X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • bella82 Autorytet
    Postów: 1518 1542

    Wysłany: 10 lutego 2014, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwanka26 wrote:
    Witam wszystkie staraczki! nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi czy ktos wie co oznacza w rubryce ( detektor ciazy) procent lub punkty od wczoraj ovufriend zaczal mi cos naliczac i mam +4 na 100 czy sa to objawy wspolne takze dla innych kobiet majacych podobny wykres do mojego czy znaczy to ze 4 kobiety na 100 zaszlo w ciaze z podobnym wlasnie wykresem dzieki za wszystkie odpowiedzi

    Sylwanka26 ja to rozumiem, ze jesli bylabys w ciazy to masz 4%szans, ze test ciazowy by juz ja wykryl. ja zawsze to tak odczytywalam. z kazdym dniem te %beda Ci rosly, az dojdzie do 100%, ale to nie oznacza, ze jestes w ciazy tylko,ze test juz na 100% powinien wykryc ciaze. mam nadzieje, ze pomoglam :-)

  • sylwanka26 Koleżanka
    Postów: 32 11

    Wysłany: 10 lutego 2014, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje za odpowiedz to bylo bardzo pomocne :) do uslyszenia

    sylwanka26
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 11 lutego 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MINIKA_31 wrote:
    a to dobry pomysł w sumie tylko że się wybudza troszkę ze snu. A im poźniej ma na myśli np. 7 a 9 to według Was rośnie?

    Ja kiedyś poeksperymentowałam z mierzeniem temperatury. Najpierw zmierzyłam o 6 i poszłam spać, potem około 7 i też zasnęłam i na końcu między 8 a 9. Z biegiem czasu temperatura była coraz wyższa. Najlepiej mierzyć temperaturę zawsze o tej samej porze, żeby wynik był miarodajny. Ja i tak budzę się 'na tabletkę' więc przy okazji mierzę temperaturę i nie odczuwam z tego powodu dyskomfortu, choć początki były trudne ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie ja chyba mam podobne wrażenie że im poźniejsza godzina tym wyższa temp a zdarzyło się Wam aby w 1-fazie cyklu mieć temp np wyższą niż 36,6 a mierzona była właśnie później np-9.00?

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 11 lutego 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest normalne, że temp. rośnie w ciągu dnia, dlatego powinno się mierzyć rano o jednej godzinie. Nie ważne 7 czy 9, ważne że o jednej godz.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!
    Odebrałam wczoraj swój wynik progesteronu - 14,65, czyli wychodzi, że owu była.Tylko czemu mam tak dziwny wykres,a?
    Dziś też zmierzyłam temp termometrem rtęciowym, wyszła spora różnica - 0,13...
    Jak tam wtorek?

  • Tina82 Koleżanka
    Postów: 52 23

    Wysłany: 11 lutego 2014, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Faktycznie temp. mierzona popołudniu jest wyższa od tej mierzonej rano.Ja natomiast zauważyłam że w dzień poprzedzający miesiączke kiedy dostałam plamień temp. mierzona i rano i popołudniu w zasadzie była taka sama i za chol...e nie chciała wzrosnąć. Dlatego wiedziałam że jędza idzie.W tym cyklu z moją temperaturą będzie jazda.Będzie mało wiarygodna.Wracam do pracy a pracuje 2 dni od 6-18 dzień wolny i 2 dni 18-6 i3 dni wolne. Nie wiem czy w ogóle ją mierzyć czy ma to sens.No chyba że mierzyć ale nie specjalnie się nią sugerować. Jestem pełna nadziei nowy cykl, nowe starania, może tym razem cykl będzie szczęśliwy.Czas pokaże....

  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 11 lutego 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny
    Mnie wlasnie wlaczyl sie dzis glodomor...tempka spadla wiec chyba nici w tym miesiacu...

    Minika dszieki za przepis w sobote upieke :)

    Ja temp mierze codziennie o 4.30 tak wstaje do pracy w weekendy nastawiam budzik mierze i ide spac dalej...

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie co ja myślę że rzeczywiście tak jest jak mówicie ale nie ma co mocno sugerować się tą temp, są też inne objawy jak śluz itp. Ważne aby był cykl dwufazowy czyli różnica w temp. Myślę że trzeba też brać inne rzeczy przy mierzeniu choćby nie przespaną noc czy stres, leki itp. Madziallena a kiedy powinna przyjechać?

  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 11 lutego 2014, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minika w poniedzialek

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 11 lutego 2014, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zgapily nasz watek ....

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 11 lutego 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MINIKA_31 wrote:
    a co do wegetarianek może któraś ma fajny przepis na dobrą sałatkę? może wymieńmy się dobrymi przepisami na coś bardzo pysznego? w końcu trzeba Sobie dogadzać. ;)

    Sorki, że troszkę nie na temat, ale wcześniej obiecałam, a zatem z lekkim opóźnieniem (ale jak to mówią, lepiej późno, niż wcale):
    często robię te najprostsze z możliwych:
    a. sałatkę makaronową wariant 1 (drobniutko siekam czerwone cebulki, solę, pieprzę, dodaję sporo bazylii i tymianku, , potem dorzucam drobno pokrojone pomidory, zalewam oliwą i odstawiam - żeby pomidor i cebulka sok puściły, potem dodaję kukurydzę,pokrojone opakowanie rukoli, ser fetopodobny np. z Mlekovity, dorzucam pokrojone w plasterki czarne oliwki i garść pestek słonecznika i mieszam z ugotowanym i wystudzonym makaronem razowym penne lub świderki; idea jest taka, że oliwa, sok puszczony przez warzywa i rozmaślona w trakcie mieszania feta robią taki sosik i oblepiają makarony i pocięte liście).
    b. sałatkę makaronową wariant 2 (ugotowany makaron kokardki, dużo słonecznika, ale tym razem prażonego + dużo pokrojonych czarnych oliwek i pokrojone suszone pomidory + trochę zalewy z pomidorów oraz zioła prowansalskie).
    c. sałatkę brokułową wariant 1 (porządnie zblanszowane malutkie różyczki brokułów, pokrojone i zblanszowane pieczarki, jajka na twardo, kukurydza, ananas -oczywiście najlepiej świeży, ale w ostateczności może być i z puszki, dymka i ćwierćplasterki rzodkiewek-wszystko ma być we w miarę drobnych kawałkach, a do tego majonez i sporo koniecznie świeżego koperku);
    d. sałatkę brokułową wariant 2 (dla odmiany duże różyczki brokułów, gotowane na półtwardo, jaja na twardo - ćwiartki, cząstki pomidorów, całe czarne oliwki, pieprz, sól, i oliwa wymieszana ze świeżo rozgniecionym czosnkiem).
    Jak Wam się nie znudziło, to mogę jeszcze kiedyś parę przepisów powrzucać. Lubię sałatki, bo zawsze da się je szybko zrobić z czegoś, co się ma w lodówce, a potem rano tylko wrzucić do pojemniczka i żarcie w pracy gotowe. Akurat w tej chwili robię najbanalniejszą pod słońcem wariację na temat sałatki greckiej - tylko zamiast ogórka wrzucam grillowaną cukinię.
    Lubię też mix sałat z winegretem, serem pleśniowym, granatem, razowymi grzaneczkami robionymi z resztek pieczywa i orzechami włoskimi. Albo z mixem sałat, wędzonym tofu, brzoskwiniami, brązowym ryżem i zieloną soczewicą.
    Aż się głodna zrobiłam, na razie zmykam coś zjeść :-)

    olka30 lubi tę wiadomość


  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 11 lutego 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziallena wrote:
    Dziewczyny zgapily nasz watek ....

    Ale nasz i tak fajniejszy :D

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • Voila Znajoma
    Postów: 18 6

    Wysłany: 11 lutego 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hola,

    takie pyszności serwujecie od tego weekendu :-), że aż ślinka leci. niestety ja mam totalny zastój kulinarny i od tego weekendu jem w barach mlecznych. mój mąż wykazuje się za to wieczorami w kuchni (gotuje makaron i wrzuca do tego pesto lub zamawia pizze).

    na szczęście dzisiaj będzie zdrowiej, jestem sama, więc gotuję właśnie kaszę jaglaną z rodzynkami, miętą i kardamonem, z dodatkiem miodu :-).

    zmykam do jedzenia, miłego wieczoru dla wszystkich staraczek :-)

  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 11 lutego 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh to i ja muszę pomyśleć o zmianie diety ..bo dziś na "obiad" były szoroty w pomidorach z puszki... I pol banana :)

    Zaczynam się martwić ze w tym cyklu nic z tego...tempka cały czas jakoś nisko mam nadzieje ze to nie cykl bezowulacyjny :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 07:49

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 12 lutego 2014, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry w ten zupełnie nie cudowny dzień :)

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 12 lutego 2014, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień Doberek :-) Siedzę sobie z luteiną pod jęzorem i powoli zbieram się w sobie, żeby się zabrać za robotę

    Annushka, olka30 lubią tę wiadomość


  • Voila Znajoma
    Postów: 18 6

    Wysłany: 12 lutego 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XYZ powodzenia w pracy. Ja też ogarniam powoli od czego by tu zacząć, ehh, nawet słońca nie ma :-(, szaro buro.

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 12 lutego 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiepsko dzisiaj, samopoczucie też nie najlepsze, libido na poziomie 0. @ zbliża się wielkimi krokami, bolą już mnie piersi i tylko czekać, aż mnie krew zaleje (dosłownie i w przenośni). Przy życiu trzyma mnie fakt, że dzisiaj po pracy jadę prosto do domu i nie zamierzam robić nic....jeszcze tylko 5 godzin :)

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 12 lutego 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze tylko 4 godz. i 14 minut :) Yes

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ