Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Gdy grudniowa gwiazdka zaświeci na niebie ⭐️w brzuszku już prezent będzie czekać na Ciebie 🤰
Odpowiedz

Gdy grudniowa gwiazdka zaświeci na niebie ⭐️w brzuszku już prezent będzie czekać na Ciebie 🤰

Oceń ten wątek:
  • Annaaa4 Ekspertka
    Postów: 153 304

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mad_kitten wrote:
    Zazwyczaj szału nie mam że śluzem - widze że się zmienia po okresie aż do płodnego ale jest go tyle, że na zewnątrz jestem w stanie określić może przez 1-1,5 dnia że jest płodny biorąc go między palce.

    A ten jedyny dzień który zaznaczyłam na wykresie to było tego strasznie dużo (z łyżkę w godzinę )i to taki prima sort 🙈
    A próbowałaś coś stosować na zwiekszenie ilości śluzu ?

    12.12 Beta 26,3 Prog 17
    14.12 Beta 93,1 Prog 24,1
    18.12 Beta 824
    22.12 Beta 5618
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 8956 17994

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalena321 wrote:
    Kurczę liczę na to że to jednak nie to. Bo właściwie to nigdy takiego nie miałam. Bardziej w sumie to taki biały lepki śluz jest, w sensie kremowy, nie ma grudek żadnych, może źle to określiłam że serkowaty, taki kremowy ale serek np hochland też jest kremowy 😅 do piątku czekam z testem ale już nie umiem wytrzymać żeby go zrobić 🥲
    Serkowaty to zrozumiałam jak grani bardziej. 😅

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022, bez zabezpieczenia od 2019
    01.24 LEEP szyjki macicy (CINIII i HPV)
    07.24 puste jaja płodowe 💔💔
    9 x letrozol ❌

    30♀️35♂️
    ◾PCOS, mała tarczyca, arytmia, łuszczyca, APCA i Castle, hiperlipoproteinemia
    ◾KIR AA, PAI hetero, MTHFR C677 hetero
    ◾crossmatch 25,3%
    ◾MSOME: 0% + 1%

    03.25 IMSI 💉13MII →1❄️ 5BB
    04.25 FET beta 10dpt <0,1
    05.25 IMSI + FertileChip💉14MII→1❄️ 3AB

    🌈naturals po scratchingu
    30.07 ⏸️
    accofil, neoparin, acard, encorton, luteina →neoparin 0,8
    Kubuś 💙 5.04.2026 🐣
    age.png
  • Alysa Autorytet
    Postów: 4626 7056

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Musiałam sobie dziś zrobić przerwę od forum i tego wszystkiego. Żeby się czymś zająć od rana piekłam bułki z jabłkami i gotowałam. W ciągu dnia do Was Zajrzałam i widziałam ładne ⏸️ na pinku. Gratuluję 😄

    @MartiMarti nie testowałam dziś, ale byłam teraz w Rossmannie. Kupiłam na jutrzejszy poranek dwa, paskowy facelle i Pink płytkowy o czułości 10. Jutro koło 5 będziesz tu miała zdjęcia tej bieli vizira :-P

    klaudia_23, Cerva, nick nieaktualny, ezra, Kira, metkamniedrapie_87, nick nieaktualny, Adirella lubią tę wiadomość

    Starania od 12.2022

    33 👩‍🦰
    • niedoczynność tarczycy, histuryzm, mięśniaki macicy ( 3 sztuki)
    • hormony 3-5dc, 7dpo, TSH, FT3, FT4, glukoza/insulina – prawidłowe
    • HSG – jajowody drożne, badane dwukrotnie
    • CD138 - 3/10, bez cech przewlekłego stanu zapalnego
    • antyHCV - błędnie dodatni wynik, wykluczony w laboratorium poradni chorób zakaźnych

    Stymulacja
    - 4 cykle z letrozolem (Aromek) ❌
    IUI
    -12.2025 - Aromek 2x1 - 3 pecherzyki ❌

    Starania STOP - zmiana pracy :D


    35🧔‍♂️
    • seminogram: koncentracja 4 krotnie ponad normę, ruch prawidłowy, morfo 2%
    • badania hormonów – ✅
    • USG jąder - prawidłowe, brak ŻPN

    Mówią, że nadzieja umiera ostatnia...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alysa wrote:
    Hej. Musiałam sobie dziś zrobić przerwę od forum i tego wszystkiego. Żeby się czymś zająć od rana piekłam bułki z jabłkami i gotowałam. W ciągu dnia do Was Zajrzałam i widziałam ładne ⏸️ na pinku. Gratuluję 😄

    @MartiMarti nie testowałam dziś, ale byłam teraz w Rossmannie. Kupiłam na jutrzejszy poranek dwa, paskowy facelle i Pink płytkowy o czułości 10. Jutro koło 5 będziesz tu miała zdjęcia tej bieli vizira :-P


    Czekamy jutro pod kibelkiem! 🤞

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2495 4688

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mad_kitten wrote:
    Zazwyczaj szału nie mam że śluzem - widze że się zmienia po okresie aż do płodnego ale jest go tyle, że na zewnątrz jestem w stanie określić może przez 1-1,5 dnia że jest płodny biorąc go między palce.

    A ten jedyny dzień który zaznaczyłam na wykresie to było tego strasznie dużo (z łyżkę w godzinę )i to taki prima sort 🙈

    Tez mysle ze owulka u ciebie byla w 13dc. U mnie apka tez czasem nie zaznaczala albo zaznaczala zle, wiec sobie sama ustawialam 😂 u mnie sluzu praktycznie nigdy nie bylo widac na majtkach, w srodku nie grzebalam wiec nawet nie wiedzialam czy jest czy nie ma. Czasem myslalam, ze moze ja nie mam wcale sluzu, no ale musial byc skoro w koncu sie udalo 😁

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Sofka88 Autorytet
    Postów: 352 653

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Mieliśmy gorsze rok temu miesiąc po jakiejś paskudnej infekcji górnych dróg oddechowych i okresie świąteczno-sylwestrowym.
    objętość próbki: 5ml
    Liczba plemników ogólna: 8,60mln (min. 36mln)
    Liczba plemników na 1ml: 1,72mln (min. 16mln)
    ruch postępowy: 14% (min. 30%)
    liniowość ruchu: 31,8% (min. 46,8%)
    żywotność: 74%
    morfologia: 1% (min. 4%)

    Czy chłop chorował ostatnio? Brał antybiotyki? Jakiś covid? Uprawia mocny sport typu maratony? Ma dużo stresu? Pije alkohol lub stosuje inne używki (w tym kawę)? Jeśli tak, w jakiej ilości? Czy korzysta z laptopa na kolanach? Jaki tryb pracy ma? Czy nosi obcisłe majtki i spodnie? Bierze długie gorące kąpiele? Jak się odżywia? Robiliście wymazy z cewki moczowej, spod napletka (chyba też się takie robi?) i posiewy nasienia? Infekcję bywają okropnie zabójcze dla nasienia. USG było robione?

    My w tym roku po suplach, drobnych zmianach w diecie, pewnym ograniczeniu alkoholu i unikaniu chorób mamy poniższy stan (kuleje na HBA więc już wdrozylam pewne zmiany w suplach), więc nie ma co się załamywać tylko trzeba wstać z kolan, otrzepać je, zacisnąć pięści i lecieć z koksem. Niestety albo stety. Ja od razu po wynikach podjęłam działania i opracowałam plan, u mnie to stary się załamywał i nie wierzył w siebie.

    kontrola 24.10.2023r.
    objętość próbki: 5,1ml
    liczba plemników ogólna: 121,99mln (min. 36mln)
    liczba plemników na 1ml: 23,92mln (min. 16mln)
    ruch postępowy: 76% (min. 32%)
    żywotność: 88% (min. 56%)
    morfologia: 7% (min. 4%)
    IgA 2% (>10%)
    IgB 0% (>10%)
    HBA 49%
    Fragmentacja 11%
    Kochana ogromnie dziękuję Ci za tą wiadomość. Dałaś mi cień nadziei a to dużo znaczy w takim momencie 💔będę potrzebować chwili żeby dojść do siebie. Tak bardzo się zaangażowałam. Biorę te wszystkie leki, testy owu, nadzieję…. Wszytsko na nic

    Chmurka21, siesiepy, ezra, metkamniedrapie_87, Lola93 lubią tę wiadomość

  • kasia97 Autorytet
    Postów: 866 1504

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofka88 wrote:
    Dziewczyny odebraliśmy wyniki nasienia są tragiczne. Wyje od godziny w poduszkę
    Wyszło nam Oligospermia ciężką
    3 mln plemników gdzie norma jest min 16 …
    Jestem załamana nie wiem co dalej robić, jesteśmy w szoku. Straciłam już nadzieję na dziecko

    Sofka, baardzo mi przykro - ale nie można się załamywać i tracić nadzieji. dobry lekarz napewno pokieruje Was dalej, trzeba znaleźć przyczynę i działać 🤞

    👩‍🦰 28, PCOS, IO
    11.23 - odstawienie AH i rozpoczęcie starań

    27.07.25 nieśmiałe ⏸️🍀

    🙎‍♂️ 31

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 10136 10820

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Sunny czekamy na wieści!
    @Alysa trzymam mocne kciuki za dwie kreseczki jutro 😍

    03.2023💔 6tc ciąża naturalna
    03.2025 💔 7tc (ET 5.1.2)
    07.2025 💔 7tc (FET 3.1.1) 👧🏼
    10.2025 💔 8tc (FET 3.1.2)
    03.2026 💔 8tc ciąża naturalna

    🔸niepłodność immunologiczna
    🔸adenomioza
  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 1138 1390

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @sofka88 przytulam mocno!!! Ale jak widać po przypadku @siesiepy jeszcze wszystko jest możliwe!

    Ja się boje właśnie, ze i u nas tak się skończy… choć na razie to nawet cisza jeśli chodzi o badania

    siesiepy lubi tę wiadomość

    👩31l.
    👱‍♂️34l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    27cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: ciężki OAT

    beta 9dpt: 248,1. 11dpt: 735,4 🥰

    age.png
  • Ewka9090 Ekspertka
    Postów: 193 560

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofka88 wrote:
    Dziewczyny odebraliśmy wyniki nasienia są tragiczne. Wyje od godziny w poduszkę
    Wyszło nam Oligospermia ciężką
    3 mln plemników gdzie norma jest min 16 …
    Jestem załamana nie wiem co dalej robić, jesteśmy w szoku. Straciłam już nadzieję na dziecko

    Mój mąż na początku roku miał 0,7mln i już dobiliśmy do 8mln 🙂 także kwestia supli, diety, aktywności, zamiany bielizny na luźniejszą i bedzie dobrze 🙂
    Androlog przy wynikach 4mln mówił, że nie ma co patrzeć na normy skoro potrzebny jest do zapłodnienia 1 zdrowy a nie miliony 🥰

    siesiepy, Sofka88, Nietypowa30, Cerva, ezra, nick nieaktualny, Malamia, Lola93, Adirella lubią tę wiadomość

    🧑 33 l. 🧔33 l.
    👩‍❤️‍👨 09.2020r. 💒 06.2022r.

    Starania od 01.2023r.
    05.01 ⏸️ 13cs
    05.01 beta 147mlU/ml próg 23,1ng/ml
    08.01 beta 902mlU/ml
    10.01 4+5 pęcherzyk 3.8 😍
    26.01 7+0 Mamy ❤️ 1,67cm Szczęścia
    01.03 kolejna wizyta i USG płodu
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 8956 17994

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofka88 wrote:
    Kochana ogromnie dziękuję Ci za tą wiadomość. Dałaś mi cień nadziei a to dużo znaczy w takim momencie 💔będę potrzebować chwili żeby dojść do siebie. Tak bardzo się zaangażowałam. Biorę te wszystkie leki, testy owu, nadzieję…. Wszytsko na nic
    Wierzę że i u Was będzie super poprawa. Możesz zobaczyć w moim pamiętniku jakie suplementy dostawał mój chlop. No i leccie go diagnozować. Zróbcie też podstawowe hormony jeśli nie robiliscie, jeśli nie są w normie to mogą również mieszać.
    Pamiętaj też, że nawet jeśli sytuacja wydaje się dramatyczna, to wystarczy przecież tylko ten jeden przysłowiowy, mocny, zdrowy i silny. 🍀 Zawsze jest nadzieja póki one są.

    ultramaryna_, ezra, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022, bez zabezpieczenia od 2019
    01.24 LEEP szyjki macicy (CINIII i HPV)
    07.24 puste jaja płodowe 💔💔
    9 x letrozol ❌

    30♀️35♂️
    ◾PCOS, mała tarczyca, arytmia, łuszczyca, APCA i Castle, hiperlipoproteinemia
    ◾KIR AA, PAI hetero, MTHFR C677 hetero
    ◾crossmatch 25,3%
    ◾MSOME: 0% + 1%

    03.25 IMSI 💉13MII →1❄️ 5BB
    04.25 FET beta 10dpt <0,1
    05.25 IMSI + FertileChip💉14MII→1❄️ 3AB

    🌈naturals po scratchingu
    30.07 ⏸️
    accofil, neoparin, acard, encorton, luteina →neoparin 0,8
    Kubuś 💙 5.04.2026 🐣
    age.png
  • Cerva Autorytet
    Postów: 3453 6299

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Mieliśmy gorsze rok temu miesiąc po jakiejś paskudnej infekcji górnych dróg oddechowych i okresie świąteczno-sylwestrowym.
    objętość próbki: 5ml
    Liczba plemników ogólna: 8,60mln (min. 36mln)
    Liczba plemników na 1ml: 1,72mln (min. 16mln)
    ruch postępowy: 14% (min. 30%)
    liniowość ruchu: 31,8% (min. 46,8%)
    żywotność: 74%
    morfologia: 1% (min. 4%)

    Czy chłop chorował ostatnio? Brał antybiotyki? Jakiś covid? Uprawia mocny sport typu maratony? Ma dużo stresu? Pije alkohol lub stosuje inne używki (w tym kawę)? Jeśli tak, w jakiej ilości? Czy korzysta z laptopa na kolanach? Jaki tryb pracy ma? Czy nosi obcisłe majtki i spodnie? Bierze długie gorące kąpiele? Jak się odżywia? Robiliście wymazy z cewki moczowej, spod napletka (chyba też się takie robi?) i posiewy nasienia? Infekcję bywają okropnie zabójcze dla nasienia. USG było robione?

    My w tym roku po suplach, drobnych zmianach w diecie, pewnym ograniczeniu alkoholu i unikaniu chorób mamy poniższy stan (kuleje na HBA więc już wdrozylam pewne zmiany w suplach), więc nie ma co się załamywać tylko trzeba wstać z kolan, otrzepać je, zacisnąć pięści i lecieć z koksem. Niestety albo stety. Ja od razu po wynikach podjęłam działania i opracowałam plan, u mnie to stary się załamywał i nie wierzył w siebie.

    kontrola 24.10.2023r.
    objętość próbki: 5,1ml
    liczba plemników ogólna: 121,99mln (min. 36mln)
    liczba plemników na 1ml: 23,92mln (min. 16mln)
    ruch postępowy: 76% (min. 32%)
    żywotność: 88% (min. 56%)
    morfologia: 7% (min. 4%)
    IgA 2% (>10%)
    IgB 0% (>10%)
    HBA 49%
    Fragmentacja 11%

    Wow ! 😃 Gratulacje !

    @Alysa czekamy na jutrzejszego sikańca 😊

    siesiepy lubi tę wiadomość

    33 🙋🏼‍♀️

    👶🏼 08.2024

    01.2026 💔 poronienie zatrzymane

    03.2026 wznowienie starań 🌈
    08.04 ⏸️ Fasolko zostań. 🙏
    13.04 14 dpo - 263,11
    15.04 16 dpo - 830,05
    21.04 22 dpo - 8865,74 🍀
    27.04 jest Maluszek z ❤️

    preg.png
  • mad_kitten Znajoma
    Postów: 20 52

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annaaa4 wrote:
    A próbowałaś coś stosować na zwiekszenie ilości śluzu ?

    Jeszcze nie - to dopiero 2cs - myślałam nad wiesiołkiem od nowego cyklu 🙂

  • Marciak1988 Koleżanka
    Postów: 55 86

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofka88 wrote:
    Dziewczyny odebraliśmy wyniki nasienia są tragiczne. Wyje od godziny w poduszkę
    Wyszło nam Oligospermia ciężką
    3 mln plemników gdzie norma jest min 16 …
    Jestem załamana nie wiem co dalej robić, jesteśmy w szoku. Straciłam już nadzieję na dziecko
    Nie załamuj się. Ja mojego Męża wyprowadziłam na prostą z nasieniem. Miał wszystko poniżej normy oprócz ruchliwosci. Teraz wszystkie parametry są dobre. Głowa do góry. Regularna suplementacja i wprowadzenie kilku zmian w życiu i będzie lepiej

    Sofka88 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 35 lat
    👨‍🦱 38 lat
    Starania od lipca 2019
    *24.09.2019 poronienie 8tc
    *06.2020 histeroskopia, usunięcie polipa
    *11.2020 histeroskopia, usunięcie polipa
    *06.2021 histeroskopia, usunięcie polipa
    *03.2022 histeroskopia z łyżeczkowaniem, usunięcie polipa
    *10.2022 laparotomia, usunięcie mięśniaka ok 6 cm
    06.2023 wznowienie starań
  • Annaaa4 Ekspertka
    Postów: 153 304

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mad_kitten wrote:
    Jeszcze nie - to dopiero 2cs - myślałam nad wiesiołkiem od nowego cyklu 🙂
    Ja po pierwszym nieudanym stwierdzilam ze spróbuje ziół ojca sroki :) śluzu duzo wiecej teraz niz w 1 cyklu i to przez wiekszosc dni plodnych :) do tego uzywalismy lubrykantu co niby ma pomoc plemnikom . Cos tam sie udało :) Zobaczymy niedlugo z jakim skutkiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2023, 21:12

    mad_kitten lubi tę wiadomość

    12.12 Beta 26,3 Prog 17
    14.12 Beta 93,1 Prog 24,1
    18.12 Beta 824
    22.12 Beta 5618
  • alauda Autorytet
    Postów: 3277 2315

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy, czekałam dzisiaj na wiadomość od Ciebie. Bardzo przeżywam Twoją historię i naprawdę bardzo się cieszę, że lekarze dają Ci jeszcze szansę na zostanie Mamą. Jestem z Tobą myślami, mam nadzieję, że szybko dojdziesz do siebie po zabiegu i później równie szybko zobaczysz dwie kreseczki ❤️🤗

    siesiepy lubi tę wiadomość

    10.2021 -👧🏻 ❤️ (iui)
    05.23 💔 9/10tc (naturals)

    4xIVF ➡️ 7 transferów ❌ ➡️ koniec starań
  • ezra Autorytet
    Postów: 3858 6984

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofka88 wrote:
    Dziewczyny odebraliśmy wyniki nasienia są tragiczne. Wyje od godziny w poduszkę
    Wyszło nam Oligospermia ciężką
    3 mln plemników gdzie norma jest min 16 …
    Jestem załamana nie wiem co dalej robić, jesteśmy w szoku. Straciłam już nadzieję na dziecko

    Halko halko ! Wdech i wydech!
    Po pierwsze jedne wyniki nasienia o niczym nie wyrokują to może być sytuacja jednorazowa, infekcja, większy stres cokolwiek! Trzeba powtórzyć za 3 miesiące (okres produkcji nowych plemników). W tym czasie zmiana diety nawyków i suplementy. My poprawiliśmy z 3mln do prawie 13 mln a w całej próbce ponad 40 mln a morfologia z 0% na 2% ✨
    Jest mnóstwo jeszcze opcji, androlog USG „sprzętu” dodatkowe badania - nie ma co się poddawać ♥️

    👩🏼 PCOS, niedoczynność tarczycy, brak regularnych owulacji, kariotyp ✅

    🧑🏻 niskie parametry nasienia, ŻPN, kariotyp ✅
    fragmentacja DNA pow. 30%, SORP 3,87% ❌poniżej 1 mln, reszta nie do oceny z powodu małej ilości

    ⭕️ wstrzymana procedura ivf - zła cytologia | kolposkopia - zabieg elektrokonizacji szyjki macicy ⭕️ CIN I i CIN II zmiana usunięta z marginesem zdrowej tkanki |

    KIR AA, MTHFR homo (C677), PAI hetero ⭕

    💉 11 pobranych - 10 dojrzałych - 6 zapłodniono - 4 zapłodnione - 3 blastki | jedna wczesna blastka 1 podana w 5 dobie, 4.2.2 ❄️ i 4.2.3 ❄️ na zimowsku |

    28.10 transfer | 5 dpt 3,4 | 6 dpt ⏸️ | 7 dpt 33,2 mlU/ml | 9 dpt 82,5 mlU/ml | 10 dpt 114,7 mIU/ml | 15 dpt 679,5 mlU/ml 16 dpt 1075,9 | 24 dpt CRL 3.0mm | 28 dpt 33407 ng/ml | 29 dpt CRL 6.4mm i 💜 | 8w6d 2.04cm i 168 bmp

    event.png
  • ezra Autorytet
    Postów: 3858 6984

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alysa wrote:
    Hej. Musiałam sobie dziś zrobić przerwę od forum i tego wszystkiego. Żeby się czymś zająć od rana piekłam bułki z jabłkami i gotowałam. W ciągu dnia do Was Zajrzałam i widziałam ładne ⏸️ na pinku. Gratuluję 😄

    @MartiMarti nie testowałam dziś, ale byłam teraz w Rossmannie. Kupiłam na jutrzejszy poranek dwa, paskowy facelle i Pink płytkowy o czułości 10. Jutro koło 5 będziesz tu miała zdjęcia tej bieli vizira :-P

    Sama czekam w napięciu na Ciebie 🥹🤞🏻

    👩🏼 PCOS, niedoczynność tarczycy, brak regularnych owulacji, kariotyp ✅

    🧑🏻 niskie parametry nasienia, ŻPN, kariotyp ✅
    fragmentacja DNA pow. 30%, SORP 3,87% ❌poniżej 1 mln, reszta nie do oceny z powodu małej ilości

    ⭕️ wstrzymana procedura ivf - zła cytologia | kolposkopia - zabieg elektrokonizacji szyjki macicy ⭕️ CIN I i CIN II zmiana usunięta z marginesem zdrowej tkanki |

    KIR AA, MTHFR homo (C677), PAI hetero ⭕

    💉 11 pobranych - 10 dojrzałych - 6 zapłodniono - 4 zapłodnione - 3 blastki | jedna wczesna blastka 1 podana w 5 dobie, 4.2.2 ❄️ i 4.2.3 ❄️ na zimowsku |

    28.10 transfer | 5 dpt 3,4 | 6 dpt ⏸️ | 7 dpt 33,2 mlU/ml | 9 dpt 82,5 mlU/ml | 10 dpt 114,7 mIU/ml | 15 dpt 679,5 mlU/ml 16 dpt 1075,9 | 24 dpt CRL 3.0mm | 28 dpt 33407 ng/ml | 29 dpt CRL 6.4mm i 💜 | 8w6d 2.04cm i 168 bmp

    event.png
  • Martyna_Dietetyk Koleżanka
    Postów: 187 13

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    Jestem dietetykiem i piszę pracę magisterską na temat niepłodności, PCOS i insulinooporności oraz wspomagania leczenia tych dwóch jednostek.

    W przyszłości chciałabym pracować z kobietami cierpiącymi na niepłodność, dlatego będę bardzo wdzięczna za uzupełnienie krótkiej ankiety

    Niestety nie da się kliknąć :(
    Trzeba skopiować link - https://forms.gle/T3KrvfN7Cs5Luf7X7

  • ezra Autorytet
    Postów: 3858 6984

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Mieliśmy gorsze rok temu miesiąc po jakiejś paskudnej infekcji górnych dróg oddechowych i okresie świąteczno-sylwestrowym.
    objętość próbki: 5ml
    Liczba plemników ogólna: 8,60mln (min. 36mln)
    Liczba plemników na 1ml: 1,72mln (min. 16mln)
    ruch postępowy: 14% (min. 30%)
    liniowość ruchu: 31,8% (min. 46,8%)
    żywotność: 74%
    morfologia: 1% (min. 4%)

    Czy chłop chorował ostatnio? Brał antybiotyki? Jakiś covid? Uprawia mocny sport typu maratony? Ma dużo stresu? Pije alkohol lub stosuje inne używki (w tym kawę)? Jeśli tak, w jakiej ilości? Czy korzysta z laptopa na kolanach? Jaki tryb pracy ma? Czy nosi obcisłe majtki i spodnie? Bierze długie gorące kąpiele? Jak się odżywia? Robiliście wymazy z cewki moczowej, spod napletka (chyba też się takie robi?) i posiewy nasienia? Infekcję bywają okropnie zabójcze dla nasienia. USG było robione?

    My w tym roku po suplach, drobnych zmianach w diecie, pewnym ograniczeniu alkoholu i unikaniu chorób mamy poniższy stan (kuleje na HBA więc już wdrozylam pewne zmiany w suplach), więc nie ma co się załamywać tylko trzeba wstać z kolan, otrzepać je, zacisnąć pięści i lecieć z koksem. Niestety albo stety. Ja od razu po wynikach podjęłam działania i opracowałam plan, u mnie to stary się załamywał i nie wierzył w siebie.

    kontrola 24.10.2023r.
    objętość próbki: 5,1ml
    liczba plemników ogólna: 121,99mln (min. 36mln)
    liczba plemników na 1ml: 23,92mln (min. 16mln)
    ruch postępowy: 76% (min. 32%)
    żywotność: 88% (min. 56%)
    morfologia: 7% (min. 4%)
    IgA 2% (>10%)
    IgB 0% (>10%)
    HBA 49%
    Fragmentacja 11%

    Mogę zapytać jakie suple brał Twój mąż? My zrobiliśmy z mężem progres delikatny na razie z 0% morfologii na 2 % i ilość w całej próbce z 3 około mln na ponad 40mln ale u Was spektakularny wynik 🥹

    👩🏼 PCOS, niedoczynność tarczycy, brak regularnych owulacji, kariotyp ✅

    🧑🏻 niskie parametry nasienia, ŻPN, kariotyp ✅
    fragmentacja DNA pow. 30%, SORP 3,87% ❌poniżej 1 mln, reszta nie do oceny z powodu małej ilości

    ⭕️ wstrzymana procedura ivf - zła cytologia | kolposkopia - zabieg elektrokonizacji szyjki macicy ⭕️ CIN I i CIN II zmiana usunięta z marginesem zdrowej tkanki |

    KIR AA, MTHFR homo (C677), PAI hetero ⭕

    💉 11 pobranych - 10 dojrzałych - 6 zapłodniono - 4 zapłodnione - 3 blastki | jedna wczesna blastka 1 podana w 5 dobie, 4.2.2 ❄️ i 4.2.3 ❄️ na zimowsku |

    28.10 transfer | 5 dpt 3,4 | 6 dpt ⏸️ | 7 dpt 33,2 mlU/ml | 9 dpt 82,5 mlU/ml | 10 dpt 114,7 mIU/ml | 15 dpt 679,5 mlU/ml 16 dpt 1075,9 | 24 dpt CRL 3.0mm | 28 dpt 33407 ng/ml | 29 dpt CRL 6.4mm i 💜 | 8w6d 2.04cm i 168 bmp

    event.png
‹‹ 266 267 268 269 270 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Męska płodność – kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problemy z zajściem w ciążę dotyczą coraz większej liczby par na całym świecie, także w Polsce. Styl życia, stres, zanieczyszczenie środowiska, opóźnianie decyzji o rodzicielstwie – wszystko to wpływa na pogarszające się parametry płodności, również u mężczyzn. W niemal połowie przypadków trudności z płodnością wynikają z czynników męskich. Mimo to temat męskiej płodności wciąż jest marginalizowany, a badanie nasienia – niepotrzebnie kojarzone z czymś wstydliwym. Tymczasem seminogram, czyli analiza nasienia, to podstawowe i bardzo ważne narzędzie diagnostyczne. Sprawdź, kiedy warto je wykonać i co może powiedzieć o Twojej płodności.

CZYTAJ WIĘCEJ