X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 12 lutego 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej 6h :/ w pracy totalne nudy..wiec siedze i myślę czemu to cholerstwo nie rośnie ..a świadomości ze znowu będę czekać ponad 30 dni na owvu jest odbijająca ..po tym cyklu ide do gina może da się coś z tym zrobić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 11:00

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymam kciuki żeby się nie pojawiła u Was ...u mnie dopiero pod koniec przyszłego weeku powinna się pojawić. to wkurzające że człowiek tak się stara a tu... nic z tego no ale nie traćmy nadziei ;). Może oprócz kulinariów będziemy polecać coś do czytania i coś do oglądania ;)??jakie fajne filmy ostatnio obejrzałyście? Wiem że to zmiana tematu ale jak będziemy się nakręcać to większy stres będzie rósł a wiecie jak to działa i trzeba coś robić żeby się skupiać na tym wszystkim.

    Annushka, IK lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MINIKA, super pomysł z tym czytaniem/oglądaniem.
    Z czytaniem u mnie tak, że głownie czytam jakieś tam rzeczy do pracy - więc raczej nic fajnego.
    Ale obejrzeć dobre kino- pierwsza :)
    Najfajniejsze to, że lubię różne filmy, więc oglądam prawie wszystko :)
    Mogę polecić "The Best Offer" ;) Fajny

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 12 lutego 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam film "Wada dla słonia" nie pamiętam tyt. po angielsku, ale fajny film :)

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 12 lutego 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oglądałam "The Best Offer" i nawet mi się podobał :)

    Ja ostatnio widziałam Wilka z Wall Street, Leo daje czadu, polecam Wam :)
    Uwielbiam filmy, ale moim ulubionym gatunkiem jest niestety dramat, więc chyba powstrzymam się przed polecaniem konkretnych tytułów...mamy podobno być radosne, szczęśliwe, zadowolone itp. :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 12:59

    sylwanka26 lubi tę wiadomość

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 12 lutego 2014, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę polecić seriale (dla tych, którzy lubią wątki polityczne w filmach):

    1. House of Cards
    2. Homeland (pierwszy sezon był super, drugi już trochę słabszy)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A widziałyście JAcka Stronga?

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 12 lutego 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MINIKA_31 wrote:
    A widziałyście JAcka Stronga?

    ja jeszcze nie, ale podobno bardzo dobry.

  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 12 lutego 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio byłam na "Pod Mocnym Aniołem". Dobre, ale oczywiście maksymalnie dołujące; dla niewtajemniczonych - historia upadku człowieka pogrążającego się w nałogu alkoholowym, wg książki Pilcha. Świetnie zrobione i zagrane, ale uprzedzam: na ekranie zobaczycie z bliska pośladki Więckiewicza umazane gównem, rzygowiny w zbliżeniu co parę minut, przemoc, smutek, deprechę i wizję zmarnowanego życia. Takie kino nazywamy z mężem "seansem na pochlast", bo po wyjściu z kina człowiek chce się tylko pochlastać. Choć z drugiej strony pocieszyć się można i docenić swoje życie i w szczególności swojego Towarzysza Życia ;-)
    A potem byliśmy na "Jacku Strongu" - też dobry film, aczkolwiek chyba trzeba go oglądaćz pewnym dystansem (osobiście nie jestem przekonana, czy płk Kuklińskiego należy kreować na polskiego bohatera narodowego; w przypadku postaci kontrowersyjnych nie za bardzo lubię filmy z określoną tezą), natomiast jako film o szpiegowaniu, szpiegach i kulisach władzy - zwłaszcza wojskowej - na pewno warto. Początkowo może trochę przegadany (minusem dla mnie jest Maja Ostaszewska w roli żony z wiecznie skrzywioną twarzą; osobiście przeszkadzała mi już w "Katyniu" Wajdy), chwilami naiwne dialogi (zwłaszcza manifesty wygłaszane przez syna głównego bohatera w obecności kolegów ojca z pracy.Ale wciąga. I dlatego mogę go polecić :-)
    Chcemy też wybrać się na "Wilka z Wall Street", ale jakoś ciągle nam nie po drodze.
    A z seriali, to oczywiście czekamy obryzając paznokcie na czwarty sezon "Gry o tron". Winter is coming ;-)

    Agnieszka GreenApple lubi tę wiadomość


  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 12 lutego 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pod Mocnym Aniołem nawet mi się podobał, ale tak jak piszesz, dołuje na maksa. Wszystkie filmy Smarzowskiego są bardzo dobre (i bardzo dołujące), choć moim zdaniem 'Pod Mocnym...' jest najsłabszy.

    Gra o Tron... też czekam :)

  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 12 lutego 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z książek - czytam właśnie kolejną książkę Swietłany Aleksijewicz. Po świetnej "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety",teraz jestem w połowie książki "Ostatni świadkowie. Utwory solowe na głos dziecięcy". Poprzednio II wojna światowa oczami kobiet. Teraz - dzieci.
    Niektóre historie potworne, inne wzruszające, jeszcze inne - zabawne (choć czasem jest to śmeich przez łzy). Zbiór krótkich,często nawet dwustronicowych relacji (idealne zwłaszcza do czytania w pociągu/tramwaju/ autobusie/metrze). Kawałek historii powszechnej, a czyta się jak wciągający kryminał. I nagle człowiek sobie uświadamia, że jego codzienne problemy, dramaty i tragedie są w zestawieniu z losami tych ludzi po prostu śmieszne...
    Takie historie nadają wszystkiemu właściwą perspektywę. Nawet miesiączka przestaje być dramatem na miarę końca świata ;-)


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Game of Thrones - super ;) Mój Mąż się śmieje,że walczą o miejsce w ...WC :)(nie ogląda, bo razi Go wszechobecna golizna i przemoc)
    Osobiście polecam Sherlock'a.
    Ja Wam powiem, że nie przepadam za polskimi filmami :( Nie rozumiem ich. Oglądnąć to sobie obejrzę, ale... ogólnie chodzi o politykę,ale nie będę o tym.
    Jeżeli zapytałybyście mnie, jaką "gwiazdę" nie cierpię, bez wahania powiem Boski Leo (DiCaprio). A jak zapytacie, jakiego aktora uwielbiam, krzyknę Boski Leo! :)
    Uważam, że jako aktor jest REWELKA! W Django i The Great Gatsby - kunszt. Wilka nie widziałam, ale opinie różne słyszałam.
    Ja może tak jeszcze z klasyki coś dorzucę:
    Caution, Lust (Ang Lee) i Oldboy (z 2003). Na tzw. "doły". :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2014, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, ostatnio "zaliczyłam" w 40 minut " The Vagina Monologues (Eve Ensler) - tak mnie wciągnęła książka! :)
    Nie mogłam przestać się śmiać ;) Na Youtube można obejrzeć jako sztukę - polecam :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2014, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XYZ wrote:
    A z książek - czytam właśnie kolejną książkę Swietłany Aleksijewicz. "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety"

    Boże, czytałam to w '96roku!!! Jak to było daaaaawno.
    Wtedy byłam zafascynowana, zwłaszcza tematyką WWII,ale...

    :)

    Jak lubisz takie klimaty, też jej polecam "Czarnobalskaja madlitwa: Hronika pryszlaści".

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 14:23

  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 12 lutego 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tę mam w planach po "Ostatnich świadkach" :-)
    Wow, w 1996r.? Ale chyba w oryginale (widzę Twój podpis: szacun! Zawsze chciałam nauczyć się rosyjskiego, niestety poznałam tylko alfabet), bo wydanie polskie było zdaje się w 2010r.?
    Wiesz co, niespecjalnie interesuje mnie II wojna światowa jako taka - raczej człowiek w ekstremalnych okolicznościach, jednostka w trybach machiny wielkiej historii i takie tam ;-)

    Annushka lubi tę wiadomość


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lubię języki obce ;) Tak, w oryginale oryginałów ;)
    O, nie miałam pojęcia, że dopiero w 2010!
    Ja kiedyś przepadałam za powieściami historycznymi (średniowiecznymi). Może dlatego The Game of Thrones - mój świat ;)))

  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 12 lutego 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooooo prosze jaka tutaj interesujaca rozmowa :)

    XYZ w sobote napewno zrobi salatke brokulowa :)

    Co do ksiazek ostatnio czytalam Greya :) i wiele wprowadzilam do sypialni :P no i Klucz Sary super ksiazka :) a z filmow hm... Uklad fajny film i Iluzia :)

    a tak wogole to mam takie smaki ze masakra....dajcie jakjas rade by nie jesc caly czas... @ sie chyba zbliza wielkimi krokami :(

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 12 lutego 2014, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli zaś lubicie literaturę obyczjową, kobiecą, uczuciową to polecam książki Anny Ficner-Ogonowskiej pt. Alibi na szczęścia, Krok do szczęścia i Zgoda na szczęście. Miałam od koleżanki, ale myślę czy nie kupić, bo do takich książek warto wracać. Wątek jest mocny tyle wam powiem :) Już bardziej się nie dało poplątać losów bohaterów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 14:55

    madziallena lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też polecam Greya - bardzo fajna książka - oprócz tego Spoźnieni Kochankowie... bardzo bardzo podbała mi się...
    co do filmów - Kamerdyner ( 2013), Panaceum, Kinsey ;), P.s Kocham Cię...te co ostatnio obejrzałam.

    madziallena lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a zapomniałam Życie Pi ;) jeden z moich ulubionych ;)

‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ