X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 13 marca 2013, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie, ja dzis w nocy wymitowalam a rano sie obudzilam o 7 i znowu powtorka z rozrywki tylko taką gorzką żółcią, masakra... mam jadłowstret do tego, to tylko pogarsza sprawe, wszystkie domowe sposoby na mdłosci moge sobie do szuflady wsadzic, nic nie pomaga, mam nadzieje ze ginka cos mi przepisze, bo nie wyrobie :( tez sie boje leków, ale to co sie dzieje nie wyglada dobrze, schudlam juz 2 kg a to poczatek dopiero :( nie placze za straconymi kg ale tez bpje sie ze jak tak dalej pojdzie to bedzie nieciekawe.
    a te czopki sa bezpieczniejsze?

    Bella a probowalas rennie? mojej kolezance pomagalo to mietowe :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 13 marca 2013, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami a nie masz mozliwisci skontaktowac sie z lekarzem? Moja szwagierka wyladowala w szpitalu, tak sie odwodnila wymiotami.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 13 marca 2013, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie :)

    zobaczylismy dzis zdjecie naszego malenstwa, wyglada jkaby na balonie siedziało :) jejku niesamowite uczucie :)

    dostalam skierowniae na badania moczu i glukozy, bo morfologie maialam juz robioną

    wiyzta kolejna za miesiac

    a na mdlosci dostalam cos takiego: METOCLOPRAMIDUM polpharma 10mg 2x1 jak bedzie żle, wiec dzis juz wzielam wlasnie i czekam na efekty, bo normalnie nic prawie dzis nei moglam zjesc a to tez nie jest normalne.

    ale widok dziecka rekompensuje wszytsko :)
    no i zalozyli nam od razu karte ciąży :) wiec bede ja wozic ze soba wszedzie i niech mnei ktos wyrzuci z siedzenia w mpk, mam uprawnienia jakby co ;)

    to wracam do łózka

    jak zgramy zdjecia na kompa to wrzuce na FB :)

    Dora, mauysia, anna_w, Shagga_80, Fedra, Kleopatra lubią tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Nina82 Ekspertka
    Postów: 235 414

    Wysłany: 13 marca 2013, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też melduje, że jestem po wizycie u lekarza. Serduszko bije :) Bardzo wszystkim dziękuje za wsparcie w chwilach paniki :)

    Dora, mauysia, Mała, anna_w, Shagga_80, Fedra, Kleopatra lubią tę wiadomość

    iv0915nmtn0pw8ol.png

    3jgx3e3kcagyktpu.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 13 marca 2013, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami próbowałam rennie, manti i ranigast...
    co do jabłek- też nie pomagają -.- ehhhh
    A co co Hydroxyzyny- mi to podawali w szpitalu chyba na wyciszenie i zebym się nie ruszała tylko jak najwięcej leżała. Dostawałam 3 razy dziennie. Spałam po tym jak suseł :D Śniadanie, spanie, obiad, spanie, kolacja spanie i znowu śniadanie :D Ogólnie każdej to dawali, ale z tego co zauważyłam to chyba tylko do 6 miesiąca o ile się nie myle... Lekarz też kazał mi to brać jak mama zmarła (w razie potrzeby).

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 13 marca 2013, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tp mamy papieza, ale emocjonujacy dzien, urodziny M, wizyta u ginki i zobaczenie dziecka po raz pierwszy na UCG no i wybor paieza, i to takiego!!! hehehe fajnie ze z innego kontynetu i podoba mi sie Jego imie, wkurzają, mnie tylko dziennikarze tym swoim gadaniem, no coz, tak to jest jak sie jest historykiem kościoła i słucha tych dziennkarskich bzdur L) ale emocjonujący dzien. A mój M swtierdzil, że tych urodzin to nigdy nie zapomni :) a w sumie to ode mnei poza dzidziusiem nic dzies nie dostal, nawet obiadu bo ja kompletnie nie gotuje teraz przez te mdłości :)

    Nina82, mauysia, anna_w, Shagga_80, Fedra lubią tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 13 marca 2013, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zdjeice malenstwa dodane na FB :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 13 marca 2013, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super,że z kruszynkami wszystko dobrze!!!:-)
    jutro poczytam o tym specyfiku na mdlosci, bo padam.

    Nina82 lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 14 marca 2013, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina - bardzo się cieszę, że wszystko w porządku :)
    Ami - cudowna fotka! Wasz bąbelek wygląda jak pierścionek :D
    Biedna jesteś z tymi wymiotami... Oby lekarstwo pomogło.

    Ja jeszcze nie mam karty ciąży, ale dziś pewnie lekarz powinien mi ją założyć. Dziś o 18:45 będzie chwila prawdy :)

    Amicizia, Nina82 lubią tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 14 marca 2013, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wczoraj byłam u endokrynologa. TSH mam 0,5. Babka powiedziała, że to normalne i że nawet o wiele bardziej może spaść (tak jak mówiłyście :) ).

    Tylko CHOLERKA jedną rzecz schrzaniłam... Powiedziałam babce, że biorę:
    - pon-pt Euthyrox 75
    - sob-nie Euthyrox 62,5
    Ona na to, że spokojnie mogę w weekendy też już brać 75.

    A w domu się skapnęłam że powiedziałam jej ODWROTNIE, bo ja w weekendy biorę 75, a w dni robocze 62,5! I teraz nie wiem czy mam pon-pt brać to 75...

    Chyba będę brać...
    No i dała mi skierowanie na T4. Kolejna wizyta na początku maja.

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 14 marca 2013, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę namieszalas;-) Mayus
    Moze lepiej brac naprzemiennie?

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 14 marca 2013, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki . Zaraz wszystko napisze po wczorajszym. Niestety na wizycie były chore dziewczyny a ja w nocy i teraz ból gardła :-( Już wczoraj czułam jak tam czekałam:-( Napiszcie prosze co dobrego domowego...zrobiła syrop z cytryny+ cukier juz mi puszcza, ale chyba to mało :(

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 14 marca 2013, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Trochę namieszalas;-) Mayus
    Moze lepiej brac naprzemiennie?

    Może...
    Może od razu skok na 75 byłby za duży.

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 14 marca 2013, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała wrote:
    Hej dziewczynki . Zaraz wszystko napisze po wczorajszym. Niestety na wizycie były chore dziewczyny a ja w nocy i teraz ból gardła :-( Już wczoraj czułam jak tam czekałam:-( Napiszcie prosze co dobrego domowego...zrobiła syrop z cytryny+ cukier juz mi puszcza, ale chyba to mało :(

    Hej Mała

    Gardło płucz szałwią, i to bardzo często, nawet co godzinę. Miej pod ręką kubek z szałwią i płucz. Dodatkowo możesz stosować Tantum Verde, ale to tylko działa doraźnie.

    Jeszcze możesz pić sok z aronii albo czarnego bzu (najlepiej taki własnej roboty ale jeśli nie masz...), gorące mleko z miodem (ale nie wrzące, bo zabije właściwości miodu :) ), czosnek, nie wiem co tam jeszcze...

    Ale szałwia koniecznie!

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 14 marca 2013, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała: sok z malin, czosnek, i leżenie w łóżeczku:-) może rosołek..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2013, 07:48

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 14 marca 2013, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tak. Duphaston mam na nast 3 tyg po 2* dziennie. Pomału zaczynam przekonywać się do ginekolożki, na wszystkie pytania odpowiedziała konkretnie.
    Dzidzia w 2 tyg urosła dość :) CRL 2,2 odpowiada 9 tygodniom :-) Serduszko SŁYSZAŁAM. :-) Pokazywała rączki, nóżki takie maluteńkie :-)
    Dajcie dziewczynki znać co na to gardło, Ja jestem lewa w domowych, tu dobra wiadomośc, a tu gardło i znów jestem rozstrojona...:-(

    2nn3csqv2ksu1lgt.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2013, 07:49

    mauysia, Fedra, Nina82 lubią tę wiadomość

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 14 marca 2013, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O właśnie! Sok z malin!
    Powiem Wam, ze mi teściowa spadła z nieba, bo wszystkie te specyfiki (głównie soki, w których mowa powyżej) mam od niej w słoiczkach...

    Mała - tylko nie kupuj soku malinowego, aroniowego, bzowego itp. Herbapol, Paola itp., tylko zainwestuj w naturalny sok. Fakt - są one droższe, ale traktuj je jako lekarstwa - syropy z apteki.
    I pij właśnie jak syrop - dodatkowo ulży to twojemu gardłu.

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 14 marca 2013, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie taki prawdziwy sok, to chyba za 17 zl za litr dawalam ostatnio.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 14 marca 2013, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A sok rozrobić sobie z woda ?

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 14 marca 2013, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pilam bez wody. Im więcej witaminek tym lepiej. No chyba, ze jest za kwasny dla Ciebie. Mnie to akurat nie pezeszkadzało;-)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ