X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Bydgoszczanki łączmy się! :D
Odpowiedz

Bydgoszczanki łączmy się! :D

Oceń ten wątek:
  • Angie1212 Ekspertka
    Postów: 189 78

    Wysłany: 5 lipca 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzę do dr Moszczyńskiej

    h4zpyx8di03rzb31.png

    Aniołek 22.03.2018r. 9tc [*]

    zem3df9hktjtbque.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 5 lipca 2017, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clair i bardzo dobrze zrobiłaś! tabletki anty powoduja zwiekszone ryzyko wystąpienia raka nawet o 120% nie mowic juz o innych sprawach. sluchaj na torbiele piłam herbate z krwawnika i wszystko zeszło :) a jak test, kiedy powtarzasz?

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    clair wrote:
    Udało się laparoskopowo go usunąć, nie był aż tak duży i jajnik nie ucierpiał tak bardzo. Potem pojawiały się torbiele wielkości dużej pomarańczy, miałam przepisane niby na to tabletki anty ale po 2 miesiącach odrzuciłam je w cholere :)

    Tabletki anty niczego nie leczą, nie daj sobie wmówić! Anty powodują, że nie czujemy okresów, nic nas nie boli przychodzą na czas, więc się nie martwimy, ale należy pamiętać, że po pierwsze to nie znaczy, że nic złego się w naszym organizmie sie nie dzieje, po drugie, że po odstawieniu nie będzie jeszcze większych problemów.

    Britty lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2017, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty, monitoring miałam w połowie cyklu, teraz czekam na @, ale nie mam większych nadziei, po tym co usłyszałam.

  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 5 lipca 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet a co się dzieje?

    Myślałaś moze o naprotechnologii?

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2017, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty, ja mam endometriozę, prawdopodobnie przez to nie mogę zajść w ciążę. Kolejni lekarze rozkładają ręce i mówią, że nie widzą większych szans, jeden zasugerował in vitro...

    O naprotechnologii wiem niewiele, słyszałam, że daje to efekty, tyle, że trzeba długo czekać, ja nie mam już czasu, mam 31 lat.

    Do kolejnego lekarza jadę w sierpniu, ale sama już nie wiem czego oczekuję.

  • clair Ekspertka
    Postów: 151 84

    Wysłany: 7 lipca 2017, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, ale ja jako wtedy 19letnia dziewczyna która własnie dowiedziała sie że ma jakieś nowotworowe stworzonko na jajniku, nastraszona że nie będe mogła mieć dzieci, nie myślałam do końca racjonalnie, nie miałam też za bardzo kogo się poradzić i tak to wyszło że przez 2 miesiące brałam anty. Wniosek jest taki - ja zawsze wychudzone dziewcze, teraz mam 10kg za dużo i milion innych zdrowotnych problemów.

    Britty, coś mi mówi że ta moja owulacja jednak była trochę później niż sugeruje of. Posłucham grzecznie mojej Pani doktor i będę testować we wtorek/srode.

    Anett, serdecznie polecam Ci moją Panią doktor, moja ciocia z endometriozą pod opieką dr Zalewskiej Zacharek zaszła w ciąże w pół roku, w podobnym wieku, a lekarze tez już nie dawali szans

    f2w33e3kvrxi2e75.png

    4apfdcimz0vm65th.png

    Clair
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2017, 20:40

  • clair Ekspertka
    Postów: 151 84

    Wysłany: 9 lipca 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój weekend mija pod dużym napięciem :D bo jutro rano lecę na betę, a od kilku dni z rana boli mnie brzuch jakbym miała @, po kilku godzinach przechodzi

    f2w33e3kvrxi2e75.png

    4apfdcimz0vm65th.png

    Clair
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2017, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    clair wrote:
    Mój weekend mija pod dużym napięciem :D bo jutro rano lecę na betę, a od kilku dni z rana boli mnie brzuch jakbym miała @, po kilku godzinach przechodzi

    O kurcze, to poważna sprawa! Już dzisiaj zaczynam trzymać kciuki :) Napisz jutro jak tylko będzie wynik!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!! :)
    Podłączam się pod ten wątek, jestem z okolic Bydgoszczy i od kwietnia 2016r. staramy się z mężem o pierwsze dziecko..
    Niestety w czerwcu usłyszałam diagnozę - obustronna niedrożność jajowodów, jedyna szansa dla nas do IVF..

    Mój ginekolog polecił mi klinikę "Zdrówko" z Niemcza k.Bydgoszczy - macie może jakiekolwiek doświadczenia z tym miejscem? Jesteśmy umówieni na konsultację do dr. Adamczaka.. Nie znalazłam w necie zbyt wielu opinii o tym miejscu, właśnie zaczynam przeszukiwać OF i w pierwszej kolejności trafiłam na ten wątek ;)

    Będę wdzięczna za każdą informację!

    No i oczywiście trzymam kciuki za każdą z Was!! Oby każda z nas za momencik miała drugie serduszko w sobie :)

  • Kasia* Koleżanka
    Postów: 58 9

    Wysłany: 11 lipca 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) okolice BDG !


    Jakiego gin na NFZ polecacie ? ew. LUX MED wchodzi w gre

    Zaraz pyknie rok starań bez rezultatu.....

    czas zacząc jakie badania .... :(

  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 13 lipca 2017, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia niestety nie pomogę :( sama jestem z okolic bdg i poszukuje dobrego fachowca. Czym jest spowodowana niedrożność? Słyszałam ze tampony borowinowe działają tak ze udrozniaja jajowody.


    KASIA podłączam sie pod pytanie :)

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • clair Ekspertka
    Postów: 151 84

    Wysłany: 13 lipca 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na NFZ? To mogę jedynie polecić Panią Dr która przyjmuje w enelmedzie na Karłowicza

    f2w33e3kvrxi2e75.png

    4apfdcimz0vm65th.png

    Clair
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty wrote:
    Sylwia niestety nie pomogę :( sama jestem z okolic bdg i poszukuje dobrego fachowca. Czym jest spowodowana niedrożność? Słyszałam ze tampony borowinowe działają tak ze udrozniaja jajowody.


    KASIA podłączam sie pod pytanie :)


    Ginekolog przeprowadzający badanie stwierdził, że mam mnóstwo zrostów i prawdopodobną przyczyną są stare stany zapalne i infekcje, oczywiście nie pamiętam żeby cokolwiek takiego miało miejsce, ale powiedział, że większość przechodzimy bezobjawowo.. Mówi, że to stare infekcje sprzed co najmniej 6 lat, czyli mogę podziękować swojemu byłemu :/ :/

    Mówił, że zrosty są tak duże, że płyn nie przepłynął w ogóle, ani troszkę i nie ma sensu laparaskopowo udrożniać jajowodów, bo to nic nie da. A to udrażnianie i tak pomaga tylko w 15%, a dodatkowo występuje większe ryzyko ciąży pozamacicznej po takim zabiegu..

    Więc czekamy na naszą wizytę kwalifikacyjną do in vitro i działamy dalej :)


    Co do lekarzy w Bydzi to polecam mojego dr, Ahmed Tantush, na NFZ przyjmuje w szpitalu w Wąbrzeźnie, a prywatnie u siebie w Bydgoszczy.
    Jesteśmy z niego bardzo zadowolony, jest konkretny, zleca dużo badań, szuka od góry do dołu. Dodatkowo jest endokrynologiem więc przegląd mamy całkowity :)

  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 1 września 2017, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny:) jakie macie zdanie o Invimedzie bydgoskim? My zaczęliśmy leczenie u nowej ginekolog (dr Kłyszejko) ale nie wiem czy nie lepiej było od razu iść o kliniki leczenia niepłodności. U nas dwa lata z hakiem starań. Byłam na CLO ale nic to nie dało. Na szczęście jajowody drożne.

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • _Anuśka_ Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 15 września 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej bydgoszczanki :) my od roku z mężem staramy się o pierwsze dzieciątko niestety na razie bez powodzenia. U nas problemem jest słabe nasienie.

    57668e1ed1ywi30e.png
    12.2016 - początek starań
    8.2017 - badanie nasienia - oligoasthenozoospermia
    1.2018 - badanie nasienia - asthenozoospermia
    4.2018 - poronienie 8 tydzień
  • Jamajca Ekspertka
    Postów: 493 70

    Wysłany: 20 października 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juna wrote:
    Hej Dziewczyny:) jakie macie zdanie o Invimedzie bydgoskim? My zaczęliśmy leczenie u nowej ginekolog (dr Kłyszejko) ale nie wiem czy nie lepiej było od razu iść o kliniki leczenia niepłodności. U nas dwa lata z hakiem starań. Byłam na CLO ale nic to nie dało. Na szczęście jajowody drożne.

    Też jesteśmy u Klyszejko. Cudowna kobieta, dopiero po 1 wizycie. Czeka mnie badanie drożności jajowodow. W szpitalu miejskim. Jestem przerażona tamtejszą służbą zdrowia, pielęgniarki źle wrażenie na mnie wywarły. Czy któraś z Was przechodziła to badanie? Możecie się podzielić odczuciami?

    http://ovufriend.pl/graph/5ecbba88813add7c6493c0535fb88d36
  • Lotopałanka Autorytet
    Postów: 1459 923

    Wysłany: 21 października 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O witam ja też z Bydgoszczy i właśnie szukam dobrego ginekologa na NFZ więc ucieszył mnie ten temat bardzo

    3i49cwa1y1soayfp.png
    atdcanli4g0f7t2i.png

    Aniołki:
    Wrzesień 2014 6tc
    Październik 2017 6tc
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 21 października 2017, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki! Mnie tez czeka badanie drożności. Wspólnie z mężem przegotowujemy sie do inseminacji ponieważ jest problem ze słabym nasieniem. Tylkoze ja decyduje sie na badnie w gabinecie lekarskim niestety prywatnie. Słyszałam ze to troche bolesne badanie :/

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ