X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2013, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odkryłam , że mnie mdłości nasila UWAGA siedzenie przed kompem :( Od wczoraj jest nieco lepiej,więc od razu na więcej sobie pozwoliłam :( Wczoraj siedziałam do 23 i rysowałam projekt...miałam plan tylko zacząć...a w końcu narysowałam do końca :) Potem zgłodniałam, więc zrobiłam sobie UWAGA hot-doga i juz do końca zjeść nie mogłam, bo mdliło mnie (po tym kompie :().
    Wczoraj kupiłam sobie krakersy - podobno pomaga podjadanie i powiem,że coś w tym jest, bo inaczej na pusty żołądek nie wysiedziałabym dziś rano przy kompie (teraz właśnie jem śniadanko normalne już :) )
    Moja siostra twierdzi,że nie powinno się pić podczas jedzenia bo to wzmaga mdłości (ale ja nie wiem,czy z tym się zgadzam).
    Ja nic więcej nie stosuję...a podobno imbir i migdały pomagają na mdłości:)

    Nina82 lubi tę wiadomość

  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 6 marca 2013, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mauysia mnie od coli odrzucilo za nim jeszcze wiedziałam o ciąży, więc juz sie za nią nie biore, a to bylo najlepsze lekarstwo na chorobe lokomocyjna, staram sie nie byc na pusty żołądek i coś jeść ale chyba bym caly czas cos musiala mielic w zębach, masakra, nie wiem, może dziś mam gorszy dzien,...czekam na wiesci od Dorki i chce sie polozyc moze cos mi to pomoze :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 6 marca 2013, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    a dzoewczyny wy na pierwsza wizyte u gin bylyscie ze swoimi M. wchodzili z wami czy czekali pod drzwiami czy ich wołałyscie na samo badanie? bo ja sie właśnie zastanawiam czy jak pójdziemy razem to od razu wchodzić z M czy może go potem zawołać, bo wiem, że na pewno będzie chciał zobaczyć swoje maleństwo :) bardzo to chłopak przeżywa :) a to też będą jego urodziny i będzie to najlepszy prezent dla niego :)

    Ja byłam na pierwszym usg teraz z mężem i synem ;p Moja Pani doktor najpierw sprawdziła czy wszystko ok, czy bije serduszko i potem ich zawołał do gabinetu :) Mój R wyjeżdża za granice i nie wiem czy będzie miał okazje iść na jakieś usg ze mną później więc chciałam żeby poszedł :)

    Amicizia, Shagga_80, Nina82, Dodi lubią tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 6 marca 2013, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Kleopatra wrote:
    Ja też jestem na Parentingu już od 3 lat :) Zresztą Blondi poleciłam Ci ovu na Parentingu ;p
    Biorę Eutyrox 100, jutro idę na badania to zobaczę czy będę zmniejszać :)

    A jakie miałaś TSH na początku? ja zaczynałam od 2.750

    Ja miałam w listopadzie, przed ciążą 0,84 więc stosunkowo niskie. Brałam 75 Eutyrox. Jak poszłam na wizytę do mojej gin to kazała mi odstawić Bromergon i zwiększyć dawkę Eutyroxu do 100. W przyszłym tygodniu idę na badania to zobaczę jak moje TSH w ciąży.

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 6 marca 2013, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja melisy nie moge, łee moja kruszynka chyba jej nie lubi a kiedys pilam sobie wieczorkiem na lepszy sen, to teraz jak zypilam kilka łyków to od razu mnie zemdlilo, o imbirze slyszalam, ale chyba musi byc taki naturalny, tylko świerzy czy może byc taki w w torebkach mielony? migdały nie wiedziałam? chyba spróbuje

    tez zauwazylam ze jak tylko jestem glodna to mdlosci i zawroty głowy murowane wiec staramn sie cos zjesc jakiegos owocka, mleczko czekoladowe albo kubusia marchewkowego,

    chyba trzeba sie z nimi konkretnie zaprzyjaznic na najblizsze kilka miesiecy, dopoki troche mdli jest znbosnie ale jak mdli z odruchami to jest gorzej, lece do wc a tu nic :(

    a komputerem tez cos jest na rzeczy nie mnoge za dużo siedziec...

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 6 marca 2013, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia na mdłości w ciąży polecają tabletki na chorobę lokomocyjną i takie opaski na rękę (ponoć rzeczywiście działają...). Na mnie działa cola (szczególnie na zgagę) i KONIECZNIE gazowana (wygazowana nie działa). Ja w ogóle to nie mam typowych mdłości, ze mdli, nie daje spokoju tylko poczuje, ze mdli i lecę po raz kolejny odgrywać oskarową rolę króla lwa nad kibelkiem :D I własnie ja przy jedzeniu MUSZĘ pić, bo inaczej bardzo się męczę przy wymiotach :( A jak pije, to łatwiej wychodzi :D sorry za szczegóły xD

    mauysia, Shagga_80, samira, Dodi lubią tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 6 marca 2013, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u Dory jest ok wlasnie wrzuca fotki na FB :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2013, 10:52

    BellaRosa lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 6 marca 2013, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A! i nie mogę pić soków typu Kubuś, bo nie dosyć, że wtedy to już w ogóle puszczam piękną tęcze, to jeszcze zgagi pioruńskiej dostaje po tych soczkach :( a szkoda, bo lubię taki soczek szczególnie z truskawką :( Mój mąż uważa, że teraz to w ogóle sam chleb powinnam jeść, bo szkoda, ze tyle dobrego jedzenia zaraz w kiblu ląduje :D No ale co poradzić?

    Nina82 lubi tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 6 marca 2013, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella nie wiedzialam o tabletkach na chorobe lokomocyjna ale na razie z braniem lakow poczekam do pierwszej wizyty u ginki

    ale sie rozbawilama jak sobie wyobrazila ta twoja lwią scene :D

    BellaRosa lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 6 marca 2013, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lwia scena to moja specjalność :D Ryczę jak Mufasa normalnie ^^ :D

    Amicizia, mauysia, Nina82, Dodi lubią tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 6 marca 2013, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BellaRosa wrote:
    A! i nie mogę pić soków typu Kubuś, bo nie dosyć, że wtedy to już w ogóle puszczam piękną tęcze, to jeszcze zgagi pioruńskiej dostaje po tych soczkach :( a szkoda, bo lubię taki soczek szczególnie z truskawką :( Mój mąż uważa, że teraz to w ogóle sam chleb powinnam jeść, bo szkoda, ze tyle dobrego jedzenia zaraz w kiblu ląduje :D No ale co poradzić?

    mi jka na razie kubus pomaga jako przekaska zoabczymy na jak dlugo, mietowa hebatak pomagala a teraz juz nie bardzo :9

    ah te chlopy tak chociaz jeden miesiac pocierpieli by tak jak my to od razu byz danie zmienili ;)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 6 marca 2013, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to juz wiem ze u Dorki jest ok to moge sie zdrzemnca dzis nocka byla ciezka i wczesna pobudka :)mielgo dzionka :)

    BellaRosa lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 6 marca 2013, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja zaraz za kolejną książkę się biorę ^^ i znowu do późnej nocy będę czytać :D

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 6 marca 2013, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na razie jeszcze jestenm wlanie palaszuje chelebk z maselkiem i jajeczko sobie gotuje :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 6 marca 2013, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiejsze USG genetyczne wykazało,ze wszystkie parametry są w normie!
    CRL-60mm
    NT-0,7mm
    NB(+)
    Kamień spadł Nam z serca, a dla niewtajemniczonych dodam,ze 2 tygodnie temu inna lekarka nastraszyła Nas potwornie robiąc za wcześnie pomiar NT.
    W połowie 10t wynosiło ono 1,5mm i miało wzrosnąć do górnej granicy normy-co na szczęście nie nastąpiło!

    Ami na badania wchodzimy razem. Mąż oglądał dzidziusia nawet jak było usg dopochwowe. Dzisiaj pierwszy raz słyszeliśmy bice serduszka. Warto,żeby m. był świadkiem takich momentów, to buduje więź między nim a dzieckiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2013, 15:25

    anna_w, mauysia, Amicizia, BellaRosa, samira, Kaja, Nina82 lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 6 marca 2013, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora, bardzo się cieszę ze macie juz to badanie za sobą i ze jest wszystko w najlepszym porządku. Od razu mi sie jakos lepiej zrobiło :) No a teraz będę z niecierpliowścią czekać na moje badanie za około 2 tygodnie. Mam nadzieję ze i u mnie będzie ok.

    Dora lubi tę wiadomość

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 6 marca 2013, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu bedzie dobrze:-)

    Jeśli chodzi o mdlosci, to ja mam od rana do wieczora, choć nasilają się w drugiej połowie dnia. Zaczeły się 7t i trwają nieprzerwanie, a juz 12t. Generalnie to nic mi na nie nie pomaga. Mam problem z jedzeniem obiadow.Nie mogę też się nawet zbliżyć w okolice śmietnika czy brudnych naczyń....

    a z tą colą to zaraz wypróbuję, bo herbaty z imbirem nie mogę przełknąć, w ogóle żadnej herbaty nie moge wypic bo mi sie wszystko cofa..

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 6 marca 2013, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina82 wrote:
    Jestem po wizycie u lekarza. Na razie nie można nic stwierdzić. Kalendarz wskazuje na 5 tydzień 5 dzień ciąży, wielkość pęcherzyka 6 tydz. 1 dzień. Na razie brak tętna dzieciątka. Lekarz powiedział, że do soboty powinno się okazać, czy jeszcze brak, czy już brak. Dostałam dupka i mam wolne do piętnastego. Postaram się nie zwariować do tej pory.

    Jejku Ninka trzymam kciuki, żeby było bijące serducho. Będę czekać z niecierpliwością na informacje od ciebie.
    I tak jak dziewczyny piszą, może być jeszcze trochę za wcześnie, żeby usłyszeć.

    Nina82 lubi tę wiadomość

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 6 marca 2013, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina82 wrote:
    Jestem po wizycie u lekarza. Na razie nie można nic stwierdzić. Kalendarz wskazuje na 5 tydzień 5 dzień ciąży, wielkość pęcherzyka 6 tydz. 1 dzień. Na razie brak tętna dzieciątka. Lekarz powiedział, że do soboty powinno się okazać, czy jeszcze brak, czy już brak. Dostałam dupka i mam wolne do piętnastego. Postaram się nie zwariować do tej pory.

    Nina ja byłam na pierwszym usg w 5 tyg i 7 dniu i był tylko pęcherzyk. To stanowczo za szybko żeby coś zobaczyć. Musisz się uzbroić w cierpliwość!!

    Nina82 lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 6 marca 2013, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    na razie jeszcze jestenm wlanie palaszuje chelebk z maselkiem i jajeczko sobie gotuje :)

    AHA ! Przyłapałam Cię na mówieniu o jedzeniu!!! ;) karny jeżyk hahaha ;)

    Amicizia lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ