X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Co zrobicie po zajściu w ciążę ?
Odpowiedz

Co zrobicie po zajściu w ciążę ?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sobie siedzę i myślę,co zrobię gdy uda mi się zajść w ciążę ... czy przerwę mierzenie tempki i zacznę w końcu normalnie żyć,czy może przejdę na fioletową stronę i dalej będę obserwować swoje ciało. Wydaje mi się,że po stronie fioletowej będę za bardzo 'świrować",tzn obawiać się ,że coś może nie wyjść itp itd. Co wy planujecie? Rzucicie to wszystko ,czy zostaniecie? :)

    hipisiątko lubi tę wiadomość

  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posikam się ze szczęścia. :)

    mizzelka, karola_aa, Ewik, vanessa, Ewa99, Gosiacu, gosiunia, aisa, inezka, kapturnica, gosia86, Anoolka, potforzasta, zaanka, zonaboba, przedszkolanka:), Nasturcja, Another, Kocia, zizia_a, szpilka, Z., Jotka85, Miu95, Fasia, Malenq, Redhotka, agniesja, Robotka1, Rozgadana, jonka91, AGA 30, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To na pewno :). Ja pewnie też :D

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    Posikam się ze szczęścia. :)
    I jeszcze popłacze :D:D:D obyśmy tego doświadczyły ;)
    ale sama się nad tym zastanawiałam kiedyś, zapewne przestanę mierzyć temp ale myślę, że dla informacji dziewczyn, które będą zainteresowane będę zapisywać najważniejsze rzeczy i zalecenia lekarzy ;) a no i dla siebie dla przyszłej ciąży :) ale najpierw trzeba zajść w tą pierwszą;(

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja oszaleję ze szczęścia :)

    gosiunia lubi tę wiadomość

  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszą rzeczą jaką zrobię to pobiegnę do dziecięcego sklepu i kupie mini buciki, żeby pokazać je mężowi jak wróci z delegacji :) jego szczęśliwa mina, będzie zarówno moim największym szczęściem :)

    momo1009, gosia86, agniesja, hipisiątko lubią tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nic nie zrobię bo nie uwierzę że się udało :P tylko stwierdzę że test felerny i wynik nie wiarygodny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2014, 21:13

    kapturnica, Anoolka, la, lolaP, Toxey lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:23

    Zima, Tygrysek, KMK lubią tę wiadomość

  • momo1009 Autorytet
    Postów: 1950 1887

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2015, 21:22

    karola_aa lubi tę wiadomość

    ********Gang 18+********
    Z każdym cyklem coraz bardziej jestem w ciąży...
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    momo1009 wrote:

    Nona - Twój podpis mnie rozbroił :D


    hahahah no mnie też :D :D

    momo1009 lubi tę wiadomość

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2014, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ohhh moje marzenie, płakałabym ze szczęścia, może kiedyś mi się uda :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2014, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam że temperaturę powinno mierzyć się do 3 miesiąca ciąży, bo gdy spadnie to znak że dzieje się coś złego i trzeba natychmiast jechać do lekarza. Zdaje się że mówiła to pani z poradni małżeńskiej, gdzie chodziliśmy przed ślubem.

  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 15 czerwca 2014, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pewnie długo nie będę mogła uwierzyć w ponowne II kreski...a jak dojdzie do mnie to pewnie będzie przeogromna radość ale i strach, że może znowu dojść do stary...ja osobiście w czasie ciąży termometr chowam do szuflady bo mierzenie temp. bardzo mnie w czasie ciąży stresowało i każdy minimalny spadek dawał mi obawy no i sobie "wywróżyła"..dlatego dla mnie lepiej będzie bez mierzenia. A dodatkowo wielu lekarzy mówi, że jak kobieta mierzy temp. dopochwowo to lepiej tego nie robić w czasie ciąży by niepotrzebnie sobie "tam" gmerać bo to często może prowadzić do infekcji itp.
    Pewnie też przejdę na fioletową str. a fiolet to mój ulubiony kolor :) bo jeśli uda się w tym cyklu a okaże się w okolicy 23/24.06 :) to akurat z końcem ciąży prawie zakończy się mój abonament bo mam go do kwietnia a TP byłby w marcu :) Marzec fajny miesiąc na poród bo na zimę dzidzia już jest duża :) Ale się rozmarzyłam swoją drogą mówią, że kobieta najbardziej płodna jest w miesiącu swojego urodzenia a mój miesiąc to właśnie czerwiec :) i do tego Dzień Ojca może jakiś prezent dla Męża <3
    No ale póki co cierpliwie trzeba czekać choć zapowiada się na razie dość dobrze bo 16dc miałam usg i pęcherzyk miał ok 22mm a w nocy/późno w nocy miałam dość mocne bóle po lewej str. i na drugi dzień temp. skoczyła trochę w górę :) a dziś w końcu mi OF wyznaczyło owulację i to na 16dc :) wiem, że temp. śluz itp. to tylko wskaźniki informujące Nas o tym, że organizm przygotowuje się do owulacji ale jednak taka mała rzecz a cieszy :) a teraz wszystko w rękach Boga czy owulacja (jeśli była) będzie owocna :) na długie 9mce :) A na potwierdzenie przebytej owulacji - innej opcji nie ma wybieram się w przyszłym tyg. tylko jutro muszę dzwonić do mojego gina i się umówić :) na podgląd :)

    Życzę Wam miłego dnia i owocności <3

    pamiętam i wspieram :) <3 divers2340.gif

    gosia86, zAgatka lubią tę wiadomość

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2014, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inezka wrote:
    Słyszałam że temperaturę powinno mierzyć się do 3 miesiąca ciąży, bo gdy spadnie to znak że dzieje się coś złego i trzeba natychmiast jechać do lekarza. Zdaje się że mówiła to pani z poradni małżeńskiej, gdzie chodziliśmy przed ślubem.
    Tu fioletowa strona ;)
    Pani z poradni niech się puknie w głowę :P ja o mało zawału nie dostałam jak mi tempka spadła o prawie 0,3. Już myślałam że to koniec. Następnego dnia gdy tempka wróciła na swoje miejsce termometr poszedł do szafy więc nie polecam mierzenia bo to tylko niepotrzebny stres.

    Jeśli chodzi o uczucie szczęścia przy pozytywnym teście...to jest to raczej uczucie szoku a później to już człowiek nie cieszy tylko martwi czy wszystko z maluszkiem w porządku :)
    No i jeszcze te dolegliwości ciążowe :D

  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 15 czerwca 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to już przestaje wierzyć że się uda. Zaczynam 12 cykl i coraz bardziej chce mi się płakać bo ile można czekać... zaczynam czuć się felerna bo wokół mnie same ciąże a u mnie dupa noo. Chyba bym się posikala ze szczęścia jakbym zobaczyła dwie krechy. zaczęła bym ryczec jak bobr i nie wiem co jeszcze.

    Juicy lubi tę wiadomość

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 15 czerwca 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 23:37

  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 15 czerwca 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 23:37

    momo1009 lubi tę wiadomość

  • la Autorytet
    Postów: 2969 2381

    Wysłany: 15 czerwca 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pobiegnę na betę, bo nie uwierzę w wynik testu :) Na pewno będę w szoku i wreszcie szczęśliwa, że mogę zamknąć za sobą rozdział ze staraniami.

    Tygrysek lubi tę wiadomość

    2012-2015 pierwsze starania, czynnik męski, 2IUI, ciąża biochemiczna
    -
    maj 2021 kwalifikacja do ICSI+FAMSI
    10.06 długi protokół
    19.07 punkcja, 30 jaj, 21 dojrzałych, zapłodnionych 6
    24.07 I transfer (ET) blastka 4.1.1😔
    24.08.21 II transfer (FET) blastka 4.1.1; biochemiczna😔
    30.09.21 III transfer (FET) blastka 4.1.1 ciąża pozamaciczna😔

    01.04.2022 IV transfer (FET na cyklu naturalnym) blastki 4.2.2. i 3.2.3; biochemiczna

    Koniec naszych starań.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najchętniej to pewnie poszłabym na disco i się upiła ze szczęścia ale wtedy to już nie wypada... :D :D :D

    Tak więc chyba kupię z 15 paczek żelków i ujem się nimi jak głupia! :D

    Magda_lena88, julita, momo1009, Anoolka, basiulkaa_89 lubią tę wiadomość

  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 15 czerwca 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 23:37

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ