X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Racja jeszcze szczepienia, ale ja do niektortch doplacalam jakies grosze. Wyniki Pappa za jakies 2 tyg. maja być.

    I Ty za to USG + Pappa nie płaciłaś? Miałaś w ramach pakietu??

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 15 marca 2013, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga nie placilam ani zlotowki!!!
    Jedynym badaniem,którego nie mam w pakiecie jest USG 4D.
    Z medycznego punktu widzenia nie wiele ono wnosi. Pewnie niedługo dowiem się ile sobie za nie liczą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2013, 12:48

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Shagga nie placilam ani zlotowki!!!

    Grrrrrrrrrrrrrrrrr!!
    Ja chcę taki pakiet...badałabym się co tydzień, hehehehe

  • magdalenek Koleżanka
    Postów: 54 34

    Wysłany: 15 marca 2013, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie

    czy można do Was dołączyć?
    obecnie jestem w 17 tygodniu pierwszej ciąży - bardzo, bardzo długo oczekiwanej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2013, 11:31

    dev230pr___.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 15 marca 2013, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście,że można! Witamy!
    Jeśli masz ochotę, to napisz o sobie coś więcej. Np.skąd jestes?:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2013, 12:45

    mauysia, anna_w lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 15 marca 2013, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć magdalenek,

    Zapraszamy do wymiany doświadczeń :)

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 15 marca 2013, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam w Rossmanie i powąchałam wszystkie balsamy dla cieżarnych przeciw rozstępom. Ostatecznie wybralam Ziaję- jest prawie bezzapachowa(w przystępnej cenie).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2013, 12:46

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 15 marca 2013, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczymy, jak się sprawdzi :)

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • magdalenek Koleżanka
    Postów: 54 34

    Wysłany: 15 marca 2013, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chciałabym Wam napisać kilka słów nt wymiotów i mdłości, które ja przechodziłam dość ciężko do ub tygodnia

    ciężko tzn miałam mdłości cały czas a wymiotowałam do 8 - 9 razy na dobę - ale dzięki mojemu lekarzowi obyło się bez odwodnienia - jedynie wiadomo, że wyniki morfologii słabe (żelazo, magnez, itd) no ale tego przy braku przyjmowania jakichkolwiek pokarmów było nieuniknione + oczywiście spory spadek wagi (ale,że akurat nie należę do chudzielców to lekarz stwierdził, że póki dziecko rozwija się dobrze to nie będziemy się tym martwić :)

    przyjmowałam leki - najpierw Metoclopramidium, potem czopki Torecam ale niestety bez większych rezultatów, tzn mdłości się zmniejszyły ale wymioty po zjedzeniu czegokolwiek były nadal :( widocznie taki mój urok

    aby się nie odwodnić piłam litrami herbatę z cytryną i wodę a dodatkowo lekarz zalecił mi pić preparaty nawadniające Orsalit i Gastrolit - i to polecam profilaktycznie przy wymiotach bo z tego co wiem w przypadku odwodnienia organizmu w ciąży to nie ma żartów

    wszystko trwało do 16 tygodnia; dodatkowe zalecenie to w przypadku kiedy wymioty były powyżej 9 razy to miałam zgłosić się do szpitala na kroplówkę i badanie krwi

    teraz wymiotuje max 1-2 razy dziennie więc uważam, że jest naprawdę super i moje kłopoty się skończyły :D!

    Shagga_80, Nina82, Beata lubią tę wiadomość

    dev230pr___.png
  • magdalenek Koleżanka
    Postów: 54 34

    Wysłany: 15 marca 2013, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Oczywiście,że można! Witamy!
    Jeśli masz ochotę, to napisz o sobie coś więcej. Np.skąd jestes?:)

    hmmmm...kilka słów o sobie :)

    jestem w upragnionej ciąży po 18 miesiącach starań z leczeniem (+ kilka cykli wcześniej bez zabezpieczenia)
    urodziłam się i mieszkam w Warszawie i najmłodsza nie jestem bo w tym roku kończę 35 lat co z pewnością nie pomagało mi przy staraniach
    a i niestety nadal nie wiem kto zamieszkuje u mnie w brzuchu ;)

    ps. w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z ciążą mam ten komfort, ze mój teść jest ginekologiem położnikiem więc jakby co mogę pytać do woli (ale nie jest moim lekarzem prowadzącym oczywiście ;)))

    mauysia, Nina82, Beata lubią tę wiadomość

    dev230pr___.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 15 marca 2013, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalenek wrote:
    chciałabym Wam napisać kilka słów nt wymiotów i mdłości, które ja przechodziłam dość ciężko do ub tygodnia

    ciężko tzn miałam mdłości cały czas a wymiotowałam do 8 - 9 razy na dobę - ale dzięki mojemu lekarzowi obyło się bez odwodnienia - jedynie wiadomo, że wyniki morfologii słabe (żelazo, magnez, itd) no ale tego przy braku przyjmowania jakichkolwiek pokarmów było nieuniknione + oczywiście spory spadek wagi (ale,że akurat nie należę do chudzielców to lekarz stwierdził, że póki dziecko rozwija się dobrze to nie będziemy się tym martwić :)

    przyjmowałam leki - najpierw Metoclopramidium, potem czopki Torecam ale niestety bez większych rezultatów, tzn mdłości się zmniejszyły ale wymioty po zjedzeniu czegokolwiek były nadal :( widocznie taki mój urok

    aby się nie odwodnić piłam litrami herbatę z cytryną i wodę a dodatkowo lekarz zalecił mi pić preparaty nawadniające Orsalit i Gastrolit - i to polecam profilaktycznie przy wymiotach bo z tego co wiem w przypadku odwodnienia organizmu w ciąży to nie ma żartów

    wszystko trwało do 16 tygodnia; dodatkowe zalecenie to w przypadku kiedy wymioty były powyżej 9 razy to miałam zgłosić się do szpitala na kroplówkę i badanie krwi

    teraz wymiotuje max 1-2 razy dziennie więc uważam, że jest naprawdę super i moje kłopoty się skończyły :D!

    O jasna cholipka... No rzeczywiście niewesoło... A ja narzekałam na moje mdłości "bez pokrycia"...
    Dzięki za porady!
    Magdalenek, a czujesz już ruchy dziecka? Wiesz czy będzie chłopiec, czy dziewczynka?

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 15 marca 2013, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalenko! to Ty się wycierpisz... współczuję! oby się te objawy skończyły u Ciebie jak najszybciej,żebyś mogła naprawdę cieszyć się tą ciążą.
    Ja za 4dni mam kolejne usg i liczę,że może uda się potwierdzić lub obalić wcześniejsze spekulacje co do tego,że mam w brzuszku małego chłopczyka. Mimo,że to jeszcze wcześnie, bo wizyta wypadnie na 14t.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 15 marca 2013, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori, jaki fajny suwaczek !

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 15 marca 2013, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Mayuś, właśnie przypadkiem znalazłam i strasznie mi się spodobał:)Jest tam sporo fajnych i można dołączyć fotkę więc polecam!

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Madziu :) Już nigdy nie będę narzekała na swoje samopoczucie po tym jak poczytałam o Twoich "przygodach"...a na szczęście u mnie już znacznie lepiej...ale obstawiam,że wyniki nie będę miała za ciekawe - jutro idę na pobranie krwi.

    Dora, w którym tygodniu byłaś jak lekarz wyraził zdanie,że to synka oczekujesz :) ?

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 15 marca 2013, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie już się zaczęła popołudniowa ociężałość i wywalenie brzucha... Zrobię sobie specjalnie fotkę, żebyście widziały jak mi wywaliło bębzon! Sama w to nie wierzę... Dobrze, że w pracy siedzę ukryta za biurkiem ...

    Nina82 lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    A u mnie już się zaczęła popołudniowa ociężałość i wywalenie brzucha... Zrobię sobie specjalnie fotkę, żebyście widziały jak mi wywaliło bębzon! Sama w to nie wierzę... Dobrze, że w pracy siedzę ukryta za biurkiem ...

    Mnie wydawało się , że jeszcze nic nie widać po mnie a wczoraj gadałam z kumpelą przez Skypa i Ona mówi, no już widać ...a ja nie widziałam sama ;) Swoją drogą to należałoby zacząć dokumentować :)

    Nina82 lubi tę wiadomość

  • magdalenek Koleżanka
    Postów: 54 34

    Wysłany: 15 marca 2013, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruchy czuję (przynajmniej tak mi sie wydaje, ze to to ;) ale niestety nie codziennie - szczególnie wieczorem jak sie położę do łóżka to takie delikatne przelewanie lub wirowanie w dole brzucha ;) śmieszne uczucie

    a niestety nie wiem kto zamieszkuje u mnie ;)

    25.03 mam usg wieć liczę na to, ze sie dowiem a jak nie to 8 kwietnia mam zarezerwowany drugi termin na usg połówkowe (gdyby za pierwszym razem nie dało się zbadać)
    problem polega na tym, że u mnie najlepiej byłoby zrobic to badanie w tygodniu świątecznym ale lekarz do którego chodze na usg przyjmuje tylko raz w tygodniu i to w poniedziałki a akurat wtedy mamy Wielkanoc - stą∂ moje dwa terminy usg

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    dev230pr___.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 15 marca 2013, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga_80 wrote:
    mauysia wrote:
    A u mnie już się zaczęła popołudniowa ociężałość i wywalenie brzucha... Zrobię sobie specjalnie fotkę, żebyście widziały jak mi wywaliło bębzon! Sama w to nie wierzę... Dobrze, że w pracy siedzę ukryta za biurkiem ...

    Mnie wydawało się , że jeszcze nic nie widać po mnie a wczoraj gadałam z kumpelą przez Skypa i Ona mówi, no już widać ...a ja nie widziałam sama ;) Swoją drogą to należałoby zacząć dokumentować :)

    No, jutro zacznę.
    Ale brzuch ciążowy to to na pewno nie jest, stawiam na megawzdęciory... :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2013, 14:10

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 15 marca 2013, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam Cie magdalenek :)

    no to jenak ze mna jeszcze nie jest najgorzej, ja tez dostalam teraz ten motoclopramidon czy jakos tak sie to pisze, (nie chce mi sie szukac opakowania;) )

    czyli to usg na NT mialyscie tylko w ramach pakietu a nie na NFZ? bo wlasnie tak sie zastanmawialam jak to jest, bo niby trzeba miec wskazania :) ja raczej wskazan nie mam i nie zamierzam robic :) chyba ze lekarz zdecyduje inaczej, ale na pewno nie zamierzam robic tak sama od siebie. U nas na szczescie wszystkie dzieci zdrowe sie rodza i zadnych obciazen nie mamy wiec jestem dobrej mysli :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ