X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 20 marca 2013, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga_80 wrote:
    mauysia wrote:
    Cześć dziewuszki,

    Mała -- dobrze, że piszesz, zastanawiałam się właśnie co u Ciebie. Tak jak pisze Dora - na pewno lekarz wiedział, co Ci zapisywał. A na pewno niestosownie leczona Twoja dolegliwość mogłaby mieć większe konsekwencje dla dzidziusia.
    A kaszlesz też? Bo ostatnio Bella pisała, że to chyba przez kaszel jej się wtedy odkleiła ta kosmówka i wylądowała w szpitalu! Więc kaszel to poważna sprawa...

    DOra - no jakoś przebolejemy do jutra. Grunt, że lekarka wypisze Ci zwolnienie. Czyli jednak jesteś gdzieś na umowie o pracę, tak?

    Shagga - fajnie, że wyniki w porządku - poza tym moczem, ale podejrzewam, że raz dwa uda się te szczawiany wyeliminować jakimś specyfikiem. Masz dziś wizytę, prawda??

    Hej:)
    Mauysia, racja dziś do ginki biegnę :) Jeszcze 7h 35 min, hehehehe

    Mała, ja z Kubą też dostałam na coś Duomox (swoją drogą to dotąd stoi w apteczce, bo ostatecznie nie wzięłam go, ale skoro i ja zapisane miałam to w ciąży to może rzeczywiście w ciąży przepisuje się go. A co do syropu wykrztuśnego to może zażyłaś go wieczorem,co? I może dlatego męczył Cię w nocy? A syrop wykrztuśny można najpóźniej o 17 wziąć a potem już nie. Życzę zdrówka :)

    Hje, nie nie wzięłam łyżeczkę nie pamiętam ale ok 12-13. Wiem wiem jak działa.:-) Teraz mam lekko pokasływanie i nie wiem brać...nie brać teraz łyżeczki...ehh

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 20 marca 2013, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała to jest bezpieczny antybiotyk! Lekarz wie co mowi- skoro nawet przez lozyslo nie przechodzi, to spokojnie.

    Tez mialam kiedys taki kaszel, co najbardziej meczyl w nocy. Na taki kaszel krataniowy- suchy pomaga sok z marchewki. A na noc mozesz sobie rozgryźć jedną wit. A+E. Ten olej ze środka podziała jak balsam na gardło.

    Shagga trzymam kciuki za wizytę.

    Mała, mauysia lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2013, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała, mój Kuba jest teraz chory i właśnie w nocy najgorzej kaszel Go męczy, wtedy gdy leży pod kołderką i zagrzeje się...tzn teraz już lepiej,bo już 3-ci dzień na antybiotyku :)

  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 20 marca 2013, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kobietki ;)
    Dora co do płci na USG już na etapie 12 tygodnia nawet to ja wierzę o ile lekarz dobry i sprzet w miarę ;) Mój gin mi przepowiedział dziewczynkę na USG z przyziernością, ale kazał jeszcze nie brać tego jako ostateczność. Potem w 18tc potwierdził na 100% mówiąc: "WIEDZIAŁEM" :P Także coś w tym być musi ;)

    Dora lubi tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 20 marca 2013, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BellaRosa wrote:
    Hej Kobietki ;)
    Dora co do płci na USG już na etapie 12 tygodnia nawet to ja wierzę o ile lekarz dobry i sprzet w miarę ;) Mój gin mi przepowiedział dziewczynkę na USG z przyziernością, ale kazał jeszcze nie brać tego jako ostateczność. Potem w 18tc potwierdził na 100% mówiąc: "WIEDZIAŁEM" :P Także coś w tym być musi ;)

    No ale miał szansę 50/50 że się uda, więc nie był to jakiś spektakularny sukces ;)

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 20 marca 2013, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do kaszlu- no mi lekarze powiedzieli, ze prawdopodobnie ta kosmówka odkleila się bo non stop brzuch wycisk dostawał a to przez kaszel a to przez dmuchanie nosa i w końcu wzięło i nie wytrzymało :/ Ale nie jest powiedziane, ze na 100% aczkolwiek i ja tak podejrzewałam.
    Dlatego nie bójcie się iść do lekarza po leki. Naprawdę! Są schorzenia, gdzie kobieta ciężarna musi brać naprawde toksyczne leki dla dziecka (choćby nadczynność tarczycy, gdzie metizol ma toksyczny wpływ na szpik kostny i może dojść nawet do białaczki). A to, ze babie w ciąży leków nie można to nie do końca jest tak.. po prostu nikt nie testuje na nas leków, bo jak niby? :D Czasem lepiej wziąć jakiś antybol, który poleci lekarz, czy jakiś lepszy syrop niż tylko domowy z cebuli, bo brak leczenia jak widać gorszych szkód może narobić niż branie leków

    mauysia, Dora, Mała lubią tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 20 marca 2013, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słusznie prawisz, Bellosławo...

    BellaRosa lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 20 marca 2013, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayusia on wedzial, ze będzie dziewucha... ale nie mówił na 100%, bo wg mnie za słaby sprzet ma żeby na tym etapie powiedzieć. A mój lekarz jest taki, ze jak miałby się pomylić, to woli nie mówić na 100%. Natomiast znam lekarzy, którzy płeć mówia nawet jak dziecko się zasłania ;P I się nie mylą ;) Sprawdzają po narządach wewnętrznych :D Czy są jajniki itd :D

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 20 marca 2013, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BellaRosa wrote:
    Mayusia on wedzial, ze będzie dziewucha... ale nie mówił na 100%, bo wg mnie za słaby sprzet ma żeby na tym etapie powiedzieć. A mój lekarz jest taki, ze jak miałby się pomylić, to woli nie mówić na 100%. Natomiast znam lekarzy, którzy płeć mówia nawet jak dziecko się zasłania ;P I się nie mylą ;) Sprawdzają po narządach wewnętrznych :D Czy są jajniki itd :D

    Nie no racja, jak bejbik zrobi rozkrok akurat w sam "obiektyw" USG, to pewnie widać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2013, 09:38

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 20 marca 2013, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie u mnie na udg genetycznym, na b.dobrym sprzecie lekarka obstawiala chlopca. Jutro mam wizyte u jakiegos obcego lekarza( zastepstwo za moja) i nie wiem czu mu sie bedzie wogole chcialo na plec patrzec:-\ moze mnie olac bo nie jestem jego pacjetką. A moja lek. na zwolnieniu.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 20 marca 2013, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to Ci Mayusia powiem szczerze, ze ja i tak na USG zawsze gówno za przeproszeniem widzę. A lekarz mi gada: o widzi pani, tu jest to, tu tamto, tu jeszcze coś tam a ja jak durna tylko przytakuje bo i tak nic nie widze :D

    mauysia lubi tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 20 marca 2013, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BellaRosa wrote:
    Ja to Ci Mayusia powiem szczerze, ze ja i tak na USG zawsze gówno za przeproszeniem widzę. A lekarz mi gada: o widzi pani, tu jest to, tu tamto, tu jeszcze coś tam a ja jak durna tylko przytakuje bo i tak nic nie widze :D

    w końcu to tylko "zdjęcia kisielu" (cytując mojego kolegę :D )

    BellaRosa lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 20 marca 2013, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hahahahaha :D no coś w tym stylu :D

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 20 marca 2013, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak u Was z cerą? bo u mnie masakra pryszczowa:-\

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 20 marca 2013, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na szczęście bez zmian :) Ale ja w sumie nigdy nie miałam nawet małego trądziku, może mam po prostu taki typ cery...

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 20 marca 2013, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie cera idealna tak jak i w pierwszej ciąży ;P
    kutwa... zamówiłam barwniki spozywcze, bo do tortu potrzebuję... przysłali mi w pakiecikach jak na jakiś przemyt dosłownie :D i wszystko mam teraz ubabrane :/ palce mam granatowo brokatowe a język zielony...no super po prostu...

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 20 marca 2013, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Wy szczęściary;-) to tylko ja taka zapryszczona jak małolata;-):-P?!

    Wlaśnie wyczatalam w gazecie" M jak mama", ze od II trym. nalezy przyjmowac 20-25 mcg wit. D3. Niestety wiekszosc preparatow dla ciezarnych ma jej za malo, przez co 90% ciezarnych w 2011r. mialo jej niedobor.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2013, 11:40

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2013, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    O Wy szczęściary;-) to tylko ja taka zapryszczona jak małolata;-):-P?!

    Wlaśnie wyczatalam w gazecie" M jak mama", ze od II trym. nalezy przyjmowac 20-25 mcg wit. D3. Niestety wiekszosc preparatow dla ciezarnych ma jej za malo, przez co 90% ciezarnych w 2011r. mialo jej niedobor.

    Ja też jak małolata wyglądam teraz!!! na brodzie mam chyba z 5 pryszczy!!!!!
    Ale to może "kara" za to,że gdy w czasach szkolnych moje koleżanki miały gdzieniegdzie wypryski to ja nic nie miałam...a po 20stce (jakoś tak) zmieniła mi się cera i teraz mam mieszaną, więc w pasie tłustym wciąz mi wywala coś...wystarczy tylko,że zapomnę o odpowiednich kosmetykach...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2013, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam od ginki :) Małe rośnie, już ma 46 mm :) Spało podczas badania, ale gince udało się Go obudzić i pomachał rączką chwilę :) Za 2 tyg. mam badanie genetyczne, więc moja ginka w ogóle nie będzie mi tym razem badać przezierności. Wyniki badań Gince się podobały, podobnie mojej ciotce Endo - dalej wystarczy,że będę brała witaminy z jodem...dopiero w czerwcu mam znów zbadać TSH...na razie też nie mam robić żadnych innych badań...no i co najważniejsze - nadal drugiego malucha nie widać, więc chyba tak rzeczywiście jest :D

    AGA 30, mauysia, Dora, Kaja, Dodi, gocha04 lubią tę wiadomość

  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 20 marca 2013, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie :)

    nie mam sil ani czytać ani pisac, już jem, jadłowstret jak na razie minął, chociaz dziś mamy gorszy dzien, strasznie mecza mnie zawroty glowy, no i siedzenie przy laptopie to za trudne wyzwanie dla mnie.

    co duomoxu jak chorowala ostatnio i moiwlam ze sie staramy to lekarka tez mi go przepisala i mowila ze on jest bezpieczny i stosowany w ciązy i przy straanaiach i jak trzeba to lepiej wziac, lekarze wiedza lepiej.

    i zgadzam sie z Bella pni na kobietach w ciazy wekszosci lekow nie stosuja wiec to nogdy nie nejst az tak pewne. jest ten podzial lekow na grupy i mysle ze te do kategorii B nie sa zagrozeniem dla nas, skoro na zwierzetach nie bylo uszkodzen wiec i u nas mysle ze nie powinno byc :) trzeba bc dobrej myslic i troche ufac lekarzom.

    takze kochane zdrowka wam zycze i zmykam

    i pozdrowcie ode mnie dzewczyny na plemniczce, bo nie mam isly nawet tam wejsc. te kilka linijek mnie wykonczylo

    Dora, gocha04, Mała lubią tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ