X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    a dziewczyny mam pytanie, jakie kosmetyki kupujecie swoim pociechom? bo sie zastanawiam wlasnie co bedzie potrzebne i jakiej firmy. kolezanka mi poleca to oiltaun baby, bo nie trzeba potem juz niczym skóry nawilżać. NIe powiem kosztuje troszke, ale jak ma byc dobre. Jest tych marek i kosmetykow sporo, i nie wiem za bardzo do czego sie przymierzyc. NO i jakiej wielkosci bo te emulsjie do kąpieli to sa od 150 ml do 1000 ml i tez sie zastanwiam jak duze kupic, bo lepiej male jakby mialo uczulic, ale znowu wieksze opakowanie niby wychodzi taniej, tylko tez zeby nie przedobrzyc.

    a moze cos zwyklego jak nivea czy ziajka? zeby od razu nei przyzwyczajac skróy do tak delikatrnych kosmetykow, bo potem mogloby faktycznie zlapac jakas alergie jkaby sie chcialo przejsc na cos tanszego?

    Ja zakupiłam Emolium emulsję do kąpieli (i do mycia nic więcej nie będę stosować), Nivea na odparzenia do każdej zmiany pieluszek, oprócz tego mam sudocrem jeśli już pojawią się odparzenia i chusteczki Nivea i dla siebie na brodawki Bepanthen i to wszystkie kosmetyki...więcej nie zamierzam kupować :)

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga, to dobrze, że uważasz na siebie. A koleżanka właśnie miała podobne objawy, znaczy zaczęło jej się kręcić w głowie i chodziła jak pijana, a na drugi dzień urodziła, o równy miesiąc przed terminem. Dlatego tak mi się skojarzyło, bo to było 3 dni temu:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2013, 15:32

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Shagga, to dobrze, że uważasz na siebie. A koleżanka właśnie miała podobne objawy, znaczy zaczęło jej się kręcić w głowie i chodziła jak pijana, a na drugi dzień urodziła, o równy miesiąc przed terminem. Dlatego tak mi się skojarzyło, bo to było 3 dni temu:)
    O rany! Oby u mnie nie :) No toś mnie teraz wystraszyła :P A poważnie,to wciąż sobie wmawiam,że to biometr niekorzystny :)

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga ja Cię nie chcę straszyć! Sama jednak widzę po sobie jaki wpływ na nasze organizmy mają te zawirowania pogodowe. Ja takiego pulsu jak w upale, to nie miałam nawet po przepłynięciu 50m delfinkiem, bałam się już co z tego może wyniknąć, ale na szczęście nic mi więcej nie było. A położna też mi fajnej rady udzieliła "jak się pani źle czuje, to proszę jechać do szpitala"

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam m.in. z apteki i przy okazji chciałam się z Wami podzielić czymś, ja po porodzie używałam Tantum rosę (polecali na Sz.R. i rzeczywiście ładnie się goiło wszystko) i dziś właśnie zakupiłam 3 saszetki, 2 inne miałam jeszcze po poprzednim porodzie i ku mojemu zdziwieniu nadal termin ważności obowiązuje :)

  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do tych płynów, siostra mi mówiła, że jak miała praktykę na noworodkach w szpitalu to tam kapano właśnie w oilatum soft, teraz się nazywa oilatum baby, a potem smarowano jeszcze oliwka bambino. T oliwka ze względu na masaż dziecka, ćwiczenie mięśni i wiadomo, nawiązywanie kontaktu dziecka z rodzicem.

    ja tez wlasnie nie chce za dużo rzeczy kupowac. Więc skorzystam z waszych rad. :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • kopciuszek126 Autorytet
    Postów: 984 2409

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odradzam oliwke Bambino bo brudzi ubranka na żółto i ciężko sprać. polecam Nivea - ja miałam wszystkie kosmetyki z Nivei. Mydełko, płyn do kapieli 2 w 1 , krem na każdą pogodę, puder-którego nigdy nie uzywałam, bo poprostu był niepotrzebny, bo moje dziecko nigdy nie miało żadnych odparzeń na pupie, ani nie gniła mu skórka w fałdkach na szyjce czy nózkach-pod kolankami. Smarowałam te miejsca tylko oliwką. podobnie nigdy moje dziecko nie mialo potówek-pomimo,ze urodzil sie w upalnym sierpniu :). Chusteczki nawilżajace też z Nivei, a potem to już z rossmana lub Biedronkowe-których używamy do dzis ;)
    Później jak mały byl większy troszkę to kupiłam też krem z Nivei- Delikatny Krem pielęgnacyjny hipoalergiczny. Jest super,pieknie pachnie i nawilza skórke maluszka.

    Pieluszki zawsze kupowałam w Biedronce-Dada. U nas sie sprawdziły a do tego nie są drogie ;). pupę smarowałam robioną maścia-tą ze szpitala, którą smarują noworodki na oddziale. Bo akurat mam dostęp do tej maśći i ona jest świetna. Nie pamietam co jeszcze było,ale jak mi sie przypomni to napiszę.
    A co do zakupow- to ja jeszcze nic nie kupuje-poczekam do października.

    1usasg1812jvvfe2.png

    bhywanlihyvyaglb.png
  • Blondi22 Autorytet
    Postów: 6648 8129

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia wrote:
    Wrzucam Wam terminy spotkać z fundacją.

    Bielsko-Biała – 21/22 września - CH Auchan
    Gliwice – 28/29 września - CH Auchan
    Wrocław – 05/06 października - CH Auchan
    Piaseczno – 12/13 października - CH Auchan
    Sosnowiec – 19/20 października - CH Auchan
    Płock – 26/27 października - CH Auchan

    Na naszych bezpłatnych corocznych spotkaniach poszerzamy wiedzę kobiet o ciąży i
    macierzyństwie. Propagujemy zdrowy styl życia, zachęcamy do regularnych badań.
    W tym roku startuje VIII edycja bezpłatnych badań i konsultacji dla kobiet w ciąży “Szczęśliwa mama szczęśliwe dziecko”. Po latach zdobywania zaufania u kobiet i ich rodzin nareszcie trafimy do
    szerszego grona odbiorców. Będziemy aż w 19 miastach. Po raz kolejny z naszych bezpłatnych badań pod okiem rzetelnych ekspertów skorzysta mnóstwo przyszłych mam.
    Cel:
    - Ochrona zdrowia mamy i dziecka
    - Poszerzenie wiedzy na temat zdrowia, pielęgnacji i rozwoju dziecka
    - Przygotowanie do świadomego macierzyństwa
    - Bezpłatne badania USG, USG 4D
    W ramach spotkań bezpłatnie oferujemy:
    Badania USG - jak co roku dysponujemy 2 gabinetami USG, USG 4D.
    Porady ekspertów – zapraszamy kobiety do skorzystania z porad ekspertów m.in.: położnej, pielęgniarki rodzinnej, konsultanta laktacyjnego, douli, fizjoterapeuty, dietetyka, psychologa, ekspertów szkól rodzenia.
    Prezentacja instruktażu pierwszej pomocy pediatrycznej - Chcemy uświadomić rodzicom potrzebę nauki pierwszej pomocy pediatrycznej, właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ich dzieci.
    Prezentacja bezpiecznej kąpieli niemowlęcia – to czas szczególny zarówno dla dziecka, jak i rodziców. To nie tylko czynność higieniczno-pielęgnacyjna, ale czas na bliskość i budowanie kontaktu. Podczas eventów zaprezentujemy techniki
    bezpiecznej kąpieli, tatusiowie będą mieli okazję poćwiczyć na fantomach.
    Prezentacja instruktażu masażu - Dotyk jest naturalną formą wyrażania uczuć wobec naszego maleństwa, a kontakt fizyczny zaczyna mu się kojarzyć z miłością. W trakcie prowadzonych akcji zapoznamy rodziców z technikami bezpiecznego masażu.
    Prezentacja sposobów wiązania chust - Jeśli ktoś ma wątpliwości czy chustowanie niemowląt jest bezpieczne czy nie, nasza akcja pokaże zalety i zalecenia do chustowania.
    Sesje fotograficzne – zatrzymywanie w obiektywie radości macierzyństwa, oczekiwania na dziecko. Warto ocalić od zapomnienia te chwile. To doskonała zabawa a przede wszystkim piękna i osobista pamiątka.
    Zapraszamy!
    o super że w Płocku jest na pewno skorzystam ;)dzięki za info

    a.png
    a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś zmuszona byłam do kupna Octeniseptu (dla Kuby) i wyczytałam,że teraz to zalecają do pielęgnacji kikuta pępowiny tak więc kolejna pozycja z listy odeszła :)
    A w ogóle odebrałam właśnie maila,że idzie do mnie paczka z pampersami, proszkami, laktatorem i resztą z 21 szt zamówionych rzeczy :D

    Blondi22 lubi tę wiadomość

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga pisalam o tym Octenisepcie;-) przeczytaj na opakowaniu ile on ma zastosowań;-)

    Położna nam wczoraj odradzala używania chusteczek nawilzanych non- sop, zwłaszcza u maluszka, bo to jednak chemia. A chusteczki dada maja same parebeny w skladzie- masakra!

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • kasias Koleżanka
    Postów: 60 22

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny pomożecie? jestem w kropce nie wiem co mam robić... gdyby któraś z was mogła zerknąć na mój wykres i mi coś doradzić. będę wdzięczna <3
    przepraszam, że "wtrącam się" z problemem na Fasolkowe porady, ale u was jest najaktywniej :)

    svchrjjgts5qn5ev.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Shagga pisalam o tym Octenisepcie;-) przeczytaj na opakowaniu ile on ma zastosowań;-)

    Położna nam wczoraj odradzala używania chusteczek nawilzanych non- sop, zwłaszcza u maluszka, bo to jednak chemia. A chusteczki dada maja same parebeny w skladzie- masakra!

    Właśnie coś wydawało mi się,że któraś pisała coś o tym octenisepcie :) Mnie wczoraj Dermatolog dla Kuby przepisała i dodała,że przyda mi się jak coś dla noworodka...no i po powrocie do domu poczytałam na necie...jak zwykle mnóstwo sprzecznych informacji...ale wydaje mi się,że wyciągnęłam z tego co najważniejsze i spróbuję z tym przy Maleństwie. A w razie co spirytus też mam..i te gaziki nasączone już też :)
    A co do chusteczek,to nam też to na Sz.R. mówili,że lepiej od czasu do czasu wodą myć..ale wiadomo,że chusteczki wygodniejsze i ja używałam Nivea i dotąd używam i już dla drugiego mam 4 paczki zakupione...ja tylko,gdy Kuba miał biegunkę od czasu do czasu wprowadzałam mycie pupy wodą z mydłem zamiast chusteczkami...w zwykłych czynnościach używałam chusteczek

    Kasias - ja bym zrobiła betę,bo niestety testy nie są nieomylne a beta w tym momencie byłaby raczej pewna...ale niestety z tego co zdążyłam zauważyć tu na ovu, często bywało,że mimo podniesionej tempki test wychodził negatywny...i najczęściej po kilku dniach @ jednak przychodziła...przykro mi,jeśli tak będzie...ale pamiętaj,że jeśli nie ten cykl to następny...nowy cykl nowe nadzieje :) Grunt to nie załamywać się.

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na te chusteczki patrzę podejzliwie, bo po niektorych sama dostaje uczulenia, wiec postaram się ich zbytnio mie używać. Wyznaję zasadę,że im mniej kosmetyków tym lepiej.

    A my na weekend mamy zaplanowane gruntowne porządki. Tzn. moj mąż bedzie je wykonywać pod moim nadzorem. A jak już posprzatamy, to może zlozymy łóżeczko. M. jakoś nie może się tego skręcania doczekać.
    Licznik dni do porodu na ovu pokazuje mi 38 dni:)

    Zostalo mi jeszcze kilka rzeczy z apteki do kupinia (dla mnie) i jakoś mi to nie idzie.

    Kasias- jak już nie możesz czekać to rob betę. Powodzenia! :-)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupiiii, dostałam właśnie paczkę z Allegro :) I od razu ile w domu znalazło się rzeczy dla Dzidziusia :) I jeszcze czekała na mnie niespodzianka,bo dostałam laktator z prezentem dla mamy :) A nie zamawiałam z tym bonusem (o kilkanaście złotych był droższy ) a dostałam mimo wszystko ,za co nie omieszkałam podziękować Im :)
    http://allegro.pl/avent-laktator-natural-butelka-prezenty-dla-mamy-i3435657411.html
    Co prawda nie wiem do czego ma służyć ta wstążka do biustonosza ale mniejsza o to :)

    EDIT: No i już znalazłam odpowiedź :)
    http://dobra-mama.pl/dobra-mama-na-zakupach/prezent-dla-mamy-od-philips-avent.html
    Tak jak zakładałam to wstążeczka, którą przypina się do ramiączka by pamiętać, z której piersi się ostatnio karmiło :) Ja planowałam kupić taką bransoletkę, co zaznacza się na niej którą piersią i o której było karmienie (wiem z doświadczenia,że często zastanawiałam się jak to było, z której i kiedy) ale teraz w sumie to może wystarczy, taki mały gadżet :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2013, 14:56

    anna_w, mauysia lubią tę wiadomość

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie wrocilam z apteki! Tam kasa ubywa zdecydowanie najszybciej;-)

    Na poniedziałek chcę się umówić na tzw. kwalifikacje do porodu. Ten moment to bedzie prawdziwy przełom w przygotowaniach;-)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    A ja właśnie wrocilam z apteki! Tam kasa ubywa zdecydowanie najszybciej;-)

    Na poniedziałek chcę się umówić na tzw. kwalifikacje do porodu. Ten moment to bedzie prawdziwy przełom w przygotowaniach;-)
    Co kupowałaś w aptece? Ja aptekę zaliczyłam zdalnie (znacze też przez neta)...wtedy zostawiłam tam prawie 200 zł...a teraz ponad 400 :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2013, 15:10

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupilam czopki glicerynowe i posterisan, gdyby miały mnie zaatakować stare dolegliwości. Do tego plastry na opryszczkę wargową, bo czesto mi wyskakuje na ustach, a to się latwo roznosi paskudztwo, wiec wrazie czego to się zakleję.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Kupilam czopki glicerynowe i posterisan, gdyby miały mnie zaatakować stare dolegliwości. Do tego plastry na opryszczkę wargową, bo czesto mi wyskakuje na ustach, a to się latwo roznosi paskudztwo, wiec wrazie czego to się zakleję.
    Aaaa , myślałam,że kupowałaś coś dla Malucha albo po porodzie :)
    No nic...komoda zapakowana zakupami, proszki i płyn w łazience stoją pora zająć się robotą jakąś :) W piątek planuję zwieźć ubranka po Kubusiu to wtedy zacznę prać, na tę chwilę przygotowania odkładam na bok :)
    Kolejne zakupy planuję w przyszłą środę w Łodzi :) Jeszcze 30 pozycji (w tym wiele pierdółek i niekoniecznie niezbędnych :) )...a na początku września chcę pakować torbę :)

    Uciekam teraz do roboty :)

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga to wlasnie byly zakupy na po porodzie:-) pewne dolegliwosci odzywaja się właśnie po porodzie ;-)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Shagga to wlasnie byly zakupy na po porodzie:-) pewne dolegliwosci odzywaja się właśnie po porodzie ;-)
    Nie miałam takowych, nie wiem :)

‹‹ 114 115 116 117 118 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ