X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Brązowe plamienia
Odpowiedz

Brązowe plamienia

Oceń ten wątek:
  • megmama Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 19 lipca 2013, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia2312, i co się okazało z tym plamieniem? Pytam, bo mam identyczną sytuację i własnie nie wiem co zrobić... daj proszę znać :)

    Agusia2312 lubi tę wiadomość

  • michu Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 września 2013, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala mi ( nie wiem czy twoj problem jest dalej aktualny)Ja tez mam podobny problem plamienia zaczely sie jakies 2 lata temu zwykle trwaja okolo 4-5 dni przed orkesem i sa ciemno brazowe. Moj gin powiedzial zebym zrobila wszystkie badania :tarczyce, prolaktytne, progesteron , nadzerki nie mam , jajniki w porzadku wszystko w normie ale na wszelki wypadek przepisal mi duphaston ale dalej mialam plamienia wiec stwierdzil ze musze zajsc w ciaze i wszystko minie. W pazdzierniku zeszlego roku "wpadlam" i teraz mam sliczna corcie ktora ma juz 7 tygodni :). Dodam ze nigdy nie staralam sie o dzidziusia a mialam podobne objawy jak wy wiec sie nie przejmujcie dalej probujcie napewno sie uda :) Niestety dzis znowu dostalam plamien mialam juz pierwsza miesiaczke po porodzie a do kolejnej brakuje mi 6 dni wiec znowu sie zaczyna.
    Pozdrawiam

    goska
  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 5 września 2013, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja dołączę do klubu plamiących. Niestety u mnie trwa to już od bardzo dawna (jakies 8-10 lat). Do tej pory lekarze bagatelizowali te plamienia, ale mi one coraz bardziej przeszkadzają, tym bardziej, że od jakiegoś roku bardzo zmniejszyła mi się miesiączka.
    Powiedzie czy której z Was lekarz w końcu pomógł z tym problemem?

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 6 września 2013, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli to nie progesteron, to chyba ginekolodzy nie potrafią określić źródła. Warto jednak pojeść luteinę lub duphaston, ewentualnie zioła na wyregulowanie.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 6 września 2013, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaMisia wrote:
    Jeżeli to nie progesteron, to chyba ginekolodzy nie potrafią określić źródła. Warto jednak pojeść luteinę lub duphaston, ewentualnie zioła na wyregulowanie.
    luteiną biorę już 4 cykl i na plamienia póki co nic nie pomaga, za to w tym cyklu temperaturka układa mi się książkowo wręcz (wcześniej to góry i doliny bez ładu i składu były). Z tymi ziołami to muszę przemyśleć sprawę, poczytać jeszcze i o castangusie, bo nie wiem co dla mnie by było lepsze

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • MałaMi83 Autorytet
    Postów: 389 597

    Wysłany: 7 września 2013, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy zakładałam ten wątek borykałam się z problemem plamień od lat. W kwietniu poddałam się laparoskopii celem udrożnienia jajowodów i od tej pory nie ma plamień!

    3jgxw1d38c6jwcsz.png
  • rewelka Autorytet
    Postów: 1847 847

    Wysłany: 8 września 2013, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    mogłybyście spojrzeć na mój wykres, od 4 dni mam plamienia (jednorazowe w ciągu dnia) cylk mam 28 dniowy, więc mogłyby być implantacyjne, ale chyba ciut za długo?
    Temperatura wydaje mi się dość ciekawa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2013, 08:15

    23-02-2013 [*] 8 tc
    211xj44j3k4hck0m.png
  • zielona_kropeczka Autorytet
    Postów: 331 169

    Wysłany: 8 września 2013, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się dołączę. Plamienia mam jak się kończy miesiączka, więc to mnie nie martwi- jakieś resztki wychodzą ze mnie ;)
    Natomiast nigdy nie miałam jednodniowego plamienia kilka dni przed miesiączką (7 dpo), więc mnie to zastanawia..

    zem32n0a1hnazr6e.png
  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 8 września 2013, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megmama wrote:
    Agusia2312, i co się okazało z tym plamieniem? Pytam, bo mam identyczną sytuację i własnie nie wiem co zrobić... daj proszę znać :)

    Okazało sie że to wina prolaktyny!! I po 2 miesiącach stosowania juz nie mam plamień:) aby 1 dzień przed a to jeszcze normalne albo rano plamienie a wieczorem juz krew;)

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 8 września 2013, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielona_kropeczka wrote:
    To i ja się dołączę. Plamienia mam jak się kończy miesiączka, więc to mnie nie martwi- jakieś resztki wychodzą ze mnie ;)
    Natomiast nigdy nie miałam jednodniowego plamienia kilka dni przed miesiączką (7 dpo), więc mnie to zastanawia..

    ciesz się zatem, że nie masz;) Takie plamienia na ogół oznaczają problem z prolaktyną, czasami polipy innym razem nie są wytłumaczalne. Ja je mam od paru lat. Lecę też na rezerwie jajnikowej - nie tragicznej - ale jednak.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2013, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi83 wrote:
    Dziewczyny kiedy zakładałam ten wątek borykałam się z problemem plamień od lat. W kwietniu poddałam się laparoskopii celem udrożnienia jajowodów i od tej pory nie ma plamień!

    Czyli nic nie dzieje się bez przyczyny.

  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 8 września 2013, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero co się zapisywałam do klubu a już wkrótce (mam taką nadzieje) może uda się wypisać :) Wczoraj byłam na kolposkopii bo mój gin nabrał podejrzeń ze może mam endometrioze i stad te plamienia. Myślałam ze staruszkowi coś się pomyliło bo żadnych objawów endometriozy u siebie nie obserwowałam nigdy. Jakież było moje zdziwienie kiedy lekarz przeprowadzajacy badanie poinformował mnie o endometriozie szyjkowej! Nawet nie wiedziałam ze takie coś istnieje. Powiedział ze nie daje ona żadnych objawów i wg niego to właśnie ona odpowiadała u mnie za te plamienia. Od razu podczas badania usunął mi laserem ogniska endo i powiedział ze teraz już nie powinno być żadnych plamień.
    Jeśli rzeczywiście okaże się zeplamienia znikną to będę mega szczęśliwa (prawie jakbym zobaczyła 2 kreski na teście ;) )

    I jeszcze puenta na koniec ;) biorąc pod uwagę rozwiazanie problemu Małej Mi i Agusi (a takze mam nadzieje i u mnie) jestem w szoku ze te plamienia maja tak różna przyczynę.

  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 9 września 2013, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez mam takie plamienia od kilku lat, lekarz wysłał mnie na USG, ale nic tam nie zobaczył więc temat znikł a plamienia co kilka cykli wracają :(

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 9 września 2013, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja plamienia mam raz nie mam najczesciej sa one malo uciazliwe i trwaja ok 3-4 dni przed @ wydaje mi sie ze to przez prolaktyne bo jak biore leki to ich nie ma jak przerwe leczenie to sie pojawiaja tak samo z owulacja nigdy jej nie czulam a teraz od 2 cykli czuje bol w jajniku i bol sutkow moze zaczyna mi sie wszystko normowac i owu jest tak mam nadzieje

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 10 września 2013, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy takie plamienia moją wpływ na zajście w ciążę ???

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 10 września 2013, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anutka wrote:
    czy takie plamienia moją wpływ na zajście w ciążę ???
    Pewnie to zależy od powodu przez który się pojawiają. Jeśli przyczyną jest prolaktyna albo za niski progesteron to napewno utrudnia zajście.

  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 10 września 2013, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ulek wrote:
    Pewnie to zależy od powodu przez który się pojawiają. Jeśli przyczyną jest prolaktyna albo za niski progesteron to napewno utrudnia zajście.

    genialnie, a lekarz badać mnie nie chce, bo za szybko...

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 10 września 2013, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja zaczęłam brać castagnus i mam nadziej, że wszystko minie

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 10 września 2013, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anutka, przecież możesz zrobić badania hormonów prywatnie :)

  • Laura_Palmer Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 10 września 2013, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie brązowe plamienia pojawiły się ok 5 msc temu, przez 3 msc nie miałam okresu. 2 msc.po terminie spodziewanej miesiączki, kiedy plamienie trwało już około tygodnia poszłam na usg, gin mi powiedziała, że jestem w środku cyklu. DOstałam luteinę na wywołanie miesiączki, jednak w tym miesiącu sytuacja się powtórzyła;/

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ