X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2013, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Hejo, ja tylko z krótkim raportem: wszystko OK, maluch ma 34 mm, lekarz zapisał mi na uzupełnienie żelaza Tardyferon (pierwsze słyszę...). Za 2 tygodnie mam to USG genetyczne.
    A termin mam przesunięty na 12.10, więc, Shagga, wyprzedziłaś mnie :D

    Mauysia ja już dawno miałam pytać jak to możliwe, że ostatnią @ miałaś później (chyba o dzień) niż ja a termin porodu masz wcześniej ;) Tak czy inaczej dzień w tę czy w tę...w październiku okaże się jak to naprawdę będzie ;)

    A co do Tardyferonu, to ja brałam w pierwszej ciąży z uwagi na niską hemoglobinę chyba.

    I byle do środy...tak strasznie nie mogę się doczekać drugiej wizyty u ginki :D

    To kiedy masz to USG genetyczne umówione? A idziesz prywatnie czy jakoś na NFZ? Bo ciekawa jestem kosztów...bo mnie wydaje się,że moje mega zedrze ze mnie :)

    No nic...Szef dziś dał mi kolejną robótkę, więc uśpiłam dziecko i zasiadłam do rysowania...teraz mam fajrant :) Można iść lulu :)
    Dobranoc, do jutra :)

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 15 marca 2013, 00:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może użyłam zbytniego skrótu myślowego... Chodzi mi o to USG, na którym lekarz zmierzy przezierność karkową i nosową. Ja to mam w ramach pakietu w Luxmedzie.
    No i kurde wtopa bo umówiłam się na to USG na 29.03, a wtedy już dawno będę się "wygrzewać" na warmińskich ziemiach. Żesz cholerka, czy ja zawsze muszę być taka roztrzeopana?? :/

    EDIT: Nie mogłam spać przez to w nocy i o 2:30 sprawdziłam skierowanie: Mam na 28.03 - uff, nic nie muszę przesuwać ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2013, 06:47

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 15 marca 2013, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga_80 wrote:
    mauysia wrote:
    Hejo, ja tylko z krótkim raportem: wszystko OK, maluch ma 34 mm, lekarz zapisał mi na uzupełnienie żelaza Tardyferon (pierwsze słyszę...). Za 2 tygodnie mam to USG genetyczne.
    A termin mam przesunięty na 12.10, więc, Shagga, wyprzedziłaś mnie :D

    Mauysia ja już dawno miałam pytać jak to możliwe, że ostatnią @ miałaś później (chyba o dzień) niż ja a termin porodu masz wcześniej ;) Tak czy inaczej dzień w tę czy w tę...w październiku okaże się jak to naprawdę będzie ;)

    A co do Tardyferonu, to ja brałam w pierwszej ciąży z uwagi na niską hemoglobinę chyba.

    I byle do środy...tak strasznie nie mogę się doczekać drugiej wizyty u ginki :D

    To kiedy masz to USG genetyczne umówione? A idziesz prywatnie czy jakoś na NFZ? Bo ciekawa jestem kosztów...bo mnie wydaje się,że moje mega zedrze ze mnie :)

    No nic...Szef dziś dał mi kolejną robótkę, więc uśpiłam dziecko i zasiadłam do rysowania...teraz mam fajrant :) Można iść lulu :)
    Dobranoc, do jutra :)

    Ja mam zaproponowane usg genetyczne + badania przesiewowe, ale nie moge na nfz bo nie mam wskazań jako tako, moge na własne życzenie, doktorki pytałam kosz nieco ponad 400 zł :/
    Kurcze zastanawiamy się, ale póki co walczę z tym gardłem i plamieniami i chyba latanie po szpitalach i łapanie zarazków ominę. Mała nasza jest zdrowa , my też, Ja mam astmę ale to nie wskazuje na te badania. Chyba odpuszczę .......

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 15 marca 2013, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam usg genetyczne w ramach pakietu w Medicoverze.
    Mala te 400 zł to faktycznie dużo, ale jak rozumiem to cena za usg+ test Pappa. A sprawdzałaś gdzie indziej jakie są ceny?

    ps; głowa mi wczoraj pękała, może idzie zmiana pogody?!

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę na samo badanie USG genetyczne (tzn w ramach tego jest określanie paru tam parametrów, nie tylko przezierności i przegrody nosowej) i płacić będę 260 zł...jeśli wyjdzie coś nie tak to może zdecyduję się na ten PAPPA...ale póki co nie planuję, bardziej myślę,że większe prawdopodobieństwo jest,że zdecyduję się na drugie genetyczne w II trymestrze.. ja zdecydowałam się na te genetyczne, z co najmniej dwóch powodów jak choćby niekorzystne kiedyś wyniki genetyczne (moje) no i mój nie najmłodszy wiek...a w międzyczasie doczytałam,że dr do którego idę podobno już w 12 tyg. potrafi płeć rozpoznać :D nie miałabym nic przeciwko ;)

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 15 marca 2013, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Ja też miałam usg genetyczne w ramach pakietu w Medicoverze.
    Mala te 400 zł to faktycznie dużo, ale jak rozumiem to cena za usg+ test Pappa. A sprawdzałaś gdzie indziej jakie są ceny?

    ps; głowa mi wczoraj pękała, może idzie zmiana pogody?!

    No idzie idzie, zapowiadają się słoneczne dni, przynajmniej w WLKP :)

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też głowa dziś boli :( Co oznacza,że i mdłości mi się nasilą...

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 15 marca 2013, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarka, ktora robila mi usg genetyczne, byla zdziwiona, że mialam wystawione skierowanie na test Pappa. Ona sama juz na podstawie usg genet. nie zlecałaby testu Pappa. Mala mozesz wiec spokojnir zrobic tak jak Shagga. Isc tylko na Usg genet.

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Lekarka, ktora robila mi usg genetyczne, byla zdziwiona, że mialam wystawione skierowanie na test Pappa. Ona sama juz na podstawie usg genet. nie zlecałaby testu Pappa. Mala mozesz wiec spokojnir zrobic tak jak Shagga. Isc tylko na Usg genet.

    Podobno USG genetyczne w 11-14 tyg daje ok 80% szans na wykrycie ewentualnych chorób genetycznych (zespół Downa czy Turnera ale chyba i chorób serca) gdy wykona się test PAPPA prawdopodobieństwo wzrasta do 95%...i ja to najchętniej wszystko bym wykonała...jakbym tylko miała wór pieniędzy , to badałabym się co dzień i na wszystko :D

  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 15 marca 2013, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga_80 wrote:
    Dora wrote:
    Lekarka, ktora robila mi usg genetyczne, byla zdziwiona, że mialam wystawione skierowanie na test Pappa. Ona sama juz na podstawie usg genet. nie zlecałaby testu Pappa. Mala mozesz wiec spokojnir zrobic tak jak Shagga. Isc tylko na Usg genet.

    Podobno USG genetyczne w 11-14 tyg daje ok 80% szans na wykrycie ewentualnych chorób genetycznych (zespół Downa czy Turnera ale chyba i chorób serca) gdy wykona się test PAPPA prawdopodobieństwo wzrasta do 95%...i ja to najchętniej wszystko bym wykonała...jakbym tylko miała wór pieniędzy , to badałabym się co dzień i na wszystko :D

    Mi mówiła , że między 11 a 13. U nas tych chorób nie było, koszt nie wiem czy razem za oba 400 czy za 1. Tyle, że jeszcze my musimy jechać ok 40 km do szpitala gdzie to robią, małej nie mam z kim zostawić, i to nie wymówka żadna. Ja chłonę zarazki jak gąbka i też nie chce się sama pchać tam gdzie jest ich najwięcej...
    Rozmawiałam z moją bratową, ona miała, ale mi mówiła, że jak nie mam wskazań to może odpuścić. Miała skierowanie ale dostała reprymendę że nie powinni uznać, wyszły badania ok. a to też ważne bo po rodzinie :-) I z tą kasą no też, choć Ja na takie rzeczy nie żałuje. Ale i tak teraz leci jak cholera...nie wiem jak u Was, u mnie 2 dni temu 500 zł za parę godzin, bo Ja lekarze, mała , no masakra

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 15 marca 2013, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego jak sie chce chidzic prywatnie, to warto wykupic pakiet( medicover, lux-med, itd.) Przez cala ciazę wszystkie badania są za darmo( krew,mocz, hormony- co miesiac). Usg na kazdej wizycie. Jak bym miala policzyc koszt tych badan, to by jakas masakra byla.

    mauysia lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak się uprę to nic nie przekona mnie do zmiany decyzji..nawet fakt,że może samo USG u mojej ginki starczyłoby, nawet fakt,że my mamy 100km do tego lekarza nie zniechęca mnie...my pojedziemy w 3kę (zresztą zaplanowałam na ten wieczór jeszcze wizytę z Młodym u Jego specjalisty, też w Łodzi)...wciąż nie wiem,czy czasem nie będę jednak i tego PAPPA robić :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Dlatego jak sie chce chidzic prywatnie, to warto wykupic pakiet( medicover, lux-med, itd.) Przez cala ciazę wszystkie badania są za darmo( krew,mocz, hormony- co miesiac). Usg na kazdej wizycie. Jak bym miala policzyc koszt tych badan, to by jakas masakra byla.

    Ja nie mam możliwości wykupienia takiego pakietu :( Pod koniec ciąży powiem Ci ile poszło kasy,ok ;) Liczę skrupulatnie...choć broń boże nie żałuję :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i jeszcze przypomniało mi się, ja mam mieć też robioną ocenę przepływu krwi przez zastawkę trójdzielną i przewód żylny.

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 15 marca 2013, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam na wyniki testu pappa, ale mam mieszane uczucia co do tych badan, bo nawet polozna pracujaca w szpitalu powiedziala mi, że czesto wychodzą złe wyniki, a potem robi sie badania inwazyjne, ktore zazwyczaj wychodzą już dobrze.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Ja czekam na wyniki testu pappa, ale mam mieszane uczucia co do tych badan, bo nawet polozna pracujaca w szpitalu powiedziala mi, że czesto wychodzą złe wyniki, a potem robi sie badania inwazyjne, ktore zazwyczaj wychodzą już dobrze.

    Będzie dobrze i na pewno żadna amniopunkcja nie będzie konieczna :)
    A kiedy masz mieć wyniki?

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 15 marca 2013, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Dlatego jak sie chce chidzic prywatnie, to warto wykupic pakiet( medicover, lux-med, itd.) Przez cala ciazę wszystkie badania są za darmo( krew,mocz, hormony- co miesiac). Usg na kazdej wizycie. Jak bym miala policzyc koszt tych badan, to by jakas masakra byla.

    A ja pod pakiet mam jeszcze podczepionego męża i synka (a z dzieckiem to już w ogóle często się chodzi po lekarzach). Z pensji mi na to odciągają 85 złotych miesięcznie... Śmieszna suma!!!

    Szkoda tylko, że dentysta pod to w ogóle nie podpada :( Ale nie można mieć wszystkiego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2013, 09:44

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 15 marca 2013, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Ja czekam na wyniki testu pappa, ale mam mieszane uczucia co do tych badan, bo nawet polozna pracujaca w szpitalu powiedziala mi, że czesto wychodzą złe wyniki, a potem robi sie badania inwazyjne, ktore zazwyczaj wychodzą już dobrze.

    Też to słyszałam. Że często wyniki są po prostu niewiarygodne, człek nażre się stresu jak nie wiadomo co, a potem i tak wszystko wychodzi OK (w przytłaczającej większości przypadków).

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Dora wrote:
    Dlatego jak sie chce chidzic prywatnie, to warto wykupic pakiet( medicover, lux-med, itd.) Przez cala ciazę wszystkie badania są za darmo( krew,mocz, hormony- co miesiac). Usg na kazdej wizycie. Jak bym miala policzyc koszt tych badan, to by jakas masakra byla.

    A ja pod pakiet mam jeszcze podczepionego męża i synka (a z dzieckiem to już w ogóle często się chodzi po lekarzach). Z pensji mi na to odciągają 85 złotych miesięcznie... Śmieszna suma!!!

    Szkoda tylko, że dentysta pod to w ogóle nie podpada :( Ale nie można mieć wszystkiego.

    Pracowałam raz w jednej firmie, która miała pakiet w Medicoverze i nawet jest tu u nas placówka współpracująca ale wtedy nie zdążyłam skorzystać z niczego, w ciągu 9miesięcznej pracy tam.

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 15 marca 2013, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Racja jeszcze szczepienia, ale ja do niektortch doplacalam jakies grosze. Wyniki Pappa za jakies 2 tyg. maja być.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ