X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża po usunięciu przegrody w macicy
Odpowiedz

Ciąża po usunięciu przegrody w macicy

Oceń ten wątek:
  • Moniccczka Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 7 września 2017, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zgłosiłem się na 14 i na szczęście byłam pierwsza ok 16 już byłam spowrotem na sali i wtedy zaczęło boleć ale przed wyjsciem dostałam kroplowke i o 20 do domu. Na drugi dzień już nie było tak źle. Pan doktor kazał się pojawić za 14 dni na kontroli nic nie mówił o ściąganiu szwów

    Monia
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 8 września 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniczka ja to miałam jeszcze endomende i torbiel wycinana,miałam 3 nacięcia (laparo±histero).Pewnie od razu będziesz miała balona :-)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Moniccczka Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 8 września 2017, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko przegroda. I też myślę że od razu będę miała balonik. Ale okaże się na wizycie kontrolnej

    Monia
  • miamia Koleżanka
    Postów: 40 1

    Wysłany: 11 września 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was :)
    Pierwszy raz tu trafiłam i pewnie jeszcze nie dokładnie zapoznałam się ze wszystkimi wpisami, ale może powiecie mi co myślicie... może cos podpowiecie...
    Staramy się z mężem o dzidzię 19 cyki. Miesiąc temu miałam laparoskopię i okazało się ze oba jajowody są niedrożne i są pojedyncze ogniska endometriozy. Ogniska usunęli, jeden jajowód udało się udrożnić (ledwo) Dodatkowo mam macicę dwurożną :/ przegroda częściowa; Owulacja jest regularnie, cykle regularnie, mąż przebadany a ciaży brak. Od operacji udrożnienia minął dopiero 1 cykl wiec dajemy sobie czas jeszcze ale może któraś miała podobnie? myślicie że mamy szanse na naturalną ciążę? kiedy lekarz podejmuje decyzje o usunięciu przegrody?

  • miamia Koleżanka
    Postów: 40 1

    Wysłany: 11 września 2017, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może jesteście w stanie polecić kogoś od przegrody z Warszawy?

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 11 września 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miamia ny staramy sie ponad rok 9miesiac leczenia mam przegrodę całkowitą prawy jajowód niedrożny pcos brak naturalnej owulacji . Ja po laparoskopii dostałam 3miesiace jesli nie uda sie lekarz chce mię kierować na usuniecie przegrody do profesora Jakiela on przyjmuje w Lublinie i Warszawie w jakiejś prywatniej przychodni i w klinice niepłodność invicta. Sama jeszcze nie zdecydowałam czy podejmę sie usunięcia przegrody .

    Moniccczka lubi tę wiadomość

    age.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 11 września 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miamia z tego co pamiętam,to założycielka wątku w Warszawie była operowania u dr Śpiewankiewicz.Jeśli chodzi o mnie to dopiero po usunięciu przegrody częściowej,endometriozy i torbieli endometrialnej udało mi się zajść w ciąże przy jednym droznym jajowodzie,zajęło nam to 5 miesięcy.Jak zostalam tylko zdiagnozowana to bez zastanowienia poszlam na operacje,balabym się poronienia przez przegrodę.Choc sa pozytywne przypadki ze dziecko się dostosowuje do kształtu macicy.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • miamia Koleżanka
    Postów: 40 1

    Wysłany: 12 września 2017, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Nam lekarz teraz dał trzy mies po laparoskopji i później zobaczymy. Martwie się że nawet jak jakims cudem uda się zajsc to przez przegrode strace dziecko

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 12 września 2017, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest najgorsze , ze jeśli uda sie to nie wiadomo czy uda się utrzymać ciążę:(
    Miamia jesteśmy na podobnym etapie ja jestem w trakcie pierwszego cyklu po laparoskopii , mi jest ciężko podjąć decyzję bo moj gin chyba niepotrzebnie nastraszył mnie tym ,że ta operacja moze bardziej zaszkodzić.

    A do kogo Twój lekarz chce Cie kierować ?

    age.png
  • Moniccczka Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 12 września 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poroniłam przed zabiegiem i lekarz mi powiedział że to raczej przez przegrodę. Jestem już po zabiegu i się z tego bardzo cieszę. Nie wykluczam, że poronienia nie będzie, ale teraz przynajmniej będę wiedziała że to nie przez przegrodę. Jedna przyczyna mniej

    Monia
  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 185 23

    Wysłany: 12 września 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem za usunieciem przegrody.

  • miamia Koleżanka
    Postów: 40 1

    Wysłany: 13 września 2017, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka Jeszcze do nikogo nie chce mnie gin kierować. Powiedział że mamy trzy miesiące a potem zobaczymy. Ale ja już wybiegam trochę myślami... ja bym się pewnie zdecydowała na usunięcie tej przegrody... Tyle że u mnie jeden jajowód niedrożny a drugi w sumie nie wiadomo na ile drożny. :( Nie wiem czy mi się w ogóle uda zajść w ciążę...

  • JoanaDarc Koleżanka
    Postów: 61 15

    Wysłany: 13 września 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miamia wrote:
    A może jesteście w stanie polecić kogoś od przegrody z Warszawy?


    Ja polecam dr Jacka Doniec z Warszawy, na nfz przyjmuje w wojskowym instytucie medycznym na szaserów a prywatnie w novum, został mi polecony przez dr z Białegostoku, gdzie miałam usuwaną przegrodę 4 razy( bardzo duża i gruba) zabieg miałam w marcu w novum z uwagi na długi czas oczekiwania na szaserów ok 2-3 mies, koszt ok 3 tys., sam zabieg trwał 20 min i po 3 h wróciłam do domu

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 16 września 2017, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczycy ja dzieki temu watkowi trafilam do dr Ludwina na konsultacje, i wyszlo to co podejrzewalam mam przegrode 17mm plus polipa endometrialnego i co histeroskopia mnie czeka.koszt zabiegu 4900zl i w tym ma byc jakis zel przeciw zrostom. Ktora wie ile to wszystko trwa po zabiegu jakies baloniki itp az do momentu kiedy mozna sie starac ?

    Moniccczka Jak sie czujesz po zabiegu? gdyby nie to ze stchurzylam to prawdopodobnie bysmy sie poznaly we wtorek na zabiegu:)

    START 2014 ;(
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 16 września 2017, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 19mm i tez torbiel endometrialna.Na nastepny dzien rano mnie wypuscili ze szpitala.8 dni po zabiegu miałam zdjęcie szwow,a ok 2 tyg od zabiegu pierwszy balon,i tak co ok 2 tyg kolejny,w sumie 4.
    Zabieg miałam pod koniec września rok temu,4 balony,a na poczatku grudnia SIS i histeroskopia wtórna diagnostyczna u nich w gabinecie czy wszystko ok,czy nie ma zrostów i przegroda wycięta,czy nie ma potrzeby docinki,ale bylo ok i zaczęliśmy starania jeszcze w tym cyklu.Udało nam się zaskoczyć w maju przy jednym droznym jajowodzie :-)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 16 września 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy masz zabieg ?

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 17 września 2017, 02:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiarzyna ja mam polipa endometrialnego nie torbiel. i doktor powiedzial ze to bedzie tylko histeroskopia i po killku godz wyjde do domu, na temat balonikow nic mi nie mowil dopiero tu wyczytalam o czyms takim, prawde mowiac to jestem lekko zawiedziona cala wizyta!!!!!!
    To byla moja pierwsza wizyta z tym lekarzem trwala doslownie 40 min dobrze choc tyle ze mialam zrobiony sis, za wizyte zaplacilam 800 zl(konsultacja + badanie sis). Doslownie wyprosil mnie jak zaczelam zadawac pytania jak dokladnie to wyglada ile czasu wszystko zajmuje wyjasnilam ze chce to wiedziec bo musze zorganizowac urlop gdyz nie mieszkam w polsce, ale z racji ze mial duze opoznienie ponad 1,5godz bo sie spoznil to poprostu mnie olal :(
    Gdybym miala dac opinie to z kultura jest na bakier, specalista zapewne dobrym choc pieniadze lubi i to bardzo....

    START 2014 ;(
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 17 września 2017, 02:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do zabiegu to smiesznie bylo bo na wizycie bylam u niego 4tego a chcial mnie zapisac na zabieg 5tego, tym bardziej zabawne jak powiedzialam mu ze ja nie mialam szczepienia na zoltaczke, i zadnych badan ktore sa potrzebne przed zabiegiem wystarczyloby gdybym przyniosla te 4900zl, takie odnioslam wrazenie :(

    kasiarzyna czy moglabys opisac dokladnie jak u ciebie wygladalo wszystko dokladnie od pierwszej wizyty u niego i jakie ponioslas koszta?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2017, 02:15

    START 2014 ;(
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 17 września 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jako lekarz nie jest rozmowny,ale wie co robi,dokladnie bada a na pacjentke ma 20 min a zwykle trzyma 40 min czasem godzinę.U mnie pierwsza wizyta ok godziny,długie USG,umawia mnie na zabieg za miesiąc,lista odnośnie laparo+histero dokładnie opisana,powiedział ile będą mnie trzymać i ze będę miała 3 nacięcia i zeby się nie martwić.Dzień przed zabiegiem zrobił mi SIS 600 zł.Sam zabieg 7900 bo miałam laparo z histero.8 dni po ściąganie szwów ale u innej lekarki bo był na konferencji.2 tyg po zabiegu kontrola i balon,dowiedziałam się na wizycie ze zrobi mi 4-5 w odstępach 2 tyg każdy po 300.Podczas ostatniej wizyty balonowej umowilismy się na SIS w pierwszej połowie cyklu,i ze jak wyjdzie ze będzie trzeba dociac to histero juz w gabinecie chyba 1800.Cos przeslanialo widok na sis na usg,podejrzewal zrost,ale na histero wyszlo ok,ciesze sie ze mi zrobil,mialam pewnosc.Był bardzo zadowolony efektem,pokazywał jak to wyglądało przed a jak po,i ze teraz mam zachodzić w ciąże :-) Ogólnie rzecz biorąc kasa i to ze jest oszczędny w słowach nie robi na mnie wrażenia,bo nasze marzenie się spełniło tylko dzięki niemu...

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 17 września 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a powiedz tez mialas ten zel przeciwzrostom aplikowany zaraz po zabiegu? bo mi powiedzial ze skoro mieszkam za granica to raczej nie bedzie bawic sie w baloniki a powtorna histeroskopie. I poprostu boje sie tego wszystkiego:(

    START 2014 ;(
‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ