X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja tu raz jeszcze życzę Ci Aniu Wszystkiego Najlepszego:-)

    anna_w lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewoje, a jak tam w ogóle Wasze dolegliwości ciążowe? Coś doszło? ;)
    Ja muszę przyznać że - pewnie dlatego że wcześnie mi brzuch "wywaliło" - coraz mi ciężej z tym moim słodkim balastem. Jednak po siedzeniu x godzin w pracy przed kompem mam dość napięty brzuch, czasem twardy. Poza tym wczoraj zauważyłam pierwszy objaw puchnięcia nóg - zniknęły mi kostki, już ich prawie nie widać. No i zaparcia, czyli też nowość dla mnie.

    Jak nic trzeba zwiewać na zwolnienie lekarskie! Ale to jeszcze miesiąc z hakiem... Odliczam dni.

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja narzekam na ból;
    oprócz standardowych atakow nerwów kulszowych, doszedł mi ból kości ogonowej, a w nocy jak śpię na boku, to budzi mnie okropny ból w stawach biodrowych. Masakra jakaś.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Ja narzekam na ból;
    oprócz standardowych atakow nerwów kulszowych, doszedł mi ból kości ogonowej, a w nocy jak śpię na boku, to budzi mnie okropny ból w stawach biodrowych. Masakra jakaś.
    Eech.. I żadna poduszka nie jest w stanie złagodzić bólu?
    Te biodra też czasem czuję rano... Ale w nocy staram się zmieniać pozycje, czasem na lewym, czasem na prawym boku, sporadycznie na plecach... I jakoś udaje się dotrwać do rana. A to i tak dopiero początek nocnych niewygód, bo brzucho będzie przecież jeszcze rosło...

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim :)
    Mauysia, Dora dziękuję Wam za życzenia :) Aż mi się miło zrobiło :)

    Dora, mauysia, Shagga_80 lubią tę wiadomość

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayuś budzę się z bólem i przekładam na drugi bok. Po pewnym czasie boli druga strona. Mam walek z koldry miedzy nogami, ale bol jest coraz wiekszy. A z ta wielka poduchą nie umiem się przewracac na dugi bok. Chyba nic się nie da zrobić. Będzie cieżko:-/

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A bóle też mam podobne do Waszych, po dłuższym leżeniu na jednym boku biodro daje o sobie znać, po dłuższym siedzeniu kręgosłup. Dobrze ze mam poduchę-kojec jakoś mi z nią łatwiej znaleźć wygodną pozycję do poleżenia czy spania, aczkolwiek wybór pozycji jest bardzo ograniczony bo tylko lewy i prawy bok.

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kobity to mamy przerąbane...

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadza się mauysiu, mamy przerąbane z naszymi dolegliwościami. Ale narodziny nszych maluszków napewno nam zrekompensują wszystkie niedogodności z którymi teraz się zmagamy. Do mnie na dodatek przyplątała się cukrzyca ciążowa a więc dodatkowo wizyty u diabetologa, dieta, 4 razy dziennie kłucie glukometrem, wieczorem insulinka... a po drodze całe mnóstwo innych niedogodności, dolegliwości, bolączek, ehhhh

    Dora, mauysia lubią tę wiadomość

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Was też tak goràco? Ja juz zdycham od rana a dziś jeszcze mam jechać na pierwszą gimnastykę w SR. A klimy to tam niestety nie będzie...

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj gorąco, gorąco ja nawet lubię taką pogodę ale w naszym stanie to jednak jest męczące. Dora bierz dużą butlę wody ze sobą i dasz radę, jak wrócisz daj znać jak było.

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    U Was też tak goràco? Ja juz zdycham od rana a dziś jeszcze mam jechać na pierwszą gimnastykę w SR. A klimy to tam niestety nie będzie...
    Gorąco jak nie wiem, a po południu ma dojść nawet do 34 stopni! O.o
    Na szczęście popołudnie spędzę w kinie, więc nie będzie źle...
    Doris, prosimy potem o relację z gimnastyki :)

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne bedzie relacja, tylko nie wiem jeszcze czy z gimnastyki, czy z afery z nimi. Bo ja nie mam w domu skanera na drukowanie i skanowanie deklaeacji tak jak oni to sobie zycza. Normalnie bym to dostala na 1szych zajeciach teoretycznych,a ze zaczynam gimnastyką to mam się sama organizować :-/

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Jasne bedzie relacja, tylko nie wiem jeszcze czy z gimnastyki, czy z afery z nimi. Bo ja nie mam w domu skanera na drukowanie i skanowanie deklaeacji tak jak oni to sobie zycza. Normalnie bym to dostala na 1szych zajeciach teoretycznych,a ze zaczynam gimnastyką to mam się sama organizować :-/
    Może będą mieli na miejscu trochę wydrukowanych, dla takich osób jak Ty.

    Dora lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    łoooo matko jaki upał. Co do dolegliwości to ostatnio strasznie mnie dół pleców boli- jak wspominała Dorcia- kość ogonowa :) Tak jakby mi się coś zablokowało, nie mogę się wyprostować, przekręcić itp. ehhhhh

    Shagga- narobiłaś mi smaka na te krokiety i tak za mną łaziły aż dzisiaj postanowiłam się za nie wziąć :) Idę walczyć z naleśnikami :P

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :0

    Dostałam całą listę leków, bezpiecznych w ciąży, oczywiście bez recepty i kaska już nie moja. Ale cóż… zdrowie ważniejsze, mam jakiś stan zapalny gardła itd. Odebrałam tez wyniki i wychodzi, że mam lekką anemie, co patrząc na mój jadłospis (ostatnio to tylko nutella) dziwi mnie tylko, ze lekką bo ja myślałam, że gorsza jest. Mam iść z nimi do swojego lekarza, żeby mi żelazo przepisał itd. Ale ja tam się nie spieszę, teraz musze się wykurować, a poza tym żelazo w lepiej przyswajalnej formie o tej porze w zielonych warzywach znajdę i w granacie, który nie bez powodu ma taka nazwę. Nie chce tej chemii tyle łykać, a po witaminkach wymiotuję niestety. :(

    Na poduszce śpi się super.:) Jestem z niej bardzo zadowolona. Fajny zakup i jeszcze w gratisach dostała wkładki laktacyjne z babyono, smoczek dla dziecka i zapinke do smoczka :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do dolegliwości to u mnie tak, coś jakby rwa kulszowa czasami się pojawia, ale nie jest to rwa tylko to rozciąganie się więzadeł, boli tylko w jednym miejscu a nie promieniuje na cała nogę jak przy rwie, ale jest męczące. Ostatnio doszedł tez ból kości ogonowej, głównie jak mam siąść na czymś prostopadłym i twardym. Najlepsza jednak jest pozycja półleżąca lub leżąca, no i twarde ławki mi nie służą. Ogólnie czasem odzywają się moje kręgosłupowe dolegliwości jeszcze sprzed ciąży.
    Jak na razie po wczoraj spanie na poduszce ułatwia mi bardzo życie i funkcjonowanie. Łatwiej przyjąć wygodną pozycję :)
    Zawroty głowy i skurcze w nogach, ale jak pisałam wcześniej mam słabą anemię więc to pewnie dlatego. Sposób chodzenia mi się wyraźnie zmienił, ale wiadomo punkt ciężkości i te sprawy w ciąży. A tak to znowu wcinam czekoladę ostatnio tylko ją jem w każdej postaci, ale ja czekoladowym łasuchem jestem od dziecka i chyba moje maleństwo przejmie to po mnie.:)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania W z okazji urodzinek wszystkiego naj, spokojnej i zdrowej ciąży i lekkiego porodu. Spełnienia marzeń i bożego błogosławieństwa.

    anna_w lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też upał, a naszym pokoju, gdzie pracujemy to prawie sauna, koszmar, szkoda, że nie ma tu klimatyzacji, bo wiatraczki nie wyrabiają :(

    Dora pwodzenia na zajeiach z SR

    Dora lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia, Tobie również dziękuję za życzonka :)

    Amicizia lubi tę wiadomość

‹‹ 85 86 87 88 89 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ