X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża po usunięciu przegrody w macicy
Odpowiedz

Ciąża po usunięciu przegrody w macicy

Oceń ten wątek:
  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 185 23

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia!! Super wiadomosc!! Napisz od czasu do czasu co i jak. Takie wiadomosci potwierdzaja ze to jest dobra decyzja z usuniecia przegrody!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 19:46

    paulina93 lubi tę wiadomość

  • magda_lena87 Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja już po usunięciu zrostu, bałam się bardzo ale faktycznie dr Ludwin miał racje - bolało mniej niż balony :) wszystko jest w porządku i mamy zielone światło :)

    kasiarzyna, WerkaP2, słonko88 lubią tę wiadomość

  • słonko88 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem tu całkiem nowa :) Trafiłam na Was szukając info o macicy z przegrodą i dwurożnością. Droga do ciąży była bardzo długa i ciężka, piszę "była" bo obecnie jestem w 28tc. Ale postanowiłam do Was napisać, żeby dać znać, że można, że się uda ;) Nie przeczytałam całego wątku, ale pytanko mam czy któraś ma już szczęśliwe zakończenie za sobą? Nam lekarz każe dużo odpoczywać. Malutka ma bardzo mało miejsca, jest ściśnięta (najlepiej to widać na zdjęciach z USG 3D). Na pewno czeka nas cc no i mamy nadzieję dotrwać chociaż do 32/33 tc. Pozdrawiam was cieplutko :) :*

  • Marzena1991 Autorytet
    Postów: 330 193

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słonko88 wrote:
    Hej dziewczyny. Jestem tu całkiem nowa :) Trafiłam na Was szukając info o macicy z przegrodą i dwurożnością. Droga do ciąży była bardzo długa i ciężka, piszę "była" bo obecnie jestem w 28tc. Ale postanowiłam do Was napisać, żeby dać znać, że można, że się uda ;) Nie przeczytałam całego wątku, ale pytanko mam czy któraś ma już szczęśliwe zakończenie za sobą? Nam lekarz każe dużo odpoczywać. Malutka ma bardzo mało miejsca, jest ściśnięta (najlepiej to widać na zdjęciach z USG 3D). Na pewno czeka nas cc no i mamy nadzieję dotrwać chociaż do 32/33 tc. Pozdrawiam was cieplutko :) :*

    długo się staraliście?

    przegroda macicy :(

    11.02.2017r. 1 IUI :( 15.03.3017r 2 IUI :( 14.04.2017r 3 iui :(
    1 ivf :10dpt bhcg 92,64, 12dpt bhcg

    LENKA 28.10.2018r 3170 55 cm
    LIWIA 25.12.2020r 3640 59 cm
  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 185 23

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przegrode usuwalas?

  • słonko88 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7 lat. O przegrodzie dowiedziałam się na pierwszej wizycie u gina. Zaczęło się od usunięcia przegrody pochwy. Potem HSG i na zdjęciu wyszła pokaźna przegroda. Opreracja, potem kontrolne HSG i w tej chwili jest macica dwurożna z widoczną przegrodą. Starania naturalnie niestety nie przyniosły efektu, badania hormonów i obserwacje cykli wykazały u mnie PCOS. Podjęliśmy decyzję o in vitro. Pierwszy transfer udany, piekna beta, ale w 7tc duży krwiak i strata :( Potem jeszcze 3 transfery i za 4 razem się udało. W tej chwili córcia rozwija się prawidłowo, ale ma mało miejsca, dlatego mam się oszczędzać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2017, 10:41

  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 185 23

    Wysłany: 5 maja 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie taka sama sytuacja - jestem 3 mc po usuniecie rowniez, dosc pokaznej przegrody (przegroda byla tylko w macicy) dodatkowo mam pco. Mialam miec docinke przegrody, zrobili mi w marcu druga laparoskopie ale okazalo sie ze nic nie beda przecinac bo moze macica peknac. Macica ma ksztalt sercowaty. Mam tylko nadzieje ze w moim przypadku wielka przgroda byla przeszkoda w zajsciu w ciaze..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2017, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, w piątek miałam usuwana przegrodę :) teraz mam prowadzić oszczędzający tryb życia dopiero 3lata po poronieniu (16tydz.) zostałam porządnie potraktowana . 2,5roku temu miałam robiona histeroskopia i lekarze pomylili przegrodę ze zroślaki i zamiast wyciąć to sobie rozcięli ....skutkiem tego mogę mieć niedrożny jeden jajowód , ale sprawdzę to za miesiąc . Już nie mogę się doczekać na zielone światło . Dernerwije mnie to ze przez 3 lata chodziłam po lekarzach wydawałam kasę a dopiero teraz zostałam zdjadnozowana na sam zabieg czekałam 2 tygodnie wiec szybko

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 24 maja 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny:)
    Dolaczam do waszego grona:( za nami juz 2,5 roku staran i masa ginekologow ktorych odwiedzilam po drodze w nadzieji ze ktorys mi pomoze. zaden nie potrafil powiedziec mi dokladnie co jest ze mna nie tak w klinice leczenia nieplodnosci uslyszalam juz nawet diagnoze NIEPLODNOSC IDIOPATYCZNA chyba najgorsze co moze byc :( na hsg nic nie wyszlo dopiero wczoraj na usg 3d wyszlo ze mam dziwny ksztalt macicy troche przypominajacy serce choc szersza u gory ze spora przegroda. I teraz pytanie do was dostalam z kliniki dwie mozliwe propozycje jedna to przeprowadzenie laparoskopii ale tylko podgladowej zeby ocenic stan jajnikow jajowodow i macicy bez usowania czegokolwiek a duga propozycja to przystapienie do refundowanego invitro...? Prosze doradzcie mi co wy byscie zrobily na moim miejscu jak to rozwiazac.

    START 2014 ;(
  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 185 23

    Wysłany: 25 maja 2017, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na pewno najpierw podeszlabym do laparoskopii diagnostycznej.

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 25 maja 2017, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WerkaP2 a czy ta laparoskopia ma sens, jesli cos wyjdzie to znowu beda mnie kroic i znowu czeka mnie kolejna laparoskopia. Czy po tym nie groza jakies zrosty. Nie czytalam za wiele jeszze otym dlatego pytam was o wasze zdanie

    START 2014 ;(
  • słonko88 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 26 maja 2017, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wera 12 wrote:
    WerkaP2 a czy ta laparoskopia ma sens, jesli cos wyjdzie to znowu beda mnie kroic i znowu czeka mnie kolejna laparoskopia. Czy po tym nie groza jakies zrosty. Nie czytalam za wiele jeszze otym dlatego pytam was o wasze zdanie
    Kochana a nie lepiej zrobić HSG? Ja miałam zrobione właśnie najpierw HSG. Na zdjęciu RTG pięknie było widać jaka się duża przegroda. Po tym badaniu dopiero decyzja o usunięciu przegrody. Po 3 mc od operacji kontrolne HSG i było widać różnice. Badanie nieszkodliwe, trochę nieprzyjemne. Przy okazji sprawdzili drożność jajowodów.

  • słonko88 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 26 maja 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze teraz doczytałam ,ze na HSG nic nie wyszło. Ale to widocznie nie jest duża. U mnie dzieliła macice na dwie części. Wyglądało jak dwie macice. Teraz jest dwurożna i mała jest usadowiona po jednej stronie.

  • MelaMela Znajoma
    Postów: 17 6

    Wysłany: 26 maja 2017, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny coś podziało mi się z kontem w każdym razie poniżej dalsza część opisanej tutaj wcześniej mojej histori:
    Wysłany: 28 marca, 11:46 Cytuj | | Zgłoś
    Witajcie, o przegrodzie dowiedziałam się po 1,5 roku nieudanych prób zajścia w ciążę Nigdy wcześniej mimo robionych wielokrotnie USG nikt się tego nie dopatrzył. Nowa lekarka skierowała mnie do dr Ludwina chyba najlepszego specjalisty w Polsce w tym temacie. Potwierdził fakt istnienia przegrody podczas badania SIS. Zaproponował usunięcie prywatnie w szpitalu. Przedstawił przy tym metody jakimi wykonuje się taki zabieg u niego oraz jak robi się to na NFZ. Po jego informacjach oraz przeszperaniu internetu zdecydowałam się na zabieg u niego (krótszy czas dochodzenia do siebie, profilaktyka przeciwzrostowa podczas operacji oraz po operacji w tym zakładanie 4 balonów przeciwzrostowych zakłądanych co tydzień niwelujących konieczność powtórnej operacji o których tak często pisały dziewczyny poddające się zabiegowi na NFZ. Na ten moment jestem po operacji, balonach oraz powtórnym badaniu SIS które wykazało, że zabieg poszedł pomyślnie, brak zrostów i potrzeb kolejnych interwencji. Plus zielone światło i brak przeciwskazań do starnia się o Dzieciątko. Swoje przeszliśmy mam nadzieję, że się uda. Oby........... Jeśli ktoś potrzebuje konsultacji dr Ludwina polecam- od początku czuliśmy, że trafiliśmy we właściwe miejsce


    I taraz ciąg dalszy- nie mogę w to uwierzyć ale zaszłam w ciażę w I cyklu w którym dostaliśmy zielone światło. Wczoraj byłam u lekarza- potwierdził ciąże- 7 tydzień Na razie wszystko ok i mam nadzieję, że tak już zostanie.Trzymajcie kciuki. Także jeśli któraś z Was się waha namawiam- pozbywajcie się tej pieprzonej przegrody. Przez tyle czasu nic a udało się zaraz jak się tego pozbyłam. Życzę Wam również powodzenia.

    MelaMela
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 27 maja 2017, 01:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MelaMela moglabys mi powiedziec co to za badanie SIS? i ogolnie prawde mowiac bardzo chetnie posluchalabym jak wyglada wszystko zwiazane z diagnostyka u tego lekarza ...nawet bardzo szczegolowo:) Ja jestem juz zmeczona tymi nieowocnymi staraniami ponad 2,5 roku. Ja jako nastolatka pierwszy raz trafilam do gina z powodu torbieli jajnikow i i wtedy uslyszalam ze mam prawdopodobnie dworozna macice ale gwarancji mi nie dal bo podejrzewal tez ze moze byc podojna choc uznal ze to nie mozliwe bo to zbyt rzadko sie zdarza, teraz jednak z biegiem czasu po przesledzeniu forum sadze ze jednak czesniej niz on mi mowil.

    HSG nie pokazalo zadnych odchylen plyn przeszedl przed obydwa jajowody. a tu na usg3d wyszly takie kwiatki :(

    START 2014 ;(
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 27 maja 2017, 01:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MelaMela gratulacje , rosnijcie zdrowo i spokojnej ciazy i zycze :)

    MelaMela lubi tę wiadomość

    START 2014 ;(
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 27 maja 2017, 01:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słonko88 u mnie wlasnie nie byli i dalej nie sa na 100% pewnie czy jest podwojna bo echo rozchodzi sie na dwie strony. Dlatego chca zrobic mi laparoskopie ale tylko diagnostyczna zeby zobaczyc co tam sie dzieje. Ale ja mam watpliwosci czy nie powinno byc tez razem z tym usunieta ta przegroda jesli taka jest. Bo ewidentnie mam problem tylko jaki :(((

    START 2014 ;(
  • MelaMela Znajoma
    Postów: 17 6

    Wysłany: 27 maja 2017, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wera 12 wrote:
    MelaMela moglabys mi powiedziec co to za badanie SIS? i ogolnie prawde mowiac bardzo chetnie posluchalabym jak wyglada wszystko zwiazane z diagnostyka u tego lekarza ...nawet bardzo szczegolowo:) Ja jestem juz zmeczona tymi nieowocnymi staraniami ponad 2,5 roku. Ja jako nastolatka pierwszy raz trafilam do gina z powodu torbieli jajnikow i i wtedy uslyszalam ze mam prawdopodobnie dworozna macice ale gwarancji mi nie dal bo podejrzewal tez ze moze byc podojna choc uznal ze to nie mozliwe bo to zbyt rzadko sie zdarza, teraz jednak z biegiem czasu po przesledzeniu forum sadze ze jednak czesniej niz on mi mowil.

    HSG nie pokazalo zadnych odchylen plyn przeszedl przed obydwa jajowody. a tu na usg3d wyszly takie kwiatki :(

    Witaj. badanie SIS to takie dużo dokładniejsze i dłuższe badanie USG 3d/4d Różnica polega na tym że dodatkowo zakładają Ci takie cienkie rureczki, za pomocą których wprowadzają wodę z solą fizjologiczną, dzięki temu robi się kontrast i wszystko dokładniej widać. Samo badanie jest dość nieprzyjemne i trochę bolesne coś a la mocne bóle miesiączkowe ale oczywyiście do przeżycia. Dzień po badaniu sugeruę wziąć wolne w pracy bo jak sądzę na skutek tej wody którą podawali wszystko boli i najlepiej przeleżeć w łóżku. Badanie SIS jest megadokładne i właściwie z tego co mówił dr Ludwin nie pozostawia wątpliwości Przed badaniem SIS też nie było 100% pewności czy to przegroda, były sugestie że to może podwója macica. Także jeśli są jakieś wątpliwości do do kształtu Twojwj macicy, tego czy nie jest przypadkiem podwójna lub czy nie ma przegrody myślę, że SIS u dr Ludwina na to odpowie. Pracuje na naprawdę ,,wypasionym" sprzęcie A i co ważne SIS trzeba zrobić max do 11 dnia cyklu po miesiączce. Także jeśli masz nie do końca regularne proponuję zarezerwować 2 terminy. Ja teoretycznie miałam zawsze regularne a wyjątkowo przed SISem mi się przesunęło, na szczęście udało mi się dostać do lekarza w wymaganym terminie.
    Od razu po badaniu dr Ludwin zaproponował zabieg/operację usunięcia przegrody i właściwie przed operacją byłam u niego jeszcze tylko raz żeby powiedzieć, że się decyduję, ustalić termin i dowiedzieć się jakie badania powinnam porobić przed operacją. Także cala diagnostyka u dr Ludwina sprowadziła się właściwie do tego SISa. Ważna jets też cała profilaktyka przeciwzrostowa jaką zastosowano u mnie po usunięciu przegrody. Podczas oeracji wprowadzono mi żel antyzrostowy, miesiąc po tym miałam kontrolę u dr gdzie zdecydował, że w celu ograniczenia ryzyka zrostów itp zastosuje baloniki (zakładane 4 razy w odstępach 1- 1,5 tygodnia) Nie utrudniają one normanego funkcjonowania, jedyny problem to ból podczas zakładania- sugeruję poprosić o coś przeciwbólowego w recepcji chociaż i tak średnio pomaga. Po serii 4 balonów dr zrobił mi znowu kontrolne SIS, które potwierdziło, że jest ok i mogliśmy wrócić do starń nad Mleństwem. Dr mówił że przegroda ma duży wpływ na poronienia przede wszystkim ale miał też wiele pacjentek, które nie zachodziły w ciąże wogóle przez jakiś czas a po usunięciu przegrody nagle okazywało się że szybko ciąża. Z mojej perspektywy nie mogłam trafić lepiej i mimo obaw wcześniej dzisiaj wiem, że to najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Było sporo bólu ale wiem, że było warto. POWODZENIA!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2017, 07:20

    MelaMela
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 27 maja 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MelaMela a czy to badanie SIS to wyglada podobnie jak hsg? bo z opisu tak wlasnie wywnioskowalam. Moglabys mi tez powiedziec jak wygladaja cale koszta zwiazane z badaniem SIS a nastepnie jakie badania musza byc zrobione przed usunieciem przegrody i ile czasu zajelo ci dojscie do siebie od usuniecia przegrody do pozbycia sie ostatniego balonika? Troche mnie to przeraza to szystko ale my i tak dlugo sie staramy a sadze ze i tak nic mi juz nie pomoze jesli tego nie sprobuje, jakos czuje ze w tym moze lezec moj problem.

    START 2014 ;(
  • MelaMela Znajoma
    Postów: 17 6

    Wysłany: 27 maja 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera 12 nie miałam nigdy hsg więc nie chcę porównywaćnie Co do kosztów jak dobrze pamiętam SIS 400 zł, usunięcie przegrody 4500 zł. Zakłądanie 1 balona 300 zł, pierwsza wizyta kontrolna po operacji z I balonem była tylko droższa chyba 500 zł. Co do badań przed operacją morfologia, grupa krwi, ekg i jakieś wątrobowe Cały okres od operacji do pozbycia się ostatniego balona to ok 2 miesiące. Po samej operacji dochodzi się dość szybko do siebie, tego samego dnia wieczorem wyszłam ze szpitala. Poszłam na L4 na którym byłam 2 tygodnie Muszę przyznać, że profilaktycznie strałam się na siebie uważać żeby nie doszło do jakiś komplikacji Może i tydzień by wystarczył ale lepiej dmuchać na zimne. Po miesiącu od operacji kontrola i I baona. Same balony nie utrudniały życia, nie wymagały brania wolnego w pracy itp- jedyne nieprzyjemne to sam moment zakładania. Co do obaw- też miałam sporo tak naprawdę nikt nie był na 100% pewien co jest u mnie nie tak, poszłam do dr L. i z zupełnym przekonaniem bez cienia wątpliwości stwierdził co mi jest i co proponuje. Nie mogę Cię do niczego namawiać, nie znam Twojej sytuacji ale jesli masz możliwość przynajmniej konsultację u dr L. polecam Sama będziesz czuła co robić po tym co Ci powie. Pozdrawiam

    MelaMela
‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ