X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża po usunięciu przegrody w macicy
Odpowiedz

Ciąża po usunięciu przegrody w macicy

Oceń ten wątek:
  • Julii.A Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 13 października 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedż:)

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 21 października 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniccczka daj znac co u ciebie jak sadze masz juz ostatni balonik za soba? Czekam na wiesci od ciebie, i strasznie jestem ciekawa co powiedzial lekarz kiedy mozecie zaczac starania i wogole co dalej...!?

    START 2014 ;(
  • Moniccczka Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 21 października 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera 12 ja wczoraj miałem ostatni balon. Trzeci i czwarty aż tak bardzo nie bolał. Ładnie się goi. Lekarz zadowolony. Za miesiąc wizyta kontrolna i wtedy SIS.jak wszystko okaże się ok to mamy dostać zielone światło

    wera 12 lubi tę wiadomość

    Monia
  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 185 23

    Wysłany: 22 października 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak wyglada u Was to balonikowe? I jak dlugo trwa?

  • Moniccczka Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 22 października 2017, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam pierwszy balon po 3 tygodniach od zabiegu. A kolejne w tygodniowych odstępach.

    wera 12 lubi tę wiadomość

    Monia
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 22 października 2017, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniccczka dzieki kochna za to zenam piszesz jak wyglada to .powiem szczerze ze bede bazowala na tym co piszesz planujac urlop. choc myslalam ze pierwszy balon mialas po 2 tygodnich od zabiegu :)

    START 2014 ;(
  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 185 23

    Wysłany: 23 października 2017, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli lacznie balonikowanie ile trwa?

  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 185 23

    Wysłany: 23 października 2017, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    28.12.2016 mialam usuwana przegrode macicy, przez m-c mialam wkladke pozniej histero kontrolne. 22.03.2017 kolejna laparoskopia z histeroskopia (diagnostycznie- nic nie robili, miala byc docinka ale nie docieli). Brak inf.o zrostach. Czy jest mozliwosc aby zrobily mi sie zrosty mimo ze nie cale 4 mce po usunieciu przegrody na bank ich nie bylo.?

  • Moniccczka Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 23 października 2017, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera 12 Pan Doktor karze się pokazać 2 tygodnie po zabiegu i wtedy jest pierwszy balon, ale ja byłam po ok 3 tygodniach ( dokładnie 2 tygodnie i 4 dni ) bo tak mi pasowało.

    Monia
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 24 października 2017, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniccczka to dobrze ze nie ma takiej sztywnej daty ze np 2 tygodznie od zabiegu MUSZE sie pojawic na zalozenie pierwszego balonika. Ja sama nie wiem jak to wszystko zorganizuje bo lacznie od zabiegu do ostatniego balonika potrzeba ok 5-6 tygodni plus oczywiscie ten sprawdzajacy sis na koniec . Ja az tyle urlopu nie mam a nie chcialabym wykorzystac wszystkiego za jednym zamachem :) co za duzo urlopu na raz to nie zdrowo wracac do pracy by mi sie nie chcialo ;)

    START 2014 ;(
  • Moniccczka Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 24 października 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera 12 ja na urlopie łącznie byłam 8 dni. Od wtorku - dzień zabiegu do końca tygodnia. A później 4 dni. Po jednym dniu na każdy balon

    Monia
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 27 października 2017, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniccczka ja niestety tak nie dam rady, mieszkam za granica i jednak nawet na zalozenie balonu musze poswiecic 3 dni dwa dni na przylot i wylot do i z polski i jeden dzien na wlasnie balonik. Muse tez zadzwonic i zapytac czy po zabiegu i balonikach nie ma przeciwskazan do latania :( to wlasnie mnie najbardziej dobija to planowanie lotow plus hotele bo nie jestem z krakowa. mieszkam jakies 3godz od krakowa. Ale jakos to bedzie dam rade:) tylko ten lekarz dal mi realna nadzieje na ciaze!!
    Jakie musialas miec badania przed zabiegiem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2017, 08:33

    START 2014 ;(
  • Moniccczka Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 28 października 2017, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera 12 nie znamy się osobiście. Ale jak będziesz potrzebowała pomocy i wsparcia. Obecności to chętnie Cię poznam i będę z Tobą. Wiem co czujesz i chętnie Cię wesprę

    wera 12 lubi tę wiadomość

    Monia
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 28 października 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniccczka bardzo ci dziekuje:* to wiele dla mnie znaczy. I to ze sie z nami tu dzielisz wszystkimi przezyciami zwiazanymi z ta przekleta przegroda. Ja sama juz miewalam chwile zalaman kiedy wychodzilam z kliniki leczenia nieplodnosci i tam proponowali mi tylko invitro i zupelnie nic nie wspominali o przegrodze, choc zdarzylo mi sie ze lekarz mnie opierdzielil kiedy wspomnialam ze moze warto to sprawdzic wiec zebralam opiernicz:) ,ze to on jest specjalista a nie ja. POponad 3 latach staran wciaz jakos podswiadomie czulam ze to moze byc to:) Mam nadzieje ze tak wlasnie jest.

    START 2014 ;(
  • Moniccczka Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 28 października 2017, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze. Grunt to pozytywne myślenie

    Monia
  • magda.lena Autorytet
    Postów: 486 227

    Wysłany: 28 października 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) ja również miałam przegrodę, po dwóch latach starań umówiłam się na wizytę do dr Ludwina, zabieg miałam wykonany w styczniu 2017r, poźniej 4 balony, następnie SIS po którym okazało się że jest zrost i trzeba do usunąć. Histeroskopie miałam na początku kwietnia i dr Ludwin zalecił pojawić się po około 5 miesiącach jeśli dalej nie będę w ciąży. Nie jestem i jadę na wizytę 8 listopada, minęło już w sumie 7 miesięcy, ale ciągle łudziłam się, że tym razem się udało. Nie ma na co czekać, trzeba działać :) mam do Krakowa 250 km, ale tyle razy już jeździłam więc i tym razem dam rade :) pozdrawiam Was i trzymam kciuki :)

    wera 12 lubi tę wiadomość

    2015-2017 starania naturalne i 2x histeroskopia - usuwanie przegrody macicy
    2018-Letrozolle+ ovitrelle, sono-hsg ok
    2019 - starania naturalne, strata w 9tc
    2020-2021-clo, aromek, ovitrelle, histeroskopia
    VIII 2021- laparokopia - niedrożne jajowody,drobne ogniska endometriozy usunięte
    IX 2021-III 2022 - 2 procedury brak zarodków, wszystkie padały po 3 dobie
    V 2022 Kriobank Białystok 3 procedura - 5 ❄️❄️❄️❄️❄️
    VII 2022 - immunolog - Kir AA, brak wszystkich DS, NK 17%, Allo mlr 0%, Cross-match 46,7 %,Hla C1C2, Mąż Hla C2C2. Kariotypy ok.
    VIII 2022 - immunosupresja

    Niedoczynność, Hashi, IO,PAI homo, MTHRF - hetero
    preg.png
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 28 października 2017, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda.lena witaj w klubie widze ze wszystkie jestesmy swego rodzaju wojowniczkami i latwo sie nie poddajemy, ja juz zaliczylam dwie kliniki leczeia nieplodnosci Ludwin jest moja trzecia natomiast nie wspomne ile ginekologow odwiedzialm to szok. Po drodze staran dowiedzialam sie ze mam hashimoto :) i problem z thhfr mam nadzieje ze przegroda jest ostatnia :)



    magda.lena zapomnialam wspomniec ze zycze ci powodzonka i itrzymam kciuki za ciebie!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2017, 23:27

    magda.lena lubi tę wiadomość

    START 2014 ;(
  • Marzena1991 Autorytet
    Postów: 330 193

    Wysłany: 29 października 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam przegrde usuwana rok temu ale martwi mnie to z nie miałam żadnych balonów. A ciąży nadal brak. Może dalej mam przegrode

    przegroda macicy :(

    11.02.2017r. 1 IUI :( 15.03.3017r 2 IUI :( 14.04.2017r 3 iui :(
    1 ivf :10dpt bhcg 92,64, 12dpt bhcg

    LENKA 28.10.2018r 3170 55 cm
    LIWIA 25.12.2020r 3640 59 cm
  • marta025 Znajoma
    Postów: 20 4

    Wysłany: 29 października 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, w styczniu miałam usuwaną przegrodę macicy w Warszawie na nfz (histeroskopia operacyjna), nie miałam żadnych baloników, wkładek itp, wada zdaniem lekarza była poważna. Po zabiegu 3 mce przerwy i rozpoczęliśmy starania.Lekarz zalecał staranie się do końca roku, jeśli się nie uda to powtórna histeroskopia. Z każdym kolejnym cyklem traciłam nadzieję, że się uda, aż tu w 4 cyklu starań test i 2 kreski. Szok, niedowierzanie i obawy, czy wszystko będzie dobrze. Właśnie zaczynam 2gi trymestr. To jeszcze bardzo wcześnie i wciąż nie mogę się pozbyć obaw o to czy wszystko na pewno jest ok.Trzymam kciuki za wszystkie starające się - nie traćcie nadziei w końcu się uda! :)

    wera 12, kasiarzyna lubią tę wiadomość

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 30 października 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta025 i takie wlasnie wiadomosci chcemy tu czytac nie ma lepszych dla nas wiadomosci. Nie martw sie bedzie dobrze:)
    A z mojej strony zycze zdrowka Tobie i Twojemu malenstwu:)


    Marzena1991 ja na wizycie u Ludwina pamietam jak mi tlumaczyl ze po przejsciu wszystkich balonow robi sis kontrolne czy udalo sie usunac wystarczajaco przegrode i czy nie trzeba docinki , wiec moze warto sie skonsultowac raz jeszcze z lekarzem ktory cie prowadzil.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2017, 13:43

    START 2014 ;(
‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ