X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • Kaja Autorytet
    Postów: 10995 15321

    Wysłany: 6 marca 2013, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora widzisz pisałam ,że tą lekarke trzeba w kosmos wysłac za takie straszenie !!!!brawo dla dzidzi ,że wszystko jest ok!!!!

    Dora lubi tę wiadomość

    mhsvanlih0qhtdnx.png


    https://www.maluchy.pl/li-67859.png


  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 6 marca 2013, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Amicizia wrote:
    na razie jeszcze jestenm wlanie palaszuje chelebk z maselkiem i jajeczko sobie gotuje :)

    AHA ! Przyłapałam Cię na mówieniu o jedzeniu!!! ;) karny jeżyk hahaha ;)

    ale wiesz to bylo odnosnie przeciwdzialania mdłościom ;)

    Dora, mauysia, anna_w lubią tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 6 marca 2013, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziewczyny miałam mdłości w 7 i 8 tyg. Od 9 jak ręką odjął. Czasami trochę nudności mam, ale do przeżycia :) Ale w pierwszej ciąży tez tak miałam, ani razu nie wymiotowałam :)
    Dora strasznie się cieszę, że wszystko ok :) A lekarkę koniecznie zmień, niepotrzebnie tak głupio gada :)

    Nina82 lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 6 marca 2013, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj wyjątkowo dobrze się czuję i mdłości minimalne po raz pierwszy od dłuższego czasu. Nawet wymyśliłąm co będzie na obiad, pomogłam przy robieniu obiadu, pozmywałam, poskładałam pranie, poprasowałam... No dla mnie wyczyn w porównaniu do samopoczucia i tego co byłam w stanie zrobić w ostatnich tygodniach... Czyżby mdłości zaczęły odpuszczać? jakis taki mam przypływ energii, byc moze to dzięki dobrym wieściom od Dory ;) Teraz trochę mnie plecy zaczęły boleć chyba przez lenistwo w ostatnim czasie. Idę poleżeć troszkę, zajrzę do Was jeszcze poźniej. Spokojnego popołudnia wszystkim :)

    Nina82, gocha04 lubią tę wiadomość

  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 6 marca 2013, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam wieczorkiem, no to ja po drugiej wizycie u kardiologa tym razem w przychodni przyszpitalnej na nfz. mam juz założoną karte i jak cos się będzie działo od razu mam iść do niego :) to jest lekarz dla którego informacja że pacjentka jest w ciąży jest równoznaczne z tym, że pilne :)
    mam nadzieje, że gorzej nie będzie i nie okaże się ze będzie potrzebna operacja, póki co jest wszystko ok więc się cieszę i jestem spokojna:)

    a pani w rejestracji byłą zdziwiona ze doktor mnie dzis przyjal tak dodatkowo, bo ja nie bylam tam na NFZ zapisana, a dzis sie spoznil z 2 godziny bo mial jakas komisje czy cos, tak to jest jak lekarz w klinice serca pracuje. zwykle zgadza sie przyjac niezapisanych pacjentow jak ich zna a dzis nie bo by nie wyrobil sie z takim opoznieniem, a mnie przyjął :) ale nie mowilam pani ze rano bylam u niego prywatnie ;) powiedzialam, ze to pewnie dlatego, ze jestem w ciąży :D a prywatnie poszłam, żeby mu sie po 2 latach przerwy przypomniec :D

    a moje mdlosci sa straszne, juz latalam do wc i nic :( ale mam nadzieje, ze skoro szybko sie u mnie zaczelo to szybko przejdzie

    a moe dizecko to wogole chyba nabial lubi, bo tylko jajeczko na twardo chelb z maselkiem i serkiem wiejskim nic innego nie moge zjesc, no i jeszcze herbatki i mleczko czekoladowe, i troszke ziemniaczkow... masakra...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2013, 19:02

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 6 marca 2013, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami ciesze się że masz dobrego kardiologa i że wszystko ok.

    Aniu zazdroszczę dnia bez mdłości.

    Ja się dziś caly dzień męczę z bólem głowy. Pewnie dopiero sen mi pomoze.
    Moj m. cały czas przeżywa podskakującą kruszynkę;-)

    Amicizia, anna_w lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Nina82 Ekspertka
    Postów: 235 414

    Wysłany: 6 marca 2013, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora, Kleopatra - pocieszające jest to, co piszecie, o serduszku dopiero w 7 tygodniu. Lekarz powiedział to takim tonem, jakby go to rzeczywiście martwiło.

    iv0915nmtn0pw8ol.png

    3jgx3e3kcagyktpu.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 6 marca 2013, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninka no lekarze potrafia nas naskoczyc

    Dora tez sie ciesze ze przynajmniej kardiologa mam ok, bo ginkie to pewnie ocenie dopiero w trakcie ciązy, choć póki co jest ok

    zmykam spać padam i może podczas snu od mdłości odpoczne

    Aniu tez zazdraszczam dnia bez mdłości

    dobranoc kochane

    anna_w, Dora, Nina82 lubią tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 6 marca 2013, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha Dorka jak powiedzialam M o twoim podskakujcym dziecieciu to sie zaczal zastanawiac jak maluch moze tam skakac hehehe i mial boska mine, ah te chłopy, juz sie nie moge jego miny doczekac jak zobaczy swoje malenstwo na usg :)

    Dora lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 7 marca 2013, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :)
    Doruś ja wiedziałam, ze u Ciebie wszystko będzie ok. Ostatnio wszędzie babki piszą, że lekarze dostali sraczki z tą przyziernością i sprawdzają ją już w 10tc :/ a potem babka chodzi po scianach ze strachu 2 tygodnie :/

    Dora lubi tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2013, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Babeczki a powiedzcie mi bo tak się zastanawiam to się robi od 11stego tygodnia - bo tak się zastanawiam - następną wizytę będę miałam gdy będzie u mnie 10 tyg 5 dni (a więc rozpoczęty 11 tydzień ale nie skończony jeszcze!) czy powinna na następnej wizycie mi zrobić? Tyle , że wtedy będę pewnie w 15 albo 16 tyg a więc za późno. Jak myślicie?

  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 7 marca 2013, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga, mi mój gin powiedział że to badanie robi od 11 tc najpoźniej do 14 tc. Być może Twój wykona Ci to badanie jak pójdziesz na najbliższą wizytę ewentualnie poprosi Cię o wizytę za 2 tygodnie.

    Nina82 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2013, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna_w wrote:
    Shagga, mi mój gin powiedział że to badanie robi od 11 tc najpoźniej do 14 tc. Być może Twój wykona Ci to badanie jak pójdziesz na najbliższą wizytę ewentualnie poprosi Cię o wizytę za 2 tygodnie.

    Tak,ale jak Oni na to patrzą, bo spójrz wiek ciąży w stopce mam 8 tyg i 6 dni ale to przecież już 9 tydzień , więc czy musi być skończone 11 tyg czy zaczęte :)

    Nina82 lubi tę wiadomość

  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 7 marca 2013, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim - niefachowym - zdaniem to chyba wystarczy że będzie zaczęty ten 11 tc, ale głowy nie dam...

  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 7 marca 2013, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy od lekarza. Mój patrzy na wielkość dziecka i na wiek płodu. Robił mi jak dziecko miało 7cm wiek płodu to był 13tydz. i byłam na początku 15tc.

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 7 marca 2013, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga aby wykonać to badanie dziecko musi mieć CRL od 4,5 cm do chyba 8,5 cm. Więc lekarz na pewno powinien wziac to pod uwage decydyjac o badaniu. Druga sprawa, ze badanie to ma prawo wykonac tylko lekarz z certyfikatem i to na sprzecie, ktory ma mniej niz 4 lata.

    Moja kruszynka miala wczoraj 6cm, a wiek ciąży z USG i z kalendarza to 11t i 5d.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2013, 09:30

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 7 marca 2013, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LISTA LEKARZY POSIADAJĄCYCH CERTYFIKAT FMF

    https://courses.fetalmedicine.com/lists/web

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 7 marca 2013, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora jak samopoczucie dzisiaj?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2013, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Shagga aby wykonać to badanie dziecko musi mieć CRL od 4,5 cm do chyba 8,5 cm. Więc lekarz na pewno powinien wziac to pod uwage decydyjac o badaniu. Druga sprawa, ze badanie to ma prawo wykonac tylko lekarz z certyfikatem i to na sprzecie, ktory ma mniej niz 4 lata.

    Moja kruszynka miala wczoraj 6cm, a wiek ciąży z USG i z kalendarza to 11t i 5d.

    No coś Ty, Dora, poważnie? Przecież w skali kraju to garstka lekarzy...przyjrzałam pod kątem znanych mi Ginów i nie znalazłam nikogo...a w ogóle to tam jest napisane,że to lista lekarz, którzy uczestniczyli w jakimś internetowym kursie ...mam nadzieję,że to jednak nie jest tak jak mówisz, bo to byłaby masakra...

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 7 marca 2013, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    LISTA LEKARZY POSIADAJĄCYCH CERTYFIKAT FMF

    https://courses.fetalmedicine.com/lists/web

    Hej Dori :)

    Nieźle, nie wiedziałam, że taka lista istnieje. Ale swoją drogą ciekawe, co to za internetowy kurs i czy po jego zaliczeniu rzeczywiście jest się megawymiataczem w robieniu tego badania...
    Jakoś mam rezerwę do kursów internetowych.

    Tak czy inaczej - mój lekarz, do którego chodziłam na te badania w pierwszej ciąży i teraz też pewnie pójdę - tam figuruje.

    1kk082c3vuoqvmjs.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ