X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • Blondi22 Autorytet
    Postów: 6648 8129

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga_80 wrote:
    Hej, Kiedy robiłyście odczyn WR? Tzn wiem,że robi się je na początku i na końcu ciąży...mnie w tej ciąży ginka zapomniała zleciała więc teraz sama sobie zlecę...i właśnie dziś w oglądałam (jak co tydzień) kalendarium na mamazone i tam właśnie napisane jest o tym WR...robiłyście już?
    ja jak narazie mialam na poczatku jakoś cos koło 8tyg

    a.png
    a.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zlecone badania krwi i moczu na 19.09, ale nie pamiętam dokałdnie co tam było, taka bylam zaaferowana skracającą się szyjką.
    Dziś mam trzecie ważne usg, ale to u innej lekarki. Już się nie mogę doczekac!

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia dziewczyny na wizytach :)

    A my postanowilismy juz powoli zaczynac robic zakupy :) i tak
    mąz wczoraj kupil dwa smoczki ortodontycze, zestaw butelek przeciwkolkowych, dwie zawieszki do smoczków, śliniaki, nakladki na sutki :) , szczoteczke silikonową do dziąsełek, szczotke do mycia butelek i smoczków, nożyczki i cążki do paznokci maluszka, grzebien i szczotke do włosków dzidziusia, termoopakowanie na butelke, pojemniczki na odciągane mleko, laktator :) .
    No i jeszcze wczoraj kupilismy lezaczek- bujaczek fisher price.
    Czesc z listy odeszla. To kropla w morzu potrzeb ale powolutku, co miesiąc damy rade :)

    Mamy juz tez kupuony jeden kocyk, kilka bodziaków, 3 pajacyki, kaftanik... no narazie tyle tylko.

    Shagga_80, Dora, anna_w lubią tę wiadomość

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja Shaggi podobnie jak ty uwieeeeelbiam zakupy a juz oglądac i wybierac rzeczy dla maluszka to super przyjemnosc :) juz niedlugo sie rozkrece :) tylko zeby fundusze pozwolily :)

    Shagga_80, anna_w lubią tę wiadomość

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem właśnie,że to Wr robi się dwukrotnie a że moja Ginka zaniedbała na początku ciąży to obawiam się,czy teraz będzie pamiętała,tak więc jak Wy będziecie miały zlecone to badanie to wtedy i ja to zrobię :) I tak wszystkie badania płacę,więc nie ma to znaczenia,czy da mi skierowanie Ginka,czy nie :)

    Ja Plemniczko dziś pokupowałam na Allegro sporo rzeczy, odeszło już mi sporo rzeczy,bo zależało mi by u jednego sprzedawcy obkupić się i tak kupiłam:
    Pampersy (4 paczki :P )
    Proszek do prania (2x5kg)
    Folia na gondolę
    Folia na fotelik
    Nożyczki+cążki
    Patyczki do uszu - dla niemowląt
    Termometr do wody
    Pieluszki tetrowe (5szt+3 szt. ozdobnych)
    Pieluszki flanelowe (2szt.)
    Szczotka do mycia butelek
    Płatki higieniczne Kindi
    Gaziki jałowe
    Skarpetki cienkie 2szt.
    Czapeczka po kąpieli+niedrapki
    Pokrowiec na przewijak
    Klin do łóżeczka
    Szczotka do włosów
    Płyn do płukania Lovela
    Oraz laktator + Butelka 125ml + 3 pojemniki na pokarm
    ...radocha jak nie wiem :D Już nie mogę doczekać się jak to wszystko przyślą i będę mogła zacząć pranie, prasowanie...i pakowanie torby :)
    I tym sposobem z mojej listy spoooooooooooooooro ubyło (ok 20 pozycji) i teraz zostało mi kilka rzeczy dla siebie kupić (5 pozycji na liście), dla Malucha (19 pozycji m.in. kilka ubranek,drugą pościel) i ogólnie do domu 2 szt. :) I wsjo! :P Poszło już ponad 2,5 tys! (w tym na badania , wizyty u lekarzy i zakupy) a jeszcze przewiduję jeszcze ok 1,5 tys

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2013, 13:59

    plemniczka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie już...szyjka nie najgorsza (lekarka po moim wstępie, w którym opisywałam swoje ostatnie bóle itd była przerażona,ale pozytywnie badanie Ją zaskoczyło)..rozwarcie co prawda minimalne (na czubek palca) jest ale przy drugim dziecku to i tak super :) Więc jestem spokojna..luteina oczywiście dalej...pobrała materiał do badania na GBS , sama zaniesie do laboratorium...na WR nie dostałam skierowania of kors...i wytłumaczyła mi czemu nie robiłam w ogóle (w 1 ciąży miałam robione i wynik był ujemny) i pyta mnie "a podejrzewasz,że mogłabyś złapać?" no więc Ona wpisała w kartę - bo uważa,że nie ma sensu robić...w naszym szpitalu nie będę tego wymagać...co najwyżej zastanowię się jeszcze,czy nie zrobię, gdybym jednak rodzić miała gdzieindziej...jutro spytam w laboratorium , bo jadę z Kubą na hormony tarczycy. No i na koniec dodam,że mój Kolos waży już 1,8!! MASAKRA! I tyle...wizyta za miesiąc kolejna i oby dalej było tak ładnie :)

    mauysia lubi tę wiadomość

  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    super super dziewczyny...troszkę ale tylko troszkę Wam zakupów zazdroszczę...

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem po wizycie:)
    Córcia waży 2140g. Ilość wód mam w porządku! Lekarka wszystko obejrzała, pomierzyła i powiedziała,że wszystko jest dobrze! O stópkach nic nie mówiła, więc zakładam,że tamten lekarz (z darmowego usg) szukał sobie po prostu klientów.
    Kolejna wizyta już 20.08

    Shagga_80, anna_w lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shaggi ja tez glownie na allegro bede sie zaopatrywala :). Ja to w przeciwienstwie do Ciebie na początku tej drogi :)

    Shagga, Dora to dobrze ze na wizytach dobrze. Ale wasze dzieciątka juz duze :)

    A jak sie sprawdza ta ilosc wod plodowych? lekarz na USG juz widzi czy sa w normie?

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plemniczko, dokładnie tak, na usg widać!
    Ja już zrobiłam trochę zakupów na większe rozmiary, bo w Smyku są takie przeceny,że body wychodzi po 4zł;)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Plemniczko, dokładnie tak, na usg widać!
    Ja już zrobiłam trochę zakupów na większe rozmiary, bo w Smyku są takie przeceny,że body wychodzi po 4zł;)
    Ja mam w planach za 2 tyg. zrobić nalot na Smyka :P Może jeszcze będą promocje, OBY :)

    PS. Super,że wszystko w porządku z Dzidzią, Dora:) Nieźle te nasze "Maluchy" rosną ...i tak na marginesie,to widać,że jednak Ty masz wizyty częściej...ja jak widać na następną czekam do 36 tc!

    Dora, anna_w lubią tę wiadomość

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyty początkowo zagescily się przez stluczke samochodową, no i teraz to usgIII tak wypadlo, (ale to u innej lekarki i z nią nie można zbyt wiele skonsultować) Dopiero od 20.08 bede chodzić co 2 tyg. czyli od 36 tc:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2013, 22:41

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Wizyty mi się zagescily przez stluczke samochodową no i teraz to usg tak wypadlo, ( u innej lekarki). Dopiero od 20.08 bede chodzić co 2 tyg. czyli od 36 tc:)
    Aaaa bo Ty dziś miałaś USG a nie wizytę? Ja też mam plan za 2 tyg. wybrać się na dodatkowe USG ...ale wizyty to spodziewam się że znów jak przy Kubie pozostaną mi 2 do terminu porodu...za 4 tyg. następna i następna za 8t, a więc 4.10...chyba,że urodzę wcześniej...coś dziś obiło mi się o uszy,że wychodzi Jej jednak 33 tc...jak dotąd dwaj lekarze od tych bardziej dokładnych USG twierdzili,że mój Kolosik jest starszy nieco, a Moja nigdy nie potwierdzała.

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyty mam teraz rezerwować tak:
    20.08, 02.09, 16.09 a 22.09 mam termin porodu i jeśli nie urodze do tego czasu, to chyba co dwa dni- ale nie pamietam dokładnie.

    A wg. tej lekarki - specjalistki id usg mala wychodzila w 22tc i dzis (34) na mlodsza, a w międzyczasie na darmowym usg na waesztatach tamtemu lekarzowi wyszla na 2 tyg. starsza!- trochę dziwne te ich pomiary i kalkulatory:/

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Wizyty mam teraz rezerwować tak:
    20.08, 02.09, 16.09 a 22.09 mam termin porodu i jeśli nie urodze do tego czasu, to chyba co dwa dni- ale nie pamietam dokładnie.

    A wg. tej lekarki - specjalistki id usg mala wychodzila w 22tc i dzis (34) na mlodsza, a w międzyczasie na darmowym usg na waesztatach tamtemu lekarzowi wyszla na 2 tyg. starsza!- trochę dziwne te ich pomiary i kalkulatory:/
    Z poprzedniej ciąży pamiętam,że moja Ginka mówiła,że w którymś momencie ocena wieku dziecka na podstawie Jego rozmiaru nie ma sensu...ale czy to już,to nie wiem :)

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga z tego co mi wiadomo, to tylko usg z okolic 13 tc jest wiarygodne, jesli chodzi o wyznaczanie terminu porodu:-)
    a u mnie wtedy pokrywal się on idealnie terminem wg. OM:-)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Shagga z tego co mi wiadomo, to tylko usg z okolic 13 tc jest wiarygodne, jesli chodzi o wyznaczanie terminu porodu:-)
    a u mnie wtedy pokrywal się on idealnie terminem wg. OM:-)
    No to ja wtedy miałam USG genetyczne i wtedy wychodziło,że ok o 5 dni Kolosik jest starszy :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, Dora, Ty jutro zaczynasz 35 tc!! Woooow :) Jak tam, spakowana już :P ?

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 10 sierpnia 2013, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga_80 wrote:
    Kurcze, Dora, Ty jutro zaczynasz 35 tc!! Woooow :) Jak tam, spakowana już :P ?

    Zaczęłam się pakować, a wlasciwie zaczęłam od torby dla malenstwa:-)
    Jak mala tak bedzie cały czas kręcić te sruby w brzuszku, to może szybko wypchnac korek;-) i wyskoczyć:-):-)

    Shagga_80, anna_w lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2013, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś zrobiłam to WR i morfologię...bo byłam z Młodym w laboratorium i pomyślałam,że wg mojej Ginki już do końca nie będę żadnych badań krwi robić! Więc się porządziłam i sama sobie zleciłam badania :)

    anna_w lubi tę wiadomość

‹‹ 112 113 114 115 116 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ