X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 5 marca 2013, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak w temacie, zapraszam Wszystkich do udzielania fasolkowych porad na każdy temat.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 5 marca 2013, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam się w nowym wątku :)

    Dora lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 5 marca 2013, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początek kilka stron z, ktorymi ja się nie rozstaję ostatnio:

    http://www.mamazone.pl/kalendarz-ciazy.aspx

    http://parenting.pl/portal

    http://www.drpiekarski.com/usg/usg-11-14-tydzien-ciazy-test-pappa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2013, 11:27

    anna_w, Shagga_80 lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 5 marca 2013, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja w nowym wątku :) No to rozkręcamy temat :)

    Dora lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2013, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DZIEWCZYNY FAJNIE TU U WAS...TAK PRZYTULNIE...ZAJRZĘ OD CZASU DO CZASU...POWODZENIA!!!

    Dora, anna_w, Amicizia lubią tę wiadomość

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 5 marca 2013, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, jeżeli macie jakieś ciekawe linki, to wrzucajcie. Każda informacja się przyda. Czekamy również na pytania, sprobujemy wzajemnie sobie na nie odpowiadać. Do tej pory wysyłając prywatne wiadomości radzilysmy sobie jak zmienjszyć mdłości i każda z nas ma już za sobą rózne niepokojące objawy, jak np. bóle podbrzusza i inne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2013, 11:35

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 5 marca 2013, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu własnie mi się przypomniała kwestia naszego TSH. Jaką dawkę leku teraz masz i jaki wynik? Moje tsh spadło okropnie, ale lekarka powiedziała,że to przez ciążę i kazała pozostać przy dawce 50 Euthyroxu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2013, 11:38

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 5 marca 2013, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muzarcia wrote:
    DZIEWCZYNY FAJNIE TU U WAS...TAK PRZYTULNIE...ZAJRZĘ OD CZASU DO CZASU...POWODZENIA!!!

    Muzarciu, zaglądaj do nas jak najczęsciej. Myślę, że nie raz będziemy potrzebowały skorzystać z Twojej wiedzy i porad. Także bądź z nami.

  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 5 marca 2013, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właśnie Dora, u mnie tak samo TSH spadło strasznie a lekarz kazał zostać przy dawce 50. Zaskoczyło mnie to ale skoro fachowiec tak mówi to ok. Wizytę u endo mam po świętach. ciekawa jestem czy przypadkiem moje TSH nie będzie poniżej dolnej normy.. Ale mam nadzieje ze lekarz wie co robi.
    A mój wynik z ostatniej wizyt 0,680

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2013, 11:44

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 5 marca 2013, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo :)
    A ja jestem ciekawa, jak tam moje TSH... Na badanie krwi idę w sobotę, więc już niebawem się okaże. Niestety mam skierowanie tylko na TSH, a nie na T3 i T4, ale może (raczej na pewno) endo da mi skierowanie na wizycie, 13.03.

    A Wy kiedy macie kolejne wizyty kontrolne (bo wiem, Dori, że jutro masz badania genetyczne)?

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 5 marca 2013, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wizytę u gina 21 marca.

  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 5 marca 2013, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Hejo :)
    A ja jestem ciekawa, jak tam moje TSH... Na badanie krwi idę w sobotę, więc już niebawem się okaże. Niestety mam skierowanie tylko na TSH, a nie na T3 i T4, ale może (raczej na pewno) endo da mi skierowanie na wizycie, 13.03.

    A Wy kiedy macie kolejne wizyty kontrolne (bo wiem, Dori, że jutro masz badania genetyczne)?

    Mauysiu, a nie masz możliwości zbadać ft3 i ft4 z własnej inicjatywy, bez skierowania? bo np. ja idę do laboratorium w rejestracji mówię jakie badania chcę zrobić, płacę dostaję druczek z nazwami bad i z tym druczkiem do gabinetu na pobranie krwi. Teraz nawet endo nie dał mi skierowania na TSH a kazał przyjsc z wynikiem. Ale juz nie raz robiłam bad bez żadnego skierowania.

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 5 marca 2013, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie mam terminu kolejnych badan TSH, ale zamierzam je zrobić na wlasną rękę za jakis tydzień, zbadam też sobie przy okazji ft4 i ft3- bo moja lekarka tez nie daje na nie skierowania;/

    Jutro mam te nieszczęsne badania genetyczne( USG i test Pappa) oraz powtórkę toksoplazmozy, cytomegalii, i przeciwciała wzw. z ryzykiem wystąpienia konfliktu serologicznego.

    Moje tsh:0.24, czyli już lekko poniżej normy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2013, 12:05

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 5 marca 2013, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora, to trzymamy kciuki zeby wszystko było ok z badaniami :)

    mauysia, Dora lubią tę wiadomość

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 5 marca 2013, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, jakbym chciała zrobić sobie t3 i t4 bez skierowania to bym musiała dodatkowo płacić, a tego nie chcę :) Więc czekam cierpliwie.
    Doris, a na którą masz to badanie? Pewnie jakoś rano.

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 5 marca 2013, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A rozumiem Mauysiu, masz rację poczekaj na wynik TSH i jeśli będzie taka potrzeba to napewno dostaniesz skierowanie na pozostale bad.

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 5 marca 2013, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, najpierw do laboratorium na pobranie krwii, a potem na usg genetyczne na 9:30 Chyba ciężka noc mnie czeka, bo ja zawsze tak reaguję, a teraz to już w ogóle;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2013, 12:07

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 5 marca 2013, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczynki :D
    Co do TSH. Ja mam nadczynność, więc TSH niskie. Koło 11 czy 12 tc. spadło mi poniżej normy, wynik był 0,17, więc niziutko. mimo to nie brałam leków, a dlaczego? Ha! Takiej o to ciekawostki się dowiedziałam: Na przełomie I i II trymestru (10-13tc) bardzo często u ciężarnych spada TSH. U tych co miały TSH w normie, dochodzi nie raz do nadczynności subklinicznej (czyli FT3 i FT4 w normie). A teraz najlepsze... jest to spowodowane wysokim stężeniem HCG we krwi, który to hormon wpływa na tarczycę i TSH sobie "sztucznie" spada. Zatem nie leczy się tego lekami( w sensie nie bierze się leków podnoszących TSH)

    mauysia, Dora, anna_w, Amicizia lubią tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 5 marca 2013, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, dobrze wiedzieć :)

    BellaRosa lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 5 marca 2013, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Bella za wyjaśnienia, moja lekarka nie miała za bardzo czasu by wdawać się w szczegoły. Teraz przynajmniej wiemy o co w tym chodzi:)

    BellaRosa lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ