X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża po usunięciu przegrody w macicy
Odpowiedz

Ciąża po usunięciu przegrody w macicy

Oceń ten wątek:
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o przegrodzie wiem od początku roku wtedy tez zaczęliśmy się leczyć na poczatku lekarz mowil ze nie mogę zajść w ciążę bo nie jajeczkuje ale miały miesiące na stymulacji i dalej nic,po laparoskopii dostaliśmy 3miesiace na stymulacji jesli nie uda się chce mnie wysłać na histeroskopię a później na usuniecie przegrody . Mam mieszane uczucia co do tej operacji na pewno jest strach ze po moze być gorzej nie , lekarz nie ukrywa ze jesli zajdę w ciążę z przegroda to nie wiadomo czy utrzyma się. Twoja decyzja bardzo dobra , ciąża przebiega prawidłowo? Pojadę na konsultacje do tego profesora Jakiela zobaczyć co on powie

    age.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werka zrosty jelitowo-maciczne to po prostu endometrioza, rozsiała mi się nawet poza macicę.Miałam bóle brzucha zaraz przed okresem i w trakcie 1-2 dnia, bez ibumu nie dawałam rady.
    Mąż nie zdążył iść z wynikami do lekarza po suplementy, bo jak odbierałam jego wyniki to już wiedziałam,że jestem w ciąży... :) Z tego co wiem to lekami można szybko podreperować morfologię, gorzej jakby była kiepska ruchliwość.
    Welonka no mnie operacja zdecydowanie pomogła,ja bałam się starać jak usłyszałam,że mam przegrodę,bo może powodować poronienia lub poród przedwczesny.Choć są i szczęściary,którym się udaje i z przegrodą.Nie wiem jakie są rokowania przy całkowitej,mnie się nie udawało nawet przy częściowej,choć u mnie przeszkodą była też endomenda.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest najgorsze ,że w naszym przypadku nie wiadomo jak ciąża będzie sie rozwijać. Przez najbliższy rok na taki koszt nie możemy sobie pozwolić:(

    age.png
  • Angie 1980 Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiarzyna dziękuję za odpowiedź odnośnie balonów. Mam jeszcze do Ciebie pytanie, czy w związku z tym, że jesteś po usunięciu przegrody Twoja ciąża jest traktowana jako wysokiego ryzyka? Czy musisz się ograniczać, czy możesz funkcjonować normalnie?

    Welonka, ja mimo częściowej przegrody dwa razy poroniłam. Po operacji został u mnie 1 cm przegrody, który lekarz też kazał dociac, bo mówił że może powodować znowu problemy zarówno na początku jak i w późniejszych etapach ciąży.

    Angie
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odpukać wszystko ok,miałam plamienia do ok 8 tygodnia,byłam na duphasptonie i luteinie,powoli odstawiam leki,jestem po badaniach prenatalnych,przede mną połówkowe.Pytalam lekarki o poród to mowila,ze naturalny nie jest przeciwwskazany,jeszcze dopytam Ludwina na wizycie we wrzesniu,bo akurat był na urlopie.Na chwile obecna czuje się bardzo dobrze,ale wiadomo dmucham na siebie i chucham,Ludwin mnie od razu na L4 wysłał :-) Dopiero teraz macica będzie się gwałtownie powiększać,ale staram się być dobrej myśli,w końcu nie ja pierwsza jestem po zabiegu w ciąży :-)
    Chodze na spacery,ale staram się nie przesadzac,maz przejął większość obowiazkow,dźwiga zakupy i sprząta,ja cos tylko upichce :-) Wiadomo,zawsze lepiej dmuchac na zimne.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Angie 1980 Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To życzę powodzenia i 3mam kciuki:)

    kasiarzyna lubi tę wiadomość

    Angie
  • Moniccczka Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. W styczniu została postawiona u mnie diagnoza - macica dwurożna, moja Pani Gin. Wysłała mnie na rezonans, badanie w kwietniu później czekanie 3 tygodnie na wynik a czas leciał. W maju okazało się że jestem w ciąży. Radość przez łzy co dalej? Co będzie z dzieckiem? ...
    W 8 tygodniu poroniłam.. po wszystkim zaczęłam szukać lekarza najlepszego w swoim fachu. Trafiłam również po przeczytaniu tego forum do doktora Ludwina. Konkretny człowiek, jedno badanie i diagnoza - przegroda macicy dość gruba musimy usunąć. Za kilka dni mam zabieg. I nie ukrywam wiele pytań mi się nasuwa...
    Czy uda się to zrobić w trakcie jednego zabiegu, co dalej z balonikami jak po poronienie mam nieregularne miesiączki... mętlik w głowie. Jestem dobrej myśli, czytając Wasze wpisy. Trzymajcie proszę kciuki...

    Monia
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniccczka głowa do gory,jestem pozytywnym przykładem :-) A jaka to przegroda,częściowa czy całkowita?To zabieg pewnie 5go, będzie dobrze :-)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Moniccczka Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiarzyna zgadza sie 5tego. Częściowa , ale dość szeroka 17mm. Jestem pozytywnie nastawiona

    Monia
  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 185 23

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mialam przegrode. Od usuniecia minelo 8 mcy i ciazy dalej brak :( cykle owulacyjne- monitorowane. Z ostatniego cyklu zrobily sie dwie torbiele - jedna az 5 cm.. ehh zalamana jestem!:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2017, 19:51

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniczka ja miałam 19 mm, jesteś w dobrych rekach,trzymam kciuki,odezwij się jak będzie po :-)
    Werka a skąd te torbiele?od pco czy bylas stymulowana?

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werka jak dużą miałaś przegrodę?

    Ja caly czas sie waham nie wiem co robić ,narazie próbujemy te3 cykle ,ale z drugiej strony jest strach o przebieg ciąży z przegroda .

    age.png
  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 185 23

    Wysłany: 1 września 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torbielki zrobily mi sie po owulacji, lekow na stymulacje nie biore :( szczerze to lelarz ktory usuwal mi przegrode powiedzial tylko ze byla ona spora - konkretne wymiary nie padly..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2017, 19:57

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 1 września 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werka u mnie w poprzednim cyklu też powstała torbiel z pęcherzyka mimo podanego zastrzyku wchłonęła się po duphastonie . przegrodę miałaś usuwaną przez dr Ludwina czy kogoś innego? u mnie jest całkowita podobno .

    age.png
  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 185 23

    Wysłany: 3 września 2017, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w Szczecinie mialam usuwana na nfz.

  • Julii.A Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 6 września 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. U mnie tez najprawdopodobniej macica z przegrodą. Jestem po 30-tce i dwóch poronieniach, pierwsze w 5 tygodniu a drugie w 8. Mój ginekolog upiera się że to nie przez wadę ale ja już mu nie wierzę i zamierzam umówić się na wizytę do dr Ludwina.

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 6 września 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia dobrze robisz :-) powodzenia :-) to genialny człowiek.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 6 września 2017, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,

    Heh, że ja dopiero ten wątek odkryłam :-O Szukałam wcześniej i nie znalazłam.. Staraliśmy się z Małżem o dziecko 13 cykli. Dwa razy poroniłam (w 5tc i 8tc). W czasie starań chodziłam do różnych ginów. Po pierwszym poronieniu dopiero trzeci z nich zauważył, że moja macica jest dwurożna. W styczniu udało mi się po razy trzeci zajść w ciążę. Bardzo trudną i tak naprawdę leżącą do 28tc. Ale Córcia jest silna, a jedynym potwierdzonym "problemem" jaki wynika z macicy dwurożnej to to, że leży poprzecznie i najprawdopodobniej nie ma na tyle miejsca, żeby ułożyć się główkowo.

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Moniccczka Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 6 września 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro oby Tosia urodziła się zdrowa i silna.
    Ja już po zabiegu usunięcia przegrody. Jest chyba ok za 2 tygodnie kontrola

    Monia
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 7 września 2017, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro trzymamy kciuki żeby wszystko było ok :-)
    Moniczka to fajnie,długo czekalas?Pamiętam ze miałam się zgłosić chyba na 13 lub 14 a na blok mnie wzięli o 19...makabrycznie mnie bolalo,dopiero po kroplowkach przestalo w środku nocy.Rano dostalam kaszke i to mnie postawiło na nogi,obchód i do domu.Ja po 8 dniach miałam zdjęcie szwów.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ