X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dla nowych staraczek
Odpowiedz

Dla nowych staraczek

Oceń ten wątek:
  • Margolka 85 Autorytet
    Postów: 610 143

    Wysłany: 3 lutego 2020, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej laseczki!
    Dołączam dziś do Was pierwszy raz na forum, jakim kolwiek! Za mną 6 cykl bezowocnych starań. W zeszłym roku miałam konizacje szyjki macicy (stożka) bo miałam cin 2. Od sierpnia podjęliśmy próby i nic... Owulacje są co miesiąc, potwierdzone monitoringiem, nasienienie mojego narzeczonego idealnie. Miałam robione w zeszłym tygodniu badanie rezerwy jajników, wynik dobry mam jeszcze masę jajeczek hehe. Progesteron dobry. Jutro idę na kolejne badania 10 hormonów... Bo to będzie 3 dzień cyklu to mam robić. Nawet nie przypuszczałam, że będę miała kiedyś problem z zajściem.. 🤷‍♀️

  • MałaMi24 Autorytet
    Postów: 471 339

    Wysłany: 3 lutego 2020, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj :-) każda z nas myślę że nie przypuszczała że będzie miała z tym problem 🤷 ja zabezpieczalam się od 18 roku życia antykoncepcja brałam je 6 lat a teraz od roku nie biorę i staramy się z mężem od maja 2019

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2020, 20:12

    PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤


    oeuadqk3m7zrn0q8.png
  • Mimi25 Koleżanka
    Postów: 37 1

    Wysłany: 3 lutego 2020, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margolka 85 wrote:
    Hej laseczki!
    Dołączam dziś do Was pierwszy raz na forum, jakim kolwiek! Za mną 6 cykl bezowocnych starań. W zeszłym roku miałam konizacje szyjki macicy (stożka) bo miałam cin 2. Od sierpnia podjęliśmy próby i nic... Owulacje są co miesiąc, potwierdzone monitoringiem, nasienienie mojego narzeczonego idealnie. Miałam robione w zeszłym tygodniu badanie rezerwy jajników, wynik dobry mam jeszcze masę jajeczek hehe. Progesteron dobry. Jutro idę na kolejne badania 10 hormonów... Bo to będzie 3 dzień cyklu to mam robić. Nawet nie przypuszczałam, że będę miała kiedyś problem z zajściem.. 🤷‍♀️
    Witaj. Nikt z nas nie przypuszczał że tak będzie. Ważne, żeby walczyć i pamiętaj nie jesteś w tym sama ^^
    MałaMi24 myślę że drobny spadek niewiele znaczy. W którym dokładnie jesteś dc? Jak się czujesz? Najbezpieczniej będzie jeszcze poobserwować :)

    Mimi25
  • Mimi25 Koleżanka
    Postów: 37 1

    Wysłany: 3 lutego 2020, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    złota rybka wrote:
    No niestety.....ale zaczynają się plamienia.....więc pewnie dziś/jutro przyjdzie @.....
    I jak tam bo nic nie piszesz ? Jak się rozwineła sytuacja? Wredna @ przybyła czy jednak to tylko plamienie ?

    Mimi25
  • MałaMi24 Autorytet
    Postów: 471 339

    Wysłany: 3 lutego 2020, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 21 DC. Ten czas tak szybko leci że mi się dni pomieszały 🤦🤷
    Czuję się , źle. Ciągle sobie powtarzam nie nakręcają się tyle razy już się nie udało więc teraz też na pewno się nie udało nie rób sobie nadzieji. Ale teraz trochę się zdenerwowałam na męża i mocno zakłuło mnie w lewym jajniku.
    Zobaczymy jaka temperatura będzie jutro.

    PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤


    oeuadqk3m7zrn0q8.png
  • Margolka 85 Autorytet
    Postów: 610 143

    Wysłany: 3 lutego 2020, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otóż to! Na jakim teraz jesteście etapie? Do mnie wczoraj przyszła ta cholera @ 😡😡 a jutro z rana kolejne badania 10 hormonów 🤦‍♀️

  • Mimi25 Koleżanka
    Postów: 37 1

    Wysłany: 3 lutego 2020, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi24 wrote:
    Jestem w 21 DC. Ten czas tak szybko leci że mi się dni pomieszały 🤦🤷
    Czuję się , źle. Ciągle sobie powtarzam nie nakręcają się tyle razy już się nie udało więc teraz też na pewno się nie udało nie rób sobie nadzieji. Ale teraz trochę się zdenerwowałam na męża i mocno zakłuło mnie w lewym jajniku.
    Zobaczymy jaka temperatura będzie jutro.
    Uważam, że nadzieję zawsze warto mieć a los nigdy nie wiesz kiedy Cię zaskoczy ^^ A jak długie masz cykle ?

    Mimi25
  • Mimi25 Koleżanka
    Postów: 37 1

    Wysłany: 3 lutego 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margolka 85 wrote:
    Otóż to! Na jakim teraz jesteście etapie? Do mnie wczoraj przyszła ta cholera @ 😡😡 a jutro z rana kolejne badania 10 hormonów 🤦‍♀️
    Ja 4 dzień z @ a miałam w tym miesiącu tyle objawów, że byłam bardzo zdziwiona że to jednak nie to. No, ale cóż organizm spłatał mi figla i tyle. Na hormony sama sie wybieram bo córka chorowała a ja miałam zrobić badania już 2 miesiące temu xD Także mój ginekolog mnie wyklnie. Chociaż część już zrobiłam.

    Margolka 85 lubi tę wiadomość

    Mimi25
  • Margolka 85 Autorytet
    Postów: 610 143

    Wysłany: 3 lutego 2020, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi25 wrote:
    Ja 4 dzień z @ a miałam w tym miesiącu tyle objawów, że byłam bardzo zdziwiona że to jednak nie to. No, ale cóż organizm spłatał mi figla i tyle. Na hormony sama sie wybieram bo córka chorowała a ja miałam zrobić badania już 2 miesiące temu xD Także mój ginekolog mnie wyklnie. Chociaż część już zrobiłam.


    Moje okresy od zawsze były mega krótkie max 2-3 dniowe 🤔 powiem Wam, że od 3 miesięcy biorę ovarin tabsy nie wiem czy o nich słyszałyście? I powiem Wam że to był mój pierwszy miesiąc przed okresem kiedy cycki mnie nie bolały a i brzuch nie był ogromny.

  • Mimi25 Koleżanka
    Postów: 37 1

    Wysłany: 3 lutego 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margolka 85 wrote:
    Moje okresy od zawsze były mega krótkie max 2-3 dniowe 🤔 powiem Wam, że od 3 miesięcy biorę ovarin tabsy nie wiem czy o nich słyszałyście? I powiem Wam że to był mój pierwszy miesiąc przed okresem kiedy cycki mnie nie bolały a i brzuch nie był ogromny.
    Nie słyszałam o nim ale chętnie się czegoś dowiem ^^

    Mimi25
  • Margolka 85 Autorytet
    Postów: 610 143

    Wysłany: 3 lutego 2020, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovarin https://www.aptekagemini.pl/ovarin-x-60-tabl.html
    Poczytaj tu sobie o nich. Fakt nie są tanie bo ponad 50 zł kosztują i starczają na miesiąc 2 tabletki dziennie 2 godz porannych 😊 wspomagają gospodarkę hormonalna, mają dużo witamin które są odpowiedzialne za te nasze hormony. Serio dziewczyny polecam!

  • Mimi25 Koleżanka
    Postów: 37 1

    Wysłany: 3 lutego 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margolka 85 wrote:
    Ovarin https://www.aptekagemini.pl/ovarin-x-60-tabl.html
    Poczytaj tu sobie o nich. Fakt nie są tanie bo ponad 50 zł kosztują i starczają na miesiąc 2 tabletki dziennie 2 godz porannych 😊 wspomagają gospodarkę hormonalna, mają dużo witamin które są odpowiedzialne za te nasze hormony. Serio dziewczyny polecam!
    Narazie muszę ogarnąć siebie i dopilnować badań. Jak dobrze pójdzie to ogarnę to jak wrócę do pracy czyli w tym tygodniu. Przynajmniej taką mam nadzieję. ^^ Z tabletlami mam troszkę na bakier bo niestety potrafię zapominać je wziąść. Chociaż z anty jak byłam młodsza to pamiętałam:)

    Mimi25
  • MałaMi24 Autorytet
    Postów: 471 339

    Wysłany: 3 lutego 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam cykle różnie ale są one zazwyczaj bardzo dlugie.
    Ja słyszałam o ovarinie. Ja za to biorę inofem. Ale tylko do owu bo lekarz mówił że jak zajdę w ciążę to od razu go odstawić bo podobno inomiozytol źle wpływa na coś tam ale już nie dociekalam.
    W tym cyklu zaczęłam z maca , dong quai , inofem i ziołami ojca sroki i oczywiście odstawiłam cukier i dieta warzywa owoce. Nie jest to rygorystyczną dieta ale cukru nie jem. Jak już to tylko w owocach i chyba pierwszy raz od pół roku miałam owulacje.

    PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤


    oeuadqk3m7zrn0q8.png
  • Margolka 85 Autorytet
    Postów: 610 143

    Wysłany: 3 lutego 2020, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi25 wrote:
    Narazie muszę ogarnąć siebie i dopilnować badań. Jak dobrze pójdzie to ogarnę to jak wrócę do pracy czyli w tym tygodniu. Przynajmniej taką mam nadzieję. ^^ Z tabletlami mam troszkę na bakier bo niestety potrafię zapominać je wziąść. Chociaż z anty jak byłam młodsza to pamiętałam:)

    Oj też tak miałam z tabletkami ale teraz pełna kontrola aż sana siebie nie poznaje 😊
    Czego się nie robi.
    Jeśli mnie jutro wszystkie hormony wyjdą ok to jedyne badanie które mi zostanie to pct czyli na wrogość śluzu.

  • Mimi25 Koleżanka
    Postów: 37 1

    Wysłany: 3 lutego 2020, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margolka 85 wrote:
    Oj też tak miałam z tabletkami ale teraz pełna kontrola aż sana siebie nie poznaje 😊
    Czego się nie robi.
    Jeśli mnie jutro wszystkie hormony wyjdą ok to jedyne badanie które mi zostanie to pct czyli na wrogość śluzu.
    To może i ja się jakoś zmotywuje ^^ teraz chcemy zrobić 2 miesiące przerwy i zacząć starania w kwietniu/maju. Więc ogólnie chciałabym poprawić swoje nawyki żywieniowe. ^^
    MałaMi24 podziwiam Cię. Ja cukier staram się ograniczać ale nie zawsze się udaje. Niestety nie wyobrażam sobie diety bez mięsa. Może kiedyś.

    Mimi25
  • Margolka 85 Autorytet
    Postów: 610 143

    Wysłany: 3 lutego 2020, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi24 wrote:
    Ja mam cykle różnie ale są one zazwyczaj bardzo dlugie.
    Ja słyszałam o ovarinie. Ja za to biorę inofem. Ale tylko do owu bo lekarz mówił że jak zajdę w ciążę to od razu go odstawić bo podobno inomiozytol źle wpływa na coś tam ale już nie dociekalam.
    W tym cyklu zaczęłam z maca , dong quai , inofem i ziołami ojca sroki i oczywiście odstawiłam cukier i dieta warzywa owoce. Nie jest to rygorystyczną dieta ale cukru nie jem. Jak już to tylko w owocach i chyba pierwszy raz od pół roku miałam owulacje.

    Widzicie a ja owulacje mam co miesiąc i cisza.... A lekarz przy pcos nie zalecil6Ci metformaxu?

  • MałaMi24 Autorytet
    Postów: 471 339

    Wysłany: 3 lutego 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim przypadku jest tak że do jakiego lekarza bym nie poszła to każdy odsyłal mnie z kwitkiem " proszę próbować " "kobiety zachodzą w ciążę z PCOS" "nie ma się co faszerować lekami" . Powiem brzydko mieli mnie totalnie w dupie. A niby to najlepsi lekarze i same dobre opinie.

    PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤


    oeuadqk3m7zrn0q8.png
  • MałaMi24 Autorytet
    Postów: 471 339

    Wysłany: 3 lutego 2020, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odstawiłam cukier nie słodzę kawy , herbaty. A jak zjem ciastko to mam mega wyrzuty sumienia. Dlatego ich nie jem. Ale czasami fakt się zdarzy.
    Cieszę się że teraz jest i tak o wiele lepiej niż kiedyś. Jestem osobą szczupłą nie mam problemów ze zmianą wagi. Mogę jeść co popadnie. Więc w każdy dzień w drodze do pracy kupowałam drozdzowke do kawy. Do filmu codziennie jadłam chipsy. Jadłam zupki chińskie. Mogłam wrzucić w siebie wszystko i nie tylam. Ale za to odbiło to się na moim organizmie. Dlatego jestem bardzo dumna z siebie jak widzę zmianę w moim żywieniu.

    PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤


    oeuadqk3m7zrn0q8.png
  • Margolka 85 Autorytet
    Postów: 610 143

    Wysłany: 3 lutego 2020, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi24 wrote:
    W moim przypadku jest tak że do jakiego lekarza bym nie poszła to każdy odsyłal mnie z kwitkiem " proszę próbować " "kobiety zachodzą w ciążę z PCOS" "nie ma się co faszerować lekami" . Powiem brzydko mieli mnie totalnie w dupie. A niby to najlepsi lekarze i same dobre opinie.
    Też tak miałam. Chodziłam do jednego gienka który jest dobry i mnie podratowal z cin2 alr jeśli chodzi o ciążę to ciągle zmieniał zdania co robić. Poszłam do innego na próbkę w zeszłym miesiącu, opowiedzialam historie i bumm milion badań żeby wiedzieć co i jak. 2 lekarz już mi mówi że przy pcos metformax bardzo pomaga tym bardziej jak jest dieta zero cukru. Zrób sobie badanie dhaes i gkukoze i insulinę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2020, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie chyba nici w tym cyklu. Zero objawów poza tym że jestem chora i nie mogę sie doleczyć bo stosuje tylko łagodne leki na wszelki wypadek. Siedze na zwolnieniu lekarskim drugi tydzien...

‹‹ 21 22 23 24 25
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ