X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Brązowe plamienia
Odpowiedz

Brązowe plamienia

Oceń ten wątek:
  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 28 października 2013, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam te plamienia. Zwykle ok. 5 dni przed @. Często dzień przed znikają i wtedy już wiem, że do mnie zawita. Mam wysoką prolaktynę, ale to leczę. Brałam też duphaston, progesteron po tym był OK, ale plamienia i tak miałam. Lekarz twierdzi, że czasem tak jest, ale mnie taka odpowiedź nie satysfakcjonuje.

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 28 października 2013, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri wrote:
    Dziewczyny, bo ja już zgłupiałam. Co jest zazwyczaj przyczyną tych plamień - za wysoka prolaktyna, czy za niski progesteron? A może i jedno i drugie? Tyle, że mi progesteron wyszedł 23,62 (norma w f.lutealnej 1,7 - 27), więc chyba dobrze, a plamienia nadal się pojawiają na jeden dzień w środku cyklu. I co z prolaktyną? Bardziej liczy się wynik podstawowy, czy ten po obciążeniu?

    Veri, plamienia mają różne przyczyny, czasem występują nawet jak wyniki są w normie. Jeśli chodzi o wyniki prolaktyny, to po to się robi badanie z obciążeniem, żeby zdiagnozować rodzaj hiperprolaktynemii czy jest czynnościowa, czy organiczna.
    Hiperprolktynemia organiczna to gruczolak przysadki i wtedy po obciążeniu nie wzrasta tak bardzo, natomiast przy czynnościowej jak najbardziej. Czynnościowa jest wynikiem np. stresu

    Veri lubi tę wiadomość

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • blondwsztuce Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 28 października 2013, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam takie plamienia przez @ dwa trzy dni i po @. Chyba kilka lat. Nie pamiętam. Uważałam to za normalne. Mówiłam o tym mojemu lekarzowi ale on twierdził że to "eh, pierdoła". I zmieniałam lekarza. Nowego o problemie poinformowałam a ten westchnął tylko i powiedział, że będzie miał to na uwadze. Nie powiedział co to jest, wysłał mnie na badania. Wyniki były dobre. Pojawiły się natomiast u mnie torbiele. Lekarz najpierw przepisał mi antybiotyk. Potem ewentualnie miałam zacząć kurację hormonalną.
    Za każdym razem podczas @ zwijałam się z bólu. Garść tabletek przeciwbólowych załatwiała sprawę. Zaraz po kuracji antybiotykowej dostałam @ - bez plamien przed i po. Miesiączka była bezbolesna. To zjawisko u mnie nigdy nie występowało.

    Veri, Agi83 lubią tę wiadomość

  • Kava Autorytet
    Postów: 1660 2397

    Wysłany: 30 października 2013, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2015, 16:31

    lprke6ydr0ivk1mg.png
    o148x1hplm8rceto.png
    [*] - 10.2014
    [*] - 02.2015
    [*] - 04.2017
  • Nat Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kobitki :)

    Przeglądałam różne fora, czytałam i czytałam ale konkretnej odpowiedzi na moje pytanie nie wyczytałam.

    Mam nadzieję, że mi ''pomożecie'' :)


    Mianowicie moim ''problemem'' jest to , że 3.12.13 powinnam dostać @ w zamian dostałam plamień brązowych na wkładce, przy podcieraniu po siusiu czasem zdarzy się krew. Plamienia utrzymują się nadal. Nie staraliśmy się o dzidziusia.

    W tamtym miesiąca @ była 2.11.13 przebiegająca normalnie, boleśnie z obfitymi krwawieniami. Miałam regularnie krwawienia co 28 - 30 dni.
    Trwała 5 - 6 dni. A teraz zdziwienie niesamowite. Nasuwa mi się pytanie czy to ciąża i jak piszą na forach plamienie jest wynikiem zagnieżdżania się zarodka. A może jakaś choroba?

    Pobolewa mnie głowa, trochę brzuch, no i od wczoraj przeraźliwie kręgosłup w dolnych partiach. Apetyt mam wzmożony , ale zazwyczaj miałam tak na @ więc raczej nie wbijam sobie do głowy, że bobas :) Jakiś czas temu obudziłam się z mdłościami , myślałam że z głodu więc zjadłam kanapeczki. Potem minęło. Teraz mam biegunkę , dziś były zawroty głowy no i kłuję w podbrzuszu. Wieczorem leżąc na łóżku czułam dziwne skurcze , a rano jakby rozciągała mi się skóra na brzuchu.

    Testu nie robiłam, chce poczekać do końca plamień. Czy dobrze robię?


    Mam nadzieję , że któraś z Was mi podpowie co się może dziać :) Czy się cieszyć czy denerwować bo przypałętało się choróbsko.


    Miłego Dnia :) :) :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nat moze zrob test, skoro minal termin @ to powinien dac odpowiedz. Owodzenia!

  • Papi77 Ekspertka
    Postów: 146 76

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nat rób test!! Jezeli bedzie pozytywny to do gina. Ja wiem, ze plamienia w ciazy to czesto norma, zwlaszcza w terminie @, ale u mnie akurat to byla zapowiedz klopotow, wiec jestem mega przewrazliwiona na tym punkcie. Poza tym czesto, gdy kobieta jest na poczatku ciazy, w dniu spodziewanej @ pojawiaja sie plamienia. No i reszta objawow tez do tego pasuje. Ale czasem tez sie zdarza taki cykl, ze zamiast krawawienia wystepuja tylko plamienia. Czyli rob test i daj znac!

    20130914050120.png201207104662.png
  • Martii Autorytet
    Postów: 762 335

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ktoras z Was zaszla w ciążę mimo tych plamien kilka dni przed @??Lub chociaz slyszala o takim przypadku?Czy w tej sytuacji nie ma szans :-/ i trza się najpierw leczyć?

    w5wq2n0a3flpwu4d.png

    20100918610117.png
  • kfeva Ekspertka
    Postów: 191 163

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martii wrote:
    A czy ktoras z Was zaszla w ciążę mimo tych plamien kilka dni przed @??Lub chociaz slyszala o takim przypadku?Czy w tej sytuacji nie ma szans :-/ i trza się najpierw leczyć?

    Ja, odkąd pamiętam, miałam plamienia przed @. W październiku ginekolog przepisała mi luteinę... i jestem w ciąży :D

    Veri, Martii, zlobk lubią tę wiadomość

    c23e0907819853810232b578cae40af0.png
    82doe6yds8nhwups.png
  • Martii Autorytet
    Postów: 762 335

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kfeva wrote:
    Ja, odkąd pamiętam, miałam plamienia przed @. W październiku ginekolog przepisała mi luteinę... i jestem w ciąży :D

    Czyli jest nadzieja:)

    w5wq2n0a3flpwu4d.png

    20100918610117.png
  • kfeva Ekspertka
    Postów: 191 163

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martii wrote:
    Czyli jest nadzieja:)

    Pewnie, że jest :)
    I tego się trzymaj :)

    Martii lubi tę wiadomość

    c23e0907819853810232b578cae40af0.png
    82doe6yds8nhwups.png
  • edith2602 Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny. To moj pierwszy post na forum, wiec pozwolcie ze podepne sie do waszego tematu. Mam problem z plamieniami wlasnie. Przewaznie mam cykle 25-27 dni. Dzis mam 30dc a od dwoch dni mam lekkie brazowe plamienia... Od 3 dc powinnam zaczac brac CLO i tu mam problem nie wiem czy te plamienia mam traktowac jako poczatek nowego cyklu i od jutra brac CLO czy tez czekac az @ na dobre sie rozkreci i dopiero od wtedy liczyc poczatek cyklu ???

  • MałaMi83 Autorytet
    Postów: 389 597

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widzę na Twoim wykresie, że zaznaczyłaś @ więc chyba problem się rozwiązał?

    3jgxw1d38c6jwcsz.png
  • edith2602 Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaMi, tak problem rozwiazany, wczoraj zalało mnie i to konkretnie wiec licze ze wczoraj mialam 1dc.

  • Zielonaiwona Znajoma
    Postów: 21 11

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi83 wrote:
    Martwi mnie jednak to, że przed każdą miesiączką przez około 4 dni mam brązowe plamienia z fragmentami nabłonka- i tak od wielu lat. Zastanawiam się, czy któraś z Was miała coś takiego, a mimo to udało się począć maluszka?

    Ze wzgledu własnie na takie plamienie robiłam badania hormonów jeszcze przed staraniem. Wszystko wyszło w normie i moja gin stwierdziła, że taki urok i już. Dopiero kilka miesięcy temu robiąc różne badania dla starających wyszła mi bakteria Ureaplasma. Po kuracji antybiotykiem (udanej) plamienia przedokresowe ku mojemu zdziwieniu zniknęły. Na dzień przed @ mam jedynie taki lekko zbarwiowny śluz.

  • pysia88 Koleżanka
    Postów: 37 16

    Wysłany: 1 lutego 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero dołączam do grona plamiących... Z tym, że ja mam problem z plamieniem po @. W poprzednim cyklu plamienie utrzymywało mi się max 2-3 dni po @ a teraz już 5 dzień!? i nic nie wskazuje na to, aby miało przestać. Nigdy wcześniej nie miałam takich długich plamień i nie wiem co o tym myśleć... Czy któraś z Was ma jakiś pomysł albo ma podobnie jak ja?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :) Ja mam plamienia nawet tydzień przed @ i w drugiej połowie cyklu po stosunku - czasami plamienia czasami krwawienia :( Byłam u 4 lekarzy żaden się tym nie przejął :( Powiedzieli ze mam sie tym nie przejmować - dobre sobie :(

  • Biedronka Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 2 lutego 2014, 03:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rowniez przeszlam przez wiele badan. Brazowe plamienia wystepuja w trakcie @. To juz ponad rok czasu. Wykluczono endometrioze. Progesteron mialam za niski, ale jest juz doprowadzony do normy a mimo wszystko plamienia nie ustapily. Obecnie zaczelam brac anybiotyk. Moja lekarka przypuszcza, ze jesli wykluczono dwa pozostale powody, to najprawdopodobniej przyczyna moze byc obecnosc bakterii. Zobacze, co sie bedzie dzialo.

    "Radość może przyjść niespodziewanie"
  • MałaMi83 Autorytet
    Postów: 389 597

    Wysłany: 3 lutego 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielonaiwona podpowiedziała mi teraz coś, na co wcześniej nie wpadłam... być może mam jakąś bakterię, przez którą od 2 lat staramy się bezskutecznie... trzeba będzie to zbadać. Dzięki :) jednak co kilka głów to nie jedna ;)

    3jgxw1d38c6jwcsz.png
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 11 lutego 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam problem z plamieniem i co???? :D Jest nadzieja dziewczyny!!!!

    Gosiacu, Tosia 1981, zielarka, Veri, ewelina27, kita lubią tę wiadomość

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
‹‹ 4 5 6 7 8
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ