X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czerwcowe Testerki :)
Odpowiedz

Czerwcowe Testerki :)

Oceń ten wątek:
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena wkurzajace jest to ze lekarze chca poczekac. Czy nie rozumieja, ze skoro chcemy dziecko to nie chcemy czekać i sie łudzić? Czas sie cholernie dluzy a w niczym to nie pomaga bo na cud nie ma co liczyc, ze nagle wszystko sie pieknie wyreguluje i zajdziemy w ciaze bez problemu.
    Lena a rabilas badania hormonów?

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dlatego idąc do nowego lekarza czasem warto "skłamać" i powiedzieć, że się staracie dłużej niż w rzeczywistości :) :P ups :x namawiam do złego :O ale taka prawda ponoć lekarze dają czas od 6 do 12 cykli na zajście bez badań, wspomagaczy itp...a ostatnio od lekarza słyszałam, że ten czas wydłużają nawet do 2 lat .. sorry ale ile można :O może źle, że tak jakobym namawiała do "kłamstwa" ale jakoś sobie trzeba radzić :P no ja akurat nie musiałam ściemniać bo zanim trafiłam do obecnego lekarza stuknęło mi 2 lata starań nawet 2 lata z hakiem..powodzenia :)

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcale bym nie skłamała mówiąc że długo się staram za niedługo minie rok odkąd poroniłam i nic w tym kierunku się nie dzieje o.O

    TSH 3.5 ..

    Skoro wie, że nie mam ani pęcherzyków ani owulacji to mogła by zmienić zdanie ..No ale teraz już i tak nic nie zdziałam ..:/
    Nawet dupek nie chce @ wywołać ..

    samira lubi tę wiadomość

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis wzielam ostatniego dupka i to kilka h wczesniej i czekam na wredote. Tłumacze sobie, ze o kilka godzin przyspiesze jej pojawienie sie :D

    Chyba moja gin jest jedna z niewielu normalnych, ktra nie czeka tylu miesiecy i na kazdej wizycie pyta czy chce juz dziecko. Nie zapisuje tej bezcennej informacji w karcie a ze nie pamieta wszystkich pacjenek to pyta. W zasadzie nie dostalam od niej skierowan na wiele badan ale widze ze zalezy jej zeby szybko dojsc do celu. i to mi sie podoba. Tylko szkoda, ze nie dam rady ewentualnych monitoringow u niej robic bo tylko 1 raz w tyg jest moim miescie a na codzien pracuje w Łodzi. No ale moze obejdzie sie bez monitoringu.


    Lenka tsh chyba miesci sie w normach? Chyba ze jakies inne widełki masz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2014, 22:08

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak TSH mieści się w normie, ale mówią że jest za duże na starania ;)
    Jednak Gin nic z tym nie zrobi ponieważ nie ma nigdzie napisane, powiedziane że THS powinno mieścić się w granicy 1.0 - 1.5

    Szkoda że Ja na takiego Gina nie potrafię trafić o.O

    samira lubi tę wiadomość

  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    udanej majówki 893646fwelto6cxw.gif
    oby tylko pogoda dopisywała :) 51756mvnwecuvvj.gif
    pozdrawiam <3 742469s3709nw4fb.gif

    Lena87, samira, przedszkolanka:) lubią tę wiadomość

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję i Wzajemnie ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czerwcóweczki 2014 :)

    1 - Daisy
    2 - aisza
    3 -
    4 - XxMoniaXx
    5 -
    6 -
    7 -
    8 -
    9 -
    10 -
    11 -
    12 -
    13 -
    14 -
    15 -
    16 -
    17 -
    18 -
    19 -
    20 -
    21 -
    22 -
    23 -
    24 -
    25 -
    26 -
    27 -
    28 -
    29 -
    30 -

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2014, 23:05

    Lena87, Daisy lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatuszek789 wrote:
    Biore od 5dc a w tym z wlasnej glupiej pomylki wzielam dzien wczesniej. Biore na wyregulowanie @. wydaje mi sie ze tak wczesnie dupka biore zeby troche @ mi skrocil. ale to moje przypuszczenia tylko i na wizycie w maju podpytam ginkę o to. poprzednie 2 cykle miałam owulke. mam nadzieje, zę ten cykl jest tym ksiazkowym raz do roku bez owulacji. ale nie wiem co robić w nastepnym cyklu, w sensie czy ryzykowac i brac dupka weg zalecen lekarza czy przesunac. Ale boje sie ze jak przesune to poknocę cały cykl.
    Mam nadzieje ze za tydzien juz @ bedzie :)
    ja bym brała od 16-18dc w zależności w którym dniu masz owu lub od 3wyższej tempki
    a owulacje miałaś potwierdzone na monitoringu ??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_lena88 wrote:
    udanej majówki 893646fwelto6cxw.gif
    oby tylko pogoda dopisywała :) 51756mvnwecuvvj.gif
    pozdrawiam <3 742469s3709nw4fb.gif
    jaki ładny obrazek taki idylliczny :)

    nawzajem :)

    Lena87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena87 wrote:
    Tak TSH mieści się w normie, ale mówią że jest za duże na starania ;)
    Jednak Gin nic z tym nie zrobi ponieważ nie ma nigdzie napisane, powiedziane że THS powinno mieścić się w granicy 1.0 - 1.5

    Szkoda że Ja na takiego Gina nie potrafię trafić o.O

    tu jest racja ,najlepsze TSH do starań to w granicach 1-1,5

    ja mam małą niedoczynność przez Hashimoto i tak się waha ,raz powyżej 4,20 raz niższe teraz biorę Euthyrox 75...

    Lena87 lubi tę wiadomość

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena87 wrote:
    Tak TSH mieści się w normie, ale mówią że jest za duże na starania ;)
    Jednak Gin nic z tym nie zrobi ponieważ nie ma nigdzie napisane, powiedziane że THS powinno mieścić się w granicy 1.0 - 1.5

    Szkoda że Ja na takiego Gina nie potrafię trafić o.O

    Lena gin nie przepisze Ci leków na tarczycę jeśli nie ma specjalizacji z endokrynologii. Ja miałam tsh 3,69 i mój gin tez z tym nic nie zrobił tylko powiedział, że jest trochę za wysokie i żebym poszłam do endo. Poszłam i biore euthyrox na zbicie, endo powiedział, że fakt w granicach normy jest i nie wyklucza zajścia w ciąże ale można poronić... Idź do endokrynologa na własną rękę i nie czekaj na gina ;-) Szkoda czasu.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    ja bym brała od 16-18dc w zależności w którym dniu masz owu lub od 3wyższej tempki
    a owulacje miałaś potwierdzone na monitoringu ??

    Nie miałam nigdy robionych monitoringów. W lutym gin stwierdzila ze jest po owulce (usg w 10dc) bo jest plyn w zatoce douglasa (nie wiem jak sie pisze. Poprzedni cykl - był skok temp wiec cos tam sie działo - owu teoretycznie 15dc. Teraz bezowulacyjny sie trafil. Dupka biore od grudnia wiec jak wtedy byly owulacje to pewnie teraz inna przyczyna jest jej braku. Chyba ze organizm tak zaczal na niego reagowac ze w koncu sie zablokował. W zasadzie to moj 1sc bom marzec byl swiadomie odpuszczony z planami ze staranie zaczynamy wlasnie od kwietnia.

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wstępnie prosze mnie zapisać na 4 czerwiec. Miałam nadzieje ze tu niedojde ale niestety.

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    livia30 wrote:
    Lena gin nie przepisze Ci leków na tarczycę jeśli nie ma specjalizacji z endokrynologii. Ja miałam tsh 3,69 i mój gin tez z tym nic nie zrobił tylko powiedział, że jest trochę za wysokie i żebym poszłam do endo. Poszłam i biore euthyrox na zbicie, endo powiedział, że fakt w granicach normy jest i nie wyklucza zajścia w ciąże ale można poronić... Idź do endokrynologa na własną rękę i nie czekaj na gina ;-) Szkoda czasu.

    Hej Livia, jestem zapisana do endo ale dopiero na 1 lipca ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatuszek789 wrote:
    Nie miałam nigdy robionych monitoringów. W lutym gin stwierdzila ze jest po owulce (usg w 10dc) bo jest plyn w zatoce douglasa (nie wiem jak sie pisze. Poprzedni cykl - był skok temp wiec cos tam sie działo - owu teoretycznie 15dc. Teraz bezowulacyjny sie trafil. Dupka biore od grudnia wiec jak wtedy byly owulacje to pewnie teraz inna przyczyna jest jej braku. Chyba ze organizm tak zaczal na niego reagowac ze w koncu sie zablokował. W zasadzie to moj 1sc bom marzec byl swiadomie odpuszczony z planami ze staranie zaczynamy wlasnie od kwietnia.

    jeśli nie było monitoringu to owulka nie jest pewna (jedno usg i to w 10dc o niczym nie świadczy a i ten dzień cyklu i już po niej ? ;) ) spadek potem skok tempki., śluzy,bóle piersi nie świadczą o przebytej owulacji tylko o dniach płodnych w których może ona wystąpiła a duphaston to syntetyczny progesteron i jak jest na regulację @ to spoko ale jak na zagnieżdżenie zarodka i potrzymanie ciąży to bierze się jak napisałam w poprzednim poście,bierze się 10dni w 11robi beta HCG i jak ciąża to bierze dalej :)

    mimo ze niby nie blokuje to ja bym się wahała go tak brać cały cykl

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2014, 23:27

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena87 wrote:
    Hej Livia, jestem zapisana do endo ale dopiero na 1 lipca ;)

    Endokrynolodzy to mają terminy jenyś k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,005_sU_orig.gif

    Pamiętaj tylko żeby miec ze sobą wyniki badań, bo ja poszłam sobie na luzaka to dostałam tylko skierowania i miałam z badaniami się pojawic znowu - paranoja, i zaś czekać 2 miesiące. Ale jakoś udało mi się wcisnąc po 3 dniach. Musiałam miec aktualne TSH, anty-TPO, FT4, anty-TG. Jak nie masz to może zrób już na własną rękę, szybciej będzie ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    jeśli nie było monitoringu to owulka nie jest pewna (jedno usg i to w 10dc o niczym nie świadczy a i ten dzień cyklu i już po niej ? ;) ) spadek potem skok tempki., śluzy,bóle piersi nie świadczą o przebytej owulacji tylko o dniach płodnych w których może ona wystąpiła a duphaston to syntetyczny progesteron i jak jest na regulację @ to spoko ale jak na zagnieżdżenie zarodka i potrzymanie ciąży to bierze się jak napisałam w poprzednim poście,bierze się 10dni w 11robi beta HCG i jak ciąża to bierze dalej :)

    mimo ze niby nie blokuje to ja bym się wahała go tak brać cały cykl

    A ja ostatnio zapytałam się swojego gina to powiedzial mi, że toretycznie może zablokowac owulację :/

    samira lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie moze bo jednak to progesteron. Lutka jest naturalnym progesteronem i podobno tylko ona blokuje a dupek w takiej dawce nie. Ginka wie ze chcemy dziecko wiec raczej wie co robi. W poprzednim cyklu byl skok wiec owu musiala byc. Tempki tez nie mierze w dni wolne z budzikiem tylko jak sie obudze bo nie chce sie tym stresowac. Testy owu moze zaczne robic w najblizszym cyklu. Wiec niepewne byloby branie dupka w moim przypadku od 16dc. Zawala mnie od kilku dni krostami wiec albo jakis hormon wariuje albo @ sie zbliza. Moze to byl ksiazkowy jeden bezowulacyjny cykl w roku. Poza tym mam podejrzenie psos to moze cos sie tam dzieje mimo lekow. W poprzednim cyklu tuz po wuznaczonej przez OF owulce zaczely mnie bolec piersi wiec podejrzewam ze jednak ona byla. Sprubuje jeszcze jeden cykl z dupkiem wg zalecen gin a jak znowu bedzie bez owulki to bedzie musiala cos kombinowac.

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2014, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    livia30 wrote:
    Endokrynolodzy to mają terminy jenyś k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,005_sU_orig.gif

    Pamiętaj tylko żeby miec ze sobą wyniki badań, bo ja poszłam sobie na luzaka to dostałam tylko skierowania i miałam z badaniami się pojawic znowu - paranoja, i zaś czekać 2 miesiące. Ale jakoś udało mi się wcisnąc po 3 dniach. Musiałam miec aktualne TSH, anty-TPO, FT4, anty-TG. Jak nie masz to może zrób już na własną rękę, szybciej będzie ;-)

    Ona tylko potrzebuje TSH ;) a to kontroluję zawsze co pół roku :D
    Niestety są jeszcze późniejsze terminy, ale tak to już jest w Naszym kraju i nic Mnie nie zaskoczy ;)

    Miłego długiego weekendu dziewczyny ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2014, 09:20

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ