X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z Podkarpacia łączmy się! :)
Odpowiedz

Dziewczyny z Podkarpacia łączmy się! :)

Oceń ten wątek:
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 13 lutego, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem z podkarpacia

    Natka_xx lubi tę wiadomość

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Natka_xx Przyjaciółka
    Postów: 64 39

    Wysłany: 13 lutego, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Komanuss wrote:
    Ja nie jestem z Podkarpacia ale mam niska ferrytyne. Jak sobie z tym radzisz?
    Nie radzę sobie 🥲
    Biorę jakieś suplementy ale za wiele to nie daje. Lekarz mówi że morfologia jest taka że mało kto taką ma, żelazo też fajne więc żeby się tym nie przejmować za bardzo na ten moment.

    👩 25 l. ➡️ IO, AMH 2,77 mg/ml
    💊Letrox 75, Siofor 500 XR
    🧑 33 l. 👌🏻

    👰🤵🏻 2022 ❤️
    👶 stania od 08/2022 z przerwami
    02/2024 - pierwsza wizyta u lekarza ds. niepłodności
  • Natka_xx Przyjaciółka
    Postów: 64 39

    Wysłany: 13 lutego, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ. wrote:
    Jestem z podkarpacia
    Hej! Może uda nam się odnowić forum :)

    Nowa12 lubi tę wiadomość

    👩 25 l. ➡️ IO, AMH 2,77 mg/ml
    💊Letrox 75, Siofor 500 XR
    🧑 33 l. 👌🏻

    👰🤵🏻 2022 ❤️
    👶 stania od 08/2022 z przerwami
    02/2024 - pierwsza wizyta u lekarza ds. niepłodności
  • Fania017 Koleżanka
    Postów: 44 38

    Wysłany: 14 lutego, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej dziewczyny, też jestem z Podkarpacia:)

    Natka_xx, Nowa12 lubią tę wiadomość

  • Natka_xx Przyjaciółka
    Postów: 64 39

    Wysłany: 15 lutego, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Jak tam starania? Może coś więcej o sobie powiecie?

    Nowa12 lubi tę wiadomość

    👩 25 l. ➡️ IO, AMH 2,77 mg/ml
    💊Letrox 75, Siofor 500 XR
    🧑 33 l. 👌🏻

    👰🤵🏻 2022 ❤️
    👶 stania od 08/2022 z przerwami
    02/2024 - pierwsza wizyta u lekarza ds. niepłodności
  • Nowa12 Koleżanka
    Postów: 33 32

    Wysłany: 15 lutego, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ostatnia miesiączka 24.01 do 29.01
    Owulacja 03.02-09.02 aczkolwiek przesunęła się i wiem że mogła nastąpić 07.02 …
    Przytulanki codziennie przed i całą owu .., 13.02 nagle zakuło dość solidnie od środka czułam że się zrobiło mokro i poszło kilka kropelek krwi później już był taki śluz gęsty kawa z mlekiem trwało to do dnia następnego silny ból piersi po bokach co do tej pory towarzyszy plus bóle pachwin i podbrzusza jak na miesiaczke. Dziś na wizycie kontrolnej u ginekologa doktor badała ręcznie mówiła że szyjka wysoko zamknięta ale lewy jajnik znacznie powiększony i dostałam usg jutro na cito, ponieważ mówi że mogłabyc to tak silna owulka stąd ta krewka. Cały czas łudzę się że może jednak jest cień szansy .. może któraś miała podobny przypadek ?

  • Lilinka Przyjaciółka
    Postów: 66 23

    Wysłany: 23 lutego, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :) ja też podkarpacie, jakich polecacie ginekologów z Rzeszowa lub Sędziszów Młp, Ropczyce, Sanok ? Zastanawiam się też, czy jest jakiś naprotechnolog na podkarpaciu?
    Niestety u mnie mimo 3 lat po ślubie i tego, ze nigdy nie bralam zadnych antyków nie mogę zajsc w ciażę, choc moj gin mówi, ze wszystko jest ok... a tu niestety tak nie ma łatwo, może ro tez przez długotrwały stres, ale póki co probuję suplementy D3 i olej dla kobiet z Olinii, niestety mam tez niskie AMH 0,85 :( więc szukam teraz ginekologa, który mógłby pomóc a nie tylko po USG i cytologii stwierdzi, ze wszystko ok :/
    może możecie kogoś sensownego polecić? :)

  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 23 lutego, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilinka wrote:
    Witajcie :) ja też podkarpacie, jakich polecacie ginekologów z Rzeszowa lub Sędziszów Młp, Ropczyce, Sanok ? Zastanawiam się też, czy jest jakiś naprotechnolog na podkarpaciu?
    Niestety u mnie mimo 3 lat po ślubie i tego, ze nigdy nie bralam zadnych antyków nie mogę zajsc w ciażę, choc moj gin mówi, ze wszystko jest ok... a tu niestety tak nie ma łatwo, może ro tez przez długotrwały stres, ale póki co probuję suplementy D3 i olej dla kobiet z Olinii, niestety mam tez niskie AMH 0,85 :( więc szukam teraz ginekologa, który mógłby pomóc a nie tylko po USG i cytologii stwierdzi, ze wszystko ok :/
    może możecie kogoś sensownego polecić? :)

    Hej, mnie wyprowadził dr Ulman z Rzeszowa (naprotechnolog). 10 lat starań (z lekarzem Ulmanem 1.5 roku).

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Lilinka Przyjaciółka
    Postów: 66 23

    Wysłany: 23 lutego, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie słyszałam już od kilku znajomych o dr Ulmanie, że jest naprotechnologiem :) w takim razie pewnie spróbuję, jak można się do niego umówić prywatnie?
    Cieszę się, że Ci się udało z jego pomocą :)

  • Julka1825 Ekspertka
    Postów: 211 125

    Wysłany: 23 lutego, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Ulman przyjmuje na Litewskiej.

    Starania od 11.2016

    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
    AMH 4,1
    Jeden jajowód niedrożny
    Usunięta torbiel
    Kir AA
    Sierpień 2021 IVF Macierzyństwo Kraków dr P.
    ❄️❄️
    18.10. 2022 r 👶 Iga
  • Fania017 Koleżanka
    Postów: 44 38

    Wysłany: 25 lutego, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, u mnie starania od lipca o drugie maleństwo, bez skutku. Przebadaliśmy się i wyszło że oboje musimy się leczyć....wyniki nie najlepsze,nic z tego nie będzie jak tego nie poprawiny, więc zaczynamy...
    Jeśli chodzi o lekarza, to ten nie jest naprotechnologiem, ale podobno cuda się u niego dzieją, jeśli chodzi i problemy z zachodzeniem w ciążę. Mowa o dr. Przybycien, przyjmuje w Tarnowie.

  • Julka1825 Ekspertka
    Postów: 211 125

    Wysłany: 26 lutego, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fania017 wrote:
    Hej dziewczyny, u mnie starania od lipca o drugie maleństwo, bez skutku. Przebadaliśmy się i wyszło że oboje musimy się leczyć....wyniki nie najlepsze,nic z tego nie będzie jak tego nie poprawiny, więc zaczynamy...
    Jeśli chodzi o lekarza, to ten nie jest naprotechnologiem, ale podobno cuda się u niego dzieją, jeśli chodzi i problemy z zachodzeniem w ciążę. Mowa o dr. Przybycien, przyjmuje w Tarnowie.
    Nasz "cud" ma już 16 miesięcy 🤪

    Starania od 11.2016

    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
    AMH 4,1
    Jeden jajowód niedrożny
    Usunięta torbiel
    Kir AA
    Sierpień 2021 IVF Macierzyństwo Kraków dr P.
    ❄️❄️
    18.10. 2022 r 👶 Iga
  • Natka_xx Przyjaciółka
    Postów: 64 39

    Wysłany: 4 marca, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilinka wrote:
    Witajcie :) ja też podkarpacie, jakich polecacie ginekologów z Rzeszowa lub Sędziszów Młp, Ropczyce, Sanok ? Zastanawiam się też, czy jest jakiś naprotechnolog na podkarpaciu?
    Niestety u mnie mimo 3 lat po ślubie i tego, ze nigdy nie bralam zadnych antyków nie mogę zajsc w ciażę, choc moj gin mówi, ze wszystko jest ok... a tu niestety tak nie ma łatwo, może ro tez przez długotrwały stres, ale póki co probuję suplementy D3 i olej dla kobiet z Olinii, niestety mam tez niskie AMH 0,85 :( więc szukam teraz ginekologa, który mógłby pomóc a nie tylko po USG i cytologii stwierdzi, ze wszystko ok :/
    może możecie kogoś sensownego polecić? :)

    Ja aktualnie zmieniłam lekarza ze "zwykłego ginekologa" na takiego który się specjalizuje w niepłodności. Poszliśmy do doktora Węklara w Krośnie, przyjmuje też w Rzeszowie.
    Pierwsza wizyta i od razu plan działania, a nie tylko "proszę się starać w USG ok, owulacja jest". Obejrzał wszystkie nasze wyniki, mąż był od razu zaproszony do gabinetu. Stwierdził że jest z wyników ok, ale męża wysłał na szczegółowe badania dodatkowe nasienia, a ja wymazy na bakterie i zaplanowane sonoHSG a później stymulacja.
    No i dupa, przez tyle czasu nikt nie zaproponował mi wymazow a wyszła ureaplasma i mycoplasma. Jesteśmy aktualnie w trakcie brania antybiotyków i mam już zaplanowany kolejny wymaz.

    Na ten moment mogę doktora polecić ale to dopiero początek naszej współpracy. Zadzwoniłam się zarejestrować na pierwszą wizytę i termin był w Krośnie na za tydzień.

    Jak wyleczymy w tym cyklu bakterie to w kwietniu pewnie sonoHSG.

    Ale ogólnie dr jest bardzo rozsądny, ułożył plan działania, powiedział co dlaczego i po co w takiej kolejności. HsG robi u siebie na miejscu, wymazy też, wysyłają sami do badania.

    👩 25 l. ➡️ IO, AMH 2,77 mg/ml
    💊Letrox 75, Siofor 500 XR
    🧑 33 l. 👌🏻

    👰🤵🏻 2022 ❤️
    👶 stania od 08/2022 z przerwami
    02/2024 - pierwsza wizyta u lekarza ds. niepłodności
  • Lilinka Przyjaciółka
    Postów: 66 23

    Wysłany: 5 marca, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka_xx wrote:
    Ja aktualnie zmieniłam lekarza ze "zwykłego ginekologa" na takiego który się specjalizuje w niepłodności. Poszliśmy do doktora Węklara w Krośnie, przyjmuje też w Rzeszowie.
    Pierwsza wizyta i od razu plan działania, a nie tylko "proszę się starać w USG ok, owulacja jest". Obejrzał wszystkie nasze wyniki, mąż był od razu zaproszony do gabinetu. Stwierdził że jest z wyników ok, ale męża wysłał na szczegółowe badania dodatkowe nasienia, a ja wymazy na bakterie i zaplanowane sonoHSG a później stymulacja.
    No i dupa, przez tyle czasu nikt nie zaproponował mi wymazow a wyszła ureaplasma i mycoplasma. Jesteśmy aktualnie w trakcie brania antybiotyków i mam już zaplanowany kolejny wymaz.

    Na ten moment mogę doktora polecić ale to dopiero początek naszej współpracy. Zadzwoniłam się zarejestrować na pierwszą wizytę i termin był w Krośnie na za tydzień.

    Jak wyleczymy w tym cyklu bakterie to w kwietniu pewnie sonoHSG.

    Ale ogólnie dr jest bardzo rozsądny, ułożył plan działania, powiedział co dlaczego i po co w takiej kolejności. HsG robi u siebie na miejscu, wymazy też, wysyłają sami do badania.
    Dziękuję za podzielenie się swoją historią i za polecenie lekarza :) wczoraj zapisałam się do dr Ulmana, mam wizytę pod koniec marca więc zobaczę co i jak będzie w naszym przypadku. Pewnie u nas też bedzie do zrobienia szczegółowa diagnotyka. U mnie mąz ma straszny opor przed badaniami, wiec do tej pory tylko ja się badałam i bralam suplementy, ale obawiam się, ze moze byc problem po stronie mojego męża... oby tylko dał sie w koncu przekonac do badań :/

  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 5 marca, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Ulamn zapewne zleci badania nasienia u męża. Nas odrazu skierował pomimo tego,ze były badania zrobione. Jednak chciał mieć aktualny obraz sytuacji.

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Natka_xx Przyjaciółka
    Postów: 64 39

    Wysłany: 5 marca, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak długo się staracie Lilinka?
    Mój też zwlekał z tym aż powiedziałam że go zapisuje i zapisałam. To był 10cs. Wyszło że jest ok i nie nastawialiśmy się na kolejne badania. Natomiast lekarz zrobił wywiad i mu wyjaśnił że mimo że seminogram jest ok, to w kolejnych badaniach może się coś kryć. Więc nie miał za bardzo wyboru.
    Trzymam za Was wszystkie i wszystkich kciuki.

    👩 25 l. ➡️ IO, AMH 2,77 mg/ml
    💊Letrox 75, Siofor 500 XR
    🧑 33 l. 👌🏻

    👰🤵🏻 2022 ❤️
    👶 stania od 08/2022 z przerwami
    02/2024 - pierwsza wizyta u lekarza ds. niepłodności
  • Lilinka Przyjaciółka
    Postów: 66 23

    Wysłany: 5 marca, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka_xx wrote:
    A jak długo się staracie Lilinka?
    Mój też zwlekał z tym aż powiedziałam że go zapisuje i zapisałam. To był 10cs. Wyszło że jest ok i nie nastawialiśmy się na kolejne badania. Natomiast lekarz zrobił wywiad i mu wyjaśnił że mimo że seminogram jest ok, to w kolejnych badaniach może się coś kryć. Więc nie miał za bardzo wyboru.
    Trzymam za Was wszystkie i wszystkich kciuki.
    Dwa lata, choć własciwie u nas takiego konkretnego starania nie było, po prostu współzyjemy od prawie 3 lat bez żadnych zabezpieczen (nigdy nie mialam antykoncepcji) zawsze też wychodzi nam w dni plodne i do tej pory nic właśnie nawet mimo tych przytulanek w dni płodne, więc coś musi być na rzeczy, skoro ciąży brak :( ... robilam badania hormonów, tarczyca w porzadku, tylko ostatnio w grudniu w I fazie podwyzszone estrogeny i prolaktyna... suplementuję też D3, kwas foliowy od 2022 i nic, mam też problem z pochwica więc to może też utrudniac starania, bo zawsze mnie boli wszystko wiec wspołzycie kojarzy mi sie tylko z bolem i rozczarowaniem :/ chodzilam do fizjo uro-gino przez pół roku, ale nic nie pomoglo... wiec u nas pewnie czynnik psychiczny odgrywa tez duzą role i ostatnio widze, ze rozjezdza mi się moment gdy jest plodny sluz bo obserwuję niewielka ilosc zaraz po okresie a skok temp mam dopiero kolo 15 dnia :/ wiec nie moge wyznaczyć szczytu... miesiaczki regularne, choc ostatnio np. moge dostac i 24 dnia i 28 dnia, wiec cos sie zmienia i mnie to martwi, a moj mąż uwaza, ze przez i " patologia" ma dzieci i badan nie robia, wiec uwaza mnie za przewrazliwiona :/ a mi AMH wyszlo w grudniu 0,85 (a dopiero za tydzien koncze 30 lat) wiec nie rozumie, ze mam coraz mniej czasu jesli chce zajsc w ciążę naturalnie

  • Natka_xx Przyjaciółka
    Postów: 64 39

    Wysłany: 6 marca, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilinka wrote:
    Dwa lata, choć własciwie u nas takiego konkretnego starania nie było, po prostu współzyjemy od prawie 3 lat bez żadnych zabezpieczen (nigdy nie mialam antykoncepcji) zawsze też wychodzi nam w dni plodne i do tej pory nic właśnie nawet mimo tych przytulanek w dni płodne, więc coś musi być na rzeczy, skoro ciąży brak :( ... robilam badania hormonów, tarczyca w porzadku, tylko ostatnio w grudniu w I fazie podwyzszone estrogeny i prolaktyna... suplementuję też D3, kwas foliowy od 2022 i nic, mam też problem z pochwica więc to może też utrudniac starania, bo zawsze mnie boli wszystko wiec wspołzycie kojarzy mi sie tylko z bolem i rozczarowaniem :/ chodzilam do fizjo uro-gino przez pół roku, ale nic nie pomoglo... wiec u nas pewnie czynnik psychiczny odgrywa tez duzą role i ostatnio widze, ze rozjezdza mi się moment gdy jest plodny sluz bo obserwuję niewielka ilosc zaraz po okresie a skok temp mam dopiero kolo 15 dnia :/ wiec nie moge wyznaczyć szczytu... miesiaczki regularne, choc ostatnio np. moge dostac i 24 dnia i 28 dnia, wiec cos sie zmienia i mnie to martwi, a moj mąż uwaza, ze przez i " patologia" ma dzieci i badan nie robia, wiec uwaza mnie za przewrazliwiona :/ a mi AMH wyszlo w grudniu 0,85 (a dopiero za tydzien koncze 30 lat) wiec nie rozumie, ze mam coraz mniej czasu jesli chce zajsc w ciążę naturalnie
    My zaczęliśmy starania 1,5 roku temu, z czego aktualnie mamy 12 cykl starań. Wydawało się że wszystko jest ok (oprócz IO), a nie możemy zajść, az okazało się że mam Ureaplasme i mycoplasme. Może warto zrobić wymazy?
    Jeśli doktor jest dobry, a z tego co widzę to polecany to na pewno pokieruje co dalej.

    👩 25 l. ➡️ IO, AMH 2,77 mg/ml
    💊Letrox 75, Siofor 500 XR
    🧑 33 l. 👌🏻

    👰🤵🏻 2022 ❤️
    👶 stania od 08/2022 z przerwami
    02/2024 - pierwsza wizyta u lekarza ds. niepłodności
  • Aaaniaaa Koleżanka
    Postów: 45 3

    Wysłany: 6 marca, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy można dołączyć? :) również jestem z Podkarpacia.
    U nas w maju minie 6 lat bez zabezpieczenia. Nie wszystkie cykle oczywiście zawsze w owulacje ale mimo wszystko na tyle lat coś powinno się już wykroić :)
    Mamy już syna który ma 7 lat.
    Diagnostykę zaczęliśmy ponad rok temu. Ja owulacja Ok, wymaz Ok. Na laparoskopi niestety jeden jajowod niedrożny i nie udało się udrożnić.
    Mąż badania nasienia 2 razy. Niestety słaba morfologia i ruchliwosc oraz duży odsetek wad główki.
    Narazie na ten cykl będzie stymulowany jednak moja gin dala mi już namiary na dr przybycienia z Tarnowa. Jednoczenie zaznaczyła ze zapewnie lekarz da nam skierowanie na wszystkie badania również genetyczne gdzie koszt ok 8 tys. Trochę jestem przerażona tymi kosztami :(
    Tyle lat myślałam że skoro mamy już dziecko i zaczęliśmy po niecałym roku starania o drugie to nie będzie takiego problemu :(

  • Aaaniaaa Koleżanka
    Postów: 45 3

    Wysłany: 6 marca, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilinka wrote:
    Dwa lata, choć własciwie u nas takiego konkretnego starania nie było, po prostu współzyjemy od prawie 3 lat bez żadnych zabezpieczen (nigdy nie mialam antykoncepcji) zawsze też wychodzi nam w dni plodne i do tej pory nic właśnie nawet mimo tych przytulanek w dni płodne, więc coś musi być na rzeczy, skoro ciąży brak :( ... robilam badania hormonów, tarczyca w porzadku, tylko ostatnio w grudniu w I fazie podwyzszone estrogeny i prolaktyna... suplementuję też D3, kwas foliowy od 2022 i nic, mam też problem z pochwica więc to może też utrudniac starania, bo zawsze mnie boli wszystko wiec wspołzycie kojarzy mi sie tylko z bolem i rozczarowaniem :/ chodzilam do fizjo uro-gino przez pół roku, ale nic nie pomoglo... wiec u nas pewnie czynnik psychiczny odgrywa tez duzą role i ostatnio widze, ze rozjezdza mi się moment gdy jest plodny sluz bo obserwuję niewielka ilosc zaraz po okresie a skok temp mam dopiero kolo 15 dnia :/ wiec nie moge wyznaczyć szczytu... miesiaczki regularne, choc ostatnio np. moge dostac i 24 dnia i 28 dnia, wiec cos sie zmienia i mnie to martwi, a moj mąż uwaza, ze przez i " patologia" ma dzieci i badan nie robia, wiec uwaza mnie za przewrazliwiona :/ a mi AMH wyszlo w grudniu 0,85 (a dopiero za tydzien koncze 30 lat) wiec nie rozumie, ze mam coraz mniej czasu jesli chce zajsc w ciążę naturalnie

    Ja również polecam rozmowę z mężem odnośnie badania nasienia. My też długo się z tym wzbranialismy a jednak okazało się że tam też jest problem :(

    Jeśli miałabym coś od siebie dodać to nie czekajcie dłużej aż się samo może uda tylko faktycznie szukajcie problemu. My długo też tak podchodziliśmy do tematu że w końcu udać się musi a minęło nam już prawie 6 lat.

‹‹ 29 30 31 32 33
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Insulinooporność - zasady żywieniowe, dieta i objawy.

Czym jest insulinooporność? Insulinooporność a dieta - na czym polega zależność? Jak odżywiać się przy insulinooporności? Które produkty spożywcze warto włączyć do diety, a z których warto zrezygnować? Artykuł napisany przez Zosię i Anię z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ