X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta druga kreska była jakaś rozmazana. Raz były takie same, raz ciemniejsza, a innym razem część kreski była ciemna, a część jasna... To mój pierwszy cykl z mierzeniem temperatury, a drugi z testami owulacyjnymi, wiec na razie uczę się obsługi testów i swojego ciała. Możliwe, że gdybym miała doświadczenie w tym temacie lepiej by mi ten wykres wychodził ;) Do bieżącego cyklu podchodzę na razie z dystansem :)

    IK
    bjmAp1.png
  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenuś wrote:
    To i ja się dopiszę :)


    Witaj Lenuś!!! Życzę powodzenia :)

    Lenuś lubi tę wiadomość

    IK
    bjmAp1.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IK wrote:
    Ta druga kreska była jakaś rozmazana. Raz były takie same, raz ciemniejsza, a innym razem część kreski była ciemna, a część jasna... To mój pierwszy cykl z mierzeniem temperatury, a drugi z testami owulacyjnymi, wiec na razie uczę się obsługi testów i swojego ciała. Możliwe, że gdybym miała doświadczenie w tym temacie lepiej by mi ten wykres wychodził ;) Do bieżącego cyklu podchodzę na razie z dystansem :)
    Ah no to powinnaś była zaznaczyc negatyw ;)

    Lenuś, witaj. Powodzenia Ci życzę!
    U mnie stymulacja się niestety nie sprawdza :(

    Lenuś lubi tę wiadomość

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obiecuję poprawę od następnego cyklu, chyba, że w tym coś się udało zmajstrować ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2014, 14:11

    IK
    bjmAp1.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenus witamy i wspieramy cie :-)

    Lenuś lubi tę wiadomość

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co wy robicie by nie myslec? Ja siedze w robocie i nie ma chwili by nie pomyslec o dzidzi...

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IK wrote:
    Obiecuję poprawę od następnego cyklu, chyba, że w tym coś się udało zmajstrować ;)
    No tak by było najlepiej :D

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziallena wrote:
    Co wy robicie by nie myslec? Ja siedze w robocie i nie ma chwili by nie pomyslec o dzidzi...
    Nie da się nie myśleć. Instynktu się nie oszuka. Można się pocieszac drobnostkami :)

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nie umiem nie mysleć o staraniach. nie myślę o nich tylko wtedy, gdy.... w ogóle nie myślę, bo np. zasuwam w robocie i nie mam na żadną prywatę czasu.
    Niestety pod tym względem Ovu Friend ma to do siebie, że dodatkowo nakręca - nie zliczę już ile godzin poświęciłam na oglądanie cudzych wykresów, porównywanie, wpatrywanie się we własny wykres, zaklinanie wykresu, rozmowy z wykresem, modlenie się do wykresu, zaznaczanie kolejnych objawów ciążowych, itp.
    Ostatnio staram się trochę wrzucać na luz, bo już mi naprawdę odbijało.
    Dla odstresowania zaczęłam nawet chodzić na akupunkturę. Dopiero to mi uświadomiło, jak straszliwie całe moje ciało było spięte.
    Dobrze mi też robi od czasu do czasu lekko alkoholowy weekendowy reset w towarzystwie niedzieciatych znajomych (tylko ich jest już w naszym gronie coraz mniej).

    IK lubi tę wiadomość


  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nastala zaloba u mnie :(:( @ przyszla.... dostalam takich boli ze az zwolnilam sie z pracy :(

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    łeeee kijowo :(

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy kijowo strasznie coz trza czekac do 1 lutego powinnam miec ovu.... ale rozmawialam z moim mezem i w maju wybieramy sie do PL jesli nam sie nie uda to tego czasu idziemy na wszystkie badania.... jakbyscie mogly mi napisac co musimy zrobic bylabym wdzieczna!

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robiłaś cokolwiek?

    Wkleję Ci ściągawkę.

    BADANIA HORMONALNE

    Gospodarka hormonalna ma istotny wpływ na płodność. Problemy w tym obszarze mogą skutkować nieprawidłowym przebiegiem cyklu miesiączkowego, obniżeniem potencjału rozrodczego kobiety i trudnościami w zajściu i (lub) donoszeniu ciąży.
    W diagnostyce niepłodności rutynowo określa się stężenia następujących hormonów płciowych we krwi pacjentki:
    • folikulotropiny (FSH,)
    • lutropiny (LH),
    • prolaktyny,
    • estradiolu (E2),
    • testosteronu (T),
    • progesteronu (P).
    Celem analizy profilu hormonalnego jest ocena prawidłowości funkcjonowania jajników oraz przysadki mózgowej. Nierzadko badania uzupełnia się o analizę poziomu innych istotnych hormonów, w tym hormonów tarczycy i AMH. Badanie AMH (ang. anti-Müllerian hormone) umożliwia ocenę rezerwy jajnikowej, czyli liczby posiadanych komórek jajowych.
    Oznaczenia wykonuje się w terminie wyznaczonym przez lekarza:
    • FSH, LH, prolaktyna, estradiol zwykle między 2 a 5 dniem cyklu,
    • progesteron 6-8dpo

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początek warto sobie zbadać TSH,ft3, ft4, prolaktynę (koniecznie z obciążeniem.
    Resztę można robić jak będą jakieś wątpliwości albo wyjdzie że coś nie tak.

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy nic nie robilam bo zaczelismy starania przed slubem we wrzesniu to sa moje pierwsze w zyciu starania o dzidziusia tak szczerze mowiac to nawet nie wiedzialam ze kobieta nie zawsze ma ovu....to byl 2 miesiac gdzie wyliczylam kiedy mam dni plodne i wtedy sie przykladalismy do staran ...bez owocownie... dobrze ze trafilam na ta strone i od tego cyklu zaczne konkretnie do tego podchodzic...a jak do maja nam sie nie uda to na urlopie w PL pojdziemy gdzies prywatnie do jakiejs kliniki porobic badania...

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • mada1 Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja też się dołączam,staramy się już 7 miesięcy i nadal nic,ale może w tym tygodniu się coś okaze:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2014, 19:40

    IK lubi tę wiadomość

  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No warto zrobić. I nie słuchać lekarzy, jak mówią, że do roku czasu to się nie ma co badać. Bzdura.
    Jakbym sama się nie przebadała to bym do dziś nie wiedziała że mam np hipeprolaktynemię ;)

    Lenuś lubi tę wiadomość

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • K4lina Ekspertka
    Postów: 134 129

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was kochane!

    Madziallenka przykro mi :( Myślałam, że jak już się tak spóźniasz, to coś zdziałaliście, a tu masz wredota jedna no...

    Ja czekam na Owu :)
    I tak właśnie wygląda moj cykl..Najpierw czekam aż @ się skończy, potem czekam na Owu, potem wymyślam wszystkie objawy ciąży i znajduję je u siebie, a potem przychodzi @.........

    wrrr :P

    K
    Mój Aniołek 29.10.2013 [*] 6tc
    Mój Aniołek 7.05.2016 [*] 9 tc

    relggu1r5ize5xx5.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy Mada1

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • linka220 Autorytet
    Postów: 600 687

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny z 82 :) ja z marca i dołączam do Was :) My ponad rok po ślubie, chcieliśmy zacząć staranka ale jakaś torbielka mi się przypałętała <niepęknięty pęcherzyk> więc kilka miesięcy wycięte ze starań bo na lekach. Teraz to mój 4 cykl z ovu i działamy...dopiero teraz wiem że mam szybką owulkę w 11 dc (wykryta przez ovu i monitoring) Właśnie mam 11 dpo więc czekam i czekam... :) Trzymam mocno kciuki za Was i mooooocno kibicuję :)

    Lucy, IK lubią tę wiadomość

    hchy3e3km5dqv62g.png
    relganlipvgw9clp.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ