X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Co miesiąc na Ovu zmiana wątku, nam we wspólnym jest w porządku 😁
Odpowiedz

Co miesiąc na Ovu zmiana wątku, nam we wspólnym jest w porządku 😁

Oceń ten wątek:
  • Malinowysorbet Autorytet
    Postów: 1148 3127

    Wysłany: 13 lipca, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leśneintro wrote:
    🫂 Nie znam się na tych wymiarach, ale co budzi Twój strach, skoro lekarz mówi, że jest ok?
    Wielkość pęcherzyka, który jest graniczny a wielkość zarodka. Nie wiem, może będzie dobrze...

    ▪︎MTHFR C677T (hetero)
    ▪︎675(4G/5G) w genie PAI-1 (hetero)
    •Badanie nasienia-ok
    03.2024 💔
    07.2024💔
    ,,(...)na zgliszczach najpiękniejszy wyrasta owoc."🌸
  • Prezesoowa Autorytet
    Postów: 6237 11681

    Wysłany: 13 lipca, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowysorbet wrote:
    Wielkość pęcherzyka, który jest graniczny a wielkość zarodka. Nie wiem, może będzie dobrze...

    Będzie dobrze!!! 🤞🤞🤞

    Malinowysorbet lubi tę wiadomość

    When life knocks you down, stand the fuck up and say "you hit like a bitch".
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5318 9894

    Wysłany: 13 lipca, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorbeciku trzymam mocno kciuki za Ciebie i kropka 🥹✊🏻 Jak lekarz mówił, że nie ma się czym martwić i zlecił Ci badania na kolejną wizytę to na pewno jest ok 🥹 Odpocznij, zrelaksuj się, zrób coś dla siebie ♥️

    Powiem Ci, że ja nawet nie wiedziałam nic o takich wymiarach co piszesz 🙈 nie znam się na tym kompletnie

    Jak płacz przynosi Ci ukojenie to sobie chwilę popłacz i oczyść z tych emocji a później już koniec łez, trzeba dać radę dla tego małego kropka 🥹🤞🏻

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca, 14:44

    Malinowysorbet, Dropsik lubią tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    01.10 gwiazdeczka waży 1140g ♥️
    🔜 29.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1134 981

    Wysłany: 13 lipca, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katsue wrote:
    Wychodzi 18 dpo…

    Mojej przyjaciółce taki pink wyszedl tak samo niby delikatny 8 dni po spodziewanej miesiaczce!
    Btw pink płytkowy u mnie 14 dpo był tak ledwo widoczny że masakra. Moge Ci wstawić zdjęcie.


    Tak swoją drogą zrobiłaś mi piękny prezent na 6 rocznicę ślubu 🥰

    Trzymam kciuki aby dzieciątko pięknie się rozwijało. Podobno dwa razy pod rząd to samo się nie powtarza...

    elektro96, Katsue, Dropsik lubią tę wiadomość

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Cukrzyca ciążowa na insulinie, clexane, aspiryna.. ciąża wysokiego ryzyka.
    Wizyty: 12.10, 1.11, 20.11 (kardiolog), 19.12, 16.01, 13.02 i wywołanie 😳
    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1134 981

    Wysłany: 13 lipca, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elektro96 wrote:
    Jeny, to najgorsze co może być… miałam taki okres, kiedy takie problemy się zdarzały i to był koszmar 🙄 efektem tego wszystkiego są hemoroidy, które dają o sobie znać co jakiś czas 🤣

    Dokładnie ja to samo... a te hemoroidy to juz w ogole kosmos 🥲

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Cukrzyca ciążowa na insulinie, clexane, aspiryna.. ciąża wysokiego ryzyka.
    Wizyty: 12.10, 1.11, 20.11 (kardiolog), 19.12, 16.01, 13.02 i wywołanie 😳
    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1134 981

    Wysłany: 13 lipca, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katsue wrote:
    No właśnie mój też pierwsze co, to zapytał czemu ta druga kreska jest taka słaba 🙈
    No ale oboje jesteśmy teraz bardzo, bardzo ostrożni. Naprawdę chciałabym się cieszyć, ale jakoś nie potrafię. I jest mi z tego powodu tak przykro i smutno, że aż chce mi się płakać, bo naprawdę chciałabym się cieszyć, ale tak bardzo się boję… poprzednim razem niby wiedziałam, że takie rzeczy jak poronienia czy puste jaja się zdarzają, ale byłam pewna, że mnie to nie dotyczy… no i proszę…

    Rozumiem Cię. Miałam biochemy ale pustego nie... a teraz po prostu bardzo sie boje i boje sie cieszyć.... minie pewnie po 12 tyg...

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Cukrzyca ciążowa na insulinie, clexane, aspiryna.. ciąża wysokiego ryzyka.
    Wizyty: 12.10, 1.11, 20.11 (kardiolog), 19.12, 16.01, 13.02 i wywołanie 😳
    preg.png
  • Speranza :) Autorytet
    Postów: 1638 3900

    Wysłany: 13 lipca, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowysorbet wrote:
    Wielkość pęcherzyka, który jest graniczny a wielkość zarodka. Nie wiem, może będzie dobrze...

    Sorbecik mi lekarz nigdy żadnych wymiarów pęcherzyka nie podawał, tylko wielkość zarodka. Czasem mogli by tyle nie gadać ci lekarze. Jeśli podsumował że na teraz jest ok, to jest ok i tego się trzymajmy 🍀❤️

    Malinowysorbet, Prezesoowa, elektro96, notsobadd, Katsue, Dropsik, ultramaryna_, Zaczarowan, Gregorka lubią tę wiadomość

    "Pamiętaj, nieważne na jakie natrafisz przeszkody. Nawet jeśli będą bolesne i przysporzą trudności, nie wolno ci tracić nadziei. Utrata nadziei to jedyne, co naprawdę może cię zniszczyć"
  • Leśneintro Autorytet
    Postów: 955 2043

    Wysłany: 13 lipca, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowysorbet wrote:
    Wielkość pęcherzyka, który jest graniczny a wielkość zarodka. Nie wiem, może będzie dobrze...
    Kochana, gdyby lekarz nie wierzył w te ciążę, to nie wiem czy mówiłby o tych wszystkich badaniach i zakładaniu karty na następnej wizycie :) rozumiem Twój strach, ale staraj się go racjonalizować, wysyłam Ci masę ciepłych myśli ❤️

    Malinowysorbet, Prezesoowa, Speranza :), elektro96, notsobadd, Katsue, MummyYummy lubią tę wiadomość

  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1134 981

    Wysłany: 13 lipca, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    IMG-6375.png

    Ja jeszcze brałam magnez, bo miałam problem z tańczącymi nogami.

    Oczywiście nie bierz moich słów za pewnik, bo ja raczej nie jestem dobrym źródłem informacji w tym temacie 😉


    Bierzesz DHA? Jakie polecasz? Ja obecnie 1000 folianów z solgara i 4000 vigantoletten do tego wiadomo tarczyca serce. Mam dha w omegamed ale tam folianow jest 400 i 400 zwykłego kwasu zrezygnowalam z tego...

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Cukrzyca ciążowa na insulinie, clexane, aspiryna.. ciąża wysokiego ryzyka.
    Wizyty: 12.10, 1.11, 20.11 (kardiolog), 19.12, 16.01, 13.02 i wywołanie 😳
    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1134 981

    Wysłany: 13 lipca, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowysorbet wrote:
    Jestem juz po. Musialam sobie popłakać.
    Jest echo zarodka. Fasol ma chyba 0,36cm i odpowiada 6tc, ale pęcherzyk ma 0,39cm i to jest chyba na granicy bo nie może przekroczyć 0,4? No i to wychodzi 6t6d.
    Takze nie wiem, gin mówi, że wszystko jest na dobrej drodze i fasol ma szansę.
    A ja jedyne co po wyjściu to tylko płacze, tak się boję 😭🥺
    Mam kolejna wizytę 25.07 na 10:30. Mam zrobić badania te ogólne +moja i męża grupa krwi i na następnej wizycie założy kartę.


    Dlatego pisałam na marcowych że w 6 tygodniu NIE MUSI byc serca... bo teraz sie stresujesz...
    Trzymam kciuki żeby było serduszko na kolejnej wizycie tak jak u mnie 5 dni później....
    Skoro dał Ci skierowanie na badania to wierzy w to ze bedzie okej

    Katsue, Malinowysorbet lubią tę wiadomość

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Cukrzyca ciążowa na insulinie, clexane, aspiryna.. ciąża wysokiego ryzyka.
    Wizyty: 12.10, 1.11, 20.11 (kardiolog), 19.12, 16.01, 13.02 i wywołanie 😳
    preg.png
  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2506 6162

    Wysłany: 13 lipca, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prezesoowa wrote:
    Dropsiku, a jak będziesz ogarniać tę wyprawkę to podzielisz się tym z nami?
    Ja jestem mega ciekawa co się w takiej wyprawce kupuje, pewnie o 80% rzeczach nawet nie pomyślałam albo nie wiem, że istnieją 🫣😂
    O to to!
    Prosimy uprzejmie 🤪

    Prezesoowa lubi tę wiadomość

    25 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
  • Katsue Autorytet
    Postów: 771 1224

    Wysłany: 13 lipca, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września, 18:35

    Malinowysorbet lubi tę wiadomość

    Watching that clock slow up, since you walked away from us
  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2506 6162

    Wysłany: 13 lipca, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorbeciku, ja też wierzę w Kropusia i podpisuję się pod tym wszystkim, co już napisały dziewczyny.
    Nie martw się na zapas 😘

    Speranza :), Malinowysorbet, Prezesoowa, Gregorka lubią tę wiadomość

    25 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2506 6162

    Wysłany: 13 lipca, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj taką podpowiedź dostałam na insta…
    Zrobiłam sobie screena, gdyby kiedykolwiek nadarzyła się okazja, żeby kupić takiego bodziaka 😊
    IMG-6337.png

    notsobadd, Katsue, Liyss🧚🏻, Speranza :), Dropsik, Malinowysorbet, Prezesoowa, Leśneintro, Suzie, ultramaryna_, Zaczarowan, MummyYummy, Gregorka lubią tę wiadomość

    25 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
  • Speranza :) Autorytet
    Postów: 1638 3900

    Wysłany: 13 lipca, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzięki radom Marynki czytałam najnowsze zalecenia PTGiP i według tego szukałam suplementów z rekomendowanymi dawkami w ciąży. Cały wieczór mi zeszło 🤣

    Dropsik, Prezesoowa, ultramaryna_ lubią tę wiadomość

    "Pamiętaj, nieważne na jakie natrafisz przeszkody. Nawet jeśli będą bolesne i przysporzą trudności, nie wolno ci tracić nadziei. Utrata nadziei to jedyne, co naprawdę może cię zniszczyć"
  • notsobadd Autorytet
    Postów: 3170 8333

    Wysłany: 13 lipca, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Sorbecik, jest kropka i wygląda na to, że tego 25.07 będziesz zmuszona założyć kartę ciąży… 😊♥️ musi być dobrze! 🤞🏻

    elektro96, Speranza :), Malinowysorbet, Prezesoowa lubią tę wiadomość

    👩🏼 PCOS, niedoczynność tarczycy, drożność jajowodów✅ MTHFR✖️ PAI-1 hetero✖️
    👱🏻‍♂️ Badanie nasienia✅ hormony✅

    4 cykl stymulowany ⏳
  • notsobadd Autorytet
    Postów: 3170 8333

    Wysłany: 13 lipca, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elektro96 wrote:
    A ja dzisiaj taką podpowiedź dostałam na insta…
    Zrobiłam sobie screena, gdyby kiedykolwiek nadarzyła się okazja, żeby kupić takiego bodziaka 😊
    IMG-6337.png

    No piękne… 🥹

    👩🏼 PCOS, niedoczynność tarczycy, drożność jajowodów✅ MTHFR✖️ PAI-1 hetero✖️
    👱🏻‍♂️ Badanie nasienia✅ hormony✅

    4 cykl stymulowany ⏳
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1134 981

    Wysłany: 13 lipca, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wy tu o wyprawce po 20 tygodniu a moja lista wyprawkowa już gotowa od grudnia.
    A po wizycie zaczynam kupować co tydzień po trochu z wypłaty bo nie wiem czy uda mi sie pracować długo....

    Ktoś pytał o kp chyba mummy? Ja polecam przy kp polecam kolektor to taka buteleczka przysysa się do cyca drugiego (z pierwszego dziecko ssie) i mleko sie nie marnuje.
    Polecam również okłady fioletowe takie z kuleczkami z lansinoh oraz smarowanie lanoliną już od 3 trymestru...
    Ah! Nakładki laktacyjne czyli kapturki jak już ktos sie zdecyduje polecam w 100% z MUM mięciutkie te inne wywaliłam w sekundę.

    Jesli chodzi o karmienie butelką polecam bardzo patent nocny..... mieć kilka butelek z wodą odmierzoną, podgrzewacz do butelek w ktorym jest ciagle jedna buteleczka i sie podgrzewa. Dzieki temu slyszycie w nocy jojczenie przebudzanie przeciąganie niemowlęcia wstajecie bierzecie ciepłą juz butelkę nasypijecie mleko (polecam tez pojemniczki np babyono na odmierzone mleko już) mieszacie łyżeczka i juz do dzioba. A nowa buteleczka do podgrzewacza. Potem pampers (lub przed butlą) i spanko. Polecam lampkę przygaszoną aby nie wybudzac dziecka... taką tylko zebyscie widzieli co robicie ale nadal ciemno (dzieki temu da sie zachowac rutyne z dzieckiem kiedy noc a dzień.....)

    Wiadomo znajdzie się jeden high need baby którego te wszystkie rady nie zadziałają 🤣
    Dzieki tym metodom moje dzieci przesypiałe noce (do roku wiadomo budzili sie na mleko i kupe i szli spac dalej).

    Ah monitor oddechu dla mnie jest najważniejszy tak jak bezpieczny fotelik. Reszta to już mniejszy problem.

    Ah ps. Przy kp polecam karmić na leżąco w nocy można delikatnie drzemać 🙃
    Przy Nikodemie wstawałam siadałam na fotel az pewnej nocy usnelam na siedząco i dziecko by mi wyleciało z rąk.....

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Cukrzyca ciążowa na insulinie, clexane, aspiryna.. ciąża wysokiego ryzyka.
    Wizyty: 12.10, 1.11, 20.11 (kardiolog), 19.12, 16.01, 13.02 i wywołanie 😳
    preg.png
  • notsobadd Autorytet
    Postów: 3170 8333

    Wysłany: 13 lipca, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj przeszukałam pół internetu odnośnie badań nt. ile godzin żyje plemnik, ile komórka jest zdolna do zapłodnienia, jakie są statystyczne szanse współżyjąc 2 dni przed owu, a jakie 1h przed owu… w końcu po 2h czytania stwierdziłam, że odpowiedź na każde z moich pytań to TO ZALEŻY OD ORGANIZMU🤭
    Jestem nienormalna i paruje mi mózg 😂 W końcu rzuciłam telefon w kąt i polatałam trochę na szmacie po domu, lepiej mi 🤪
    Jadę dzisiaj potuptać na koncert Sylwii Grzeszczak, chociaż pizdzi w pomorskim jak wściekłe 🫣

    Speranza :), Dropsik, elektro96, Prezesoowa, Suzie, Zaczarowan, MummyYummy lubią tę wiadomość

    👩🏼 PCOS, niedoczynność tarczycy, drożność jajowodów✅ MTHFR✖️ PAI-1 hetero✖️
    👱🏻‍♂️ Badanie nasienia✅ hormony✅

    4 cykl stymulowany ⏳
  • Dropsik Autorytet
    Postów: 2277 5270

    Wysłany: 13 lipca, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss🧚🏻 wrote:
    Dropsik dziękuję 😁 z miłą chęcią wolałabym Twoją pogodę! Ale cóż, byle do jesieni 😂

    Ja ciągle myślę o karmieniu dziecka ale chyba jeszcze trochę czasu jest na namysł. Bo póki co nie wiem czy będę chciała KP a wiem, że po porodzie może mi się zmienić i dlatego się zastanawiam co będą musiała kupić, żeby potem się przydało..
    Jakąś wizję i pomysł warto mieć,ale na spokojnie w dzisiejszych czasach wszystko jest dostępne od ręki i ja wolę dokupić niż kupić na zapas i ma się się nie przydać :) Ja w Twoim tygodniu to w ogóle nie myślałam o karmieniu 😂 Karmienie przyszło do mnie później i wtedy dopiero myślałam i robiłam listę co mi będzie potrzebne.

    Liyss🧚🏻 lubi tę wiadomość

‹‹ 1371 1372 1373 1374 1375 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ