X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Założyłam ten wątek, bo chciałam sprawdzić ile jest takich dziewczyn ja, w podobnym wieku, które o pierwsze dziecko starają się właśnie teraz.

    Czemu nie myślałam o tym wcześniej?
    Najpierw korzystałam z życia, nie myślałam o potomstwie, bawiłam się, dużo wyjeżdżałam i dzieci były mi obojętne. Później nastąpiły małe zawirowania w związku, na szczęście zakończone ślubem w wieku 29 lat. Pomału zaczęłam przyzwyczajać się do myśli, że może warto zostać mamą, ale doszły problemy osobiste, problemy ze zdrowiem i tak, kilka miesięcy temu, po skończeniu 31 lat, postanowiliśmy razem z mężem poważnie zająć się planowaniem naszej przyszłości. Po pierwsze chciałam poprawić kondycję swojego organizmu, zaczęłam ćwiczyć i brać witaminy, w tym kwas foliowy, ale dni płodnych nie sprawdzałam. W grudniu 2013 metodą kalendarzykową sugerowałam się kiedy mogę mieć najlepszy czas na działanie, a w styczniu odkryłam ovufriend :) To mój pierwszy cykl z portalem, ale temperaturę zaczęłam mierzyć dopiero kilka dni po miesiączce. Owulacja została wyznaczona, temperatrua troszkę rośnie i napięcie również. Logowanie się tutaj, czytanie forum oraz wykresów faktycznie nakręca, ale staram się podjeść zdroworozsądkowo i czekać cierpliwie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2014, 14:26

    Annushka, Agis, kluska, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    IK
    bjmAp1.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bede pierwsza co sie dolaczy :) rocznik 82 od paru miesiecy staramy sie o pierwsze dziecko ale narazie 2 kresek nie widac...@ spoznia sie 5 dni nigdy tak mi sie nie zdazalo...test dzis rano zrobiony ale jedna kreska :(

    Mam nadzieje ze jest nas wiecej z 82 :)

    IK lubi tę wiadomość

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgłaszam się! Nareszcie wątek dla mnie :-)
    Zawsze byłam przekonana, że 82, to najlepszy rocznik :-)
    Mnie tam przed magiczną 30-tką w ogóle do głowy nie przychodziło coś takiego jak dziecko, które zawsze było dla mnie kimś w rodzaju małego kosmity. Nigdy nie miałam żadnych dzieci w otoczeniu, ze znajomych nikt nigdy nie myślał o ciążach, pieluchach, etc. Aż do okolic 30-tki. Wtedy ciąże posypały się jedna za drugą.
    My zaczęliśmy starania z początkiem 2013r., niestety tamten rok nie był dla nas łaskawy, mam nadzieję, że wreszcie teraz się uda.
    Czy żałuję, że nie zaczęliśmy starań wcześniej?
    NIE, i jeszcze raz nie! Dwudziesto- lub dwudziestoparolatka w ciąży? To nie moja bajka. Każdy dojrzewa w swoim tempie. Wcześniej ani ja, ani mąż, kompletnie nie nadawaliśmy się na dziecko. W ogóle takie pojęcie nie funkcjonowało w naszym języku :-)
    Teraz przynajmniej nasz mały Skarb będzie miał świadomych i dojrzałych rodziców. A że troszkę starszych? Cóż, od czego jest medycyna i kosmetologia? Zresztą, długość ludzkiego życia się wydłuża...
    Pozdrawiam serdecznie wszystkie rówieśniczki!

    IK, madziallena, Foto_Anna lubią tę wiadomość


  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staram się kilka lat a od dwóch z pomocą medyczną...endometrioza i słabe nasienie :(

    IK, madziallena lubią tę wiadomość

    lawenda
  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się dołączam....właśnie sie zaczął mój drugi cykl z ovu :) Może tym razem mi lepiej pójdzie...tym bardziej że dzień na który mi na razie ovu wyznaczyło okres to dzień urodzin mojego męża:) Było by super jak bym mu mogła zrobić taki prezent :)

    IK, madziallena lubią tę wiadomość

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • magdaP82 Debiutantka
    Postów: 14 15

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również jestem z 82r. Staramy się o pierwsze maleństwo ponad 2 lata, mąż ma słabe parametry nasienia. Jutro podchodzimy do pierwszej inseminacji.

    Pozdrawiam Was rówieśniczki :)

    IK, madziallena lubią tę wiadomość

    zem3zbmhlyc9kawx.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do najlepszego rocznika ;)
    Staramy się od 7 cyki.Właśnie miałam owulkę i czekam na efekty ;)
    Powodzenia staraczkom ;)

    IK, madziallena lubią tę wiadomość

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdaP82 wrote:
    Ja również jestem z 82r. Staramy się o pierwsze maleństwo ponad 2 lata, mąż ma słabe parametry nasienia. Jutro podchodzimy do pierwszej inseminacji./QUOTE]

    Trzymam kciuki!!!
    U nas tak samo problem z nasieniem, planujemy niedługo też zacząć przygodę z inseminacją.

    magdaP82, madziallena lubią tę wiadomość


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też 82 :) To będzie nasze pierwsze podejście ;)

  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, że jest taki odzew! Tak jak pisałam, my też nie myśleliśmy o dziecku przed 30-stką, a teraz czuję presję otoczenia. Nie przejmuję się tym za bardzo, ale mam obawy, że zajście w ciąże może być teraz trudniejsze. Na razie nie bierzemy żadnych leków, mój mąż się nie badał i myślę, że możemy dać sobie czas na próby.

    Kochane życzę Wam wszystkim, żebyśmy wszystkie zakończyły kiedyś ten wątek dobrymi nowinami, zdrową ciążą i cudownym potomstwem :)

    Annushka, magdaP82, madziallena lubią tę wiadomość

    IK
    bjmAp1.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajnie coraz wiecej nas :) My z mezem znamy sie w sumie 9 lat a od 4 miesiecy dopiero malzenstwem. nasze starania zaczely sie miesiac przed slubem wtedy to odstawilam tabletki jak do tej pory nie mierzylam temp raczej patrzalam na metode kal wyliczalam dni plodne i wtedy dzialalismy ale bez rezultatow... zaraz po sylwestrze tzn w piatek zauwazylam sluz kurze bialko a ze mialam foszka na meza nic mu nie mowilam w niedziele byl sexik pojednawcze :) i jak do tej pory nie ma okresu a mial byc 14,01 zawsze mialam regularne co 28 dni zrobilam dzis test ale niestety jedna kreseczka a moze za wczesnie go zrobilam...

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziallena oczywiście, że może być za wcześnie :) A masz jeszcze jakieś objawy?

    IK
    bjmAp1.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzialleno, trzymam mocno kciuki, żeby to było to, o czym wszystkie myślimy i na co wszystkie czekamy ;-)

    My po ślubie już 7 lat, a jesteśmy razem już chyba z 10 lat (rany, jak ten czas leci!).
    Po ok. pół roku bezowocnych starań postanowiliśmy sprawdzić, czy wszystko u nas zdrowotnie w porządku. No i niestety od razu okazało się, że mąż ma fatalne nasienie... Pierwszy tekst lekarza - tylko in vitro, no może ewentualnie inseminacja. Szok.
    Na szczęście drugi lekarz był bardziej rozsądny. A po braniu suplementów jakość nasienia poprawiła się na tyle,że bez problemów możemy przystępować do inseminacji. Na razie jednak próbujemy jeszcze naturalnie, a ja pracuję nad mężem w kwestii inseminacji. To mój 9 cykl na Ovu - cieszę się, że tu trafiłam, bo jest tu wiele fantastycznych kobiet, a w końcu nikt tak dobrze nie zrozumie staraczki, jak druga staraczka ;-)
    Fajnie, że jest nas więcej


  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XYZ trzymamy kciuki, żeby się udało!!!
    Też się cieszę, że trafiłam na ovufriend, bo mam wrażenie, że każdego dnia jestem coraz bardziej przygotowana psychicznie i fizycznie... No i oczywiście subiektywne objawy czuję teraz codziennie. Ciekawe czy są tylko w mojej głowie, czy faktycznie... :P ;)

    IK
    bjmAp1.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze od wczoraj zaczelo mnie podbrzusze bolec taki bol pulsacyjny...a od X lat nigdy przed okresem nie mialam takiego bolu jedynie piersi a w tym miesiacu zero bolacych piersi... moj mazus bierze caly czas Androvit bo kolezanka ktora miala invitro mowila mi ze jej mezowi o tych tabletkach podwoily sie plemniki :) to oczekiwanie na @ przyjdzie czy nie jest straszne...

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdaP82 trzymam mocno kciuki za inseminacje!
    A Wy dziewczynki kiedy planujecie testowac?

    magdaP82 lubi tę wiadomość

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IK, witaj w klubie owulujących w dniu 13 stycznia ;-)


  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja już nie czekam na efekty owulacji ;/
    Okazuje się po dzisiejszym usg, że wyrzut LH był (test owu pozytywny) a pęcherzyk nie pękł ;/
    Do tego na drugim jajniku urosła torbiel krwotoczna.Załamka.
    Znowu nici z ztego ehh

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy i co Ci poradził lekarz? Dostałaś jakieś leki, czy musisz czekać do następnego cyklu?

    IK
    bjmAp1.png
  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziallena wrote:
    A Wy dziewczynki kiedy planujecie testowac?

    Ja chcę testować 25.01, bo mamy imprezę urodzinową kuzyna. Chociaż nawet jak test wyjdzie negatywny, to chyba i tak nie będę ruszać alko...

    IK
    bjmAp1.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ