X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża po usunięciu przegrody w macicy
Odpowiedz

Ciąża po usunięciu przegrody w macicy

Oceń ten wątek:
  • KoKos Autorytet
    Postów: 780 983

    Wysłany: 24 maja 2023, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Na pewno warto, Ja swojego czasu chodziłam na monitoring. Ciąża się pojawiala nawet pod czujnym okiem doktorka dopiero w 3cim cyklu ;D
    Dzięki za pocieszenie :)

    Starania od 05/2022💃27l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Niedoczynność tarczycy = Letrox ✅
    Badanie nasienia 06/23 ✅
    Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów✅
    08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌
    09.10/23 - cb 💔
    ->11.2023 klinika niepłodności😬
    16-18cs- cykle stymulowane ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️
    20.03 beta: 23.1 prog: 35.482
    25.03 beta: 638 prog: 41,134 (276%)
    27.03 beta: 1290 prog: 35,168 (102%)
    29.03 beta: 2130 prog: 27 !! (60%)
    03.04 pęcherzyk ciążowy 11.9mm + żółtkowy 3.6mm
    09.04 zarodek 4.4mm + 💚 128/min
    17.04 🐣 ma 1,4cm + 💚 156/min
    🔜 26.04 wizyta NFZ

    preg.png
  • Ania Z. Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 4 czerwca 2023, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Ile około miałyście balkoników po docince przegrody?

    Pozdrawiam cieplutko

    Poronienie 2 razy 5 tyg.
    Ciąża pozamaciczna 2020r.

    Usunięcie przegrody całkowitej 02.2023
    Docinka przegrody 06.2023
  • Ania_93 Debiutantka
    Postów: 12 3

    Wysłany: 4 czerwca 2023, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    a jak można dostać się do dr Ludwina w Warszawie? Mieszkam pod Warszawą i byłoby mi łatwiej niż jechać do Krakowa. Wiem że jest teraz ordynatorem w jednym ze szpitali, zadzwonię i dopytam ale może macie jakieś szybsze dojścia ☺️

    I ile czasu po lyzeczkowaniu trzeba odczekać do wizyty u doktora?
    U mnie stwierdzona przegroda, pierwszą ciążę udało się donosić i o dziwo urodzić siłami natury w 39tc.
    Później dwa poronienia. Chciałabym usunąć przegrodę bo w moim przypadku prawdopodobnie jest przyczyną krwiaków i poronień właśnie.

  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 185 23

    Wysłany: 12 czerwca 2023, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Dziękuję za odp ;)

    Czy ta wartość 6mm to już taka bezpieczna do przyszłej ciazy ?

    Rozumiem ,że jak masz wizyty w Wawie to nie masz balonów?
    Jakie leczenie dostalas stanu zapalnego? Mialas jakies objawy?

  • Astereae Autorytet
    Postów: 1316 683

    Wysłany: 13 czerwca 2023, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werka
    Leczenie to 14 dni metronidazol plus unidox.
    Wszystko doustnie.

    Nie wiem które objawy łączyć ze stanem zapalnym.
    Bo mam / miałam inne przypadłości i one również mogą dawać takie objawy.
    Głównie to plamienia przed I po okresie.
    Ten stan niestety może być również bezobjawowy.

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • Bycmoze Znajoma
    Postów: 24 11

    Wysłany: 13 czerwca 2023, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania Z. wrote:
    Hej dziewczyny,
    Ile około miałyście balkoników po docince przegrody?

    Pozdrawiam cieplutko
    Hej, ja miałam 7 balonów i zero zrostów:)

    Ania Z., WerkaP2 lubią tę wiadomość

  • Ania Z. Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 13 czerwca 2023, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bycmoze wrote:
    Hej, ja miałam 7 balonów i zero zrostów:)

    Super, że miałaś efekt, mam nadzieje, że u mnie też nie będzie żadnych zrostów,
    Dzięki za wiadomość pozdrawiam

    Poronienie 2 razy 5 tyg.
    Ciąża pozamaciczna 2020r.

    Usunięcie przegrody całkowitej 02.2023
    Docinka przegrody 06.2023
  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 185 23

    Wysłany: 10 lipca 2023, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania Z. wrote:
    Super, że miałaś efekt, mam nadzieje, że u mnie też nie będzie żadnych zrostów,
    Dzięki za wiadomość pozdrawiam
    A czemu mialas docinke przegrody? Odrosla?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2023, 18:11

  • Ania Z. Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 11 lipca 2023, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WerkaP2 wrote:
    A czemu mialas docinke przegrody? Odrosla?
    Po prostu miałam całkowitą przegrodę, nie było możliwości żeby całą przegrodę usunąć za pierwszym razem, ale w żadnym wypadku nie odrosła ☺️

    Poronienie 2 razy 5 tyg.
    Ciąża pozamaciczna 2020r.

    Usunięcie przegrody całkowitej 02.2023
    Docinka przegrody 06.2023
  • Pamela Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 12 lipca 2023, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj,
    Moja siostra ma dwurożność macicy, do takiego stopnia, że lekarz zakładając wkładkę domaciczna mówił ze w jej przypadku powinien zastosować dwie wkładki.
    Siostra ma dwoje dzieci, pierwsza ciąża przebiegała dość ciężko, częste pobyty w szpitalu na podtrzymaniu, kroplowki itd…
    Druga ciąża przebiegała super bez żadnych zawirowań

  • Oleńka_11 Znajoma
    Postów: 25 6

    Wysłany: 29 lipca 2023, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Werka
    Leczenie to 14 dni metronidazol plus unidox.
    Wszystko doustnie.

    Nie wiem które objawy łączyć ze stanem zapalnym.
    Bo mam / miałam inne przypadłości i one również mogą dawać takie objawy.
    Głównie to plamienia przed I po okresie.
    Ten stan niestety może być również bezobjawowy.

    Hej, ja właśnie też szykuję się na to badanie stanu zapalnego endometrium.
    Mam mieć robione w szpitalu na Borowskiej we Wrocławiu. Czy długo czekałaś na wyniki? Myślisz, że to mogła być przyczyna Twoich poronień?
    U mnie już 4 straty. W tym jedno puste jajo. Po pierwszym poronieniu miałam przecinaną przegrodę macicy. Zapisałam się też do dr Ludwina, aby sprawdził jak zostało to wykonane i czy trzeba coś dociąć, ponieważ ostatnio jakiś lekarz powiedział, że moja dwurożność wygląda wręcz jak macica podwójna, dlatego trochę mnie to zaczęło zastanawiać.

    4 x [*] 12 tc, (2020r.) 7tc (2022r.), 9tc (2022r. puste jajo), 8tc (2023r.)

    Macica dwurożna (usunięcie przegrody w 07.2021), Mutacja MTHFR A1298C, V Leiden.
  • krakowiankq Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 30 lipca 2023, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    W czerwcu miałam usuwaną przegrodę częściową u Prof.Ludwina. Po przeczytaniu wątku na forum nasunęło mi się kilka pytań i może uda Wam się na nie odpowiedzieć, zanim poruszę te tematy z lekarzem. Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

    1.Czy podczas kontrolnego SIS na koniec leczenia możliwe jest wykonanie jednocześnie dodatkowo badania drożności jajowodów?
    2.Czy po usunięciu przegrody jest możliwy poród naturalny czy to jest wskazaniem do cesarskiego cięcia?
    3. Czy ewentualna docinka przegrody mozliwa jest w znieczuleniu ogólnym w szpitalu? Czy dotyczy to tylko przegród całkowitych czy zdążają się docinki częściowych.

    Jestem w połowie balonów i nie znoszę ich najlepiej. Ból da się wytrzymać i na szczęście jest krótkotrwały ale psychicznie nie wyrabiam - całymi tygodniami o tym myślę i się stresuje. Potem w trakcie czekania jest najgorzej.

    4. Jakie leki przeciwbólowe bierzecie przed balonami? Mogą być na receptę.

    Koszty leczenia są spore ale myślę, że zamkną się one w kwocie odpowiadającej 1 próbie in vitro, a to myślę, że jest rozsądny wydatek jeśli mamy doczynienia z realnym zwiększeniem szansy na urodzenie zdrowego dziecka.

    Dziękuję:)

  • Astereae Autorytet
    Postów: 1316 683

    Wysłany: 30 lipca 2023, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleńka_11 wrote:
    Hej, ja właśnie też szykuję się na to badanie stanu zapalnego endometrium.
    Mam mieć robione w szpitalu na Borowskiej we Wrocławiu. Czy długo czekałaś na wyniki? Myślisz, że to mogła być przyczyna Twoich poronień?
    U mnie już 4 straty. W tym jedno puste jajo. Po pierwszym poronieniu miałam przecinaną przegrodę macicy. Zapisałam się też do dr Ludwina, aby sprawdził jak zostało to wykonane i czy trzeba coś dociąć, ponieważ ostatnio jakiś lekarz powiedział, że moja dwurożność wygląda wręcz jak macica podwójna, dlatego trochę mnie to zaczęło zastanawiać.


    Ja robiłam w Katowicach. Na wynik czekałam równe 21 dni.
    Na moje straty nie wiem co się złożyło, bo miałam przegrodę, ten stan zapalny i dodatnie APA.
    Leczenie samych APA nie dało efektu więc być może ta przegroda i stan zapalny się przyczyniły w jakimś stopniu.

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • Coniglietto Koleżanka
    Postów: 42 16

    Wysłany: 31 lipca 2023, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krakowiankq wrote:
    Cześć,

    W czerwcu miałam usuwaną przegrodę częściową u Prof.Ludwina. Po przeczytaniu wątku na forum nasunęło mi się kilka pytań i może uda Wam się na nie odpowiedzieć, zanim poruszę te tematy z lekarzem. Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

    1.Czy podczas kontrolnego SIS na koniec leczenia możliwe jest wykonanie jednocześnie dodatkowo badania drożności jajowodów?
    2.Czy po usunięciu przegrody jest możliwy poród naturalny czy to jest wskazaniem do cesarskiego cięcia?
    3. Czy ewentualna docinka przegrody mozliwa jest w znieczuleniu ogólnym w szpitalu? Czy dotyczy to tylko przegród całkowitych czy zdążają się docinki częściowych.

    Jestem w połowie balonów i nie znoszę ich najlepiej. Ból da się wytrzymać i na szczęście jest krótkotrwały ale psychicznie nie wyrabiam - całymi tygodniami o tym myślę i się stresuje. Potem w trakcie czekania jest najgorzej.

    4. Jakie leki przeciwbólowe bierzecie przed balonami? Mogą być na receptę.

    Koszty leczenia są spore ale myślę, że zamkną się one w kwocie odpowiadającej 1 próbie in vitro, a to myślę, że jest rozsądny wydatek jeśli mamy doczynienia z realnym zwiększeniem szansy na urodzenie zdrowego dziecka.

    Dziękuję:)

    Cześć, na pierwsze pytanie niestety nie znam odpowiedzi ale na resztę mogę się wypowiedzieć ze swojego doświadczenia.
    2. Ja po usunięciu przegrody częściowej rodziłam naturalnie. Ale pół ciąży przeleżałam bo szyjka mi się skróciła, prof. mówił mi że tak może być po zabiegu, że będą problemy z szyjką i się sprawdziło.
    3. Nie wiem czy docinki dotyczą tylko całkowitych czy nie bo ja nie miałam docinki. Ale moja kuzynka miała docinke po całkowitej właśnie w gabinecie u profesora, miała do wyboru w szpitalu w znieczuleniu lub w gabinecie bez znieczulenia, powiedział jej że jak nie da rady z bólu w gabinecie to zrobią w szpitalu ale dała radę. Mówiła że aż tak bardzo nie bolało. Różnica też była w kosztach.
    4. Ja brałam zwykłe jakiś ibuprofen czy coś takiego, dwie tabletki, ale nie wiem czy to coś dało bo i tak mnie bolało.

    Jeśli chodzi o to czy warto to z mojej perspektywy warto, w 2021 roku urodziłam synka i właśnie jestem w 13 tygodniu drugiej ciąży.

  • Ania Z. Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 31 lipca 2023, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Mogę odpowiedzieć na 1 pytanie, jest możliwość zrobienia od razu badania HyCoSy, przy ostaniej wizycie kontrolnej razem z Sis, tylko trzeba przed wizytą zapytać o to, No i oczywiście dodatkowo jest to płatne, ale przynajmniej za jednym zamachem :) sama tak miałam robione

    Poronienie 2 razy 5 tyg.
    Ciąża pozamaciczna 2020r.

    Usunięcie przegrody całkowitej 02.2023
    Docinka przegrody 06.2023
  • krakowiankq Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 31 lipca 2023, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coniglietto wrote:
    Cześć, na pierwsze pytanie niestety nie znam odpowiedzi ale na resztę mogę się wypowiedzieć ze swojego doświadczenia.
    2. Ja po usunięciu przegrody częściowej rodziłam naturalnie. Ale pół ciąży przeleżałam bo szyjka mi się skróciła, prof. mówił mi że tak może być po zabiegu, że będą problemy z szyjką i się sprawdziło.
    3. Nie wiem czy docinki dotyczą tylko całkowitych czy nie bo ja nie miałam docinki. Ale moja kuzynka miała docinke po całkowitej właśnie w gabinecie u profesora, miała do wyboru w szpitalu w znieczuleniu lub w gabinecie bez znieczulenia, powiedział jej że jak nie da rady z bólu w gabinecie to zrobią w szpitalu ale dała radę. Mówiła że aż tak bardzo nie bolało. Różnica też była w kosztach.
    4. Ja brałam zwykłe jakiś ibuprofen czy coś takiego, dwie tabletki, ale nie wiem czy to coś dało bo i tak mnie bolało.

    Jeśli chodzi o to czy warto to z mojej perspektywy warto, w 2021 roku urodziłam synka i właśnie jestem w 13 tygodniu drugiej ciąży.

    Dziękuję za odpowiedź :)

    Gratulacje!

    Coniglietto lubi tę wiadomość

  • krakowiankq Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 31 lipca 2023, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania Z. wrote:
    Cześć,
    Mogę odpowiedzieć na 1 pytanie, jest możliwość zrobienia od razu badania HyCoSy, przy ostaniej wizycie kontrolnej razem z Sis, tylko trzeba przed wizytą zapytać o to, No i oczywiście dodatkowo jest to płatne, ale przynajmniej za jednym zamachem :) sama tak miałam robione

    Dziękuję za odpowiedź:)

    A jakie są Twoje wrażenia po tym badaniu? Chcę wiedzieć na co się nastawić.

    Ania Z. lubi tę wiadomość

  • Ania Z. Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 31 lipca 2023, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krakowiankq wrote:
    Dziękuję za odpowiedź:)

    A jakie są Twoje wrażenia po tym badaniu? Chcę wiedzieć na co się nastawić.

    Generalnie nie było tak źle, bardziej na początku bolało ale nie był to jakiś straszny ból, zwłaszcza że nie brałam żadnych tabletek przeciwbólowych, jestem bardzo zadowolona bo miałam dwa badania za jednym razem i mam z głowy 😀

    Poronienie 2 razy 5 tyg.
    Ciąża pozamaciczna 2020r.

    Usunięcie przegrody całkowitej 02.2023
    Docinka przegrody 06.2023
  • krakowiankq Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 1 sierpnia 2023, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania Z. wrote:
    Generalnie nie było tak źle, bardziej na początku bolało ale nie był to jakiś straszny ból, zwłaszcza że nie brałam żadnych tabletek przeciwbólowych, jestem bardzo zadowolona bo miałam dwa badania za jednym razem i mam z głowy 😀

    Dziękuję:)

  • Maawin Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 6 sierpnia 2023, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje Drogie,
    Czy któraś z Was, po usunięciu całkowitej przegrody macicy, ale z zachowaniem podwójnej szyjki (przegrodzona) urodziła sn?

    Pozdrawiam

‹‹ 49 50 51 52 53 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ