X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka GreenApple wrote:
    Mnie zastanawia spontaniczność mojego gina...
    na dobrą sprawę nie robiłam żadnych badań z krwi, tylko cytologia, usg, no i teraz hsg.
    A w kolejnym cyklu planuje inseminację.
    Może powinnam zrobić jakieś badania na własną rękę?
    Szukałam na forum, ale chyba coś mam nie tak z wyszukiwarką...

    Hmmm oczywiście że hormony to podstawa!
    Jesli nie wiesz co to w diagnostyce jest pakiet badań hormonalnych dla kobiet - 118 zł i tam są w sumie podstawowe.
    A potem koniecznie TSH i ft3 i 4 i anty ....czyli pełne tarczycowe.
    Prolaktyna.
    FH i LH w 10 dniu cyklu( ich stosunek powinien wyjść ok 1 )
    Progesteron w około 20 dniu
    ....hmmm dziwny twój gin :P

    Agnieszka GreenApple lubi tę wiadomość

  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 31 marca 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shafuli wrote:
    Hmmm oczywiście że hormony to podstawa!
    Jesli nie wiesz co to w diagnostyce jest pakiet badań hormonalnych dla kobiet - 118 zł i tam są w sumie podstawowe.
    A potem koniecznie TSH i ft3 i 4 i anty ....czyli pełne tarczycowe.
    Prolaktyna.
    FH i LH w 10 dniu cyklu( ich stosunek powinien wyjść ok 1 )
    Progesteron w około 20 dniu
    ....hmmm dziwny twój gin :P

    ale ta "nasza" znaczy "moja" bo Twoja juz nie..;) ginka tez mówiła że narazie zadnych badań nie trzeba, co dla mnie własnie było lekko dziwne...ucieszyło ja tylko że mam TSH i PRL zrobione....także troche to dziwne, a po tym co piszesz Shafuli to juz wogóle mam do niej mniej zaufania....:( ech...nie chce znów szukac gina.....

    P.S. mój cykl jest jednak totalnie bezowulacyjny-T jednak skacze jak chce, najgorsze jest to że wlecze sie jak flaki z olejem, mam juz go serdecznie dość, a tu nawet plamienia nie widziałam rzadnego.....

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allmita wrote:
    ale ta "nasza" znaczy "moja" bo Twoja juz nie..;) ginka tez mówiła że narazie zadnych badań nie trzeba, co dla mnie własnie było lekko dziwne...ucieszyło ja tylko że mam TSH i PRL zrobione....także troche to dziwne, a po tym co piszesz Shafuli to juz wogóle mam do niej mniej zaufania....:( ech...nie chce znów szukac gina.....

    P.S. mój cykl jest jednak totalnie bezowulacyjny-T jednak skacze jak chce, najgorsze jest to że wlecze sie jak flaki z olejem, mam juz go serdecznie dość, a tu nawet plamienia nie widziałam rzadnego.....
    W sumie to ja byłam u Endokrynologa z hormonami.

    Tak się zastanawiam i dochodzę do wniosku że każdy ginekolog powiem być też endokrynologiem.

  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 31 marca 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wogóle lekarze troche bez sensu że sa tak do końca nakierowani na jedną stronę....brak im czasem spojrzenia całościowego...i nie mówie tylko o ginekologach....

    Shafuli, Agnieszka GreenApple, rybka33 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2016, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    All a co tam z Twoim okresełem ? Dziwny ten cykl ...może jednak owulacja była ale późno ...?

    W ogóle jak zielono na wiosnę się zrobiło...co zobaczę na wykresy to + ...eh

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 31 marca 2016, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allmita wrote:
    ale ta "nasza" znaczy "moja" bo Twoja juz nie..;) ginka tez mówiła że narazie zadnych badań nie trzeba, co dla mnie własnie było lekko dziwne...ucieszyło ja tylko że mam TSH i PRL zrobione....także troche to dziwne, a po tym co piszesz Shafuli to juz wogóle mam do niej mniej zaufania....:( ech...nie chce znów szukac gina.....

    P.S. mój cykl jest jednak totalnie bezowulacyjny-T jednak skacze jak chce, najgorsze jest to że wlecze sie jak flaki z olejem, mam juz go serdecznie dość, a tu nawet plamienia nie widziałam rzadnego.....
    Różnie bywa. Ja kiedyś pojechałam na USG cyklowe do gina i od wejścia powiedziałam, że nie było owulki bo na wykresie nie widać. Okazało się, że była z obu jajników...To wtedy zaszłam w ciąże. Niestety się nie udało.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2016, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie All dawaj testa - może jednak jesteś a nie wiesz :P


    A ja miałam skok tempki i w ogóle a był LUF i nie było owulacji więc jak widać - nic nigdy nie wiadomo :)

    Jutro rzucam pracę ...mam dosyć :P
    Pewnie jak to zrobię to zajdę heheh bez umowy itd :P

    olka30 lubi tę wiadomość

  • Agnieszka GreenApple Autorytet
    Postów: 311 157

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shafuli wrote:
    ....hmmm dziwny twój gin :P
    .

    robiłam diagnostykę z hormonami w 2014 i te wyniki były ok - wszystkie są u gina, więc nie pamiętam co dokładnie - napewno prolaktyna zwykła i z obciążeniem - bo to charakterystyczne.
    Zdecydowałam, że powtórzę na własną rękę :D

    Allmita - zgadzam się w 100%

    od początku 2014 starania z pomocą med
    23.04.16 IUI/18.06.16 IUI/12.07.16 IUI/ 07.09.16 IUI
    09.17 IVF 9tc [*]
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shafuli wrote:
    No właśnie All dawaj testa - może jednak jesteś a nie wiesz :P


    A ja miałam skok tempki i w ogóle a był LUF i nie było owulacji więc jak widać - nic nigdy nie wiadomo :)

    Jutro rzucam pracę ...mam dosyć :P
    Pewnie jak to zrobię to zajdę heheh bez umowy itd :P

    A rzuć! Czego sie nie robi dla dziecka :) Jesli zadziała to pójdę w Twoje ślady i opatentujemy nowa metodę na niepłodność ;)

    Shafuli, Agnieszka GreenApple lubią tę wiadomość

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shafuli wrote:
    No właśnie All dawaj testa - może jednak jesteś a nie wiesz :P

    hehe masz zdolnosć wywoływania @...;) dzis przyszła wreszcie....tak naprawde to ten cykl był tez taki dziwny na wykresie bo mierzyłam w paszczy-ale kompletnie mi nie leży ta metoda wracam do dowcipnego..:)...w paszczy to T co chwile inna wychodziła tak naprawde....

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allmita wrote:
    hehe masz zdolnosć wywoływania @...;) dzis przyszła wreszcie....tak naprawde to ten cykl był tez taki dziwny na wykresie bo mierzyłam w paszczy-ale kompletnie mi nie leży ta metoda wracam do dowcipnego..:)...w paszczy to T co chwile inna wychodziła tak naprawde....

    A ja próbowałam w pipu to mnie piekła potem całe 2 dni :P

    No i złozyłam dzisiaj wypowiedzenie :D
    Masakra - jak się cieszę :D
    Red -nie ma problema - jak tylko za 2 tyg zobaczę 2 kreski to Ty rzucasz swoją :P

    P.S Dziwno bom po owulacji a cycki jeszcze w ogóle nie wrażliwe nawet ...

    Samotny plemnik zapodziany ....to byłby weteran :D Jak na wojnie normalnie :P

    All- Dobrze że @ u Ciebie - kolejny cykl będzie lepszy :)

    Allmita, olka30 lubią tę wiadomość

  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie lubię w paszczy, nie wiem, gdzie to tam dać, obija mi sie o zeby i jeszcze do tego nie do końca paszcze zamknąć potrafię z tym ustrojstwem w środku. A w otwartej to nie wiem, czy dobrze mierzy.
    Żaden z tych problemów nie występuje dowcipnie, dlatego preferuję :)

    Allmita lubi tę wiadomość

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shafuli myślałam, że żartujesz z tą robotę a tu proszę! I jak teraz, szukasz następnej czy już coś masz na oku?
    Ja dzis byłam na USG i mam 3 torbiele po clo na jajniku. Możliwe, że się wchłoną ale szansa na ciążę w tym cyklu jeszcze mniejsze :(

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ostatnio ciągle mam podwyższoną temperaturę. Jestem przed owulka a dziś 37. Myślicie że to mogą te torbiele powodować? Tak mi teraz przyszło do głowy...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mam na oku - jedną :)
    No i w dotychczasowej zawsze mogę czasem dorobić na zlecenie (już pytałam) ...
    Ja kurde wakacji od 8 lat nie miałam ... muszę odpocząć, a pracuje ciężko fizycznie więc...mam dość.
    Dla mnie znaleźć prace to nie problem -żadnej się nie boję ;)
    Teraz za to nie będę brać czegokolwiek :)


    I, tak - wydaje mi się ze możesz mieć stan podgorączkowy jak masz torbiele.

    Mo że następny cykl będzie w pipu ...ja tam delikutaśna jestem a tak pod język pcham ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2016, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hoho wiosna się zrobiła to nikt przed kompem nie siedzi :P
    Ja jutro się luzuję na motocyklu :)

    A dzisiaj to może i męża zaciągnę w pielesze bo się rozleniwił :P

    Co tam u Was ? :)

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shafuli, zmieniłaś obrazek i cię nie poznałam ;). Wiosna, wiosna! My zaraz na spacer ruszamy :)

  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :) mogę do Was dołączyć :) ??

    olka30, Shafuli, Allmita, Płatek szkarłatny, rybka33 lubią tę wiadomość

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jasne, Stiffi! Im nas więcej tym weselej, więcej kciuków do trzymania, a na końcu więcej dzieci ;)

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi napisz cos o sobie...:)

    no wiosna-a mnie znów się zaczyna cykl jak tamten-że tak naprawde nie wiadomo gdzie poczatek..:(.....ale na szczescie właśnie wiosna więc mam to (lekko) w dupce i mam i tak mega nastrój..:)

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
‹‹ 128 129 130 131 132 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ