X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czerwcowe testowanie :)
Odpowiedz

Czerwcowe testowanie :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LaBellePerle wrote:
    ale taka zbita?

    ja od pewnego czasu po owulacji do okresu mam na przemian wodnisty z takimi typowymi glutami :/

    Nie ten glut był, w 13dc, dziś 16dc i taki na prawde jak trochę ścięta galaretka, nie klei sie w palcach, widać że wodniste ale nje lejace, nie umiem tego opisać....
    Najpierw taki byl a pozniej bardziej kremowy ale nie lepki

  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cichosza wrote:
    Miałam 2, poprzedni lekarze mówili mi ze wszystko dobrze i żeby mąż nasienie zbadał, więc zbadalismy i ja przy okazji amh i wszytko jest dobrze. Dlatego poszłam do nowej Pani doktor i ona zauważyła że małe to endo zwłaszcza że to druga połowa cyklu. Mam też plamienia przed miesiączka i powiedziała że możliwe że to przez to. Mam się u niej pojawić przy 3 opakowaniu cyclo progynova też tak w drugiej połowie cyklu.
    A badałaś poziom progesteronu kiedyś? Często plamienia związane są z jego niedoborem , lub za szybkim spadkiem. Koniecznie bym go zbadała, a drugie to zrobiłabym pakiet mutacji na krzepliwość - trombofilie wrodzona. One też powodują problemy przy zagnieżdżaniu i poronienia. Też przeszłam przez biochemiczną i od razu zbadałam mutacje i niestety mam trombofilie. Ale w pore włączone leki przy kolejnym cyklu i ciąża ma szanse się rozwijać.
    Endometrium bym odpuściła całkowicie. 8mm to zupełna norma. Żadne odchylenie. Dziewczyny zachodzą z endo 6mm , nie trzeba mieć 20 mm.

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • Agafiga Autorytet
    Postów: 473 305

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2020, 14:04

    Starania od 09.2018
    1cs - 8tydz [*] zaśniad groniasty częściowy
    1cs po poronieniu - cb

    Klinika Gyncentrum

    On:
    Parametry poniżej normy.
    Badania 04.20r. / 08.20r.
    Morfologia: 1% / 3%
    Fragmentacja DNA: 35 % /20%
    Hba: 78 %

    Kariotypy ok

    21 cs 💚
    18dpo - beta 989 mIU/ml
    21dpo - beta 3312 mIU/ml

    oar83e3ktsuhd7on.png
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agafiga wrote:
    I co ciekawego pokazał? 😁
    ja znow zaczynam walczyć ze sobą żeby nie testować, dlatego codziennie rano szybko do WC siusiu zrobić żeby właśnie nie korciło potem 😁
    No jasne ze się dopatrzylam kreski 😂😂😂😂😂😂

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • Agafiga Autorytet
    Postów: 473 305

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2020, 21:09

    Starania od 09.2018
    1cs - 8tydz [*] zaśniad groniasty częściowy
    1cs po poronieniu - cb

    Klinika Gyncentrum

    On:
    Parametry poniżej normy.
    Badania 04.20r. / 08.20r.
    Morfologia: 1% / 3%
    Fragmentacja DNA: 35 % /20%
    Hba: 78 %

    Kariotypy ok

    21 cs 💚
    18dpo - beta 989 mIU/ml
    21dpo - beta 3312 mIU/ml

    oar83e3ktsuhd7on.png
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Cichosza, to i ja się wtracę, w końcu jestem po trzech biochemach :(

    Endometrium 8mm w dniu owulacji jest ok, bo potem będzie jeszcze roslo- ale nie zaszkodzi mu oczywiście mała pomoc, byle tylko nie przesadzić w drugą stronę :) Mówi się, że takie minimum to ok 7mm do implantacji, ale słyszałam o wielu kobietach, które miały 5mm czy 6mm i zaszły :)

    Co do badań, to polecam te w kierunku problemów z krzepliwoscia- przeciwciała antyfosfolipidowe, toczeń, mutacja w genie MTHFR, czynnik V Leiden, mutacja genu protrombiny. Jest ich jeszcze kilka, ale na początek te wystarcza ;)
    U męża z kolei dobrze byłoby wykonać badanie nasienia pod kątem fragmentacji DNA plemnika, bo to też może mieć wpływ (jeśli się da, to warto wykonać od razu z posiewem).

    Mój mąż się dopiero na to wybiera, ja natomiast mam mutacje MTHFR + troszeczkę podwyższone przeciwciała antyfosfolipidowe, stosuje na to Acard i zastrzyki z heparyny.

    I teraz jeszcze inna rzecz- wg lekarki u mnie za plamienia przed @ odpowiada nie progesteron, tylko polip w macicy. Może być on także przyczyną tych wczesnych poronień. Tylko że polowanie na polipa trzeba zrobić u sprawdzonego lekarza, z dobrym sprzętem do USG i w 1 fazie cyklu. Ja np przez trzy lata biegam po lekarzach, a dopiero ta babeczka zauważyła dziada- a ma az 1cm :/

    Przepraszam za słowotok :*
    Specjalnie założyłam znów konto bo do poprzedniego zapomniałam hasła. Do tej pory tylko podczytywalam, bo sama nie wiedziałam co mi jest. Pierwszy raz spotykam podobną historię do mojej tocząca się w tym samym czasie. Wcześniej czytałam fora sprzed kilku lat. Też jestem po poronieniach i też dopiero 4 lekarza zobaczył polipa. Z tym że od razu zostałam skierowana na histeroskopie, bo powiedział że działa antykoncepcyjne. Nie umawiasz się na usunięcie?

  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agafiga wrote:
    Super! Oby ta kreseczka robiła coraz bardziej tłusta 😊😗
    Bardzo bym chciała żeby to nie była moja wyobraźnia

    Agafiga lubi tę wiadomość

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też korci testować. Nakupiłam wczoraj pełno różnych testów i teraz mnie ciągnie.
    Słuchajcie od dwóch dni bolą mnie jajniki albo oba albo tylko prawy. Myślicie że to na okres bo e sumie nigdy mi się nie zdarzyło o tej porze cyklu

  • Agafiga Autorytet
    Postów: 473 305

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2020, 14:05

    Starania od 09.2018
    1cs - 8tydz [*] zaśniad groniasty częściowy
    1cs po poronieniu - cb

    Klinika Gyncentrum

    On:
    Parametry poniżej normy.
    Badania 04.20r. / 08.20r.
    Morfologia: 1% / 3%
    Fragmentacja DNA: 35 % /20%
    Hba: 78 %

    Kariotypy ok

    21 cs 💚
    18dpo - beta 989 mIU/ml
    21dpo - beta 3312 mIU/ml

    oar83e3ktsuhd7on.png
  • LaBellePerle Autorytet
    Postów: 1981 3236

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki, a ja Wam powiem, ze jakoś straciłam totalnie zaufanie do temperatury. Fakt faktem, moją winą jest, że trochę źle zabrałam się do jej mierzenia. Tak wypadały mi zmiany w pracy, że nie do końca było to dokładnie o tej samej godzinie.

    Jednakże zastanawia mnie jeden fakt, który obserwuję już nie pierwszy raz. Zmierzyłam dziś temp. dwa razy. Pierwszy raz o 5:30. Wynik: 37,76. Poszlam dalej w kimę, o 6:30 wynik 37,06.
    Zakładając, że temperatura mierzona o 6:30 była już zakłocona, to uważam, że powinna być również adekwatnie niższa, tymczasem 37,06 jest i tak wyższa od temperatur mierzonych w piwerwszej fazie cyklu o godzinie 7. A temperatura z 5:30 zakłóca mi dosłownie całą owulację. To porąbane i jak dla mnie męczące.

    Tym bardziej, że często zdarza mi się wieczorem mieć niższą temperaturę niż mam rano...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2019, 12:15

    Kokoszka lubi tę wiadomość

    preg.png


    17.04.2023 14:00 - Amelia, 4060g, 51 cm SN
    14.10.2021 13:54 - Oliwia, 4150g 53cm SN
    27.09.2020 0:55 - Wiktoria, 1150g, 36 cm CC

    "Nie ma takiego cierpienia, którego miłość nie byłaby w stanie uleczyć"


    9.10.2018 biochem.
    10.02.2019 18tc (*) Oliwia
    3.10.2019 20tc (*) Gabriela
  • Karolailila Ekspertka
    Postów: 129 114

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to nawet testu nie zdążyłam kupić, dziś przyszła @, w 23 dc. Czas sięgnąć po paski ovu w przyszłym cyklu.
    Życzę wam dziewczyny powodzenia w czerwcu, trzymam kciuki :)

    Mój mały cud :* Liliana listopad 2017
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    Specjalnie założyłam znów konto bo do poprzedniego zapomniałam hasła. Do tej pory tylko podczytywalam, bo sama nie wiedziałam co mi jest. Pierwszy raz spotykam podobną historię do mojej tocząca się w tym samym czasie. Wcześniej czytałam fora sprzed kilku lat. Też jestem po poronieniach i też dopiero 4 lekarza zobaczył polipa. Z tym że od razu zostałam skierowana na histeroskopie, bo powiedział że działa antykoncepcyjne. Nie umawiasz się na usunięcie?

    Lena, lekarz chciał poczekać do końca wakacji z usunięciem, bo jest w miejscu które teoretycznie "nie przeszkadza" ciąży, poza tym była nadzieja, że sam się złuszczy. Nie zluszczyl się, a niepowodzenie z zeszłego miesiąca naprawdę mnie dobiło, więc koniec końców będę go usuwać juz w następnym cyklu. A jak u Ciebie to wyglądało?

    LaBellePerle, progesteron powyżej 10 mówi o tym, że ciałko żółte go produkuje, więc można założyć że owulacja się odbyla. Oczywiście nie jest to reguła, bo tak naprawdę 100% potwierdzeniem owulacji jest dopiero ciaza. Niemniej na nasze potrzeby można założyć, że odpowiednio wysoki poziom progesteronu jest pośrednim wyznacznikiem odbytej owulacji :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2019, 14:05

    LaBellePerle lubi tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Lena, lekarz chciał poczekać do końca wakacji z usunięciem, bo jest w miejscu które teoretycznie "nie przeszkadza" ciąży, poza tym była nadzieja, że sam się złuszczy. Nie zluszczyl się, a niepowodzenie z zeszłego miesiąca naprawdę mnie dobiło, więc koniec końców będę go usuwać juz w następnym cyklu. A jak u Ciebie to wyglądało?

    LaBellePerle, progesteron powyżej 10 mówi o tym, że ciałko żółte go produkuje, więc można założyć że owulacja się odbyla. Oczywiście nie jest to reguła, bo tak naprawdę 100% potwierdzeniem owulacji jest dopiero ciaza. Niemniej na nasze potrzeby można założyć, że odpowiednio wysoki poziom progesteronu jest pośrednim wyznacznikiem odbytej owulacji :)

    Polip blokuje ujście jednego jajowodu, więc teoretycznie mogłoby się udać z drugiego ALE! ginekolog powiedział, że macica traktuje go jako cialo obce i będzie go próbowała usunąć wywołując skurcze więc żadna ciąża się nie utrzyma :((( i dlatego mogło dojść do poronienia... Teraz muszę czekać na zabieg. Twój jest w macicy czy na szyjce?

  • LaBellePerle Autorytet
    Postów: 1981 3236

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a odpisze mi któraś z tą temperaturą? Ja już nie wiem, c zy to coś nie halo ze mną, z moim termometrem czy już z czym? :( zgłupiałam

    jak byłam w ciąży, to mierzyłam temp pod pachą i zawsze po owu miałam 37. Teraz mierzę zgodnie z wytycznymi w pochwie, termometrem owulacyjnym i co, dupa. Nie mogę się połapać

    Kokoszka lubi tę wiadomość

    preg.png


    17.04.2023 14:00 - Amelia, 4060g, 51 cm SN
    14.10.2021 13:54 - Oliwia, 4150g 53cm SN
    27.09.2020 0:55 - Wiktoria, 1150g, 36 cm CC

    "Nie ma takiego cierpienia, którego miłość nie byłaby w stanie uleczyć"


    9.10.2018 biochem.
    10.02.2019 18tc (*) Oliwia
    3.10.2019 20tc (*) Gabriela
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LaBellePerle wrote:
    Dziewczyny, a odpisze mi któraś z tą temperaturą? Ja już nie wiem, c zy to coś nie halo ze mną, z moim termometrem czy już z czym? :( zgłupiałam

    jak byłam w ciąży, to mierzyłam temp pod pachą i zawsze po owu miałam 37. Teraz mierzę zgodnie z wytycznymi w pochwie, termometrem owulacyjnym i co, dupa. Nie mogę się połapać

    A to zawsze tak masz, że od rana 37? Bo to ogólnie wysoka temperatura. Ja to nawet teraz po owu, gdzie test pokazał jasna kreche w 12dpo, to od rana mam górą 36.90, powyżej 37 mam dopiero na koniec dnia.

    Może jakaś infekcja? Czytałam kiedyś, że też może powodować podwyższenie temperatury, za krótki sen, zmęczenie, alkohol wieczór wcześniej, stres, to wszystko może podnosić temperaturę.

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LaBellePerle wrote:
    Dziewczyny, a odpisze mi któraś z tą temperaturą? Ja już nie wiem, c zy to coś nie halo ze mną, z moim termometrem czy już z czym? :( zgłupiałam

    jak byłam w ciąży, to mierzyłam temp pod pachą i zawsze po owu miałam 37. Teraz mierzę zgodnie z wytycznymi w pochwie, termometrem owulacyjnym i co, dupa. Nie mogę się połapać
    Jaka masz ustawiona godzinę testowania?? Trzymasz się tego? Śpisz przynajmniej ciągiem te 3h????

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam uciec, ale nie umiem 😂
    Dzialacie jak uzależnienie 😂
    LaBellePerle - zawsze masz tak wysoka temperaturę? Zazwyczaj większość kobiet ma taka po owulacji, a w 1 fazie okolo 36.3/36.6.. zbadaj moze progesteron, bo dziwna sprawa 😊
    No i miala rację chyba mnie w konia te testy robily 😂
    Kupilam dzis Facelle i rano byla słaba krecha, teraz już prawie pozytyw, zobaczymy co pokaze na wieczór, temperatura tez nie wskazuje na to zw owu sie odbyła, bo mam cały czas praktycznie na tym samym poziomie 😂
    Także bedziemy ❤ dalej i będę obserwować co sie dzieje, wczoraj niby sucho bylo, a dzisiaj już czuje mokro 😂
    Normalnie zafiksowalam sie 😂😂

    Nona lubi tę wiadomość

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LaBellePerle- pozwoliłam sobie zerknąć na twój wykres i widzę że już jesteś po owulacji 😍
    To teraz niech się temperatura pnie wysoko 😁

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • LaBellePerle Autorytet
    Postów: 1981 3236

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajsonek wrote:
    LaBellePerle- pozwoliłam sobie zerknąć na twój wykres i widzę że już jesteś po owulacji 😍
    To teraz niech się temperatura pnie wysoko 😁

    mam zamiar zbadać proga w poniedziałek właśnie

    no ale chodzi o te wahania... ja durnieję od mierzenia tej temperatury :(

    Kokoszka lubi tę wiadomość

    preg.png


    17.04.2023 14:00 - Amelia, 4060g, 51 cm SN
    14.10.2021 13:54 - Oliwia, 4150g 53cm SN
    27.09.2020 0:55 - Wiktoria, 1150g, 36 cm CC

    "Nie ma takiego cierpienia, którego miłość nie byłaby w stanie uleczyć"


    9.10.2018 biochem.
    10.02.2019 18tc (*) Oliwia
    3.10.2019 20tc (*) Gabriela
  • LaBellePerle Autorytet
    Postów: 1981 3236

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusiaa wrote:
    Jaka masz ustawiona godzinę testowania?? Trzymasz się tego? Śpisz przynajmniej ciągiem te 3h????

    śpię dobrze, ale trochę mi się godziny rozjechały w tym cyklu, bo przerzucali mnie między stanowiskami w tym miesiącu a to się wiązało z różnymi godzinami pobudek, ale zwykle różnica jest max. pół godziny

    preg.png


    17.04.2023 14:00 - Amelia, 4060g, 51 cm SN
    14.10.2021 13:54 - Oliwia, 4150g 53cm SN
    27.09.2020 0:55 - Wiktoria, 1150g, 36 cm CC

    "Nie ma takiego cierpienia, którego miłość nie byłaby w stanie uleczyć"


    9.10.2018 biochem.
    10.02.2019 18tc (*) Oliwia
    3.10.2019 20tc (*) Gabriela
‹‹ 48 49 50 51 52 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ