X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 6 lutego 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Voila wrote:
    czytam wasze dzisiejsze posty o prolaktynie i tak sobie myślę, że każdy lekarz ma jednak swój sposób na leczenie.

    ja badanie na poziom robiłam wg zaleceń w 4 dc (podobno najlepiej jest między 1 a 5 dc).

    ponieważ prolaktyna lubi sobie poskakać, jak napisała wcześniej Lucy, moja gin. powiedziała, że w przypadku ciąży należy odstawić lek na prolaktynę i zacząć przyjmować progesteron, żeby utrzymać ciążę. może któraś z was otrzymała podobną informację od swojego lekarza?

    Lucy, XYZ trzymam kciuki ...

    Tak, dokładnie to samo słyszałam od 2 swoich ginów :)

    Dziekuję :) No u mnie w tym cyklu nic nie będzie. Jedna torbiel zesżła, druga została, nie wchłonęła się, minimalnie tylko zmniejszyła.
    I od dziś dalej progesteron. Był duphaston, a będzie luteina dopochwowo, az do 25 dnia cyklu. Więc z owulacji nici :(
    Chociaż gin twierdzi że nic nie przesądzone. No ale dzie tam przy luteinie.

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Ja miałam tomograf, w sumie w 2012 r, z tego co pamiętam i nic mi tam nie wyszło, a robiłam go po tym jak nagle z tyg. na tydzień straciłam wzrok.. Migreny mnie męczą często i takie tam smuty, ale TK nic nie wykazał.
    Olka, bardzo dobrze to znam! Sama to przechodziłam, lekarze rozkładali ręce. Tabl na migrenę nie pomigały...byłam nawet w szpitalu...
    W każdym bądź razie, skończyło się na tabl przeciw padaczce, ale doraźnie, tylko podczas ataków. Ale te tabl są szkodliwe, ja od jakiegoś dłuższego czasu nie biorę.
    Pomogło mi wyrwanie górnej 8-ki, bo dotykała (?) nerwu.
    W każdym bądź razie,od 1,5 roku miałam może 2-3 poważne ataki. Luz-bluz teraz, bo wcześniej to nie było tygodnia,gdybym nie musiała robić sobie wolnego i męczyłam się.
    Od 6 m-cy odstawiłam kawę też jest lepiej ;)
    Więc jak będziesz potrzebowała wskazówek - może coś doradzę ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2014, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Kilka dni temu madziallena pisała, że pije cole zero i któraś z Was tam jej wtórzyła. Nie chciałam nic pisać,ale oto artykuł warty poczytania:

    http://dzieciowo.pl/2012/09/jak-zajsc-w-ciaze-szybciej-niz-szybko-jak-przygotowac-sie-do-ciazy.html

    :)

    Tina82 lubi tę wiadomość

  • K4lina Ekspertka
    Postów: 134 129

    Wysłany: 7 lutego 2014, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2014, 17:16

    Annushka, MINIKA_31, Lenuś, Tina82, XYZ, AGA 30, IK, madziallena, Voila, Lucy lubią tę wiadomość

    K
    Mój Aniołek 29.10.2013 [*] 6tc
    Mój Aniołek 7.05.2016 [*] 9 tc

    relggu1r5ize5xx5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2014, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K4lina wrote:
    Dziewczyny !!!!!!!!!!

    UDAŁO SIĘ !!!!!!!!!!!

    :):):):):):)

    DZIĘKUJĘ ZA WSPARCIE !!!

    Gratuluję z całego serca i trzymam kciuki!!!!!!!

    K4lina, IK lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2014, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K4lina

    Super wiadomość!

    gratulację ;)) dbaj o Siebie i małą fasolkę ;)

  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 7 lutego 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K4lina, cieszę się ogromnie, wielkie, ogromniaste gratulacje dla Ciebie!
    Spokojnych, szczęśliwych 9 miesięcy życzę :-)
    Czyli mamy na wątku już drugą Ciężaróweczkę z naszego rocznika!
    Oby wkrótce pojawiło się ich więcej :-)


  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 7 lutego 2014, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GRATULUJĘ!!!
    Taka wiadomość przed samym weeekndem :)

  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 7 lutego 2014, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wooow super!! Wielkie gratulacje i mam nadzieję ze niedługo reszta z nas przeniesie się na inne forum !!! :

    Eh a ja siedze i czekam na ovu 24dc i nadal nie ma skoku.. a test pozytywny by 16 DC.. wq to czekanie

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 7 lutego 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalina gratulacje :)

    Voila wczoraj byłam u endo i dostałam Dostinex :) 10 tabletek, teraz planuję który bank obrabować, żeby wykupić receptę.. Mam brać 1 tabl. na tydzień. Ale chętnie bym zrobiła to badanie o którym dziewczyny pisały, żeby zobaczyć czy naprawdę mam problem z prolaktyna i dowiedzieć się skąd te moje wyniki.

    Voila lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Tina82 Koleżanka
    Postów: 52 23

    Wysłany: 7 lutego 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K4lina gratulacje :) ... Rośnijcie zdrowo :)
    Super !!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja sie dopiszę moim z moim rocznikiem 82 :)
    W czerwcu 32 latka strzeli mi staram się od paru ładnych lat bez żadnych rezultatów:/
    Jedna ciąża poroniona zanim się zaczęłam nią cieszyć :/
    Niby wszystkie badania ok moje i partnera a nic nie wychodzi :/
    Obecnie biorę bromka i na tarczyce bo trochę się hormony rozjechały ale już wszystko pod kontrolą jest :)
    A efektów jak nie ma tak nie ma :/
    Laparoskopowo sprawdzanie drożność jajowodów i drożne :)
    W marcu może wybiorę się na HSG bo lapro było parę lat temu!!
    Inseminacja bez powodzenia , stymulacja clo bez powodzenia :/
    Niby ok a nic nie wychodzi :/
    A w dodatku na tym naszym zadupiu nie ma konkretnego lekarza żadnego a jedyna klinika co się zajmuję niepłodnością zraziła mnie na maksa :/

    Powodzenia dziewczynki i gratuluję zafasolkowanym :-)

    olka30, Voila lubią tę wiadomość

  • K4lina Ekspertka
    Postów: 134 129

    Wysłany: 7 lutego 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam bardzo !!! Czekam na Was na fioletowej stronie !! :) Sciskam mocno i trzymam kciuki za WAS

    Voila lubi tę wiadomość

    K
    Mój Aniołek 29.10.2013 [*] 6tc
    Mój Aniołek 7.05.2016 [*] 9 tc

    relggu1r5ize5xx5.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 7 lutego 2014, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, witaj :)

    AGA 30 lubi tę wiadomość

  • Voila Znajoma
    Postów: 18 6

    Wysłany: 7 lutego 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy wrote:
    Tak, dokładnie to samo słyszałam od 2 swoich ginów :)

    No u mnie w tym cyklu nic nie będzie. Jedna torbiel zesżła, druga została, nie wchłonęła się, minimalnie tylko zmniejszyła.
    I od dziś dalej progesteron. Był duphaston, a będzie luteina dopochwowo, az do 25 dnia cyklu. Więc z owulacji nici :(
    Chociaż gin twierdzi że nic nie przesądzone.

    Lucy, głowa do góry, ja z torbielą też zaszłam w pierwszą ciążę, więc jak najbardziej nic straconego :-). fajnie, że lekarz przepisał ci luteinę dopochwowo, przynajmniej nie obciążasz żołądka.

    Ja zaraz muszę lecieć na Izbę Przyjęć. Normalnie już mnie skręca, bo to ostatnie miejsce, w którym chcę dzisiaj być. W zeszłym tygodniu miałam robioną tomografię mózgu i rtg szyi w związku z wypadkiem, no i wyobraźcie sobie, że dostając wypis pomylili się i badanie rtg jest na to samo nazwisko, ale inną osobę :-(. muszę to wszystko odkręcić...

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 7 lutego 2014, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Voila wrote:

    Ja zaraz muszę lecieć na Izbę Przyjęć. Normalnie już mnie skręca, bo to ostatnie miejsce, w którym chcę dzisiaj być. W zeszłym tygodniu miałam robioną tomografię mózgu i rtg szyi w związku z wypadkiem, no i wyobraźcie sobie, że dostając wypis pomylili się i badanie rtg jest na to samo nazwisko, ale inną osobę :-(. muszę to wszystko odkręcić...

    Skąd ja to znam... dostałam wypis ze szpitala z wynikami badań, które BYŁY WYKONYWANE W DNIU, KIEDY MNIE JUŻ W SZPITALU NIE BYŁO. Jakim cudem? Skontaktowałam się mailowo z lekarzem w celu wyjaśnienia tej kwestii, bo już sama nie wiem, czy to moje badania, ale ktoś się pomylił w dacie, czy to wyniki jakiejś innej osoby. Lekarz odpisał jedynie 'trochę wiary w medycynę' i na tym koniec... naprawdę, uspokoił mnie! Teraz już sama nie wiem czy te wszystkie przeciwciała mam w normie, czy robić je na własną rękę jeszcze raz. W następny piątek jadę do szpitala i będę tam siedziała do momentu, aż ktoś mi tego nie wyjaśni.

    Powodzenia w 'odkręcaniu' Voila

    Voila lubi tę wiadomość

  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 7 lutego 2014, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K4linka superrrrrrrrrr :):) dbaj tam o siebie i dzieciatko:)

    Aga witamy i trzymam mocno kciuki oby nam sie wkoncu udalo:)

    Annushka fajny artykul :P

    AGA 30 lubi tę wiadomość

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 7 lutego 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co ja mam zrobic dotknac sie nie moge nawet cyckow:(:( tak bola:(

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2014, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziallena wrote:
    co ja mam zrobic dotknac sie nie moge nawet cyckow:(:( tak bola:(

    test ;P

    madziallena lubi tę wiadomość

  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 7 lutego 2014, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anushka chyba za wczesnie na testa.... poczekam do srody a 4 testy czekaja w mojej szufladzie na 2 kreseczki :P

    Annushka lubi tę wiadomość

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ