy. W maju zaczelismy małe starania ..w lipcu zrobiłam znów badanie prolaktyny(3 razy pod rzad) i znów okazło sie ze jest bardzo podwyzszona.....byłam u 3ech lekarzy ...(w miedzyczasie mialam torbiel która pojawiała sie przed @ znikała po) jedni dawali mi antykoncepcje leki na prloaktyne a inna zrobiła mi badanie w trakcie spodziewanej owulacji...pecherzyk ładnie rósł..ale za bardzo..bo nie pekł:(... dr powiedziała mi ze przy nastpnym cyklu w 12 dniu mam przyjsc zobaczymy jak wygalda pecherzyk a potem dostane zastrzyk na pekniecie pecherzyka..... mam skłonnosci hipochondtryczne:)))) zatem czarnowidz się włączył straszliwy!! podobnie jak mała Mi lekarze bagatel;iozuja te plamienia ale sadze ze to prolaktyna u mnie tak działa?? Skoro rpzy doestinexie normlanie mi sie zaczynało..teraz biore 1/4 tabletki parlodelu..no i wczoraj zaczelam znów brunatne plamienia (29dc) a ostanio srednio miałam cykl 32 dni (liczac od pierwszego dnia plamienia bo tak lekarze mi kazali zawsze)....Nie wiem..mam chec rzucic to wszystko i pic ziola i czekac na to az zaskoczy..ale niecierpliwa natura NIE POMAGA!!!
    Jak wy liczycie 1szy dzien cyklu od plamienia czy od krawienia!! a i co z Mała Mi udalo jej sie zajsc w ciaze??:)

    OLKA312
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2013, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka - PIERWSZYM dniem cyklu jest dzień w którym występują krwawienia. Plamienia zaliczają się do cyklu poprzedniego.

  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 17 października 2013, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie, wszędzie o tym piszą, bo plamienia są różne i czasem mogą być też w środku cyklu. Dziwne, że lekarze kazali Ci liczyć początek cyklu od plamień :/
    A czemu napisałaś że "od marca zeszłego roku zaczełam starania BEZSENSOWYM ruchem-czyli zrobienia badań"? czemu zrobienie badań było bezsensowne?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2013, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również uważam ze zrobienie badań to bardzo dobra decyzja... I z pewnością sensowna:-)

  • Olka312 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 18 października 2013, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej-dzieki za info dotyczace 1szego dnia miesiaczki ale wierzcie mi kilku lekarzy (obec nie chodze do dwóch) twierdza że mam liczyc własnie od plamienia co jest dla mnie dziwne..a ze bezsensowny?hmm moja pani doktor twierdzi ze z wysoka prolaktyna zachodzi sie w ciaze (z reszta dokaonale wiem bo w ten sposob zafundowałam koleznce druga jej dzidzie rozmaialysmy w rpacy o moich staraniach i mowie ze wtedy ejszcze doktor powiedział mi ze z takim wynikiem prolaktyny nie ma sznas na ciaze a ta moja kasia przy leczeniu tarczycy miała dokalnie tak samo wysoka prolaktyne jak ja z dobrym wninikiem tsh..i zasugerowała sie podobno moja wypowiedziac cytowaniem lekarza-ze z taka prolaktyna w ciaze zajsc sie nie da- i oto w listopadzie przychodzi na siwat jej druga tym razem nieplanowana dzidzia) wracaj do sensownosci badan..moja doktrka twierdzi najpier kilka meiscy staran dopiero jak nie pojdzie zaczynamy badac..ale ja do niej trafiłam dopiero w ostanim cyklu do tej pory chodziłam do damiana w warszawie do róznych lekarzy..ogolnie wszyscy wkolo twierdza za najlepiej przestac chciec...ale jak toz orbic to ja nie wiem..ze swiadomoscia ze pecherzyk nie pekł mi w ostnim cyklu..zobaczymy co bedzie teraz.......

    OLKA312
  • Olka312 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 18 października 2013, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaa dodam ze od 3 tygodni biore ten PREGNYL 1/4 tableki..i jest jedyna zmiana taka ze nie miałam 4 dni plamienia tylko 1,5 dnia i juz pod oniec 2giego dnai pojawila sie krew a 3eciego dnia juz zaczełam NORMALNA miesiaczke..wiec PODEJRZEWAm ze prolaktyna sie poprostu obnizyła troche ale jeszcze niewystarczajaco...

    OLKA312
  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 18 października 2013, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może badania byłyby bezsensowne gdyby wszystko było ok, ale przecież dzięki nim dowiedziałaś się o prolaktynie i teraz możesz ją zbijać :) Dziwna ta Twoja lekarka z takim podejściem do badań. Najważniejsze, że dostałaś coś na zbicie tej PRL i skoro plamienia masz już mniejsze, to znak, że lek działa :)
    A co do koleżanki, to może miała nieaktualne wyniki i może w rzeczywistości nie miała tak wysokiej prolaktyny? albo jest tak płodna, że nawet zaburzenia hormonów jej nie przeszkodzą ;)
    Ja tam się cieszę, że w zasadzie od początku starań chodzę do gina (choć też myślałam, że najpierw rok sami, a dopiero później wizyty, badania i leczenie). A zaczęło się od zwykłej wizyty kontrolnej, na której lekarz zapytał się czy chce anty. Jak mu powiedziałam, że teraz to wolałabym zajść w ciążę niż jej unikać, to kazał w następnym miesiącu na monitoring przyjść. I dzięki temu dowiedziałam się, że miałam bezowulacyjne cykle.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2013, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny . Ja tez mam problem z plamieniami w tym cyklu nigdy dotad ich nie mialam az tu nagle w tym cyklu . Niewiem moze zerkniecie na moj wykres I powiedzie co o tym sadzicie . 3 dni temu plamilam dwa ni wczoraj serduszkowalismy I dzis znow plamienia moze to od serduszkowania ? Jak myslicie ale nigdy nie mialam problem z plamieniami po serduszkowoniu . Wizyte u gina mam doiero za tydzien bo jak dzwonilam dwa dni temu to kazal jeszcze pobserwowac co bedzie dalej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2013, 17:30

  • gosz1410 Nowa
    Postów: 1 2

    Wysłany: 21 października 2013, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,weszlam tu tylko dlatego ze od wielu lat borykam sie z problemem brazowych plamien przed okresem.Moja ginekolog stwierdzila ze taki moj urok bo badania mam w normie,ogolnie jestem zdrowa.O dziecko z mezem staralismy sie 18 miesiecy,tracilam juz nadzieje i zaczelam myslec o badaniach na bezplodnosc.Na szczescie okazaly sie niepotrzebne a moj synek ma dzis 21 miesiecy.Zatem jestem zywym dowodem ze mimo tych plamien w ciaze zajsc mozna, co wiecej takie plamienia miala moja mama ktora urodzila czworo dzieci.Powodzenia w waszych staraniach.














    AnBe, Veri lubią tę wiadomość

  • Olka312 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 23 października 2013, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Gosz !!!! myslę że ile organizmów tyle róznych roziwazań i sytuacji!!:)

    OLKA312
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 23 października 2013, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, bo ja już zgłupiałam. Co jest zazwyczaj przyczyną tych plamień - za wysoka prolaktyna, czy za niski progesteron? A może i jedno i drugie? Tyle, że mi progesteron wyszedł 23,62 (norma w f.lutealnej 1,7 - 27), więc chyba dobrze, a plamienia nadal się pojawiają na jeden dzień w środku cyklu. I co z prolaktyną? Bardziej liczy się wynik podstawowy, czy ten po obciążeniu?

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 27 października 2013, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krótkie plamienie w środku cyklu najprawdopodobniej jest spowodowane jajeczkowaniem. natomiast plamienia przed @ mogą wynikać ze zbyt niskiego poziomu progesteronu. ja miałam takie plamienia "przed", dostałam luteinę i pomogło - wystarczyła 1 tabletka dziennie i żadnych plamień nie mam

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • justa183 Ekspertka
    Postów: 186 295

    Wysłany: 27 października 2013, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Ja też mam takie plamnienia - 2-3 dni przed @. To jest mój 3 sc, zawsze miałam cykle 27 dniowe, a odkąd zaczęliśmy się starać o dzidzię wszystko mi sie rozregulowało. Ostatatnio był nawet 25 dniowy, co nigdy się nie zdażało... Może to stres spowodowany "za bardzo chcieniem"?

    zem3tv7317jpvd05.png
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 27 października 2013, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam plamienia przed @ od ok. 6 cykli i też nie wiem, co o tym sądzić. W listopadzie zrobię sobie wszystkie niezbędne badania i pójdę z nimi do dżina, bo może jednak mają one wpływ na poczęcie (właściwie jego brak)?

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • Olka312 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 28 października 2013, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heja!! ja byłam w sobote i swojej gin......lubie ja to jest znajoma nawet moja..ale tym razem stwierdziła zebym jednak liczyła pocztake cyklu OD KRWAWIENIA a nie od plamienia....az smieszne to..!! ja to juz wogole nie wiem nic....najpierw moila ze da mi zastrzyk na uwolnienie jajeczka..teraz mowi ze musimy za miesiac bo musze brac leki od 5dc...wiec znów w tym mesiacu to nie bardzo...8dc nie widac u mnie zadnych pecherzyków(8dc liczac od krwawienia 12dc od paleinia) wiec na 30te urodizny dobrej nowiny to na bank nie bedzie..aktualnie jestem na etapie godzenia sie z ta sytauacja..i mysleniem jak tu przestac chciec miec dzidzie!!.bo chyba to najlepsze lekarstwoby było!!

    OLKA312
  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 28 października 2013, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój nowy zaczynający się cykl też był poprzedzony plamieniem ale góra dzień przed krwawieniem. W tym cyklu nie wiem czy to nazwać plamieniem- to była tylko malutka kropeczka koloru jasno brązowego (przepraszam Was za szczegóły) i później od razu krew. Dlatego uznałam, że to nie było plamienie. Wspominałam kiedyś o tym lekarzowi, ale zbytnio się nie przejął. Robiłam ostatnio wszystkie badania i wszystkie w normie.

    ckaik0s3070dl07t.png
‹‹ 4 5 6 7 8
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ