X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Brązowe plamienia
Odpowiedz

Brązowe plamienia

Oceń ten wątek:
  • Kotynieniek Koleżanka
    Postów: 32 19

    Wysłany: 17 lutego 2013, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina82 a co to za zioła i gdzie można je kupić?

    AnMi lubi tę wiadomość

    b7ac20a6f719b83dec99f99189ea18af.png
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 17 lutego 2013, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest dużo różnych ziólek, ja pije ojca sroki nr 3.
    INSTRUKCJA PRZYGOTOWANIA MIESZANKI ZIOŁOWEJ


    Mieszanki ziołowe kupujemy pojedyńczo w sklepach zielarskich ( w aptekach nie są dostępne ), każde zioło w osobnej torebce zazwyczaj 50 g.Ceny za 50 gramową torebkę jednego zioła wahają się (zależnie od zielarni) od 1.20 zł.-3.50 zł. (około). Zakupione ziółka wsypujemy do dużej najlepiej papierowej torby i wszystko razem mieszamy. Tak przygotowany zestaw ziółek zaparzamy według instrukcji dotyczącej danej mieszanki. Najlepiej zacząć pić od początku cyklu; pić nieprzerwanie cały cykl a pijemy "z wiarą" !!!



    Kilka uwag o piciu ziół:

    Arrow pić zioła profilaktycznie, nie tylko wtedy, gdy odczuwa się dolegliwości;
    Arrow ziół nie słodzić cukrem ani miodem (odstępstwo od tej zasady można robić w przypadku podawania ziół dzieciom);
    Arrow pić zioła świeżo parzone - za najdłuższy możliwy do przyjęcia okres między parzeniem a piciem należy uznać 10 godzin;
    Arrow nie używać ziół starych, spleśniałych, pochodzących z opakowań, na których brak jest nazwy leczniczej rośliny;
    Arrow do przyrządzania naparów i odwarów należy używać emaliowanych, porcelanowych lub szklanych naczyń - nigdy aluminiowych. Gdy zioła trzeba parzyć dłużej, dobrze jest użyć termosu, w którym temperatura parzenia utrzymuje się niemal przez cały czas na tym samym poziomie.
    Arrow zioła stosowane raz dziennie pić przed snem, stosowane dwa razy dziennie pić rano i wieczorem, stosowane trzy razy dziennie pić rano, w południe i wieczorem;
    Arrow zioła i preparaty ziołowe przechowuj w temperaturze pokojowej, w miejscach suchych i zaciemnionych - w szczelnych opakowaniach, bo dobrze wysuszone chłoną wszystkie obce zapachy i wilgoć. Jeśli przesypałeś je z oryginalnych opakowań, umieść na słoiczkach naklejki z nazwą i datą ważności. Unikaj ich zgniatania przy przechowywaniu, bo tracą na wartości.
    Arrow pij zioła lekko ciepłe, małymi łykami, wówczas są lepiej wchłaniane przez błonę śluzową żołądka.


    :kitt: :kitt: :kitt: :kitt: MIESZANKI WSPOMAGAJĄCE STARANKA :kitt: :kitt: :kitt: :kitt:


    Mieszanka na niepłodność Ojca Klimuszki nr1 ( z książki: "Powróćmy do ziół leczniczych", ) antyzrostowa, likwidacja stanów zapalnych w jajowodach i jajnikach, pobudzenie pracy jajników, stabilizacja układu rozrodczego
    Wszystko po 50 gr.:

    Szyszka chmielu
    ziele przywrotnika
    ziele krwawnika
    liść ruty
    ziele nostrzyka żółtego
    kwiat lawendy
    kłącze tataraku
    kwiat nagietka
    owoc róży
    Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkem.
    Po I porcji- przerwa 7 dni, po II- 12 dni, III porcja profilaktycznie, porcja to caly wymieszany zestaw ziół


    Mieszanka 2 -Ojca Klimuszki przy PCO)
    po 50gr:

    Kwiat jasnoty białej
    Liść mącznicy
    Liść rozmarynu
    Liść pokrzywy
    Ziele rdestu ptasiego
    Ziele drapacza
    Ziele przywrotnika
    Kwiat kasztanowca
    Korzeń mniszka
    Owoc róży
    Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkem .


    Mieszanka 3 -Ojca Grzegorza Sroki , z "Poradnika ziołowego" , pobudzająca pracę jajników dla cyklów bezowulacyjnych

    lebiodka (oregano) { Origani Herba} 50gr
    koszyczek rumianku { Anthodium Chamomillae} 50gr
    macierzanka {Serpylli Herba} 50gr
    pokrzywa {Urticae Folium} 50gr
    dziurawiec {Herba Hyperici} 50gr
    rdest ptasi {Herba Polygoni avicularis} 50gr
    ruta {Herba Rutae} 20gr
    nagietek {Calendulae flos} 20gr
    nostrzyk {Herba meliloti} 20gr
    Łyżeczkę ziół zalać szklanką wrzącej wody, naparzać pół godziny. Pić szklankę odwaru przed snem.

    Mieszanka ziołowa na pierwszą fazę cyklu (składniki zawierające związki pobudzające organy odpowiedzialne za owu oraz zawierające roślinne estrogeny):

    liście maliny 40g,
    rozmaryn 40g,
    kwiaty bzu czarnego 40g
    szałwia 40g,
    bylica pospolita 40g
    (można też dodać koniczynę łąkową) 40g.


    Mieszanka ziołowa na drugą fazę cyklu (wzmacniające prod. progesteronu):

    przywrotnik 40g
    pokrzywa 40g
    krwawnik 40g
    Łyżkę zaparzyć szklanką wrzątku, pić 3 szklanki dziennie (można na zapas w termosie) ". [/color]


    Wzmacniająca mieszanka O. Sroki przeciwko poronieniom

    koszyczek rumianku- 100 gr
    owoc róży - 100 gr
    liść melisy - 50 gr
    ziele dziurawca - 50 gr
    liść mięty pieprzowej - 50 gr
    kwiat nagietka - 20 gr
    Zioła zmieszać, wsypać łyżeczkę na szklankę wrzątku, naparzać pod przykryciem 20-30 min. Pić raz dziennie przed spaniem. Można osłodzić łyżką syropu malinowego lub z czarnej porzeczki .


    Leczniczy napój z ziół na niedrożne jajowody i zrosty

    kwiat jasnoty białej i ziele rdestu ptasiego - po 30 g,
    ziele skrzypu - 20 g,
    liść pokrzywy - 10 g,
    korę dębu i kłącze pięciornika - po 5 g.
    Wymieszaj wszystkie składniki. 2 łyżki ziół zalej w termosie półtorej szklanki wrzącej wody, zamknij i pozostaw na 1 godzinę. Następnie przecedź i pij po pół szklanki napoju między posiłkami.Nie należy pić ich na pusty żołądek, bo może powodować mdłości .


    A tutaj wkleję osoby, którym się udało po ziołach w poprzednim roku:):
    PO MIESZANCE NR 1:
    Di
    ewrzena
    sarima
    Burzka (endometrioza IV st., 2 laparo), ciąża po miesiącu picia ziół+wiesiołek
    aldix (2001r.-zdiagnoz. endometrioza, laparo, Zoladex przez 6 mies.,od 4 mies. nawrót;
    wifi
    moonlight
    lorrylay (27l.,rok starań,brak owu, sł.endometrium, podejrz.PCO, nieudane próby z Clo, plemniki ok.) - ciąża,
    magder
    smerfetka24 28 lat, ponad dwa lata staran, podwyzszona prolaktyna, laparo+histero=niedroznosc srodscienna jajowodow, maz-astenozoospermia IIstopnia, ciaza naturalna w pierwszym cyklu picia ziolek nr 1
    queenofsorrow 26 lat, 2 lata starań, podwyższona prolaktyna, niekiedy brak owulacji i śluzu płodnego oraz krótkie fazy lutealne. Ciąża w pierwszym cyklu picia ziółek nr 1. - już mamusia Dancing
    Arrow rok 2009
    pimach w pierwszym cyklu picia ziół
    marteczka310
    jarzebina brak jednego jajowodu drugi niedrożny, ciąża przy pierwszej porcji picia ziół
    mamamaksia
    77Ewcia starania 2 lata, prawy jajowód niedrożny, ciąża w pierwszym cyklu picia
    anielkaa mnóstwo zrostów, stwierdzona endo, ciąża w drugim cyklu picia, Aniołek Sad
    czarna73 ciąża po 1,5 miesięcznej kuracji ziółkowej

    PO MIESZANCE NR 2:

    bibunka ciąża w II cyklu z ziołami
    mangusta podwyższona prolaktyna, niski estradiol, ciąża po 5 miesiacach picia ziółek [/b] - już mamusia

    PO MIESZANCE NR 3:

    IwonkaN
    Sylmyk
    Julka76
    Tyśka
    Gafi
    Anka28
    Yoka
    Joannka
    area ciaza po 13 mies. starań, w 3 cyklu z mieszanką nr 3
    ciaptak starania trwały ponad 3 lata, PCO, +wiesiołek ; słabe nasionka męża; w III cyklu z ziołami nr 3 (pite z mężem) ciąża
    pilarka z mężem od 16.III.05 r., w maju ciąża
    etka ziółka od 19.I.05 r., 27 l., starania od V.04 r., PCO; w III cyklu z Clo; ciąża w maju
    dziorka z mezem zioła od 9.II.05r., w maju, w IV cyklu z ziolami, ciąża
    Agula001 ziółka od 21.VI.05r., w III cyklu z ziołami i luteiną ciąża (czerwiec)
    optymistkaa zioła pite od 13.II.05r.; w czerwcu/lipcu ciąża po 2 latach starań
    marta26 ponad rok starań, w I cyklu z ziołami ciąża (lipiec)
    moni271 28l., rok starań, jedna ciąża biochem.,zioła od XII.04 r.,przerwa, ponownie od IV.05r., ciąża w czerwcu
    meniutka żadnych problemów z płodnością u obu partnerów, ciąża w lipcu, po 2 latach starań, w I cyklu z ziołami
    aania_aa po 3 l. leczenia, 3 nieudane IUI, Clo, Duphaston, Jodid, ciąża w sierpniu, w I cyklu z ziołami
    ruslan z mężem zioła od 14.IV.05r., pco, brak owu, słabe plemniki,1 poron., ciąża w sierpniu
    rodzynek zioła od 16.VII.05r., 26l.,3 l. starań, pco, 2 ciąże martwe,1 biochem., po laparoskopii (I.05r.); ciąża w siepniu
    anka79 (zioła od 10.II.05 r.)(26 l.,starania od marca 2005, autoimmunologiczna choroba tarczycy, prawdop. hiperprolaktynemia, długie cykle, plamienia, X.04 r. ciąża obumarła)
    arianka (zioła od 13.IV.05r.), (30l.,PCO, ciąża obumarła,+ Clo,+Bromergon)
    caza7777
    Kasia -1978
    Elaa (zioła od 19.V.05r.)
    Julita25 (zioła od pocz. VI.05 r.)
    shera (zioła od 16.IX.05 r.)
    Miramiranda (zioła od 22.V.05 r.)
    annaw77 (od 3.III.05 r.)(PCO, brak owu; +castagnus)
    Viol32 (od 29.IX.05r.)
    marmi (z mężem) (od 7.X.05r., starania 5 cykl)
    K_asia (od VIII.05 r.) (kilka mies. starań, +Oeparol, A+E, B6)
    atlanta
    mocca
    Niezapominajka7911
    gonia250
    KasiulkaM w drugim cyklu picia ziół
    Arrow rok 2009
    dadzia84 ciąża w pierwszym cyklu z ziołami nr 3, PCO, laparo+elektro, Aniołek Sad
    FRYDA ciąża w pierwszym cyklu picia ziół
    laura25 ciąża w trzecim cyklu picia ziół
    carmen81 3,5 lata starań,skaczące FSH,u m.słabe żolnierzyki,ziółka mieszanka nr1 od maja 2008, w marcu 2009 ziółka nr 3 i ciąża w pierwszym cyklu picia - już mamusia Dancing
    niebieska77 ciąża w drugim cyklu picia
    elunia800 ciąża w pierwszym cyklu picia
    myszka2727 ciąża w pierwszym cyklu picia
    Lete Hashimoto, niedoczynność, hiperprolaktynemia, słabe żołnierzyki,ciąża w drugim cyklu picia
    natida ciąża w czwartym cyklu picia ziół razem z mężem
    kaska84 PCO, ciąża w cyklu clo+ ziółka
    Irysek25 macica dwurożna, Oligoasthenoteratozoospermia u mężusia, ciąż w pierwszym cyklu picia
    GosiaSi starania od 2006r.pco, Hashimoto, ciąża w drugim cyklu picia
    okukek ciąża w trzecim cyklu picia
    taka00ja ciąża w pierwszym cyklu picia
    kasiaakrk ciąża w pierwszym cyklu picia
    Ineez ciąża w pierwszym cyklu picia
    monika40005 ciąża w drugim miesiącu picia
    gabcia32 ciąża w trzecim miesiącu picia
    karaluk_27 ciąża w pierwszym cyklu picia
    massumi ciąża w czwartym miesiacu picia
    _Ewcik_ ciąża w pierwszym cyklu picia
    Arrow rok 2010
    mamcia24 ciąża w drugim cyklu picia
    igamalczyk ciąża w pierwszym cyklu picia



    Myślę, że tyle wystarczy, żeby Was zachęcić:)Dziewuszki, pokażmy, że ziółka górą!!!

    Kotynieniek, kasjja, zielona_kropeczka lubią tę wiadomość

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • Kotynieniek Koleżanka
    Postów: 32 19

    Wysłany: 18 lutego 2013, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wielkie dzięki!!! :) A macie może jakąś sprawdzoną stronkę w internecie gdzie można to zamówić no i czy dla mężusia też by się coś znalazło bo u niego z robaczkami też kiepsko :(

    b7ac20a6f719b83dec99f99189ea18af.png
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 18 lutego 2013, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najlepiej kupić zioła w zielarskim sklepie i zmieszać samemu:)albo poprosić panią w zielarskim, żeby taką mieszankę przygotowali:) będziesz miała pewność, że jest w tej mieszance to co ma być...poza tym pewnie wyjdzie cię taniej niż np allegro

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2013, 18:15

    Kotynieniek lubi tę wiadomość

  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 19 lutego 2013, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam takie plamienia.Pojawiły się po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Trwały 5 dni.Lekarka powiedziała, że jest oki -ale wtedy nie starałam się o dziecko.Od kilku miesięcy zauważyłam, że jak więcej jadłam (mam małą niedowagę)to skróciły się do 2-3 dni. Też zastanawiam się czy nie zrobić sobie jakiś badań?

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • Isia Debiutantka
    Postów: 11 10

    Wysłany: 28 lutego 2013, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja znowu mam problem z plamieniami ale odrazu po okresie, zazwyczaj 1 lub 2 dni a w tym cyklu 3 dzień już po miesiączce coś mi tam "leci" niewiem czy to resztki okresu to co zostało czy może coś poważniejszego, ktoś ma też plamienia po okresie?

  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 28 lutego 2013, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isia wrote:
    ja znowu mam problem z plamieniami ale odrazu po okresie, zazwyczaj 1 lub 2 dni a w tym cyklu 3 dzień już po miesiączce coś mi tam "leci" niewiem czy to resztki okresu to co zostało czy może coś poważniejszego, ktoś ma też plamienia po okresie?

    myśle , że to jest normalne ja tez tak mam . po odstawieniu anty 4 cykle miałam praktycznie w ogóle plamienia, teraz ostatni @ miałam prawie taki jak przed braniem anty 3 dni krwawienia i 2 plamienia. jest ok, po prostu resztki @ więc nie masz się czym przejmować.

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 5 marca 2013, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też tak mam. 3-4 dni krwawienia i 2 plamienia.

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
  • MałaMi83 Autorytet
    Postów: 389 597

    Wysłany: 22 marca 2013, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo nas plamiących i dużo doświadczeń z lekarzami bagatelizującymi sprawę, ale ostatnio trafiłam na takiego, który jak usłyszał "plamienia" to pomimo progesteronu w normie zalecił luteinę i jasno powiedział, że plamienia mogą być przyczyną niepowodzeń w staraniach. W tym miesiącu, po ovu zacznę stosować luteinę i zobaczę, czy wreszcie pożegnam "brązowe plamienia" :)

    3jgxw1d38c6jwcsz.png
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 22 marca 2013, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi83 wrote:
    Dużo nas plamiących i dużo doświadczeń z lekarzami bagatelizującymi sprawę, ale ostatnio trafiłam na takiego, który jak usłyszał "plamienia" to pomimo progesteronu w normie zalecił luteinę i jasno powiedział, że plamienia mogą być przyczyną niepowodzeń w staraniach. W tym miesiącu, po ovu zacznę stosować luteinę i zobaczę, czy wreszcie pożegnam "brązowe plamienia" :)

    ja brałam 4 cykle duphaston i miałam praktycznie cały czas plamienia zamiast @ i mi się udało zajść w ciąże, pozdrawiam

    kasjja lubi tę wiadomość

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • Biedronka Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 16 kwietnia 2013, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina82 wrote:
    Ja też miałam problem przez prawie rok z plamieniami oraz z bardzo krótką fazą lutealną. Skusiłam się (na własną rękę) na polecane na forach mieszanki ziołowe. Wybrałam tę dwufazową (osobna na I i na II fazę cyklu). Tę na I fazę piłam od pierwszego dnia miesiączki do owulacji, a gdy temperatura była w fazie wyższych przerzucałam się na tą na mieszankę na II fazę cyklu. Po jednym takim miesiącu regularnego picia, moja faza lutealna zwiększała się co miesiąc o jeden dzień, a plamienia przed miesiączkowe zupełnie ustąpiły. Sądzę, że te zioła dały niezbędnego "kopa" mojemu organizmowi.

    czesc Nina, co to za zioła? gdzie znalźć opis?
    będę wdzięczna za odpowiedź

    "Radość może przyjść niespodziewanie"
  • Biedronka Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 16 kwietnia 2013, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darijka wrote:
    Jest dużo różnych ziólek, ja pije ojca sroki nr 3.
    INSTRUKCJA PRZYGOTOWANIA MIESZANKI ZIOŁOWEJ


    Mieszanki ziołowe kupujemy pojedyńczo w sklepach zielarskich ( w aptekach nie są dostępne ), każde zioło w osobnej torebce zazwyczaj 50 g.Ceny za 50 gramową torebkę jednego zioła wahają się (zależnie od zielarni) od 1.20 zł.-3.50 zł. (około). Zakupione ziółka wsypujemy do dużej najlepiej papierowej torby i wszystko razem mieszamy. Tak przygotowany zestaw ziółek zaparzamy według instrukcji dotyczącej danej mieszanki. Najlepiej zacząć pić od początku cyklu; pić nieprzerwanie cały cykl a pijemy "z wiarą" !!!



    Kilka uwag o piciu ziół:

    Arrow pić zioła profilaktycznie, nie tylko wtedy, gdy odczuwa się dolegliwości;
    Arrow ziół nie słodzić cukrem ani miodem (odstępstwo od tej zasady można robić w przypadku podawania ziół dzieciom);
    Arrow pić zioła świeżo parzone - za najdłuższy możliwy do przyjęcia okres między parzeniem a piciem należy uznać 10 godzin;
    Arrow nie używać ziół starych, spleśniałych, pochodzących z opakowań, na których brak jest nazwy leczniczej rośliny;
    Arrow do przyrządzania naparów i odwarów należy używać emaliowanych, porcelanowych lub szklanych naczyń - nigdy aluminiowych. Gdy zioła trzeba parzyć dłużej, dobrze jest użyć termosu, w którym temperatura parzenia utrzymuje się niemal przez cały czas na tym samym poziomie.
    Arrow zioła stosowane raz dziennie pić przed snem, stosowane dwa razy dziennie pić rano i wieczorem, stosowane trzy razy dziennie pić rano, w południe i wieczorem;
    Arrow zioła i preparaty ziołowe przechowuj w temperaturze pokojowej, w miejscach suchych i zaciemnionych - w szczelnych opakowaniach, bo dobrze wysuszone chłoną wszystkie obce zapachy i wilgoć. Jeśli przesypałeś je z oryginalnych opakowań, umieść na słoiczkach naklejki z nazwą i datą ważności. Unikaj ich zgniatania przy przechowywaniu, bo tracą na wartości.
    Arrow pij zioła lekko ciepłe, małymi łykami, wówczas są lepiej wchłaniane przez błonę śluzową żołądka.


    :kitt: :kitt: :kitt: :kitt: MIESZANKI WSPOMAGAJĄCE STARANKA :kitt: :kitt: :kitt: :kitt:


    Mieszanka na niepłodność Ojca Klimuszki nr1 ( z książki: "Powróćmy do ziół leczniczych", ) antyzrostowa, likwidacja stanów zapalnych w jajowodach i jajnikach, pobudzenie pracy jajników, stabilizacja układu rozrodczego
    Wszystko po 50 gr.:

    Szyszka chmielu
    ziele przywrotnika
    ziele krwawnika
    liść ruty
    ziele nostrzyka żółtego
    kwiat lawendy
    kłącze tataraku
    kwiat nagietka
    owoc róży
    Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkem.
    Po I porcji- przerwa 7 dni, po II- 12 dni, III porcja profilaktycznie, porcja to caly wymieszany zestaw ziół


    Mieszanka 2 -Ojca Klimuszki przy PCO)
    po 50gr:

    Kwiat jasnoty białej
    Liść mącznicy
    Liść rozmarynu
    Liść pokrzywy
    Ziele rdestu ptasiego
    Ziele drapacza
    Ziele przywrotnika
    Kwiat kasztanowca
    Korzeń mniszka
    Owoc róży
    Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkem .


    Mieszanka 3 -Ojca Grzegorza Sroki , z "Poradnika ziołowego" , pobudzająca pracę jajników dla cyklów bezowulacyjnych

    lebiodka (oregano) { Origani Herba} 50gr
    koszyczek rumianku { Anthodium Chamomillae} 50gr
    macierzanka {Serpylli Herba} 50gr
    pokrzywa {Urticae Folium} 50gr
    dziurawiec {Herba Hyperici} 50gr
    rdest ptasi {Herba Polygoni avicularis} 50gr
    ruta {Herba Rutae} 20gr
    nagietek {Calendulae flos} 20gr
    nostrzyk {Herba meliloti} 20gr
    Łyżeczkę ziół zalać szklanką wrzącej wody, naparzać pół godziny. Pić szklankę odwaru przed snem.

    Mieszanka ziołowa na pierwszą fazę cyklu (składniki zawierające związki pobudzające organy odpowiedzialne za owu oraz zawierające roślinne estrogeny):

    liście maliny 40g,
    rozmaryn 40g,
    kwiaty bzu czarnego 40g
    szałwia 40g,
    bylica pospolita 40g
    (można też dodać koniczynę łąkową) 40g.


    Mieszanka ziołowa na drugą fazę cyklu (wzmacniające prod. progesteronu):

    przywrotnik 40g
    pokrzywa 40g
    krwawnik 40g
    Łyżkę zaparzyć szklanką wrzątku, pić 3 szklanki dziennie (można na zapas w termosie) ". [/color]


    Wzmacniająca mieszanka O. Sroki przeciwko poronieniom

    koszyczek rumianku- 100 gr
    owoc róży - 100 gr
    liść melisy - 50 gr
    ziele dziurawca - 50 gr
    liść mięty pieprzowej - 50 gr
    kwiat nagietka - 20 gr
    Zioła zmieszać, wsypać łyżeczkę na szklankę wrzątku, naparzać pod przykryciem 20-30 min. Pić raz dziennie przed spaniem. Można osłodzić łyżką syropu malinowego lub z czarnej porzeczki .


    Leczniczy napój z ziół na niedrożne jajowody i zrosty

    kwiat jasnoty białej i ziele rdestu ptasiego - po 30 g,
    ziele skrzypu - 20 g,
    liść pokrzywy - 10 g,
    korę dębu i kłącze pięciornika - po 5 g.
    Wymieszaj wszystkie składniki. 2 łyżki ziół zalej w termosie półtorej szklanki wrzącej wody, zamknij i pozostaw na 1 godzinę. Następnie przecedź i pij po pół szklanki napoju między posiłkami.Nie należy pić ich na pusty żołądek, bo może powodować mdłości .


    A tutaj wkleję osoby, którym się udało po ziołach w poprzednim roku:):
    PO MIESZANCE NR 1:
    Di
    ewrzena
    sarima
    Burzka (endometrioza IV st., 2 laparo), ciąża po miesiącu picia ziół+wiesiołek
    aldix (2001r.-zdiagnoz. endometrioza, laparo, Zoladex przez 6 mies.,od 4 mies. nawrót;
    wifi
    moonlight
    lorrylay (27l.,rok starań,brak owu, sł.endometrium, podejrz.PCO, nieudane próby z Clo, plemniki ok.) - ciąża,
    magder
    smerfetka24 28 lat, ponad dwa lata staran, podwyzszona prolaktyna, laparo+histero=niedroznosc srodscienna jajowodow, maz-astenozoospermia IIstopnia, ciaza naturalna w pierwszym cyklu picia ziolek nr 1
    queenofsorrow 26 lat, 2 lata starań, podwyższona prolaktyna, niekiedy brak owulacji i śluzu płodnego oraz krótkie fazy lutealne. Ciąża w pierwszym cyklu picia ziółek nr 1. - już mamusia Dancing
    Arrow rok 2009
    pimach w pierwszym cyklu picia ziół
    marteczka310
    jarzebina brak jednego jajowodu drugi niedrożny, ciąża przy pierwszej porcji picia ziół
    mamamaksia
    77Ewcia starania 2 lata, prawy jajowód niedrożny, ciąża w pierwszym cyklu picia
    anielkaa mnóstwo zrostów, stwierdzona endo, ciąża w drugim cyklu picia, Aniołek Sad
    czarna73 ciąża po 1,5 miesięcznej kuracji ziółkowej

    PO MIESZANCE NR 2:

    bibunka ciąża w II cyklu z ziołami
    mangusta podwyższona prolaktyna, niski estradiol, ciąża po 5 miesiacach picia ziółek [/b] - już mamusia

    PO MIESZANCE NR 3:

    IwonkaN
    Sylmyk
    Julka76
    Tyśka
    Gafi
    Anka28
    Yoka
    Joannka
    area ciaza po 13 mies. starań, w 3 cyklu z mieszanką nr 3
    ciaptak starania trwały ponad 3 lata, PCO, +wiesiołek ; słabe nasionka męża; w III cyklu z ziołami nr 3 (pite z mężem) ciąża
    pilarka z mężem od 16.III.05 r., w maju ciąża
    etka ziółka od 19.I.05 r., 27 l., starania od V.04 r., PCO; w III cyklu z Clo; ciąża w maju
    dziorka z mezem zioła od 9.II.05r., w maju, w IV cyklu z ziolami, ciąża
    Agula001 ziółka od 21.VI.05r., w III cyklu z ziołami i luteiną ciąża (czerwiec)
    optymistkaa zioła pite od 13.II.05r.; w czerwcu/lipcu ciąża po 2 latach starań
    marta26 ponad rok starań, w I cyklu z ziołami ciąża (lipiec)
    moni271 28l., rok starań, jedna ciąża biochem.,zioła od XII.04 r.,przerwa, ponownie od IV.05r., ciąża w czerwcu
    meniutka żadnych problemów z płodnością u obu partnerów, ciąża w lipcu, po 2 latach starań, w I cyklu z ziołami
    aania_aa po 3 l. leczenia, 3 nieudane IUI, Clo, Duphaston, Jodid, ciąża w sierpniu, w I cyklu z ziołami
    ruslan z mężem zioła od 14.IV.05r., pco, brak owu, słabe plemniki,1 poron., ciąża w sierpniu
    rodzynek zioła od 16.VII.05r., 26l.,3 l. starań, pco, 2 ciąże martwe,1 biochem., po laparoskopii (I.05r.); ciąża w siepniu
    anka79 (zioła od 10.II.05 r.)(26 l.,starania od marca 2005, autoimmunologiczna choroba tarczycy, prawdop. hiperprolaktynemia, długie cykle, plamienia, X.04 r. ciąża obumarła)
    arianka (zioła od 13.IV.05r.), (30l.,PCO, ciąża obumarła,+ Clo,+Bromergon)
    caza7777
    Kasia -1978
    Elaa (zioła od 19.V.05r.)
    Julita25 (zioła od pocz. VI.05 r.)
    shera (zioła od 16.IX.05 r.)
    Miramiranda (zioła od 22.V.05 r.)
    annaw77 (od 3.III.05 r.)(PCO, brak owu; +castagnus)
    Viol32 (od 29.IX.05r.)
    marmi (z mężem) (od 7.X.05r., starania 5 cykl)
    K_asia (od VIII.05 r.) (kilka mies. starań, +Oeparol, A+E, B6)
    atlanta
    mocca
    Niezapominajka7911
    gonia250
    KasiulkaM w drugim cyklu picia ziół
    Arrow rok 2009
    dadzia84 ciąża w pierwszym cyklu z ziołami nr 3, PCO, laparo+elektro, Aniołek Sad
    FRYDA ciąża w pierwszym cyklu picia ziół
    laura25 ciąża w trzecim cyklu picia ziół
    carmen81 3,5 lata starań,skaczące FSH,u m.słabe żolnierzyki,ziółka mieszanka nr1 od maja 2008, w marcu 2009 ziółka nr 3 i ciąża w pierwszym cyklu picia - już mamusia Dancing
    niebieska77 ciąża w drugim cyklu picia
    elunia800 ciąża w pierwszym cyklu picia
    myszka2727 ciąża w pierwszym cyklu picia
    Lete Hashimoto, niedoczynność, hiperprolaktynemia, słabe żołnierzyki,ciąża w drugim cyklu picia
    natida ciąża w czwartym cyklu picia ziół razem z mężem
    kaska84 PCO, ciąża w cyklu clo+ ziółka
    Irysek25 macica dwurożna, Oligoasthenoteratozoospermia u mężusia, ciąż w pierwszym cyklu picia
    GosiaSi starania od 2006r.pco, Hashimoto, ciąża w drugim cyklu picia
    okukek ciąża w trzecim cyklu picia
    taka00ja ciąża w pierwszym cyklu picia
    kasiaakrk ciąża w pierwszym cyklu picia
    Ineez ciąża w pierwszym cyklu picia
    monika40005 ciąża w drugim miesiącu picia
    gabcia32 ciąża w trzecim miesiącu picia
    karaluk_27 ciąża w pierwszym cyklu picia
    massumi ciąża w czwartym miesiacu picia
    _Ewcik_ ciąża w pierwszym cyklu picia
    Arrow rok 2010
    mamcia24 ciąża w drugim cyklu picia
    igamalczyk ciąża w pierwszym cyklu picia



    Myślę, że tyle wystarczy, żeby Was zachęcić:)Dziewuszki, pokażmy, że ziółka górą!!!

    Wow, Daijka, taki wybór zestawów podałaś, że aż nie wiem, na który się zdecydować?:-) piszesz o wynikach po zastosowaniu tych 3 zestawów a co z pozostałymi? zastanawiam się na tym zestawem z podziałem na I i II fazę.
    pozdrawiam i dzięki za te informacje

    Lilianka lubi tę wiadomość

    "Radość może przyjść niespodziewanie"
  • Biedronka Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 16 kwietnia 2013, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie również lekarz ginekolog powiedział, że takie plamienia są nieszkodliwe i mogą się pojawiaćz powodu PMS-u, ale zasugerowal mi udanie się do kliniki Naprotechnologii i według nich to jest problem i siadczyc może o za niskim poziomie progesteronu, ewentualnie o obecności jakiejs infekcji, zobaczymy co mi zalecą

    "Radość może przyjść niespodziewanie"
  • Lilianka Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 17 kwietnia 2013, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też mam takie plamienia ok 3 dni przed @
    potem tylko ok 3 dni okres... nie wiem co to oznacza .
    jaki masz wynik tsh? bo ja 2,790 i to mnie troche martwi choć gin powiedział ze skoro miesiąckzi mam regularne to nie mam sie czym martwic,reszta badan ok
    juz sama nie wiem, staramy się 9 cykl
    803691774a35c7ef4cfae896b3a0c434.png

    Lilianka
  • Makak Ekspertka
    Postów: 229 198

    Wysłany: 17 kwietnia 2013, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, ja od wielu lat tak mam, że przed @ pojawiają się plamienia (1-3 dni). Tylko, że ja mam endometriozę i według lekarza stąd się one biorą.

    20110812580114.png
  • Biedronka Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 18 kwietnia 2013, 03:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH mam w normie. PLamienia pojawiły się nagle pare miesięcy temu, dawniej tego nie było, dlatego też zastanawiam się od czego jest ono uzależnione...

    "Radość może przyjść niespodziewanie"
  • MałaMi83 Autorytet
    Postów: 389 597

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja mam wszystkie wyniki w normie, żadnej infekcji ani endometriozy, cykle regularne a mimo to juz nawet na 5 dni przed @ plamię aż do miesiączki (która trwa zwykle 2 dni, max 3). Ostatnio jednak nowa p. dr. powiedziała, że zajmiemy się tym- cokolwiek miała na myśli

    3jgxw1d38c6jwcsz.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurde ja tez sie zaczynam martwic bo juz drugi cykl mam plamienia nawet na 5 dni przed spodziewanym terminem @ wczesniej tak nie mialam zazwyczaj zaczyna sie ok 24dc to nawet nie sa plamienia tylko sluz lekko brazowawy lub jasno rozowy przepraszam ze tak dokladnie pisze ale inaczej przedstawic tego sie nie da i zawsze jak tak mam to wiem ze cykl stracony i szyjka po owu zamiast w gore to jest raczej nisko moge jej dodtknac bez problemu juz mi sie rzygac za przeproszeniem chce

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • Biedronka Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 04:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli ktoraś z Was ma mozliwość znalezienia lekarza, który jest Naprotechnologiem to bardzo polecam! Wydaje mi się, że potrafią się zająć tymi plamieniami

    "Radość może przyjść niespodziewanie"
  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziweczyny ja tez tak mam że przed @ plamienia. Tylko że mi tak sie stało po ciąży obumarłej wczesniej tak ne miałam !! Byłam u gin a on że to normalne itp.. teraz w tym cyklu juz 5 dzien mam plamienia to chyba nie normalne. Ide teraz sama zrobic sobie PROLAKTYNE i PROGESTERON.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2013, 07:09

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ