X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czy są tu jakieś staraczki chorujące na wzjg? Lub inną chorobę jelit?
Odpowiedz

Czy są tu jakieś staraczki chorujące na wzjg? Lub inną chorobę jelit?

Oceń ten wątek:
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 29 marca 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć szukam dziewczyn z podobnym problemem aby się wymienić doświadczeniami może dowiedzieć się czegoś nowego :) nie wiele jest na temat wpływu tych chorób na płodność. Podobnego wątku nie mogłam znaleźć

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, id niedawna wiem ze jestem chora na wzjg. Niestety objawy zaczely sie gdyby podjelam decyzje o dziecku, wszystkie te plany musze odstawic w czasie. Dazyc do remisji choroby.podczas objawow ibprzyjmowania lekow kazde starania kończyły sie niepowodzeniem :(

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 27 lipca 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jakie leki przyjmujesz ?

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 27 lipca 2017, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz choruje od 7 lat i bardzo rzadko miałam remisje.. Bylam dosc dlugo leczona sterydami które pomagaly na chwile a po odstawieniu znow to samo.. U mnie wystarczyl stres,nerwy i zaostrzenie odrazu się pojawialo. Z ta choroba mozna zajść w ciążę i zdrowo ja donosić. Ja w ciąży tez miałam zaostrzenie a wszystko dobrze się skończyło

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 28 lipca 2017, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) u mnie to mąż choruje na wzjg od kilku lat :( właśnie ostatnio miał mocny rzut po 4 latach spokoju. Przyjmuje lek o nazwie Pentasa - z ulotki wyczytałam że może powodować oligospermię :/ ja miała robione wszystkie hormony i jest ok, wybieram się po skierowanie na hsg. No a męża po zakończonym leczeniu sterydami z powodu tego rzutu chce wysłać na badanie nasienia.
    Podłącze się o pytanie o leki - możecie podać nazwy leków jakie przyjmujecie na wzjg? bo może jest jakiś skuteczny lek który nie wpływa na płodność a my o nim nie wiemy :(

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 28 lipca 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka wiem tylko,ze sulfasalazyna powoduje u mężczyzn problem z plodnoscia. Ja biorę Asamax 500 to tez mesalzyna tak jak Pentasa ale z tego co wiem nie wpływa na nasienie

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 29 lipca 2017, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Ewka wiem tylko,ze sulfasalazyna powoduje u mężczyzn problem z plodnoscia. Ja biorę Asamax 500 to tez mesalzyna tak jak Pentasa ale z tego co wiem nie wpływa na nasienie

    Mój mąż też ma zmianę tabletek od wczoraj z Pentasy na Asamax i tam również jest info w ulotce że może powodować ograniczenie liczby plemników. No cóż musimy zrobić badanie nasienia i będziemy wiedzieć więcej. Ponadto musi zgłosić się do gastroenterologa w celu zmniejszenia ilości leków które teraz przyjmuje i w celu odstawienia.

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 29 lipca 2017, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "U mężczyzn chorych na nzj nie obserwuje się obniżenia płodności, ale długotrwałe stosowanie AZA i 6-MP może mieć wpływ na przebieg ciąży. Z tego względu zaleca się zaprzestanie przyjmowania tych leków na trzy miesiące przed planowanym zapłodnieniem. Przyjmowanie sulfasalazyny powoduje odwracalną niepłodność u około 60% mężczyzn, która ustępuje po około dwóch miesiącach po zaprzestaniu terapii. Mesalazyny nie ma negatywnego wpływu na spermatogenezę."

    źródło z http://j-elita.org.pl/ciaza/

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 29 lipca 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    "U mężczyzn chorych na nzj nie obserwuje się obniżenia płodności, ale długotrwałe stosowanie AZA i 6-MP może mieć wpływ na przebieg ciąży. Z tego względu zaleca się zaprzestanie przyjmowania tych leków na trzy miesiące przed planowanym zapłodnieniem. Przyjmowanie sulfasalazyny powoduje odwracalną niepłodność u około 60% mężczyzn, która ustępuje po około dwóch miesiącach po zaprzestaniu terapii. Mesalazyny nie ma negatywnego wpływu na spermatogenezę."

    źródło z http://j-elita.org.pl/ciaza/

    Tylko coś musi być nie tak skoro tyle czasu się nie udaje... :(

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 29 lipca 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam tez sie juz dlugo nie udaje.. :( najpierw musicie zrobic badanie nasienia tak jak napisalas. Trzeba to wykluczyć. Moj mąż zdrowy nasienie ma super u mnie niby tez ok.. Hsg mam tez miec robione we wrześniu chyba.. Moze to cos pomoże.. A bylas czymś stymulowana ?

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aktualnie przyjmuje Pentasa oraz asamax 500. Czuje wielka poprawę. Wrecz brak objawow, ktore towarzyszyly mi na poczatku.. po jakim czasie u Was nastapila remisja.?

  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 30 lipca 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Nam tez sie juz dlugo nie udaje.. :( najpierw musicie zrobic badanie nasienia tak jak napisalas. Trzeba to wykluczyć. Moj mąż zdrowy nasienie ma super u mnie niby tez ok.. Hsg mam tez miec robione we wrześniu chyba.. Moze to cos pomoże.. A bylas czymś stymulowana ?

    Nie nie byłam, bo moja gin twierdzi że jest wszystko ok, potwierdziły to badania usg i hormonalne więc teraz myślę o tym hsg. Miałaś skierowanie? Ja chciałam zrobić prywatnie w szpitalu ale okazało się że i tak potrzebuje skierowanie bo to badanie inwazyjne i nie robią ot tak bez skierowania.

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 30 lipca 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrozpaczonapragniedziecka wrote:
    Aktualnie przyjmuje Pentasa oraz asamax 500. Czuje wielka poprawę. Wrecz brak objawow, ktore towarzyszyly mi na poczatku.. po jakim czasie u Was nastapila remisja.?

    Remisja to sprawa bardzo indywidualna niestety :( u męża dość szybko nastąpiła poprawa i był spokój ok 4 lat i teraz znów ma nawrót :( ostatnio był w szpitalu z powodu mocnego zaostrzenia :( bierze leki i powoli się normuje wszystko

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 30 lipca 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrozpaczonapragniedziecka wrote:
    Aktualnie przyjmuje Pentasa oraz asamax 500. Czuje wielka poprawę. Wrecz brak objawow, ktore towarzyszyly mi na poczatku.. po jakim czasie u Was nastapila remisja.?

    Ja bardzo dlugo nie mogłam utrzymać remisji. Dopiero jak zmieniłam prace,bylo mniej stresu i nerwów to udalo mi sie ja osiągnąć i wystarczyly tylko czopki. A ile sterydów przez te lata nabralam,które pomagaly na chwile to masakra...

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 30 lipca 2017, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka90 wrote:
    Nie nie byłam, bo moja gin twierdzi że jest wszystko ok, potwierdziły to badania usg i hormonalne więc teraz myślę o tym hsg. Miałaś skierowanie? Ja chciałam zrobić prywatnie w szpitalu ale okazało się że i tak potrzebuje skierowanie bo to badanie inwazyjne i nie robią ot tak bez skierowania.

    U mnie tez jest ok. Owulacje mam swoje potwierdzone monitoringiem. Piękny śluz plodny hormony ok.. A stymulacje mam zeby podrasować jajniki. Teraz zaczynam na niej 3 miesiąc.. Jak w tym sie nie uda to mam sie zgłosić do gina i będzie mnie przygotowywal do hsg ale nie mam pojęcia jak to będzie wyglądało czy dostane na nfz czy jak..

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 30 lipca 2017, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz mam jakos od 8 miesięcy remisje a w ciaze i tak nie moge zajść.. Bierzecie moze cos na II fazę cyklu ?

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 30 lipca 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    U mnie tez jest ok. Owulacje mam swoje potwierdzone monitoringiem. Piękny śluz plodny hormony ok.. A stymulacje mam zeby podrasować jajniki. Teraz zaczynam na niej 3 miesiąc.. Jak w tym sie nie uda to mam sie zgłosić do gina i będzie mnie przygotowywal do hsg ale nie mam pojęcia jak to będzie wyglądało czy dostane na nfz czy jak..

    A masz jakieś skutki uboczne tej stymulacji?

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 30 lipca 2017, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka nie mam. Biorę Aromka 3-7dc po 1tabl na noc

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 30 lipca 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Ewka nie mam. Biorę Aromka 3-7dc po 1tabl na noc

    Po opisie widzę że masz 3 ostatni cykl z Aromkiem więc trzymam kciuki i życzę powodzenia :)
    Ja liczę na skierowanie na hsg od razu :) chyba powiem że nie wyjdę od gina bez skierowania :)

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 30 lipca 2017, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka90 wrote:
    Po opisie widzę że masz 3 ostatni cykl z Aromkiem więc trzymam kciuki i życzę powodzenia :)
    Ja liczę na skierowanie na hsg od razu :) chyba powiem że nie wyjdę od gina bez skierowania :)[/QUOTE

    Dzieki :) dzis właśnie zaczął mi sie 3 cykl ale jakos nie jestem pozytywnie nastawiona.. Chce zacząć pic ziola na II fazę w tym cyklu albo brać Castagnus nie wiem wlasnie.. Cos bym chciala brać zeby wspomóc ta fazę po owulacji

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ