Czerwcowe Testerki :)
-
WIADOMOŚĆ
-
Witamina C ma pozytywny wpływ na jakość spermy, ponieważ chroni plemniki przed uszkodzeniami genetycznymi spowodowanymi wolnymi rodnikami. Według badań uniwersytetu w Berkeley mężczyźni z niedoborami vit.C wykazują podwyższoną ilość uszkodzonej spermy w ejakulacie. Badania na uniwersytecie w Teksasie wykazały, że wit. C ma pozytywny wpływ na upłynnienie nasienia. Ponadto badani mężczyźni przyjmowali przez 60 dni wit. C w ilości 1000mg dziennie. W rezultacie poprawiła się ilość plemników o 60% a ruch o 30%. (czyli dziewczyny, jednak soki owocowe mają duży wpływ na poprawę nasienia)
Najlepsze źródła wit. C to: owoce cytrusowe, truskawki, porzeczki, wszystkie rodzaje kapusty, czereśnie, czerwona papryka, ziemniaki.
Oj musialabym poszukac ten wpis z kafeterii nie wiem na ktorej stronie byljulita, mizzelka lubią tę wiadomość
-
nick nieaktualnyizuncia i na jaki dzien sie umowilas zginem ja na czwartek bo tak mi owulka wypadnie juz widizałam masz to na wykresie ja ide 5 czerwca bede juz po owulacji wiec bedzie widac pekniety pecheryk i plyn
Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2014, 17:08
samira lubi tę wiadomość
-
nick nieaktualnyMACIE -CZYTAJCIE :p
Nie tylko ty powinnaś być przygotowana do ciąży. Warto także zadbać o przyszłego tatę! Jak udoskonalić jego dietę, by zwiększyć męską płodność?
Nie musisz podawać swojemu mężczyźnie czarodziejskich mikstur, by podnieść jego płodność. Wystarczy wzbogacić jego jadłospis w kilka produktów.
CYNK
Zadbaj, by twój mężczyzna miał go pod dostatkiem. Cynk nie dość, że jest jednym z ważniejszych pierwiastków, które biorą udział we wzmocnieniu odporności, to także znacząco wpływa na płodność mężczyzny: pełni ważną rolę w tworzeniu spermy i przedłużaniu żywotności plemników. Jego najbogatszym źródłem są ostrygi. Nie jest to oczywiście danie, po które sięgamy codziennie. Jeśli jednak mamy okazję ich skosztować, nie odmawiajmy sobie tego. Jeśli chcesz, by twój partner miał cynku pod dostatkiem, wzbogać jego dietę w pestki dyni, czerwone mięso, ryby, rośliny strączkowe. Staraj się jednak nie łączyć ich z produktami bogatymi w błonnik i wapń (np. z nabiałem, surowymi warzywami).
WITAMINA E
Niedobory tej witaminy mogą spowodować problemy z plemnikami. Zawierają ją oleje roślinne, margaryny, jaja, zarodki pszenicy, orzechy laskowe. Dopilnuj, by codziennie gościły one na stole twojego mężczyzny.
Nienasycone kwasy tłuszczowe
Wpływają na regulację ciśnienia oraz pracę narządów rozrodczych zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych są: awokado, oleje roślinne, ryby morskie, orzechy i pestki.
KWAS FOLIOWY
O jego odpowiedni poziom powinien zadbać i przyszły tata, i mama. Kwas foliowy zapobiega powstaniu wad układu nerwowego u dziecka, dlatego jeszcze przed poczęciem przyszła mama powinna postarać się, by mieć go pod dostatkiem. Badania potwierdzają jednak, że kwas foliowy wpływa także na jakość spermy u mężczyzn - niedobór może obniżyć objętość nasienia i ruchliwość plemników. Najcenniejszymi źródłami kwasy foliowego są: warzywa liściaste, brokuły, sok pomarańczowy, pełnoziarniste produkty. Warto także rozważyć przyjmowanie suplementu diety zawierającego ten składnik (najlepiej na 3 miesiące przed próbą poczęcia).
WITAMINA C
To doskonały przeciwutleniacz, który m.in. chroni DNA plemników przed uszkodzeniem. Najwięcej witaminy C jest cytrusach, cebuli, truskawkach, papryce, kiszonkach.
SELEN
To także ważny przeciwutleniacz, którego zapasy gromadzą się głównie w jądrach i nasieniu. Selen jest też potrzebny do produkcji plemników. Doskonałym źródłem selenu są: pszenica, brązowy ryż, owies, pestki dyni, a także drób, półtłuste mleko, chude mięso i ryby.
Tego lepiej unikać!
Alkohol - badania potwierdzają, że może on obniżyć poziom testosteronu i ruchliwość plemników. Dlatego lepiej ograniczyć jego ilość.
Ostrożnie z kawą i innymi napojami zawierającymi kofeinę. Dwie filiżanki kawy dziennie zupełnie wystarczą (na pewno nie wpłyną na obniżenie jakości nasienia).
Warto także pomyśleć o zrzuceniu kilku kilogramów. Niektóre badania potwierdzają związek otyłości z mniejszą liczbą plemników.
Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2014, 17:13
julita, słoneczna 85, mizzelka lubią tę wiadomość
-
Emily83 wrote:mi jest wszystko jedno w którym miesiącu, oby tylko w końcu się udało
no jasne że tak, to chyba tak jak każda z nas.
miesiąc nie ma znaczenia, ale niemalże każdy miesiąc wiąże się z jakimiś urodzinami/imieninami/rocznicami/świętami i tak fajnie pogdybać
-
nick nieaktualnyMi też obojętnie w jakim miesiącu zajdę. Chcę jak najszybciej. Po prostu zawsze chciałam rodzić w maju. Ale żeby urodzić to trzeba najpierw zajść w tą ciążę, a ja zajść nie umiem, więc wybredna nie będę.
Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2014, 17:19
samira lubi tę wiadomość
-
nick nieaktualnyNasturcja wrote:Mi też obojętnie w jakim miesiącu zajdę. Chcę jak najszybciej. Po prostu zawsze chciałam rodzić w maju. Ale żeby urodzić to trzeba najpierw zajść w tą ciążę, a ja zajść nie umiem, więc wybredna nie będę.
jak bym teraz zafasolkowała to termin 28.03.2015 wg. @
a syn się urodził 3tyg. przed terminemNasturcja lubi tę wiadomość
-
Potrzebuje porady. Rano jak sprawdzałam szyjkę byla wysoko, raz ze prawie dotknąć jej nie moglam. Teraz po wizycie w wc sprawdziłam i jest nisko. Na długość polowy palca. Pojawil sie również śluz mleczny z malymi przebarwieniami jakby baaaaaaaardzo slabe plamionko, takie baaaaaardzo slabe. Powiedzcie czy powyzsze objawy moga byc typowe do fazy cyklu mego?
samira lubi tę wiadomość
Pola
Hania -
nick nieaktualnyCiekawostki warte przeczytania
Płodność mężczyzny otacza wiele mitów i niesprawdzonych „faktów”. Jednym z nich jest przekonanie, że niepłodność kobieca zdarza się dużo częściej niż męska. Tak naprawdę problemy z płodnością pojawiają się w równym stopniu u mężczyzn i u kobiet. Według statystyk, jedna trzecia przypadków niepłodności pary wynika z niepłodności kobiety, jedna trzecia – z niepłodności mężczyzny, a w pozostałych przypadkach nie wiadomo, co jest przyczyną problemów z poczęciem.
Mity na temat płodności mężczyzny
Dość popularnym mitem na temat płodności męskiej jest przekonanie, że codzienne (lub nawet częstsze) współżycie zwiększa prawdopodobieństwo zapłodnienia. Nic bardziej mylnego! Jeśli uprawia się seks codziennie, „zużywa” się więcej plemników, a więc cierpi na tym ilość plemników w spermie. A im ich więcej, tym większe szanse na poczęcie. A więc, kiedy współżyć, aby począć dziecko? Najlepiej w czasie owulacji. Jeśli para odpowiednio „wstrzeli się” w cykl menstruacyjny kobiety, nie będzie musiała próbować kilka razy dziennie. Wystarczy ten jeden raz (ale dla pewności w okresie okołoowulacyjnym, czyli w dni płodne, można kochać się raz dziennie).
Za mit można uznać także przekonanie, że męska płodność jest ciągle na tym samym poziomie do momentu, aż zacznie spadać z wiekiem. Nie do końca tak jest. Ilość plemników w spermie (od tego czynnika bardzo często zależy płodność mężczyzny) waha się w zależności od pory roku i pory dnia. W zimie plemników jest więcej, a w lecie mniej, ze względu na temperaturę. Produkcja plemników zmniejsza się pod wpływem wysokich temperatur (na temperaturę i tym samym na produkcję plemników wpływa także to, czy mężczyzna nosi przewiewną i luźną bieliznę, unika trzymania w okolicach krocza nagrzewającego się laptopa czy długotrwałej jazdy na rowerze). Ilość plemników jest wyższa niż zwykle rano, wtedy kiedy podnosi się także poziom męskich hormonów płciowych.
Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2014, 17:35
-
nick nieaktualnykatis biały lepki śluz mleczny jest normalny dla fazy lutealnej w której jesteś szyjka się uniesie i otworzy dopiero przed okresem a plamienie hmm moze implantacja mialasdzidizja widze na wykresie malutki spadek temperatury który moze byc implantacja ale nie musi
Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2014, 17:35
samira lubi tę wiadomość
-
nick nieaktualnyKatiś wrote:Potrzebuje porady. Rano jak sprawdzałam szyjkę byla wysoko, raz ze prawie dotknąć jej nie moglam. Teraz po wizycie w wc sprawdziłam i jest nisko. Na długość polowy palca. Pojawil sie również śluz mleczny z malymi przebarwieniami jakby baaaaaaaardzo slabe plamionko, takie baaaaaardzo slabe. Powiedzcie czy powyzsze objawy moga byc typowe do fazy cyklu mego?
katiś ,szyjka zmienia położenie w ciągu całego dnia dlatego badamy raz najlepiej wieczorem ok. 18-19h i śluz też wtedy
taki śluz jest jak najbardziej prawidłowy a jeśli jest plamienie to może być implantacyjneKasia *, mizzelka lubią tę wiadomość
-
nick nieaktualny
-
nick nieaktualny
-
nick nieaktualnysamirko to ja nieiweidzłam że my wszystkie juz wciaży jesteśmy cos mnie omineło ok jak mówisz że jestesmy to pewnie tak jest najwyzej wylądujemy u lekarza z ciaża urojona:))))))
Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2014, 17:45
samira lubi tę wiadomość