X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czerwcowe mamusie 2013 :)
Odpowiedz

Czerwcowe mamusie 2013 :)

Oceń ten wątek:
  • Ofelaine Autorytet
    Postów: 2573 2532

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny myśle cały czas nad tym co może we mnie siedzieć i wpadłam na taką myśl.. Czy myślicie, że może mógłbaby to być część zarodka, ktory nie złuszczył sie całkiem... Byc moze byłam w ciązy biochemicznej... w marcu zdarzył nam sie seks bez zabezpieczenia potem czułam sie bardzo ciążowo.. wszystkie objawy plus wewnętrzne przeczucie ze to ciąża no ale w terminie dostałam okres chyba nawet 2 dni przed....
    Juz sama nie wiem może niepotrzebnie wymyślam...
    Ale czy lekarka by tego nie rozpoznała... ??

    samira, inessa lubią tę wiadomość

    atdc8iikup31msj2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariaAntonina wrote:
    Cześć dziewczyny .Pytanie do Semiry, powiedz mi bo piszesz o problemach z anemia.. co bierzesz i jaki masz duzy spadek HGB i żelaza?

    Niestety ja tez nie mam najlepszych wyników.. dzis ide do rodzinnego , bo gin stwierdził ze sa w normie , a ja mam jak byk anemie i do tego podwyższony MID a HGB HCT ponizej normy.. niedobór zelaza moze miec wpływ na poczecie dzieciatka i lekcewazenie tego jest chorernie nieroztropne przez lekarzy.. ja w sumie po braniu leków miałam gorsze wyniki.. teraz ide na konsultacje , bo co miesiąc podczas @ trace duzo krwi ( po poronieniu - listopad 2012) i to mnie bardzo niepokoi.. Jesli dowiem sie czegoś wiecej to dam znać..:)

    Samira nie Semira :D w ostatnich badaniach które robiłam (26.02)mam hemoglobinę niska ale w normie ,w tym labku co u nas robią jest norma między 12,0-16,0 ja mam 13,0 g/dl*(i to są normy pisze przynależne do przedziału wiekowego a ja mam 38 wiosen :P ) ale z tego co pamiętam zawsze mam taka niską ,w ciąży 18lat temu przyjmowałam żelazo nawet w zastrzykach dlatego chce dmuchać na zimne teraz !!! późno ale kupuję spirulinę ,już mam w koszyku na allegro ,ten link co wczoraj podałam i w piątek zamawiam :D

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ofelaine wrote:
    Dziewczyny myśle cały czas nad tym co może we mnie siedzieć i wpadłam na taką myśl.. Czy myślicie, że może mógłbaby to być część zarodka, ktory nie złuszczył sie całkiem... Byc moze byłam w ciązy biochemicznej... w marcu zdarzył nam sie seks bez zabezpieczenia potem czułam sie bardzo ciążowo.. wszystkie objawy plus wewnętrzne przeczucie ze to ciąża no ale w terminie dostałam okres chyba nawet 2 dni przed....
    Juz sama nie wiem może niepotrzebnie wymyślam...
    Ale czy lekarka by tego nie rozpoznała... ??
    kochana wniosek z tego taki ,idź do innego lekarza albo potwierdzić albo wykluczyć diagnozę !!

    inessa lubi tę wiadomość

  • MariaAntonina Autorytet
    Postów: 1524 2102

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    Samira nie Semira :D w ostatnich badaniach które robiłam (26.02)mam hemoglobinę niska ale w normie ,w tym labku co u nas robią jest norma między 12,0-16,0 ja mam 13,0 g/dl*(i to są normy pisze przynależne do przedziału wiekowego a ja mam 38 wiosen :P ) ale z tego co pamiętam zawsze mam taka niską ,w ciąży 18lat temu przyjmowałam żelazo nawet w zastrzykach dlatego chce dmuchać na zimne teraz !!! późno ale kupuję spirulinę ,już mam w koszyku na allegro ,ten link co wczoraj podałam i w piątek zamawiam :D
    Przepraszam za literówkę .. ale duzo na głowie mam.. w sensie pracy . jednym kontem czytam co sie dzieje na forum ogolnie a 2 pracuje.. ale cos dzis jestem nie do zycia .. 6 razy byłam juz w wc / i znów mi sie chce.. to juz nie czestomocz a chyba niagara sikana. :0

    samira, inessa, juicca lubią tę wiadomość

    aniołek 13.11.2012 r.

    GUSTAW 15.04.2014 r. Godz..10.12 waga 3730 miara 56 cc-39 tydzien.

    Ciąża trwała od 15.07.2013 do 15.04.2014. 274 dni.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Źródła żelaza w pokarmach

    Głównym i najlepszym źródłem żelaza w żywności, są produkty zwierzęce. Wchłania się z nich około 25% żelaza. Są to: chude mięso mięso wołowe, indyk, drób, tłuste ryby, wątroba zwierząt i żółtko jaja.

    Z produktów roślinnych wchłania się o wiele mniej tego pierwiastka, bo niepełne 5%. Roślinnym źródłem żelaza są rośliny strączkowe, zielone, świeże warzywa (brokuły, papryka, szpinak, natka), owoce (suszone figi), nasiona (sezam) i płatki śniadaniowe.
    Można jednak zwiększyć stopień wchłaniania żelaza, łącząc produkty zawierające ten pierwiastek z żywnością bogatą w witaminę C: owoce cytrusowe, świeże warzywa, soki owocowe; fruktozę (wszystkie owoce); białko (mięso zwierząt i ryb).
    Pamiętajmy, że nadmiar błonnika, wapnia, cynku i manganu w diecie może przyczynić się do zaburzeń wchłania żelaza w organizmie.

    MariaAntonina, inessa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariaAntonina wrote:
    Przepraszam za literówkę .. ale duzo na głowie mam.. w sensie pracy . jednym kontem czytam co sie dzieje na forum ogolnie a 2 pracuje.. ale cos dzis jestem nie do zycia .. 6 razy byłam juz w wc / i znów mi sie chce.. to juz nie czestomocz a chyba niagara sikana. :0
    nic nie szkodzi ,nie prze4jmuj się !!

    może podziębiłaś pęcherz :O

    inessa lubi tę wiadomość

  • MariaAntonina Autorytet
    Postów: 1524 2102

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    nic nie szkodzi ,nie prze4jmuj się !!

    może podziębiłaś pęcherz :O

    raczej chodze w ciepłych galotach .. :0 mozliwe choc dokucza mi tez bol pleców..delikatny .. biore od tego cyklu castangus moze on tak działa moczopednie ..?:)

    Zrobie tez oprócz morfologi .. mocz zobaczymy :_)

    samira, inessa lubią tę wiadomość

    aniołek 13.11.2012 r.

    GUSTAW 15.04.2014 r. Godz..10.12 waga 3730 miara 56 cc-39 tydzien.

    Ciąża trwała od 15.07.2013 do 15.04.2014. 274 dni.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariaAntonina wrote:
    raczej chodze w ciepłych galotach .. :0 mozliwe choc dokucza mi tez bol pleców..delikatny .. biore od tego cyklu castangus moze on tak działa moczopednie ..?:)

    Zrobie tez oprócz morfologi .. mocz zobaczymy :_)
    a to możliwe ze tak działa :)

    inessa lubi tę wiadomość

  • MariaAntonina Autorytet
    Postów: 1524 2102

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ofelaine wrote:
    Dziewczyny myśle cały czas nad tym co może we mnie siedzieć i wpadłam na taką myśl.. Czy myślicie, że może mógłbaby to być część zarodka, ktory nie złuszczył sie całkiem... Byc moze byłam w ciązy biochemicznej... w marcu zdarzył nam sie seks bez zabezpieczenia potem czułam sie bardzo ciążowo.. wszystkie objawy plus wewnętrzne przeczucie ze to ciąża no ale w terminie dostałam okres chyba nawet 2 dni przed....
    Juz sama nie wiem może niepotrzebnie wymyślam...
    Ale czy lekarka by tego nie rozpoznała... ??
    Ofelaine .. ja poprzedni cykl miałam mocny z duzą ilościa skrzepów do tego spoznił mi sie .. juz rozmyslałam w kategoriach znów poroniłam? ale nie dałam sie zwariować.. nawet gdyby to samo sie wyczysciło.. teraz mam spokój. czekam na nastepna @ a raczje na jej brak .. wieć głowa do góry..

    samira, inessa lubią tę wiadomość

    aniołek 13.11.2012 r.

    GUSTAW 15.04.2014 r. Godz..10.12 waga 3730 miara 56 cc-39 tydzien.

    Ciąża trwała od 15.07.2013 do 15.04.2014. 274 dni.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariaAntonina wrote:
    Przepraszam za literówkę .. ale duzo na głowie mam.. w sensie pracy . jednym kontem czytam co sie dzieje na forum ogolnie a 2 pracuje.. ale cos dzis jestem nie do zycia .. 6 razy byłam juz w wc / i znów mi się chce.. to juz nie czestomocz a chyba niagara sikana. :0

    jeśli chodzi o spiruline to ja chce ją łykać ze względu na spora ilość białka bo powinnam mieć dietę wysokobiałkową ale nisko błonnikową ze względu na wrzodziejące zapalenie jelita grubego...+ parę innych dolegliwości- starość nie radość,młodość nie wieczność :P

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny i atk Wam azdroszcze hemoglobiny bo ja mam w normach tych co Samirka podała już po podaniu dwóch jednostek krwi 9,1 ale Samirka ma racje najwięcej jest żelaza w miesku i łączcie z wit.C wszystko a kwas foliowy pomaga również we wchłanianiu żelaza. pisałam o tym w kilku postach wcześniej :)
    Zdrówka Wam życzę kochane, ja też dzis do łazienki prawie co godzine w nocy latałam a przeziębiona nie jestem :(
    Samirko pozdrow Emilke powiedz,że mocno ja wspieram i pamietam <3

    samira lubi tę wiadomość

  • MariaAntonina Autorytet
    Postów: 1524 2102

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samiro , a który to twój cykl starań? Bo zajrzałam na wykres bardzo długie cykle masz .. ja mam 29 dniowe i przy takich długich to chyba bym pozabijała..bo moj PMS by nie dawał rady .. ale widze , ze kobiety maja tu naprawdę długie cykle i faktycznie jest ciężko.. ale myślę ze medycyna i wszystko w koło pozwoli wszystkim NAM, które pragna dzidziusia na szcześćie.

    samira, inessa lubią tę wiadomość

    aniołek 13.11.2012 r.

    GUSTAW 15.04.2014 r. Godz..10.12 waga 3730 miara 56 cc-39 tydzien.

    Ciąża trwała od 15.07.2013 do 15.04.2014. 274 dni.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariaAntonina wrote:
    Samiro , a który to twój cykl starań? Bo zajrzałam na wykres bardzo długie cykle masz .. ja mam 29 dniowe i przy takich długich to chyba bym pozabijała..bo moj PMS by nie dawał rady .. ale widze , ze kobiety maja tu naprawdę długie cykle i faktycznie jest ciężko.. ale myślę ze medycyna i wszystko w koło pozwoli wszystkim NAM, które pragna dzidziusia na szcześćie.
    cykl 20 :O

    inessa lubi tę wiadomość

  • MariaAntonina Autorytet
    Postów: 1524 2102

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    cykl 20 :O

    no to licząc jeden na mieisac to ponad 1,5 roku.. zycze wytrwania i wiary , bo mnie czasem opuszcza, ale poznije sobie mysle jak moge sie poddawac jesli juz tak duzo w zyciu sie nacierpiałam.. to tylko mi samej pokazuje ze potrafie i że sie uda w koncu..:)

    samira, inessa lubią tę wiadomość

    aniołek 13.11.2012 r.

    GUSTAW 15.04.2014 r. Godz..10.12 waga 3730 miara 56 cc-39 tydzien.

    Ciąża trwała od 15.07.2013 do 15.04.2014. 274 dni.
  • MariaAntonina Autorytet
    Postów: 1524 2102

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego dnia życzę Wszystkim :)

    samira, inessa lubią tę wiadomość

    aniołek 13.11.2012 r.

    GUSTAW 15.04.2014 r. Godz..10.12 waga 3730 miara 56 cc-39 tydzien.

    Ciąża trwała od 15.07.2013 do 15.04.2014. 274 dni.
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam mocno kciuki za Emilkę i przesyłam dużo uścisków!

    inessa lubi tę wiadomość

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • ;oniqa Autorytet
    Postów: 2609 2640

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja :) u mnie tempka znów do góry juz nie umię z nia wytrzymac testować będe chyba w sobote zaraz z rana jak wstane bo o 7:20 wyjeźdżam w góry a po górach jade na panieńskie dlatego zatestuje z samego rana żeby się upewnic czy mogę pić piwko czy nie. A co do Emilki strasznie mi przykro :(

    inessa, sylvia lubią tę wiadomość

    ibm2io4pkxnx632u.png

    3jgx3e3kb044oxco.png
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <3 Emilka całym sercem jestem z Tobą

    inessa, Miriam lubią tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skoro tempa idzie w gore to trzymam kciuki za sobotnie testowanie :)

    inessa, ;oniqa lubią tę wiadomość

  • ;oniqa Autorytet
    Postów: 2609 2640

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje Kaarolko :) :*

    kaarolaa, inessa lubią tę wiadomość

    ibm2io4pkxnx632u.png

    3jgx3e3kb044oxco.png
‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ