X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Długoterminowe staraczki !!!
Odpowiedz

Długoterminowe staraczki !!!

Oceń ten wątek:
  • Ola0225 Koleżanka
    Postów: 52 16

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po odstawieniu bromergonu. Prl po obciążeniu 330 w normie 4.79-23,30. Wszyscy lekarze mówili mi że wynik po obciążeniu jest wiarygodny.Nie tylko mi znajomym również. Jak brałam bromergon wynik się normował do ok 40. Mi nic nie jest po nim, dobrze się czuje. Biorę pół tbl wieczorem. Poza tym mam trądzik hormonalny, jak go odstawiłam miałam straszny wysyp, teraz zaczyna być lepiej, oczywiście zostały mi już blizny, także nie dość że się męczę z brakiem ciąży to moja twarz również wiele przeszła i mam buźkę jak jakaś nastolatka. Nie wiem czy mam owulację czy nie. Bo czasami była czasami nie na USG ale lekarz mówił że niektóre cykle mogą być bezowulacyjne. Jeśli chodzi o IUI to klółam się Puregonem takim ala długopisem , brałam duphaston i progesterone besins.nie wiem po co, tak jak mówię robiłam co mi kazał lekarz bo wierzyłam że inseminacja zadziała, widocznie nie miałam owulacji. Na ten moment czuję się dobrze, zdrowo jem, przynajmniej się staram, trądzik się normuje, biorę witaminy, d,c,kompleks b,magzez, a+e, pregne start. Mąż też je suple a po przeczytaniu diet od akademia płodności od kilku dni faszeruje go czarnuszką:) Dzięki temu forum czuję się lepiej. I mam znowu wiarę i siły w to że się uda. Muszę spisać jeszcze tylko listę badań których nie miałam ja i mąż i w lipcu to omówić na wizycie:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola ale po co robisz prolaktyne po obciążeniu?
    Jaki masz wynik normalnej prolaktyny ?

    Trądzik to raczej wina testosteronu

    Owulacje masz ? Endometrium ladne ? Pęcherzyk peka ? Progesteron w normie ? Tsh ?
    To jest najważniejsze! Wiem widze ze to wszystko jest w stopce , ale wyszczególniłam najważniejsze

    Wysokie Amh moze wskazywać na pcos sprawdzałaś pod tym katem?
    Kiedy bylo robione?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2020, 12:45

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Aneta ja rodziłam na początku SN ale ze poród stanął w miejscu to zrobili cc.

    Jeden plus że cc nie było na zimno

    Dajesz nadzieję 😁😁😁

    Ja mialam na zimno i co w tym zlego ?

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta ja nie mówię że cc na zimno jest coś złego. Teraz pewnie będę miała.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 05:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Aneta ja nie mówię że cc na zimno jest coś złego. Teraz pewnie będę miała.

    No napisałaś że plus to ze nie na zimno, więc pytam 🤷‍♀️


    Dziewczyny jestem w rozterce z tymi wózkami i fotelikami
    Swój juz sprzedalam tzn babka czeka aż kupie spacerówke i fotelik . I kompletnie nieiwem jak się za to zabrać.
    Szukam czegoś lekkiego i praktycznego- raczej nie wyjazdy i wycieczki. Spacer po osiedlu , ewentualnie sklep wyjście do lekarza. Żadne wycieczki czy dłuższe trasy
    Cierpliwa a czy fotelik od 0- 18 to tez niezbyt ?
    Bo mogłabym na ten sie pokusić britax
    Avionaut tez ma w swojej ofercie .
    Spacerowke mialam upatrzona chicco goody lekkość i łatwość skladania - zmora moje 4 pietro
    Ten wozek byłby dla mnie najlepszy
    Ale kumpela mi wczoraj pisze ze ktoś tam ma i nie poleca dla dziecka poniżej roku życia. Mimo ze wozek jest od 0 . No i czar prysł 🙄🙄. Czy ktoras z Was moze slyszala o tym wózku ?
    Kolejny który przeglądałam to valco snap 4 - o ile lekki to już kolumbryna wiele wie nie rozni od spacerwowki z zestawu 2w1 - jedynie waga bo podstawowa wersja to 6.9 kg ( swoja droga prawie tyle ile fotelik cybex 🤣🤣🤣)

    Wracając do Tematu Oli . Trochę nie czaje robienia tych wszystkich hormonów, sprawdzania tych norm i kombinowania . No ale czlowiek dzis mądry bo sama kiedys latałam.
    I co z tego że np stosunek lh : fsh wyszedł mi ponad 2 i ze jak to leczyć? 😳🙄. Juz nawet lekarze nie kierują na badania hormonów. Tarczyca ewnetualnie progesteron ( to ostatnio tez rzadkość bo na pałę przepisują luteine czy dupka )

    Fabcia mialam pytac . Jak sobie radzicie ? Sezon pelna para, pogoda okropna !! Burze Was mijają? Czy straty ? Pracujesz w polu czy jednak sie udalo znaleźć chętnych?
    U Nas o dziwo tych mokrych dni ( pada 4 dzien z rzędu 1 raz byla burza ) truskawka sie ladnie trzyma . Niepowiem bo widzialam już wizje tych cieknących koszy . Niby to najlepszy czas a zarazem najgorszy . Roboty mnóstwo, nerwów nie miara :-( Daj znać czy żyjesz

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzilo mi o to że dziecko było gotowe na przyjście na świat a nie wyjęte raptownie z brzucha 🙂 no i odrazu pokarm miałam.

    Oj tak, kiedyś robiło się mnóstwo badań. Problem z trądzikiem też mam. Szczególnie jak teraz miałam owulke to miałam wysyp. I uprzedzam ze testosteron mam w normie.
    Zgodzę się że jak są owulacje to badanie prl to nic nie daje i branie tabletek.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • fabcia Autorytet
    Postów: 498 258

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka ❤️
    Żyje... Ledwo ale żyję... 🤣 Śpię po 4 h na dobę.
    Do tego praca od 10 do 21. Wczoraj np miałam zamówienie na truskawki o.. 23😋
    W sumie to u mnie wszystko idzie do indywidualnych osób. A większość i tak sobie sama przyjeżdża i rwie na polu. W przyszłym tyg ludzie z stolicy będą gnać 200 km po truskawki. 🤔😂
    U nas na szczęście oprócz jednej burzy to resztą to łagodne opady. Ale mimo iż na piasku mam truskawki to i tak mnóstwo zgniłych jest i co jakiś czas zakładam rękawiczki i muszę przejść wywalić te zgniłe z krzaków.
    Plus taki ze ani razu jeszcze nie odpaliłam sztucznego nawodnienia 🤗😜 chyba pierwszy raz w życiu 😉
    A tym czasem ja po 5h (jak mało kiedy) spania pędzę do roboty na szczęście nie do truskawek 😜

    11.03.2020 prawie 10 tyg 😭
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fabcia to tyle dobrze , ze te opady Was omijają bo straty by były nie male . W sumie to ja sie sugeruje wiadomościami z tv 🤷‍♀️🤔
    Najważniejsze ze nie jest aż tak źle i dobrze ze macie to fajnie zaplanowane

    Mam nadzieję że szybko zleci Ci dzien i mniej robotnie 😗

    Werni no ja fakt ja mialam na 3 dobę nawal pokarmu , choć mysle ze zazwyczaj mimo mleka w piersi dzieci i tak są dokarmiane mm ( no wiadomo nie zawsze ale najczęściej)
    A co do prl jak Janka pisala - nie zawsze trzeba ja leczyc :-)
    Tej czynnościowej to już chyba nikt nie robi
    Pozatym wracając do Oli 99% plemników uszkodzonych wiec jaki sens szukać u siebie przyczyny ? Najpierw chlopa podreperować a u siebie Owulacje pilnować. Nic więcej bym nie robila .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    IUI w szpitalu?
    Puregon do IUI?
    Refundacja do IUI?
    Leki z refundacją za 800zł?

    Gdzie się dzieją takie cuda? 🤪

    Akurat na tym sie nie znam 🤦‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
    To się nie wypowiadam aczkolwiek brzmi nielogicznie

  • fabcia Autorytet
    Postów: 498 258

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    IUI w szpitalu?
    Puregon do IUI?
    Refundacja do IUI?
    Leki z refundacją za 800zł?

    Gdzie się dzieją takie cuda? 🤪
    No w szpitalu na Starynkiewicza w Warszawie.
    Nie wiem czy dają puregon ale jeszcze w 2018 roku mogłam zrobić IUI na nfz.
    Ja przy zwykłej stymulacji na cyklu naturalnym miałam menopur i fostimon czy jakoś tak.

    11.03.2020 prawie 10 tyg 😭
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka, do 0-18 dziecko powinno conajmniej stabilnie amo samo siedziec, tam nawet z max pochylem pozycja jest juz zupelnie inna niz w lupinie, dziecko bardziej siedzi niz lezy, to serio fotelik bardziej dla wiekszego dziecka, nie tylko wiekiem, ale tez budowa ciala, a z tego co pamietam twoja mala procz tego, ze dopiero 4 miesiace , hakiem, to jeszcze drobniutka...
    Juz lepsza opcja bylaby lupina, nawet jakas ciezka i zostawiac ja w samochodzie (w 0-18 tez bys zabierala bez fotelika), ja tak robilam jak Mia miala 9 miesiecy ;)

    A co do wozka, to przy takim maluszku ten chicco napewno sie nie sprawdzi ;) no i valco w podstawowej wersji tez niestety... brak amortyzacji i to, ze wozkiem trzepie w takiej sytuacji, to jeszcze nie na taki mini kregoslupek niestabilny ;) nienrozkladaja sie tez na zupelnie plasko...
    Ja nawet zmieniajac wozek w wieku 10 miesiecy, zwracalam uwage, zeby chociaz jakakolwiek amortyzacja byla...
    U ciebie rozumiem w 100% to czwarte pietro i szukanie najlepszych rozwiazan, ale takie wózki jak valco wersja podstawowa, to nie wczesniej niz dopiero jak mala sama usiadzie...
    No i one sa tylko przodem do swiata... malo ktore dziecko w tym wieku zaakceptuje brak widoku mamy ;)

    Mia miala 6,5 miesiaca jak ja do spacerowki na plasko przesadzilam, im dluzej w gondoli tym lepiej, jakby ci mala nie stawiala jakis mega buntow w niej to wozilabym jak najdluzej sie da...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w puregon do iui jestem w stanie uwierzyc, bo ja sama mialam i do naturalnych i do iui, ogolnie cala stymulacje Gonal, od pierwszego stymulowanego cyklu...
    Co do reszty to sie nie wypowiem, bo nie znam polskich realiow tak do konca co jeszcze jest mozliwe zrobic nieprywatnie

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ccierpliwa Hania troche nadgonila no nie troche bo mamy 4 miesiace i 2 tygodnie a waga 6600 . Jednak nie siedzi wiadomo :-(
    No to teraz to ja już jestem w kompletnej kropce
    Bo wozek już sprzedany :-/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Werni kiedy wizyta ? :-)

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie ale niestety nie zbadała mnie dała mi tylko skierowanie na badania i receptę na dupka. Następna wizyta 14lipca. Pewnie i tak by nic nie zobaczyła.

    Pia88, Anetka32 lubią tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Cos mi wczoraj of nie działał 😒

    No szybko poszłaś, na następnej wizycie juz i serduszko zobaczysz 😁😁

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracając do tematu wózków, o tak już nie mialam wyjscia:-(
    Kupilam ostatecznie fotelik maxi cosi pebble , natomiast spacerowke wzielam snap4 , do spacerowki tej moge tez wpiąć łupinę. Zamowilam dedykowana poduszke redukujaca do spacerówki dla dziecka które nie siedzi i przy okazji do kompletu wzielam tez ochraniacz na pałak , na pasy plus na pasy dla dziecka które nie siedzi stabilnie ( bedzie na później) . Juz trudno . Pospieszyłam się i musiałam na mus kupic 🤷‍♀️

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Wojtkiem to mi zrobiła usg to się zdziwiłam że tym razem nie zrobiła. Czasami mam wrażenie że chciała jak najszybciej odwalić wizytę.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni, szkoda, ze usg nie zrobila! Napewno juz byloby cos widac, nawet jesli nie byloby jeszcze serduszka

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak :( no nic muszę czekać.

    Teraz mam szpital w domu. Wojtek mi gorączkuje.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
‹‹ 594 595 596 597 598 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ