Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciepło, herbatka i test ciążowy – kobiecy październik💛
Odpowiedz

Ciepło, herbatka i test ciążowy – kobiecy październik💛

Oceń ten wątek:
  • Kaaamika Autorytet
    Postów: 263 158

    Wysłany: 10 października 2025, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Irynka, Mariola tuptam już nóżkami na Wasze bety :)
    Zaparzyłam kawusię i czekam :)

    Parę dni temu miałam dobre przeczucia co do mojego cyklu i niestety wszystkie dobre myśli przeszły.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2025, 12:24

    Irynka lubi tę wiadomość

  • palinnka Autorytet
    Postów: 338 493

    Wysłany: 10 października 2025, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaaamika wrote:
    Parę dni temu miałam dobre przeczucia co do mojego cyklu i niestety wszystkie dobre myśli przeszły.

    A który masz dzień cyklu?

    P🙍🏻‍♀️33 | M🙍🏻‍♂️33 | K 👶🏼2 | G🐈3
    age.png
    6 cs ⏸️
    19.12.2025 - 25 mIU/ml - 11 dpo
    22.12.2025 - 113,7 mIU/ml - 14 dpo
    29.12.2025 - 1524,5 mIU/ml - 21 dpo
    31.12.2025 - 3505,6 mIU/ml - 23 dpo
    09.01.2026 - OM 7+0, CRL 6,55 mm i ❤️
    23.01.2026 - OM 9+0, CRL 19,96 mm 🧸
    06.02.2026 - OM 11+0, CRL 32,53 mm
    16.02.2026 - OM 12+3, CRL 5,84 cm - prenatalne
    27.02.2026 - OM 14+0, 87g <3
    20.03.2026 - OM 17+0, 139 g <3
    10.04.2026 - OM 20+0, 317 g
    18.04.2026 - OM 21+1, 355 g - połówkowe - chłopiec 💙
    24.04.2026 - OM 22+0, 542 g
    08.05.2026 - OM 24+0, 578 g
    Acard 150, Glucophage XR 500 2x1
    Cukrzyca ciązowa
    preg.png
  • Irynka Autorytet
    Postów: 272 529

    Wysłany: 10 października 2025, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaaamika wrote:
    Irynka, Mariola tuptam już nóżkami na Wasze bety :)
    Zaparzyłam kawusię i czekam :)

    Parę dni temu miałam dobre przeczucia co do mojego cyklu i niestety wszystkie dobre myśli przeszły.
    Dzięki 😘
    U mnie za tydzień do planowanej miesiączki wszystkie objawy zniknęły, więc czekałam @ i tu niespodzianka ))

    Kaaamika lubi tę wiadomość

    👩🏻37 🧔🏻‍♂️43

    🍀 Początek starań 09.2024
    🤞🏻 Na poważnie od 01.2025
    10.2025 💔 4+3

    01.12.2025 ⏸️
    09.12.2025 hcg 837,1 mIU/ml
    15.12.2025 hcg 10281,60 (+130%), TSH 1,054, FT4 1,23
    13.01.2026 2,75 cm 🥰
    02.02 1 prenatalne 6,33 cm 🥳
    17.02 wizyta Ok. FeliaTest - Zdrowy Chłopczyk 💙
    24.03 rośnie 💙
    30.03 2 prenatalne - 330g wygląda super 🥰
    21.04 607 g
    19.05 👩🏻‍⚕️🩺

    👩🏻 Hashimoto, niedoczynność tarczycy.

    preg.png
  • Mariola1985 Autorytet
    Postów: 572 1566

    Wysłany: 10 października 2025, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaaamika wrote:
    Irynka, Mariola tuptam już nóżkami na Wasze bety :)
    Zaparzyłam kawusię i czekam :)

    Parę dni temu miałam dobre przeczucia co do mojego cyklu i niestety wszystkie dobre myśli przeszły.

    Ja nie pamiętam, żebym kiedykolwiek była w takim stresie. Dosłownie mnie sparaliżowało. Wszystko mnie boli, trzęsę się jak galareta, głowa boli.
    Dziewczyny jak zaczęliśmy myśleć o trzecim dziecku to ja wogole nie myślałam, że może pójść cokolwiek nie tak. Dlatego opoznilismy decyzję o odstawieniu implantu jeszcze o pol roku, bo był niekorzystny czas. Co ja sobie wogole myślałam??? Że od pierwszego razu się uda i od razu wszystko pójdzie książkowo. Dopiero mi sie oczy otworzyły po poronieniu, przypomniało mi się ile mam lat, poznałam wasze historie i stanęłam twardo na ziemi.

    🌍gdzieś pod Nowym Sączem

    🧑41👱‍♀️40

    2005 Syn 💙
    2007 Córka 🩷

    Ja: insulinooporność, hipoglikemia reaktywna

    Starania naturalnie od maj 2025
    20 czerwca ⏸️hcg 383 po 48h 514 i po 48h 665
    11 lipca 💔
    19.09.2025 🧑 liczba 39.84 mln, koncentracja 14.23, wady główki 100%, wady wstawki 28%, wady witki 5%, indeks teratozoospermii 1.37
    01.10.25 ⏸️
    08.10.25 beta Hcg 446
    10.10.25 beta Hcg 1010
    16.10.25 beta Hcg 9536
    23.10.25 wizyta 0.55 cm🦋 z ❤️119
    06.11.25 14:20 wizyta 1.97 cm 🦋
    20.11.25 11:30 wizyta 4 cm 🦋 SANCO
    26.11.25 wynik Sanco :
    ZDROWY CHŁOPCZYK 🥹🩵🦋
    03.12.25 17:00 prenatalne niskie ryzyka 6 cm 🦋🩵
    18.12.25 wizyta 17:00 9cm 🦋 Oliwier (?) 🩵
    15.01.26 wizyta ⌚️16:20 225g 🩵
    19.01.26 ⌚️7:40prenatalne połówkowe

    preg.png
  • Eliora Autorytet
    Postów: 2047 2105

    Wysłany: 10 października 2025, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robicie bety na równi z Mają Staśko🤣 mnie dziś głowa boli, podbrzusze ćmi, 6dpo

    Kaaamika lubi tę wiadomość

    👩 31 (PCOS, IO) 👨 37 🌼 Córka – 4
    💊 Leczenie: Lametta + Ovitrelle

    🧪 Beta-hCG:
    • 12 dpo (16.10) – 63.65
    • 14 dpo (18.10) – 208.56

    18.11: 8+2 – zarodek 1,59 cm
    01.12: 10+1 - CRL 3,5 cm, FHR 175
    17.12 prenatalne: 12+3 6,5 cm, 67 g
    05.01: 15+1 130g
    26.01: 18+1 250g chłopaka
    11.02 prenatalne: 20+1 - 420g
    23.02: 22+1 490g dzieciaczka
    23.03: 26+1 980g
    08.04 prenatalne: 28+3 1450g
    20.04: 30+1 1650g
    20.05: 34+3 2700
    02.06: 36+2 3300
    15.06: 38+1 CC 3800/50 cm 10/10

    age.png
  • Mariola1985 Autorytet
    Postów: 572 1566

    Wysłany: 10 października 2025, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzekającNaNumer2 wrote:
    Robicie bety na równi z Mają Staśko🤣 mnie dziś głowa boli, podbrzusze ćmi, 6dpo


    Też mnie to rozbawiło 🤣taki zbieg okoliczności

    Kaaamika lubi tę wiadomość

    🌍gdzieś pod Nowym Sączem

    🧑41👱‍♀️40

    2005 Syn 💙
    2007 Córka 🩷

    Ja: insulinooporność, hipoglikemia reaktywna

    Starania naturalnie od maj 2025
    20 czerwca ⏸️hcg 383 po 48h 514 i po 48h 665
    11 lipca 💔
    19.09.2025 🧑 liczba 39.84 mln, koncentracja 14.23, wady główki 100%, wady wstawki 28%, wady witki 5%, indeks teratozoospermii 1.37
    01.10.25 ⏸️
    08.10.25 beta Hcg 446
    10.10.25 beta Hcg 1010
    16.10.25 beta Hcg 9536
    23.10.25 wizyta 0.55 cm🦋 z ❤️119
    06.11.25 14:20 wizyta 1.97 cm 🦋
    20.11.25 11:30 wizyta 4 cm 🦋 SANCO
    26.11.25 wynik Sanco :
    ZDROWY CHŁOPCZYK 🥹🩵🦋
    03.12.25 17:00 prenatalne niskie ryzyka 6 cm 🦋🩵
    18.12.25 wizyta 17:00 9cm 🦋 Oliwier (?) 🩵
    15.01.26 wizyta ⌚️16:20 225g 🩵
    19.01.26 ⌚️7:40prenatalne połówkowe

    preg.png
  • Kaaamika Autorytet
    Postów: 263 158

    Wysłany: 10 października 2025, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palinnka wrote:
    A który masz dzień cyklu?
    27dc 11 dpo teoretycznie mogę testować.

  • palinnka Autorytet
    Postów: 338 493

    Wysłany: 10 października 2025, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaaamika wrote:
    27dc 11 dpo teoretycznie mogę testować.

    To trzymam kciuki :) zdecydujesz się dziś/jutro?

    Kaaamika lubi tę wiadomość

    P🙍🏻‍♀️33 | M🙍🏻‍♂️33 | K 👶🏼2 | G🐈3
    age.png
    6 cs ⏸️
    19.12.2025 - 25 mIU/ml - 11 dpo
    22.12.2025 - 113,7 mIU/ml - 14 dpo
    29.12.2025 - 1524,5 mIU/ml - 21 dpo
    31.12.2025 - 3505,6 mIU/ml - 23 dpo
    09.01.2026 - OM 7+0, CRL 6,55 mm i ❤️
    23.01.2026 - OM 9+0, CRL 19,96 mm 🧸
    06.02.2026 - OM 11+0, CRL 32,53 mm
    16.02.2026 - OM 12+3, CRL 5,84 cm - prenatalne
    27.02.2026 - OM 14+0, 87g <3
    20.03.2026 - OM 17+0, 139 g <3
    10.04.2026 - OM 20+0, 317 g
    18.04.2026 - OM 21+1, 355 g - połówkowe - chłopiec 💙
    24.04.2026 - OM 22+0, 542 g
    08.05.2026 - OM 24+0, 578 g
    Acard 150, Glucophage XR 500 2x1
    Cukrzyca ciązowa
    preg.png
  • Kaaamika Autorytet
    Postów: 263 158

    Wysłany: 10 października 2025, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mariola1985 wrote:
    Ja nie pamiętam, żebym kiedykolwiek była w takim stresie. Dosłownie mnie sparaliżowało. Wszystko mnie boli, trzęsę się jak galareta, głowa boli.
    Dziewczyny jak zaczęliśmy myśleć o trzecim dziecku to ja wogole nie myślałam, że może pójść cokolwiek nie tak. Dlatego opoznilismy decyzję o odstawieniu implantu jeszcze o pol roku, bo był niekorzystny czas. Co ja sobie wogole myślałam??? Że od pierwszego razu się uda i od razu wszystko pójdzie książkowo. Dopiero mi sie oczy otworzyły po poronieniu, przypomniało mi się ile mam lat, poznałam wasze historie i stanęłam twardo na ziemi.
    Musisz myśleć pozytywnie. Trzymam kciuki, żebyś za chwilę odetchnęła z ulgą.

  • Kaaamika Autorytet
    Postów: 263 158

    Wysłany: 10 października 2025, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palinnka wrote:
    To trzymam kciuki :) zdecydujesz się dziś/jutro?
    Chciałam wytrzymać do poniedziałku, ale kusi :) tylko boję się rozczarowania. Od ponad dwóch lat widzę albo biel albo @. ( nie licząc biochema)

  • Mariola1985 Autorytet
    Postów: 572 1566

    Wysłany: 10 października 2025, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mariola1985 wrote:
    Też mnie to rozbawiło 🤣taki zbieg okoliczności


    Tylko ona ma juz wynik i to bardzo pozytywny. A mi czekanie niszczy psychę 😧

    🌍gdzieś pod Nowym Sączem

    🧑41👱‍♀️40

    2005 Syn 💙
    2007 Córka 🩷

    Ja: insulinooporność, hipoglikemia reaktywna

    Starania naturalnie od maj 2025
    20 czerwca ⏸️hcg 383 po 48h 514 i po 48h 665
    11 lipca 💔
    19.09.2025 🧑 liczba 39.84 mln, koncentracja 14.23, wady główki 100%, wady wstawki 28%, wady witki 5%, indeks teratozoospermii 1.37
    01.10.25 ⏸️
    08.10.25 beta Hcg 446
    10.10.25 beta Hcg 1010
    16.10.25 beta Hcg 9536
    23.10.25 wizyta 0.55 cm🦋 z ❤️119
    06.11.25 14:20 wizyta 1.97 cm 🦋
    20.11.25 11:30 wizyta 4 cm 🦋 SANCO
    26.11.25 wynik Sanco :
    ZDROWY CHŁOPCZYK 🥹🩵🦋
    03.12.25 17:00 prenatalne niskie ryzyka 6 cm 🦋🩵
    18.12.25 wizyta 17:00 9cm 🦋 Oliwier (?) 🩵
    15.01.26 wizyta ⌚️16:20 225g 🩵
    19.01.26 ⌚️7:40prenatalne połówkowe

    preg.png
  • palinnka Autorytet
    Postów: 338 493

    Wysłany: 10 października 2025, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaaamika wrote:
    Chciałam wytrzymać do poniedziałku, ale kusi :) tylko boję się rozczarowania. Od ponad dwóch lat widzę albo biel albo @. ( nie licząc biochema)

    Tym bardziej trzymam kciuki mocno i niecierpliwie czekam na pozytywne wieści :) będzie dobrze <3

    Kaaamika lubi tę wiadomość

    P🙍🏻‍♀️33 | M🙍🏻‍♂️33 | K 👶🏼2 | G🐈3
    age.png
    6 cs ⏸️
    19.12.2025 - 25 mIU/ml - 11 dpo
    22.12.2025 - 113,7 mIU/ml - 14 dpo
    29.12.2025 - 1524,5 mIU/ml - 21 dpo
    31.12.2025 - 3505,6 mIU/ml - 23 dpo
    09.01.2026 - OM 7+0, CRL 6,55 mm i ❤️
    23.01.2026 - OM 9+0, CRL 19,96 mm 🧸
    06.02.2026 - OM 11+0, CRL 32,53 mm
    16.02.2026 - OM 12+3, CRL 5,84 cm - prenatalne
    27.02.2026 - OM 14+0, 87g <3
    20.03.2026 - OM 17+0, 139 g <3
    10.04.2026 - OM 20+0, 317 g
    18.04.2026 - OM 21+1, 355 g - połówkowe - chłopiec 💙
    24.04.2026 - OM 22+0, 542 g
    08.05.2026 - OM 24+0, 578 g
    Acard 150, Glucophage XR 500 2x1
    Cukrzyca ciązowa
    preg.png
  • Mariola1985 Autorytet
    Postów: 572 1566

    Wysłany: 10 października 2025, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palinnka wrote:
    To trzymam kciuki :) zdecydujesz się dziś/jutro?

    Mi w czerwcowej ciąży wyszedł intensywnie pozytywny z popołudniowego moczu 9dpo.

    Także trzymam kciuki

    Kaaamika lubi tę wiadomość

    🌍gdzieś pod Nowym Sączem

    🧑41👱‍♀️40

    2005 Syn 💙
    2007 Córka 🩷

    Ja: insulinooporność, hipoglikemia reaktywna

    Starania naturalnie od maj 2025
    20 czerwca ⏸️hcg 383 po 48h 514 i po 48h 665
    11 lipca 💔
    19.09.2025 🧑 liczba 39.84 mln, koncentracja 14.23, wady główki 100%, wady wstawki 28%, wady witki 5%, indeks teratozoospermii 1.37
    01.10.25 ⏸️
    08.10.25 beta Hcg 446
    10.10.25 beta Hcg 1010
    16.10.25 beta Hcg 9536
    23.10.25 wizyta 0.55 cm🦋 z ❤️119
    06.11.25 14:20 wizyta 1.97 cm 🦋
    20.11.25 11:30 wizyta 4 cm 🦋 SANCO
    26.11.25 wynik Sanco :
    ZDROWY CHŁOPCZYK 🥹🩵🦋
    03.12.25 17:00 prenatalne niskie ryzyka 6 cm 🦋🩵
    18.12.25 wizyta 17:00 9cm 🦋 Oliwier (?) 🩵
    15.01.26 wizyta ⌚️16:20 225g 🩵
    19.01.26 ⌚️7:40prenatalne połówkowe

    preg.png
  • Kaaamika Autorytet
    Postów: 263 158

    Wysłany: 10 października 2025, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny, macie większą wiarę niż ja :)

    palinnka lubi tę wiadomość

  • Luna11 Autorytet
    Postów: 438 1117

    Wysłany: 10 października 2025, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzekającNaNumer2 wrote:
    Robicie bety na równi z Mają Staśko🤣 mnie dziś głowa boli, podbrzusze ćmi, 6dpo

    Mam dokładnie tak samo. Boli mnie glowa, nawet poszłam na drzemkę. Raz na jakiś czas czuję bardzo delikatne skurcze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2025, 13:14

    👧 28

    ✨️ 09.12 pierwsze dwie kreski w 12 cs

    🌼 19.12 - CRL 0,77 mm okruszka
    🌼 08.01 - CRL 1,54 cm + ❤️
    🌼 16.01 - CRL 2,5 cm
    🌼 01.02 - nifty - zdrowy chłopczyk 💙
    🌼 13.02 - CRL 7,16 cm
    🌼 16.03 - 243 g (17+2)
    🌼 03.04 - 369 g (19+6)
    🌼 27.04 - 606 g (23+2)

    preg.png
  • Eliora Autorytet
    Postów: 2047 2105

    Wysłany: 10 października 2025, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna11 wrote:
    Mam dokładnie tak samo. Boli mnie glowa, nawet poszłam na drzemkę. Raz na jakiś czas czuję bardzo delikatne skurcze.

    Ja wzięłam 2 tabletki nospy już 🤪 a jeszcze dziś mam nocny dyżur za koleżankę.

    👩 31 (PCOS, IO) 👨 37 🌼 Córka – 4
    💊 Leczenie: Lametta + Ovitrelle

    🧪 Beta-hCG:
    • 12 dpo (16.10) – 63.65
    • 14 dpo (18.10) – 208.56

    18.11: 8+2 – zarodek 1,59 cm
    01.12: 10+1 - CRL 3,5 cm, FHR 175
    17.12 prenatalne: 12+3 6,5 cm, 67 g
    05.01: 15+1 130g
    26.01: 18+1 250g chłopaka
    11.02 prenatalne: 20+1 - 420g
    23.02: 22+1 490g dzieciaczka
    23.03: 26+1 980g
    08.04 prenatalne: 28+3 1450g
    20.04: 30+1 1650g
    20.05: 34+3 2700
    02.06: 36+2 3300
    15.06: 38+1 CC 3800/50 cm 10/10

    age.png
  • Mamacita Autorytet
    Postów: 361 751

    Wysłany: 10 października 2025, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzekającNaNumer2 wrote:
    Moja przyjaciółka miała Biochem a potem zaszła w zdrowa ciążę.

    Dzięki, to mnie trochę pociesza.
    Mega mi smutno dziś, głupia jestem, że już tak się cieszyłam 🥺

    💃🏼33🕺🏻30
    Starania o 1 👶🏻od 08/25 - 6 cs
    💔​ 10/25 biochem

    IO, PCOS

    🌟 15.01 - 7mm z serduszkiem 💓​
    🌟 30.01 - 22 mm, FHR 184
    🌟 20.02 - 55 mm 🍓ryzyka niskie
    🌟 24.03 - 157 g 🩷👧​
    🌟 06.05 - 547 g 🩷

    preg.png
  • Eliora Autorytet
    Postów: 2047 2105

    Wysłany: 10 października 2025, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamacita wrote:
    Dzięki, to mnie trochę pociesza.
    Mega mi smutno dziś, głupia jestem, że już tak się cieszyłam 🥺

    Każda z nas by się cieszyła.
    Napij sie winka dziś i wyluzuj się!

    Mamacita lubi tę wiadomość

    👩 31 (PCOS, IO) 👨 37 🌼 Córka – 4
    💊 Leczenie: Lametta + Ovitrelle

    🧪 Beta-hCG:
    • 12 dpo (16.10) – 63.65
    • 14 dpo (18.10) – 208.56

    18.11: 8+2 – zarodek 1,59 cm
    01.12: 10+1 - CRL 3,5 cm, FHR 175
    17.12 prenatalne: 12+3 6,5 cm, 67 g
    05.01: 15+1 130g
    26.01: 18+1 250g chłopaka
    11.02 prenatalne: 20+1 - 420g
    23.02: 22+1 490g dzieciaczka
    23.03: 26+1 980g
    08.04 prenatalne: 28+3 1450g
    20.04: 30+1 1650g
    20.05: 34+3 2700
    02.06: 36+2 3300
    15.06: 38+1 CC 3800/50 cm 10/10

    age.png
  • Mariola1985 Autorytet
    Postów: 572 1566

    Wysłany: 10 października 2025, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamacita wrote:
    Dzięki, to mnie trochę pociesza.
    Mega mi smutno dziś, głupia jestem, że już tak się cieszyłam 🥺

    Ale ja Cię doskonale rozumiem, bo mc temu , jak zobaczyłam cień, to nawet z mężem się pokłóciłam, ze jest ślepy. Reszta testów biala wyszła.

    Rozczarowanie w tym wszystkim jest najgorsze.

    Ściskam mocno 🫂zrob wszystko, aby się zrelaksować, proszę .

    Mamacita lubi tę wiadomość

    🌍gdzieś pod Nowym Sączem

    🧑41👱‍♀️40

    2005 Syn 💙
    2007 Córka 🩷

    Ja: insulinooporność, hipoglikemia reaktywna

    Starania naturalnie od maj 2025
    20 czerwca ⏸️hcg 383 po 48h 514 i po 48h 665
    11 lipca 💔
    19.09.2025 🧑 liczba 39.84 mln, koncentracja 14.23, wady główki 100%, wady wstawki 28%, wady witki 5%, indeks teratozoospermii 1.37
    01.10.25 ⏸️
    08.10.25 beta Hcg 446
    10.10.25 beta Hcg 1010
    16.10.25 beta Hcg 9536
    23.10.25 wizyta 0.55 cm🦋 z ❤️119
    06.11.25 14:20 wizyta 1.97 cm 🦋
    20.11.25 11:30 wizyta 4 cm 🦋 SANCO
    26.11.25 wynik Sanco :
    ZDROWY CHŁOPCZYK 🥹🩵🦋
    03.12.25 17:00 prenatalne niskie ryzyka 6 cm 🦋🩵
    18.12.25 wizyta 17:00 9cm 🦋 Oliwier (?) 🩵
    15.01.26 wizyta ⌚️16:20 225g 🩵
    19.01.26 ⌚️7:40prenatalne połówkowe

    preg.png
  • Ssilvia Autorytet
    Postów: 1627 1952

    Wysłany: 10 października 2025, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palinnka wrote:
    Dziewczyny, prośba o wyrażenie opinii.
    W poniedziałek będzie 8 DPO i pójdę zrobić progesteron i estradiol.
    Bardzo mocno zastanawiam się jeszcze nad dołożeniem przeciwciał toksoplazmozy i cytomegalii, a dlaczego?
    Jeśli chodzi o cytomegalię - w pierwszej ciąży miałam niejednoznaczny wynik (jakby niedawne zakażenie?), robiłam PCR i awidność, które rozwiały wątpliwości. A teraz jestem ciekawa czy już wynik wskaże przebyte dawno zakażenie i odporność, nie chcę przeżywać tego stresu po raz kolejny w ciąży.
    Co do toksoplazmozy - w pierwszej ciąży wynik wskazywał brak odporności (nigdy nie przeszłam). Aktualnie opiekujemy się w domu naszym kotkiem, który miał wypadek i nie chodzi. Trzeba mu zmieniać podkłady bo robi pod siebie i rehabilitować go (rokuje powrót do sprawności, coraz lepiej rusza tylnymi łapkami i postawiony - stoi).
    Wiem, że decyzja należy do mnie ale robiłybyście te dodatkowe badania na moim miejscu?

    Dla własnego spokoju możesz zrobić. Nie jest to inwazyjne badanie ☺️ odnośnie toksoplazmozy. Od 6 lat mam 3 koty, obecnie jestem w ciąży i też robiłam badanie i nie mam odporności.

    Wbrew pozorom nie tak łatwo się zarazić od kota. Żeby do tego doszło przede wszystkim musi on być chory ( jak nie wychodzi z domu mała szansa ) potem jego odchody musiałaby trochę poleżeć, świeże nie zarażają. A ty musiałabyś je dotknąć, nie umyć rąk i włożyć do buzi 🤣


    Wiesz gdzie się możesz zarazic toksoplazmoza ? Jak źle umyjesz warzywa i owoce. Ja np. Teraz w ciąży nie jem żadnych surowych warzyw poza domem - skąd mogę wiedzieć czy restauracja dobrze umyla liść sałaty? I druga sprawa niedogotowane mięso lub używanie tej samej deski do surowego mięsa i krojenia warzyw czy owoców.

    Kaaamika, palinnka, Ounai, Ika_Ika lubią tę wiadomość

    ✨ 32 lata 🎀 | On 34 – wyniki OK 🦸‍♂️✨

    🌿 Hashimoto
    💛 czas starań - 12 miesiecy

    💊 Leczenie & suplementy
    • 🦋 Euthyrox (T4) 75 mcg
    • 📉 Dostinex – prolaktyna z 23 ➝ 11 ng/mL w 1 miesiąc
    • ☀️ Witamina D, 💉 B12 (z 250 ➝ w górę)
    • 🧠 DHEA, NAC, ubichinol, melatonina – na owulację 🌸
    • 💊 Acard 100 mg w II fazie + Encorton 5 mg

    ✅ Badania & wyniki
    Profil antyfosfolipidowy – OK
    Trombofilia – wykluczona (PAI hetero)
    AMH – 2.9 🌟
    Helicobacter & pasożyty – brak 🚫
    MUCHA & cytologia – prawidłowe 🧫💖
    Ferrytyna - 90 ng/mL
    🔄
    Jajowody – drożne ✅

    29.09.2025 - pierwsze USG 6 mm + ❤️
    15.10 - drugie USG 2.23
    Czekamy na dziewczynkę 🥹
    age.png
‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ