X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 6 lutego 2014, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Ja nie mam pojęcia skąd się bierze moja prolaktyna, łażę po lekarzach i nikt mi nie jest w stanie nic konkretnego powiedzieć :( Leków nie mogę brać, po Bromergonie miałam odjazd, nawet po Castagnusie mam wieczną migrenę więc nic nie biorę. Ale owulkę mam , więc z tej strony prolaktyna jej nie blokuje, tyle że biorę wspomagacze, więc nie wiem jak będzie gdy wszystko odstawię :(

    Polubiłam, zamiast zacytować, w sumie nie ma co lubić :/ .

    Lekarz powiedział mi, że jeśli prolaktyna jest podwyższona, a owulacja występuje, to nie ma tragedii. Gorzej, jeśli zajdzie się już w ciążę, bo za wysoki poziom prolaktyny czasem jest przyczyna poronień...dlatego lepiej przed zajściem w ciążę poziom ten wyregulować. Ale z drugiej strony jak go regulować, skoro lekarze sami nie wiedzą co robić. Ja na szczęście chodzę do konkretnego endokrynologa, wiem chociaż co mam robić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie wydaję mi się, że poziom PRL musi być sporo wyższy ale to dziwne bo i tak jest jej wzrost w trakcie ciąży chyba że jak się sumuję to okazuję się że nie powinien być taki wysoki. a miałyście robione MRI głowy?

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 6 lutego 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam tomograf, w sumie w 2012 r, z tego co pamiętam i nic mi tam nie wyszło, a robiłam go po tym jak nagle z tyg. na tydzień straciłam wzrok.. Migreny mnie męczą często i takie tam smuty, ale TK nic nie wykazał.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 6 lutego 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MINIKA_31 wrote:
    a ten wynik progestreonu masz badany 7 dpo?

    Kilka cykli pod rząd badałam w 7dpo, za każdym razem wynik wahał się między 8 a 9 ng/ml. W jednym cyklu, tym, który był cały monitorowany, badałam progesteron w 7, 9 i 11 dpo...z każdym dniem poziom hormonu był niższy Niestety progesteronu zawsze miałam (i nadal mam) za niski.

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 6 lutego 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MINIKA_31 wrote:
    Dokładnie wydaję mi się, że poziom PRL musi być sporo wyższy ale to dziwne bo i tak jest jej wzrost w trakcie ciąży chyba że jak się sumuję to okazuję się że nie powinien być taki wysoki. a miałyście robione MRI głowy?

    Ja jeszcze nie, bo muszę sprawdzić, czy PRL jest w normie po odstawieniu bromergonu. Jak coś będzie nie tak, to pewnie zacznę szukać przyczyny dalej.

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 6 lutego 2014, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja badałam w 21 dc progesteron i miałam 19 ng/m przy normie chyba do 16, ale w sumie gin mi nic nie powiedział, że to źle. W takim razie nie macie zbyt wysokiego.. Tyle że nie pamiętam jakie są normy..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 6 lutego 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Ja badałam w 21 dc progesteron i miałam 19 ng/m przy normie chyba do 16, ale w sumie gin mi nic nie powiedział, że to źle. W takim razie nie macie zbyt wysokiego.. Tyle że nie pamiętam jakie są normy..

    Wydaje mi się, że masz bardzo ładny ten progesteron. Dobrze, żeby mieścił się między 10 a 20 ng/ml...idealne byłyby okolice 15ng/ml Ja niestety mam za niski :(

  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 6 lutego 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XYZ powodzenia! :) Trzymam kciuki za insemkę.

    Ja zaraz też idę do gina, sprawdzimy czy torbiel wchłonęła się z okresem czy też nie. Aż się boję..
    No i pogadam z nim o strategii na ten cykl. No Clo juz raczej odpada, jedyne co mi robi to torbiele..

    Jest szansa że może już sama będę owulować.
    Bromka biore od 2.5 miesiąca, proilaktyna raczej na pewno spadła bo ustał wyciek z piersi :) W przyszłym cyklu zbadam.

    Ale wiecie co, pierwsze słyszę o odstawianiu bromka po miesiącu bo prolaktyna spadła. Każdy lekarz mówił mi że jak się za szybkjo odstawi to prolaktyna wybije w góre na nowo. A to że spadła to nic innego jak tylko działanie leku. Niestety prolaktyhna lubi sobie skakać.

    A i każdy lekarz mówił mi że do starań najlepszy poziom to tak do maksymalnie 10.

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Kava Autorytet
    Postów: 1660 2397

    Wysłany: 6 lutego 2014, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2015, 15:56

    XYZ lubi tę wiadomość

    lprke6ydr0ivk1mg.png
    o148x1hplm8rceto.png
    [*] - 10.2014
    [*] - 02.2015
    [*] - 04.2017
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 6 lutego 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy wrote:
    XYZ powodzenia! :) Trzymam kciuki za insemkę.


    Ale wiecie co, pierwsze słyszę o odstawianiu bromka po miesiącu bo prolaktyna spadła. Każdy lekarz mówił mi że jak się za szybkjo odstawi to prolaktyna wybije w góre na nowo. A to że spadła to nic innego jak tylko działanie leku. Niestety prolaktyhna lubi sobie skakać.

    A i każdy lekarz mówił mi że do starań najlepszy poziom to tak do maksymalnie 10.

    Ja musiałam odstawić, żeby być 'czysta' podczas pobytu w szpitalu. Tam oprócz 'zwykłego' przebadania prolaktyny robili mi badanie, które zwie się prolaktyna po PEG. Dokładnie nie wiem na czym to badanie polega, w każdym razie otrzymałam informację, że mój poziom prolaktyny jest idealny i nie muszę przyjmować bromergonu, bo nie ma takiej potrzeby. Teraz muszę tylko kontrolnie sprawdzić, czy nic się nie zmieniło.

  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 6 lutego 2014, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenuś wrote:
    Ja musiałam odstawić, żeby być 'czysta' podczas pobytu w szpitalu. Tam oprócz 'zwykłego' przebadania prolaktyny robili mi badanie, które zwie się prolaktyna po PEG. Dokładnie nie wiem na czym to badanie polega, w każdym razie otrzymałam informację, że mój poziom prolaktyny jest idealny i nie muszę przyjmować bromergonu, bo nie ma takiej potrzeby. Teraz muszę tylko kontrolnie sprawdzić, czy nic się nie zmieniło.
    No sprawdź, lepiej sprawdź :)

    A to PEG to nie jest takie po obciążeniu? Coś mi sie kojarzy.
    Ja sobie robię i podstawową i po obciążeniu, bo z podstawowej to nic nie wynika. Dopiero po obciążeniu widac że jest hiperprolektynemia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2014, 15:52

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 6 lutego 2014, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy wrote:
    No sprawdź, lepiej sprawdź :)

    A to PEG to nie jest takie po obciążeniu? Coś mi sie kojarzy.
    Ja sobie robię i podstawową i po obciążeniu, bo z podstawowej to nic nie wynika. Dopiero po obciążeniu widac że jest hiperprolektynemia.

    Nie, to coś innego :)

  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 6 lutego 2014, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dyskusja na calego tutaj :) Dzis mi ovu wyznaczylo owulacje ze mialam w pon a pia sob niedz bylo serduszkowanie oby wkoncu sie udalo :) a nic nie chce mowic ale dzid piersi to mnie tak bola ze dotknac sie nie moge... nie mialam tak jeszcze...

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 6 lutego 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XYZ trzymam bardzo mocno kciuki!!!!

    XYZ lubi tę wiadomość

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • Voila Znajoma
    Postów: 18 6

    Wysłany: 6 lutego 2014, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czytam wasze dzisiejsze posty o prolaktynie i tak sobie myślę, że każdy lekarz ma jednak swój sposób na leczenie.

    ja badanie na poziom robiłam wg zaleceń w 4 dc (podobno najlepiej jest między 1 a 5 dc).

    ponieważ prolaktyna lubi sobie poskakać, jak napisała wcześniej Lucy, moja gin. powiedziała, że w przypadku ciąży należy odstawić lek na prolaktynę i zacząć przyjmować progesteron, żeby utrzymać ciążę. może któraś z was otrzymała podobną informację od swojego lekarza?

    Lucy, XYZ trzymam kciuki ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2014, 18:24

    XYZ lubi tę wiadomość

  • Voila Znajoma
    Postów: 18 6

    Wysłany: 6 lutego 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Ja nie mam pojęcia skąd się bierze moja prolaktyna, łażę po lekarzach i nikt mi nie jest w stanie nic konkretnego powiedzieć :( Leków nie mogę brać, po Bromergonie miałam odjazd, nawet po Castagnusie mam wieczną migrenę więc nic nie biorę. Ale owulkę mam , więc z tej strony prolaktyna jej nie blokuje, tyle że biorę wspomagacze, więc nie wiem jak będzie gdy wszystko odstawię :(

    Olka, prolaktyna to podobno hormon stresu :-(. Skoro nie możesz brać bromergonu, to może dosinex byłby lekiem dla ciebie - dosinex jest przepisywany przez lekarzy tylko wtedy, gdy pacjent nie toleruje innych leków i ma najmniej skutków ubocznych.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    Ja dziś to wszystko czytam 'jednym okiem' - mam brak sił i jak wróciłam o 13 - to cały czas śię. Nawet do wc nie mam sił wstać ;( Tak trochę mam od wtorku,a dziś to wyjątkowo kiepsko.
    Widzę, że macie strasznie napięte grafiki w związku z didziusowaniem.
    Ja jeszcze nie wiem, jak tam u mnie będzie - najpierw muszę tą prolaktynę zbadać. Ale to, co piszecie mam na uwadze.
    XYZ, Lucy - powodzonka!! oby wszystko się udało!!!!

    madziallena, XYZ lubią tę wiadomość

  • Tina82 Koleżanka
    Postów: 52 23

    Wysłany: 6 lutego 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    No to wczoraj poszaleliśmy.Kasa wydana:) No ale chociaż na chwile zapomniałam o tym wszystkim. Wczoraj wieczorem dokonałam małych zmian w moim wykresie :). Pokazałam mężowi moje testy owu ( zrobiłam zdjęcie po tym jak robiłam testy ) mąż uznał że ten robiony dzień później czyli 17 dc jest taki sam mocny jak ten z 16 dc i niczym się nie różnią oba pozytywne.Więc zmieniłam to i ovufriend zmienił mi dzień owu na 18 dc więc dzisiaj to dopiero 10 dpo. Mimo wszystko zrobiłam dziś test ciążowy Amil czułość 20 ale niestety negatyw. Brzusio boli jak na @ więc albo na test za wcześnie albo chol...rna @ czai się za rogiem :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tina 25 - zaczekaj do miesiączki lub góra 1-dzień po msce. Czasem testy negatywne wychodzą w dniu miesiączki wiesz, że ona nie może się pojawić ;)spokojnie - bo stres nie jest dobry. Trzymam kciuki żeby wyszedł pozytywnie ;)
    Mi ovu pokazał że miałam ovulkę 3 dni temu ale wtedy jeszcze nie miałam śluzu najbardziej płodnego - mam na myśli rozciągliwego a dopiero dziś mam skok do 36,9 a przez 2 dni wcześniej po 36,8. Rozumiem że po 3-cim wzroście temp ovu wyznacza owulkę? coś mi się tu nie zgadza

    Tina82 lubi tę wiadomość

  • Tina82 Koleżanka
    Postów: 52 23

    Wysłany: 6 lutego 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dokładnie. Z tą owulacją na ovufrien jest różnie. Wyznacza jakiś dziwnie zawsze na sztywno i z reguły wszystkim tak samo z tego co widziałam w galeri wykresów.Czasami to się nawet kupy nie trzyma. Czytałam o tym i wszędzie piszą że owulacja może wystąpić w przedziale na 3 dni przed skokiem lub 3 dni po skoku czyli ogólnie w ciągu tych 6dni. Natomiast po 3 wyższych temperaturach jest już okres niepłodny.Ale wiadomo kobieca natura lubi płatać figle i każda jest inna...
    Jeśli chodzi o Bromergon to ja już go biore 3 lata.W między czasie po 6 miesiącach robiłam badania i jak była w normie biegłam do lekarza się pochwalić że już jest git i że odstawiamy.Lekarz mi mówił że jeszcze nikt tak szybko się z tego nie wyleczył ale jak chce mogę odstawić ale za jakiś czas i tak się podniesie.No i po około 4-5 miesiącach nie dostałam @ szczęsliwa że się udało zrobiłam test ale niestety negatyw.Miesiączka spóźniała mi się już 20 dni więc poszłam zrobić badanie i oczywiście prl wzrosło czyli lekarz miał racje.W moim przypadku wzrost wynika ze stresu ale takie życie i taka praca...

‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ