X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czerwcowe testowanie :)
Odpowiedz

Czerwcowe testowanie :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2019, 21:55

  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3785 5602

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona dawaj w tym cyklu w nieparzyste :)

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna1719 wrote:
    Ignissa my co 2.. 3 dni... Chyba będziemy działać jak w poprzednich cyklach. Codzienny seks się nie sprawdził bo przez dłuższy czas było codziennie aż do skoku tempki... Czasami to nie był taki seks dla przyjemności tylko dlatego bo tak trzeba... A to nie powinno być tak... I uznaliśmy z mężem że co drugi dzień będzie lepiej.. Tymbardziej że codzienne starania nic nie dały..
    Co 2, 3 było w poprzednich dwóch cyklach i nic z tego. Spróbujemy codziennie. Co najciekawsze, w marcu przy biochemie, było tylko raz a celnie :P

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cichosza wrote:
    Dziewczyny dowiedziałam się skąd te moje biochemy i czemu nie mogę normalnie zajść, moje endo ma 8mm w 17 dc! Jest mega cienkie Pani powiedziała że jak u kobiety w menopauzie :(
    Przepraszam że wtrące się wam w wątek, ale takiej głupoty to ja dawno nie słyszałam. 8mm to endo u kobiety po menopauzie? 4mm to się zgodzę że cienkie, ale 7-8 mm endometrium jest w zupełności wystarczające by zajść i utrzymać ciąże. Twoja lekarka chyba nie wie co mówi.
    Ja po owulacji miałam endo 7mm i lekarka mnie nie straszyła. I co ciąża dała radę? Jest i ma się dobrzę.
    Jeżeli masz biochemy sprawdziłabym krzepliwość , a endometrium zostaw w spokoju bo jest optymalnej grubości.
    Pozdrawiam i zostawiam Wam wiruski 😊

    Beti82, LaBellePerle lubią tę wiadomość

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignissa wrote:
    Co 2, 3 było w poprzednich dwóch cyklach i nic z tego. Spróbujemy codziennie. Co najciekawsze, w marcu przy biochemie, było tylko raz a celnie :P


    My przy pierwszym cyklu, zgodnie zaleceniami gina, bo było monitorowanie, to codziennie. Nic z tego nie wyszło, a i takie to było wymuszone. Więc podjęliśmy decyzję, że jak mamy ochotę to jazda, a nie na siłę, bo trzeba. Przy biochemie to było tak, że bolał mnie mega jajnik i mówię do męża, ej coś w tym może byc spróbujmy i wyszło. No i teraz... ból jajnika, seksy były, potem już nie za bardzo, a wcześniej jeszcze 3 dni przed owu, więc w sumie 2 razy w dni płodne. I na razie jest obiecująca, delikatna krecha na teście, temperatura rośnie, a jutro niby @. I jeżeli się uda teraz, to zdecydowanie mój lewy jajnik jest tym dobrym, bo lewy zawsze boli, a prawy nigdy

    Ignissa, Malwcia89, Pani Ciasio lubią tę wiadomość

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) głupota strzeliła mi do głowy. Kto testuje 8dpo 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • Cichosza Autorytet
    Postów: 319 139

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs wrote:
    Przepraszam że wtrące się wam w wątek, ale takiej głupoty to ja dawno nie słyszałam. 8mm to endo u kobiety po menopauzie? 4mm to się zgodzę że cienkie, ale 7-8 mm endometrium jest w zupełności wystarczające by zajść i utrzymać ciąże. Twoja lekarka chyba nie wie co mówi.
    Ja po owulacji miałam endo 7mm i lekarka mnie nie straszyła. I co ciąża dała radę? Jest i ma się dobrzę.
    Jeżeli masz biochemy sprawdziłabym krzepliwość , a endometrium zostaw w spokoju bo jest optymalnej grubości.
    Pozdrawiam i zostawiam Wam wiruski 😊
    No to teraz się zastanawiam czy brać te tabletki co mi dała.. Kurcze już myślałam że chociaż poznalam przyczynę, zacznę leczyć i wkoncu się uda...

  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cichosza wrote:
    No to teraz się zastanawiam czy brać te tabletki co mi dała.. Kurcze już myślałam że chociaż poznalam przyczynę, zacznę leczyć i wkoncu się uda...
    A ile miałaś tych ciąż biochemicznych i co już przebadałaś w tym kierunku?

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • Cichosza Autorytet
    Postów: 319 139

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam 2, poprzedni lekarze mówili mi ze wszystko dobrze i żeby mąż nasienie zbadał, więc zbadalismy i ja przy okazji amh i wszytko jest dobrze. Dlatego poszłam do nowej Pani doktor i ona zauważyła że małe to endo zwłaszcza że to druga połowa cyklu. Mam też plamienia przed miesiączka i powiedziała że możliwe że to przez to. Mam się u niej pojawić przy 3 opakowaniu cyclo progynova też tak w drugiej połowie cyklu.

  • #Mag Ekspertka
    Postów: 203 311

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cichosza wrote:
    Dziewczyny dowiedziałam się skąd te moje biochemy i czemu nie mogę normalnie zajść, moje endo ma 8mm w 17 dc! Jest mega cienkie Pani powiedziała że jak u kobiety w menopauzie :(

    Cichosza, a w który dc masz zwykle owulacje? 8mm to wcale nie ujest mega cienkie! Mój gin mówi, że 8-10mm to bardzo dobra grubość, jeśli jesteś w fazie okołoowulacyjnej. Głowa do góry!

    Ja z kolei byłam wczoraj na monitoringu, nawet nie liczę który to dc, bo mój gin zdecydował się na drugą stymulację CLO w tym samym cyklu. Przy dawce 1x1tabl. przez 5 nie było efektu, na "poprawkę" dostałam 3x1tabl. 7dni. No i widać efekt - są 3 pęcherzyki w jednym jajniku, z czego dwa dominujące. Niestety Clo wpłynęło negatywnie na endometrium, więc stosuję estrofem... Ale mimo to i tak ulżyło mi, że coś się ruszyło.
    W sobotę zastrzyki na pęknięcie i w niedzielę - do dzieła :) Jeszcze dzisiaj wieczorem może się uda <3

    Już się chyba pogodziłam, że z tym staraniem to jest tak, że jak jedno się doprowadzi do porządku to wyskakuje coś nowego. I tak jak pisałyuście wcześniej - te co nie chcą zachodzą od razu, a tyle z nas się stara, przeżywa to wszystko, dba o siebie i... nic.

    Ona: 29 lat, PCO, lekko podwyższone TSH (Dostinex, Euthyrox); jajowody obustronnie drożne;

    On: 03.2019 morfologia 2%; 11.2019 znacznie obniżone parametry nasienia: HBA: 72% (norma >80%); Fragmentacja DNA 18% (norma <25%); MSOME: I: 0%, II: 0%, III: 7%, IV: 93%

    Starania od 08.2018; 9 cykli stymulowanych;

    05.2020 1 IVF IMSI (12 dojrzałych oocytów; 6 zamrożonych; 4 blastki na zimowisku)

    06.2020 1FET :(
    07.2020 FET 😍
    10dpt - 289
    12dpt - 658
    14dpt - 1830
  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie sie pozmienialo i albo cykl bedzie bezowulacyjny, albo sie przesunie i bedzie pozniej bo temperatura nie chce odbijac..
    No cóż, ja się wyłączam psychicznie i skupię się na czymś innym odezwe sie jak @ przyjdzie.
    Buziaki 😘

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • Cichosza Autorytet
    Postów: 319 139

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Mag wrote:
    Cichosza, a w który dc masz zwykle owulacje? 8mm to wcale nie ujest mega cienkie! Mój gin mówi, że 8-10mm to bardzo dobra grubość, jeśli jesteś w fazie okołoowulacyjnej. Głowa do góry!

    Ja z kolei byłam wczoraj na monitoringu, nawet nie liczę który to dc, bo mój gin zdecydował się na drugą stymulację CLO w tym samym cyklu. Przy dawce 1x1tabl. przez 5 nie było efektu, na "poprawkę" dostałam 3x1tabl. 7dni. No i widać efekt - są 3 pęcherzyki w jednym jajniku, z czego dwa dominujące. Niestety Clo wpłynęło negatywnie na endometrium, więc stosuję estrofem... Ale mimo to i tak ulżyło mi, że coś się ruszyło.
    W sobotę zastrzyki na pęknięcie i w niedzielę - do dzieła :) Jeszcze dzisiaj wieczorem może się uda <3

    Już się chyba pogodziłam, że z tym staraniem to jest tak, że jak jedno się doprowadzi do porządku to wyskakuje coś nowego. I tak jak pisałyuście wcześniej - te co nie chcą zachodzą od razu, a tyle z nas się stara, przeżywa to wszystko, dba o siebie i... nic.
    Między 15 a 17 dc ale ten cykl jest chyba bezowulacyjny bo i testy negatywne i tempka do bani a i doktor nie widziała żeby coś się działo. Jajniki chyba na urlopie 😂

  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cichosza wrote:
    No to teraz się zastanawiam czy brać te tabletki co mi dała.. Kurcze już myślałam że chociaż poznalam przyczynę, zacznę leczyć i wkoncu się uda...

    Ja też mam endo średnio 8.5 i to po owulacji i dwóch ginekologow powiedziało mi że jest jak najbardziej ok. Może dla pewności skonsultuj z innym?

    Ja mam nadzieje ze do dwóch dni owulacja. Dzisiaj zaczynam działać z moim i mam nadzieję że coś z tego w końcu wyjdzie. Aczkolwiek mój ma dołek, jutro jadę z nim na rezonans kręgosłupa więc nie wiem czy podoła

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Cichosza Autorytet
    Postów: 319 139

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camarilla wrote:
    Ja też mam endo średnio 8.5 i to po owulacji i dwóch ginekologow powiedziało mi że jest jak najbardziej ok. Może dla pewności skonsultuj z innym?

    Ja mam nadzieje ze do dwóch dni owulacja. Dzisiaj zaczynam działać z moim i mam nadzieję że coś z tego w końcu wyjdzie. Aczkolwiek mój ma dołek, jutro jadę z nim na rezonans kręgosłupa więc nie wiem czy podoła
    Ta nowa gin powiedziała że w takim endo nie ma szans żeby się zarodek zagniezdzil że minimum to 10mm, chyba się zdam na nią póki co bo nie mam już pomysłu, poprzedni lekarze mówili że ok i nic więcej nie potrafili zrobić a jednak ciazy nie ma albo te biochemy...

    Trzymam kciuki za Was, może jednak mąż da radę :)

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cichosza, to i ja się wtracę, w końcu jestem po trzech biochemach :(

    Endometrium 8mm w dniu owulacji jest ok, bo potem będzie jeszcze roslo- ale nie zaszkodzi mu oczywiście mała pomoc, byle tylko nie przesadzić w drugą stronę :) Mówi się, że takie minimum to ok 7mm do implantacji, ale słyszałam o wielu kobietach, które miały 5mm czy 6mm i zaszły :)

    Co do badań, to polecam te w kierunku problemów z krzepliwoscia- przeciwciała antyfosfolipidowe, toczeń, mutacja w genie MTHFR, czynnik V Leiden, mutacja genu protrombiny. Jest ich jeszcze kilka, ale na początek te wystarcza ;)
    U męża z kolei dobrze byłoby wykonać badanie nasienia pod kątem fragmentacji DNA plemnika, bo to też może mieć wpływ (jeśli się da, to warto wykonać od razu z posiewem).

    Mój mąż się dopiero na to wybiera, ja natomiast mam mutacje MTHFR + troszeczkę podwyższone przeciwciała antyfosfolipidowe, stosuje na to Acard i zastrzyki z heparyny.

    I teraz jeszcze inna rzecz- wg lekarki u mnie za plamienia przed @ odpowiada nie progesteron, tylko polip w macicy. Może być on także przyczyną tych wczesnych poronień. Tylko że polowanie na polipa trzeba zrobić u sprawdzonego lekarza, z dobrym sprzętem do USG i w 1 fazie cyklu. Ja np przez trzy lata biegam po lekarzach, a dopiero ta babeczka zauważyła dziada- a ma az 1cm :/

    Przepraszam za słowotok :*

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Cichosza Autorytet
    Postów: 319 139

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Cichosza, to i ja się wtracę, w końcu jestem po trzech biochemach :(

    Endometrium 8mm w dniu owulacji jest ok, bo potem będzie jeszcze roslo- ale nie zaszkodzi mu oczywiście mała pomoc, byle tylko nie przesadzić w drugą stronę :) Mówi się, że takie minimum to ok 7mm do implantacji, ale słyszałam o wielu kobietach, które miały 5mm czy 6mm i zaszły :)

    Co do badań, to polecam te w kierunku problemów z krzepliwoscia- przeciwciała antyfosfolipidowe, toczeń, mutacja w genie MTHFR, czynnik V Leiden, mutacja genu protrombiny. Jest ich jeszcze kilka, ale na początek te wystarcza ;)
    U męża z kolei dobrze byłoby wykonać badanie nasienia pod kątem fragmentacji DNA plemnika, bo to też może mieć wpływ (jeśli się da, to warto wykonać od razu z posiewem).

    Mój mąż się dopiero na to wybiera, ja natomiast mam mutacje MTHFR + troszeczkę podwyższone przeciwciała antyfosfolipidowe, stosuje na to Acard i zastrzyki z heparyny.

    I teraz jeszcze inna rzecz- wg lekarki u mnie za plamienia przed @ odpowiada nie progesteron, tylko polip w macicy. Może być on także przyczyną tych wczesnych poronień. Tylko że polowanie na polipa trzeba zrobić u sprawdzonego lekarza, z dobrym sprzętem do USG i w 1 fazie cyklu. Ja np przez trzy lata biegam po lekarzach, a dopiero ta babeczka zauważyła dziada- a ma az 1cm :/

    Przepraszam za słowotok :*
    Wow dużo tego 😁 muszę jeszcze raz spokojnie przeczytać w domu, tylko na NFZ jest taki problem że mają wszystko gdzieś i nic nie dadzą sobie powiedzieć... Muszę poszukać dobrego prywatnego lekarza i nastawić się że zaczynam porządnie szukać przyczyny.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny śluz taki jak galaretka, taka mało ścięta to jaki?🤔

  • LaBellePerle Autorytet
    Postów: 1981 3236

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka wrote:
    Dziewczyny śluz taki jak galaretka, taka mało ścięta to jaki?🤔
    ale taka zbita?

    ja od pewnego czasu po owulacji do okresu mam na przemian wodnisty z takimi typowymi glutami :/

    preg.png


    17.04.2023 14:00 - Amelia, 4060g, 51 cm SN
    14.10.2021 13:54 - Oliwia, 4150g 53cm SN
    27.09.2020 0:55 - Wiktoria, 1150g, 36 cm CC

    "Nie ma takiego cierpienia, którego miłość nie byłaby w stanie uleczyć"


    9.10.2018 biochem.
    10.02.2019 18tc (*) Oliwia
    3.10.2019 20tc (*) Gabriela
  • Cichosza Autorytet
    Postów: 319 139

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zna może któraś z Was tabletki cyclo progynova?

  • LaBellePerle Autorytet
    Postów: 1981 3236

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, Wy bardziej obeznane staraczki. Jest sens badać progesteron? Chodzi mi o to, czy jeśli wyjdzie mi ten wynik bodajże powyżej 15 to na milion procent owulacja się odbyła? Czy nie jest to wcale takie miarodajne i o niczym do końca nie przesądza?

    Kokoszka lubi tę wiadomość

    preg.png


    17.04.2023 14:00 - Amelia, 4060g, 51 cm SN
    14.10.2021 13:54 - Oliwia, 4150g 53cm SN
    27.09.2020 0:55 - Wiktoria, 1150g, 36 cm CC

    "Nie ma takiego cierpienia, którego miłość nie byłaby w stanie uleczyć"


    9.10.2018 biochem.
    10.02.2019 18tc (*) Oliwia
    3.10.2019 20tc (*) Gabriela
‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ