X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Długoterminowe staraczki !!!
Odpowiedz

Długoterminowe staraczki !!!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylku a co to facet nie chciał wracać czy jak?

    Schmetterling lubi tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek co się dzieje? :(

    Schmetterling lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego w Nowym 2019 roku kochane oby ten rok okazał się być szczęśliwym dla nas wszystkich!

    werni lubi tę wiadomość

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8523 7416

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 02:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motyl a jemu co?
    Mi jakoś cholernie przykro... może to alkohol, może ten nowy rok ale właśnie się kończy u mnie impreza (wcześnie ale goście jutro odjeżdżają do DE), wszyscy już się kładą, chłop mi padł 15 min temu a ja sprzątam i łezka po policzku cieknie... ta cholerna negatywna beta. Nie wiem jak można na noą latać co miesiąc, toz to jakieś samookaleczanie. Byłam raz i żałuje. Właśnie zaczęło się plamienie wiec nic tak nie wywoluje okresu jak porzadne rozrzedzenie krwi alkoholem.

    Oby ten 2019 był lepszym rokiem dla nas wszystkich... nowe życie... lepsze życie :-)

    werni lubi tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry wszystkim jak u Was po Sylwku?

    Ja się czuję kiepsko i to nie z powodu przedawkowania alko ale z powodu gardła :( Oczywiście zawalone całe drapie i zaczerwienione do tego katar ech... Trzeba wracać do pracy a ja chora, masakra :(

    Co u Was?

    Motylku jak dziś samopoczucie? <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry w Nowym Roku!

    Dziękuję Wam za wspracie i przytulasy!

    Może zacznę od początku. Nie wiem ile z Was to przeczyta. Ale mi może trochę ulży.

    Zawsze kiedy jeździmy do teściów jest picie. Tam nie da się przeżyć dnia bez piwa. Pije albo ojciec, albo syn, albo kilku synów bez ojca albo wszyscy- zawsze. Do tej pory jeździliśmy tam na tak około 3dni. W tym roku nasz pobyt miał się przedłużyć do tygodnia. Dlaczego? Moja teściowa usuwała pieprza na nosie i okazało się, że to nowotwór złośliwy, który się nie przerzuca. Muszą prawdopodobnie dociąć jeszcze kawałek, więc dziś została przyjęta na oddział. Z tej okazji przyleciał z Belgii brat mojego męża. Ja zaproponowałam (chyba koło środy), że też zostaniemy.

    I byłam głupia. A dlaczego? A dlatego, że mój mąż miał jeden dzień przerwy w piciu. Pił w 1szy i 2gi dzień Świąt. Potem spotykał się z kumplami i też pił. Raz się tak opił, że zdychał do wieczora dnia następnego. Za każdym razem, kiedy coś chciałam powiedzieć mojemu mężowi, od razu do rozmowy wtrącała się matka. Usłyszałam m.in. że jest dorosły, że przecież się nie zatacza, że jestem przewrażliwiona.

    Ja to dzielnie znosiłam do czasu..W niedzielę poszliśmy ze znajomymi do restauracji. W przeciągu 2h wypił 3x0,5l. Gdy wróciliśmy do domu był już całkiem zrobiony. W tym czasie jego brat szykował się na wyjście z tymi kolegami (oni przylecieli w niedzielę). Jak mój zaczął też się zbierać to najpierw powiedziałam, że nie wiem czy to jest dobry pomysł. Reakcja mojego szwagra: no nie puścisz go nawet z bratem. Potem powiedziałam, że jest nawalony, na co moja teściowa zareagowała: no chyba trochę przesadzasz.

    I wtedy coś we mnie pękło..Złapałam takich nerwów, że myślałam, że komuś łeb rozwalę. Wzięłam psa, kluczyki od samochodu i pojechałam przed siebie kłócąc się z moim mężem przez messengera. Owszem, była umówa, że do sylwestra może pić z rozsądkiem. Ale dla mnie to nie jest rozsądek. Jak się dowiedziałam, że on tam poszedł do tych kumpli i jeszcze mi napisał: wypiję jedno max dwa i do domu, wróciłam do teściów, spakowałam swoje bety, wzięłam psa i wróciłam do Krakowa. Nie obyło się oczywiście bez kłótni. Powiedziałam wszystkim oficjalnie:
    że mam dość tego picia
    że za każdym razem jest to samo
    że miałam ojca alkoholika i nie będę sobie więcej czegoś takiego fundowała
    że słyszę, że albo jestem przewrażliwiona albo taka albo sraka

    Teściowa na samym początku oczywiście wypaliła, że takie rzeczy powinniśmy sobie załatwiać między sobą. Powiedziałam jej, że się notorycznie wtrąca na co zareagowała histerią, płaczem. Że ja ona do szpitala idzie a ja jej takie coś funduje (no z tego i tylko z tego miałam jakieś tam wyrzuty sumienia). Teść wziął ją na spacer, bo się uspokoić nie mogła.

    Powstrzymać chciała mnie moja szwagierka, która cały czas gadała, że co tu się odpierdała, żebyśmy pogadali spokojnie, że przecież jak się napije czasem..Taa mhm. Czasem. Jej też powiedziałam, że oni (w sensie bracia, bo tamtem też bezpłodny) nie powinni wcale pić. Że tylko ja latam po lekarzach, a on w każdym tygodniu się musi napić, przynajmniej raz wyjść z kumplem na piwo.

    Prawda jest taka, że mój mąż nigdy nawet nie spróbował odstawić picia. Z lekami też poddał się bardzo szybko. Jestem z tematem sama. Wogóle czuję się w moim małżeństwie samotna. U teściów też zawsze walczyłam z wiatrakami bo nikt nigdy nie widział problemu w jego piciu. Tylko ja byłam tym przesadzającym dziwolągiem. Tematu bezpłodności się nie porusza, a przecież on jest. Ale oni by sobie z dziubków pili. Teściowa jest postawiona na piedestale, ma ich owiniętych wokół palca. Tam nigdy nie było ograniczeń w piciu, jedzeniu i używkach. Teściowa nawet w ciąży paliła.

    Jeszcze jak jechałam, to z drogi dzwoniłam czy jedzie ze mną. Odpowiedział, że nie, bo była umowa, że do Sylwestra pije i nie będę nim tak poniewierać..
    Mąż wraca dziś o 18. Wczoraj podobno nie było już wolnych biletów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2019, 12:11

    werni lubi tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek dobrze powiedziałaś im do słuchu. Może wkoncu jak otrzeźwieja to przyznają Ci rację. Chyba jednak w co wątpię jak oni lubią sobie wypić. Tak miałam z byłym jak jechaliśmy do jego (św. Ojca) gdzie on potrafił kupować skrzynke piwa. Po pracy też z kolegami non stop pił. Może gdyby nie te koledzy itd by było inaczej.

    Schmetterling lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za wsparcie dziewczyny!


    Ewa, gdzie jesteś? Ja też nie rozumiem takiego latania na betę. No chyba,że ktos bierze dupka i nie wie czy odstawić.

    Ale co tu takie jakieś dołowania?
    Dziś jest Nowy Rok: nowe szanse i nadzieje!
    Macie jakieś postanowienia noworoczne?

    werni lubi tę wiadomość

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8523 7416

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem tyle, że od rana sprzątałam po sylwestrze.
    Co do picia to doskonale rozumiem i rady złotej na to niestety nie mam. To zawsze wiąże się z tragedia.
    Ale w takiej sytuacji jaka miałaś Motylku tez bym się wkurwila. Umowa umową ale jak już nie mogłaś na to patrzeć to mógł choć trochę odpuścić skoro i tak dużo znioslas. Teściowa... jak sama przystaje na takie picie i ma to przez całe życie to nigdy Cię nie zrozumie, ale jej dom i jej mąż to jej broszka. W Twoim małżeństwie nie musi być tyle wódki czy piwa. No nic... jak ktoś nie chce i noe rozumie, że ma problem to nie da się mu pomoc.

    Z moich postanowień nowowrocznych to: mniej czipsów, kanapy i telewizora ale to zdecydowanie nie dzisiaj... dzisiaj właśnie takiego dnia potrzebuje :-)
    A od jutra działam :-) 1 dzień w nowej pracy... wydaje się jakieś abstrakcyjne jakby mnie nie dotyczyło, mały stresik jest ale prawdziwy szok będzie pewnie dopiero jutro rano

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2019, 16:49

    Schmetterling lubi tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam w nowym roku

    Życzę Wam żeby był lepszy niż poprzedni.

    Co do alkoholu to współczuję bo to jest wielki problem Zwłaszcza jak nie wszyscy widza że to jest problem.

    Ale taka polska tradycja nie pomaga.. Kto nie pije to jest od razu nudny frajer. A facet który słucha żony to pantoflarz

    Ewka a próbowałaś czymś zastąpić czipsy? Robić sama np? Albo zamienic na inną zagryzke? Ja staram się jakieś owoce jeść.. Np suszone Jabka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2019, 14:50

    hipisiątko, Schmetterling lubią tę wiadomość

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8523 7416

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suszone Jabłka mi właśnie nie wchodzą ale ostatnio łupie fistaszki i to jest mój zamiennik :-) jak już mam tragedie to będę wcinać popcorn.

    Motylku zapomniałam dopisać, że gratuluje 40 dnia bez papierosa! :-) jak się czujesz?

    Schmetterling lubi tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa popcorn chyba lepszy faktycznie..

    Ostatnio widziałam taka spiralna odbieraczke do ziemniaków Nabijasz je na taki szaszłyk i wychodzą z tego takie domowe czipsy

    https://www.xdomowo.pl/spiralna-krajalnica-do-ziemniakow-p-2706.html?gclid=Cj0KCQiAvKzhBRC1ARIsANEXdgyrpW5paAJ66MASBhVgvr9mtf61rd2J_43QsTr0-5L4j3PSJcKDALEaAidkEALw_wcB

    Schmetterling lubi tę wiadomość

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8523 7416

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam taka blaszkę ale robiłam zawsze na głębokim oleju a musiałabym spróbować w piekarniku upiec takie spiralki

    Schmetterling lubi tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak lubisz czipsy tak bardzo to jakiś zamiennik jest.
    W piekarniku wczoraj brat na imprezie robił Mówi że super tylko bardziej jak czipsy a on woli jak w środku jest ziemniak... Więc Tobie by pasowało
    Odpowiednie przyprawy np chili i masz

    Ewa89_89 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hipi tak 3maj!

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/117ad319e2af.jpg

    hipisiątko, Krystyna123, Schmetterling lubią tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O dobrze zrobisz heh :)

    Schmetterling lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8523 7416

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hipi mój mąż tez nie wie co to znaczy wykazać inicjatywę :-/

    Spróbuje zrobić tą zdrowsza wersje chipsów na weekend :-)

    hipisiątko, Krystyna123, Schmetterling lubią tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie w tym nowym Roku . Melduję się z Hotelu Gołebiewskiego;-)

    Mój mąż zrobił mi prezent , olał mnie i podarował mojej psiapsióle pobyt w hotelu
    Więc jestesmy tu we dwie i wcale nie ubolewam :-D jest super!

    U mnie problemu alkoholu nie ma wogole , stary rzadko pije mogę powiedzieć że wcale sylwestra spędziliśmy sami we dwoje, i uprawialismy seks :-O , ciekawe to było coś nowego coś innego - powiem Wam wrażenia super szkoda że nie dotrzymał do 00 dokładnie dwie minuty przed skończył:-P hahaha wiem że dziwnie pisze ale pisze szczerze. Jeszcze w trakcie przerwał i mówi do mnie tak - jak będzie chłopak to ja wybieram imię jak dziewczynka to Ty .
    Zrobił też badania wyszły dość dobrze jednak nie super morfologia 5% , ilość 180mln ruchliwość 80 % żywotność 55 % , żadnych odstępstw nie było aglutynacja ok wszystko ok - jedynie przy barwie pisało nieprawidlowa ... :-/
    U mnie alkoholu nie ma i nie będzie mój mąż nie może pić bo jest potem agresywny ( nie do mnie ) ale włóczęga się włącza i zawsze źle się to kończy ( 3 razy się upil przy mnie przez 12 lat małżeństwa) sam wie i tłumaczy to tym że nie może bo nie i koniec.

    Motyl tule ! Mąż już dotarl?

    Hipi ciekawe postanowienie

    Krystyna123, Schmetterling, werni, Rose87, hipisiątko lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie mąż dotarł, więc jutro z pracy Wam napiszę. Powiem tylko tyle, że moje pierwsze nazwisko różni się tylko jedną literą od "Gołębiewski". Fajnie, nie? Hahaha

    Krystyna123, Rose87, hipisiątko lubią tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona a w którym hotelu jesteś ? Ja byłam w Karpaczu rok temu i nawet fajny. Widzę że mąż się trochę zmienil jak zrobił badania i chce mieć dzieci :) plus dla niego :)
    Co do nazwiska mam kuzynów Golebiowskich :)

    Hipi dobre z tym sasiadem może zadziała na męża :)

    Motylek daj znać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2019, 23:31

    Schmetterling, Rose87, hipisiątko lubią tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
‹‹ 522 523 524 525 526 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ