X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 5 marca 2013, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Bella :) mój endo też się nie kwapi do szczegółowych wyjaśnień, jakimis ogólnikami sypnie i to wszystko.

    BellaRosa lubi tę wiadomość

  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 5 marca 2013, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam o tyle szczęścia, ze mam ZŁOTĄ dosłownie panią endo (leczy moją siostrę i tate, w dodatku tata wszystkim babkom wiecznie komplementuje i wszystkie go kochają, więc i ona uległa jego urokowi przez co ja mogę sobie do niej dzwonić o każdej dnia i nocy i nie musze latać na wizyty ;P) a w dodatku żona mojego gina robi specjalizacje z endokrynologii, więc ja jestem jego wyjątkowym przypadkiem, który wiecznie z żoną konsultuje gdyż mam hashimoto połączone z nadczynnością (rzadkość)

    anna_w, Dora lubią tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • Blondi22 Autorytet
    Postów: 6648 8129

    Wysłany: 5 marca 2013, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fajny watek bede czasami zagladac i czytac was;)

    Dora, anna_w lubią tę wiadomość

    a.png
    a.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 5 marca 2013, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To faktycznie Bella, tylko pozazdrościć lekarza. Jutrzejsze badania genetycznie mam u innej lekarki, posiadającej certyfikat FMF(Fundacje Medycyny plodu z Anglii ktora to badanie opracowala. Liczę na jej rzetelność. To chyba będzie już pierwsze usg przez brzuszek,ktory mi się oststnio znacząco powiększył.
    ps: czas dotlenić fasolkę, zajrzę później:)

    BellaRosa, Amicizia, anna_w lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 5 marca 2013, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondi22 wrote:
    fajny watek bede czasami zagladac i czytac was;)

    Zaglądać, czytać i dzielić się doświadczeniami;)

    Blondi22, anna_w lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 5 marca 2013, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ja też będę zaglądać, może mnie zarazicie w końcu.:) i dowiem się więcej rzeczy o byciu w ciąży.:)

    Dora, Amicizia, anna_w, AGA 30 lubią tę wiadomość

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 5 marca 2013, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doruś, trzymaj się na jutrzejszym badaniu! Na pewno wszystko wyjdzie OK, ale to zrozumiałe, że się denerwujesz... Daj jutro znać!

    Dora lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2013, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja :)

    Dorcia super te stronki przez Ciebie podane,też będę zaglądać :)

    Ja kończę właśnie pierwsze opakowanie witamin dla ciężarnych (od Endo dostałam takie zalecenie, bo TSH miałam 2,39) jak skończę to mam zrobić TSH (niestety ja zawsze płacę za to, więc nawet nie dostaję skierowania na to- baaa ostatnio to kontaktuję się z moją lekarką - prywatnie moją ciotką - telefonicznie).

    Dora, jestem pewna ,że jutro okaże się,że niepotrzebnie się martwisz :) Koniecznie daj nam tu znać!

    Dora, anna_w lubią tę wiadomość

  • Blondi22 Autorytet
    Postów: 6648 8129

    Wysłany: 5 marca 2013, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Blondi22 wrote:
    fajny watek bede czasami zagladac i czytac was;)

    Zaglądać, czytać i dzielić się doświadczeniami;)

    heh dopiero jak zajde w ciaze ;)

    widzialam wymieniłas forum parenting ;)
    fajnie prawda? ja tam kiedys sie zarejestrowalam i do tej pory jestem;)

    a.png
    a.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 5 marca 2013, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem na Parentingu już od 3 lat :) Zresztą Blondi poleciłam Ci ovu na Parentingu ;p
    Biorę Eutyrox 100, jutro idę na badania to zobaczę czy będę zmniejszać :)

    Blondi22 lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Nina82 Ekspertka
    Postów: 235 414

    Wysłany: 5 marca 2013, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :) Pozwólcie, że poproszę Was o poradę, skoro to FASOLKOWE PORADY ;-)
    Za chwilę sama wykończę tę moją fasolkę swoim stresem.
    Wczoraj zauważyłam jednorazowe brązowe plamienie. Bardzo dziwne, bo zauważyłam je jedynie na wkładce, nie było po nim śladu na szyjce. Wepchnęłam się na wizytę do Medicover, to pierwszego lepszego ginekologa. Zbadał mnie, zrobił usg na jednym i na drugim nie było śladu plamienia. Mimo to dostałam skierowanie do szpitala, z zapowiedzią, że jakby mnie nie chcieli przyjąć to mam przyjść następnego dnia. Do szpitala się nie zgłosiłam, bo uznałam, że skoro nie ma śladu po plamieniu to i tak odeślą mnie z kwitkiem. Czekam na wizytę u swojego lekarza (będzie dopiero o 20) Zwariuje. Dodam, że jestem już po jednym poronieniu. Ku mojemu zdziwieniu usg wykazało, że ciąża jest o tydzień młodsza niż przypuszczałam - na usg widać jedynie pęcherzyk, co sugeruje, że jest to zaledwie 5 tydzień.

    anna_w lubi tę wiadomość

    iv0915nmtn0pw8ol.png

    3jgx3e3kcagyktpu.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 5 marca 2013, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina a bierzesz luteinę albo duphaston? Powiem szczerze, że ja bym już nie ryzykowała... szczególnie, że miałas jedno poronienie. Jeśli lekarz zapisał Ci któryś z tych leków, to leż jak najwięcej i grzecznie zażywaj prochy a jeśli Ci nie zapisał, to ja bym zgłosiła się jednak do szpitala.

    Nina82 lubi tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • Nina82 Ekspertka
    Postów: 235 414

    Wysłany: 5 marca 2013, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarka powiedziała, że powinnam dostać duphaston i zostać w domu przynajmniej do czasu aż minie 10 tydz. (w którym ostatnio poroniłam). Ja jednak nie wiem czy decydować się na L4 - boję się, że zostając samej w domu przez tak długi czas zwariuje wymyślając sobie problemy. Z drugiej strony, boję się, że jak będę chodzić do pracy to gdy coś się stanie, będę mieć do siebie pretensje, że nie odpoczywałam jak należy.
    Do tego wszystkiego dopiero poszukuje lekarza, któremu będą mogła powierzyć prowadzenie tej ciąży (poprzedni zraził mnie do siebie, a nowego jeszcze nie zdążyłam wypróbować - dziś będzie pierwsza wizyta).

    iv0915nmtn0pw8ol.png

    3jgx3e3kcagyktpu.png
  • Nina82 Ekspertka
    Postów: 235 414

    Wysłany: 5 marca 2013, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Bella. To plamienie od tamtego czasu się już nie powtórzyło. Mam wrażenie że to taki sygnał ostrzegawczy od mojego organizmu. Od początku ciąży miałam co 2-3 dni żółte upławy - na takiej samej zasadzie, jak teraz te brązowe. Pojawiały się i znikały bez śladu. Tak przypuszczałam, że to tylko kwestia czasu, że kolor żółty przerodzi się w brązowy, jednak lekarze mówili mi, że wydzielina w ciąży się zmienia itd. Już sama nie wiem czy panikuje czy nie. Przez to, że tamto poronienie straciłam wiarę, że potrafię właściwie odczytywać sygnały z mojego ciała i prawidłowo reagować...

    iv0915nmtn0pw8ol.png

    3jgx3e3kcagyktpu.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 5 marca 2013, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana b. często plamienie to jest pikuś, ale czasem jedna plamka potrafi zrujnować wszystko :/ Uważam osobiście, że dupek czy luteina+leżenie jeszcze nikomu nie zaszkodziło. I... co Cię tak do roboty ciągnie?:D do 67 r.ż. zdążysz się jeszcze napracować :D

    Nina82, Dora, anna_w, Shagga_80, Dodi, Effcia28 lubią tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 5 marca 2013, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina a może lekarka napisała Ci to skierowanie do szpitala awaryjnie? bo moja lekarka wypisała mi awaryjnie receptę na duphaston żebym miała w razie potrzeby. Powiedziała też że gdybym miała "żywą" krew to wtedy mam jechać bezwłocznie do szpitala.

    Dobrze,że masz dziś jeszcze jedną wizytę u lekarza, to napewno Ci rozjaśni sytuację. I koniecznie niech Ci wypisze receptę na dupka i polecałabym poleniuchować w domku:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2013, 15:48

    Nina82, anna_w lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Nina82 Ekspertka
    Postów: 235 414

    Wysłany: 5 marca 2013, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha, dziękuje Bella, jesteś kochana. Rzeczywiście nagle wszystko mi się ważne wydaje. Nawet miałam wątpliwości, czy brać dzisiaj dzień urlopu, że to niby powinnam być "twarda" i nie panikować. Ale przypomniałam sobie, że ostatnio wzięłam urlop na żądanie bo byłam rano śpiąca, więc głupie byłoby nie wzięcie teraz dnia wolnego. Dziś cały dzień leżę. Mam nadzieje, że lekarz coś mi przepisze i że może uda mu się mnie trochę uspokoić. Bo naprawdę wkrótce zwariuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2013, 15:51

    iv0915nmtn0pw8ol.png

    3jgx3e3kcagyktpu.png
  • Nina82 Ekspertka
    Postów: 235 414

    Wysłany: 5 marca 2013, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dora. Moim zdaniem, wypisała mi to skierowanie do szpitala, bo tak nakazują procedury. Sama nie wierzyła w to, że mnie tam przyjmą. Dlatego zdecydowałam się odpoczywać i iść jeszcze do "normalnego" lekarza. Ta nie była zbyt szczęśliwa, że jej się wepchałam na dodatkową wizytę.

    iv0915nmtn0pw8ol.png

    3jgx3e3kcagyktpu.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 5 marca 2013, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina, weź leki, wolne i odpoczywaj. Daj znać co Ci ten lekarz "zdiagnozuje".

    Nina82 lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 5 marca 2013, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra wrote:
    Ja też jestem na Parentingu już od 3 lat :) Zresztą Blondi poleciłam Ci ovu na Parentingu ;p
    Biorę Eutyrox 100, jutro idę na badania to zobaczę czy będę zmniejszać :)

    A jakie miałaś TSH na początku? ja zaczynałam od 2.750

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ