X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2013, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    BellaRosa wrote:
    hej dziewczynki :) Ja dzisiaj miałam krzywą cukrową ;P Ta glukoza to taki syf, że do tej pory mnie skręca i zgaga mnie piłuje... BLEEEEEE!

    No patrz, chciałam zacytować a polubiłam ;)

    Ja chyba nie miałam takich złych wrażeń z tego. Ale między wypiciem a zbadaniem poszłam sobie na zakupy itp., a potem usłyszałam, że źle zrobiłam, bo mogłam zasłabnąć, zemdleć itp. Ale na szczęście się to nie przydarzyło :)

    Mnie nawet mówiono,że nie powinno się chodzić po podaniu glukozy (z jednej strony dlatego,że mogłoby się właśnie zemdleć i dlatego też ten raz jedyny na badanie szedł ze mną Mąż)ale także dlatego,że powinno być się w stanie spoczynku, coby badanie było miarodajne :) Widać, co laboratorium to własne zasady ;)
    Ja wtedy jakoś to zniosłam, bo przyszła jeszcze jedna dziewczyna i gadałyśmy o porodzie, szpitalach, szkołach rodzenia...i czas zleciał :)

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 12 marca 2013, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuu ja się tego badania obawiam, że wszystko zwrócę i trzeba będzie powtarzac;/

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 12 marca 2013, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Uuu ja się tego badania obawiam, że wszystko zwrócę i trzeba będzie powtarzac;/

    Spoko, masz jeszcze ponad 2 miechy :) Na pewno do tej pory miną Ci mdłości i złe samopoczucie.

    Dora, Shagga_80 lubią tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 12 marca 2013, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora można zagryźć cytryną ;P Bądź dodać ją do glukozy. W opóźnionych w rozwoju laboratoriach twierdzą, ze cytryna ma wpływ na wynik, ale prawda jest taka, ze to kompletna bzdura. Ja postanowiłam być dzielna i poszłam bez cytryny... wśród pacjentów upatrywałam sobie już najlepsze tło dla mojego soczystego pawia, ale na szczęście się powstrzymałam :D

    Dora, Mała, Shagga_80, Fedra, Nina82 lubią tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 12 marca 2013, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella Ty jesteś dobra!:D:D:D

    BellaRosa lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 12 marca 2013, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BellaRosa wrote:
    hej dziewczynki :) Ja dzisiaj miałam krzywą cukrową ;P Ta glukoza to taki syf, że do tej pory mnie skręca i zgaga mnie piłuje... BLEEEEEE!

    Heh, tak czytam sobie. Co Wy macie z tą glukozą... :-p Nie wiem jak będzie teraz, ale mi tam jakoś smakowała jak byłam z Mają w ciąży ...;-p Albo jakaś inna jestem... ;-p
    Tylko pamiętam jak dziś, że tak po 15 minutach od wypicia mała tak zaczęła się ruszać i kopać , że myślałam, że wyskoczy...hehe chyba też jej wtedy cukier podskoczył :-)
    U mnie niby teraz ta zaczęła się podobnie jak 1 wsza z plamieniami i mdłościami do tej pory co rano, ale już widzę różnicę , bo w 1 wszej nic mnie nie odpychało, żadne zapachy czy jedzenie a teraz masakra. Czasem jak lodówkę otworze to mnie muli... zwłaszcza jak pomyślę o mięsie albo mleku...a w 1 wszej i wszystko mi smakowało i tak nie było :)

    Shagga_80, Nina82 lubią tę wiadomość

  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 12 marca 2013, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taaaa a jakże! moja po glukozie też zaczęła kopać! Centralnie kurna Olek w pęcherz... Jednak wizja załatwiania sie w prlowskiej przychodni na małysza pomogła mi przetrwać te 2h bez siusiania...

    Shagga_80, Fedra, Nina82 lubią tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 12 marca 2013, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heheh no tak, jak na razie mysl o tej glukozie ma na mnie zly woływ ale u mnie to eszzcze dlakeo do tego

    Shagga Mauysia fajnie ze wam juz maleja ale to tez u was druga ciąża to moze dlatego wam przechodzi szybciej? nie wiem
    '
    Dorka ciebie moze dłuzej meczyc i mnie pewnie tez, bo to nasza pierwsza ciąża, podobno to tez ma wpływ

    wiem jedno do 8 tygodnia chyba lepiej zebym miala jakies mdlosci bo t znaczy ze betaHCG jeszcze nie spada, ale potem juz mogloby byc lepiej, w koncu swieta za pasem :(

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2013, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    Heheh no tak, jak na razie mysl o tej glukozie ma na mnie zly woływ ale u mnie to eszzcze dlakeo do tego

    Shagga Mauysia fajnie ze wam juz maleja ale to tez u was druga ciąża to moze dlatego wam przechodzi szybciej? nie wiem
    '
    Dorka ciebie moze dłuzej meczyc i mnie pewnie tez, bo to nasza pierwsza ciąża, podobno to tez ma wpływ

    wiem jedno do 8 tygodnia chyba lepiej zebym miala jakies mdlosci bo t znaczy ze betaHCG jeszcze nie spada, ale potem juz mogloby byc lepiej, w koncu swieta za pasem :(

    Ami, spokojnie, Ty przecież jesteś w niższej ciąży niż my...za kilka tygodni przejdzie i Tobie :)

    Amicizia, Nina82 lubią tę wiadomość

  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 12 marca 2013, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shaggus na to licze, ze w koncu przejdzie :) poki co jest ciekawie

    dzis na basenie byl pan, ktory tak mocno sie wyperfumowal, ze zepsul mi cala przyejmnosc, nas szczesie i tak sie juz pomalu zbieralam. ale wiecie moze po co facet tak przesadza z perfumami jak idzie na basen? porazka :/

    jutro popoludniu wizyta u ginki, zobaczymy co powie i zpaytam sie czy jest cos co moge lyknac na mdlosc, bo jak na razie to z wagi ladnie lece :(

    herbatka mietowa wypita wiec ide sie polozyc, moze jakos zasne :)

    Nina82 lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 13 marca 2013, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami jak Ci lekarka poleci coś na mdłości, to się koniecznie z nami podziel tą informacją. Ja też się noszę z zamiarem zadania tego pytania na kolejnej wizycie u lekarza, bo nie mam już siły na to.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 13 marca 2013, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori, Shagga ma coś ma mdłości, jakiś apteczny specyfik na receptę.

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 13 marca 2013, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam też takie czopki TORECAN, jednak na ulotce jest taka informacja:

    http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2166

    Moj przypadek nie jest chyba taki najgorszy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2013, 12:05

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 13 marca 2013, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na mdłości podobno pomaga Aviomarin.
    Ja to się zastanawiam co zrobić ze zgagą :o pierwszy raz w życiu budziłam się w nocy, bo normalnie aż mnie cały przełyk bolał :( mleko- nie działa, migdały- nie działają, imbir- również mogę sobie wsadzić dla przyjemności między pośladki, nawet ranigast max jest przeciwko mnie :( cola- daje rade tylko przy początkowej zgadze... i jak żyć ja się pytam?

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 13 marca 2013, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella, moja kuzynka która jest na podobnym jak Ty etapie ciąży też wspominała mi że męczy ją zgaga i odkryła że pomaga jej jedzenie jabłek.

    BellaRosa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2013, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Ami jak Ci lekarka poleci coś na mdłości, to się koniecznie z nami podziel tą informacją. Ja też się noszę z zamiarem zadania tego pytania na kolejnej wizycie u lekarza, bo nie mam już siły na to.

    Mnie lekarka przepisała Hydroxizinum na mdłości, ale na ulotce też pisze,że w ciąży nie...tyle,że ja mam brać maksymalnie jedną dziennie a tam dawkowanie jest 2 3 dziennie...tak czy inaczej, ja trochę boję się je brać (jak każde leki w ciąży) więc biorę raz na jakiś czas...a szkoda, bo naprawdę mi pomagają...zresztą ostatnio jest już nieco lepiej z tymi moimi mdłościami, więc jakoś wytrzymuję bez tych leków. I tak się zastanawiam,czy pomalutku najgorsze mdłości ustępują...czy może (o zgrozo!) moja siostra miała rację i nie pijąc nic do posiłku mdłości nie będzie...

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 13 marca 2013, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie mdli nawet w nocy jak się przebudzę, i rano jak tylko oczy otworzę. Nie zdążę nawet pomyśleć o śniadaniu i piciu. U mnie więc picie nie ma wpływu, ogólnie nic nie ma wpływu na mdłości. Niektóre rzeczy dodatkowo powodują zgagę(wszytsko co kwaśne, wszystko co samżone).

    Shagga, ja też mam obawy jak czytam,że coś może mieć wpływ na płód.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2013, 12:29

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 13 marca 2013, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Mnie mdli nawet w nocy jak się przebudzę, i rano jak tylko oczy otworzę. Nie zdążę nawet pomyśleć o śniadaniu i piciu. U mnie więc picie nie ma wpływu, ogólnie nic nie ma wpływu na mdłości. Niektóre rzeczy dodatkowo powodują zgagę(wszytsko co kwaśne, wszystko co samżone).

    Shagga, ja też mam obawy jak czytam,że coś może mieć wpływ na płód.

    Kurczę Doris, wyrazy współczucia. Ale to są nadal mdłości Z POKRYCIEM, że tak powiem? Czy tylko po prostu źle się czujesz?

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 13 marca 2013, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mauyuś całe szczęście tylko kilka razy kończyło się to całowaniem z muszlą. Jednak od 7 tyg. nie mam nieprzerwane mdłości.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2013, 13:23

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2013, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Mnie mdli nawet w nocy jak się przebudzę, i rano jak tylko oczy otworzę. Nie zdążę nawet pomyśleć o śniadaniu i piciu. U mnie więc picie nie ma wpływu, ogólnie nic nie ma wpływu na mdłości. Niektóre rzeczy dodatkowo powodują zgagę(wszytsko co kwaśne, wszystko co samżone).

    Shagga, ja też mam obawy jak czytam,że coś może mieć wpływ na płód.

    Ja szperałam w necie i trafiłam na wypowiedź lekarza odnośnie tego Hydroxizinum (a w ogóle to lek który w ulotce ma,że jest na uspokojenie i wymioty) no On pisał,że ten lek powoduje spowolnienie płodu więc we wczesnej ciąży nie jest groźny,ale mam podobnie jak Ty - jak czytam coś, że nie wolno to już czerwona lampka mi się zapala...i co z tego, że Ginka tłumaczyła mi,że mając mdłości i wymioty bardziej się zagraża dziecku,bo nie dostarcza się organizmowi wartości odżywczych (jak np gdy przez mdłości mało co jesz albo wręcz co zjesz to wymiotujesz) i wręcz w skrajnych przypadkach można wylądować w Szpitalu,żeby się nie odwodnić i nie doprowadzić do gorszego stanu, gdzie będą też podawać tę Hydroxizinum....przynajmniej w naszym.

‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ