Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Gdy ostatni listek w listopadzie opadnie 🍂, dzidziuś nam do brzuszka wpadnie 👶🏻
Odpowiedz

Gdy ostatni listek w listopadzie opadnie 🍂, dzidziuś nam do brzuszka wpadnie 👶🏻

Oceń ten wątek:
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3254 5381

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Effiii wrote:
    Ja co miesiąc dzwonie do biblioteki i oni mają darmowe kody dla osób zarejestrowanych w bibliotece, ale tak tak wspomniałam ostatnie dwa miesiące za późno zadzwoniłam ;(
    O ciekawe 🤔 muszę się zainteresować, dzięki!

    👱🏼‍♀️31👨‍🦱32
    👶🏼2024

    💕2014
    💍2018
    💒2020

    28.03 12 dpo ⏸️
    Beta 30,7
    Prog 25,51
    30.03 14 dpo
    Beta 125,3
    22.04 6mm Maleństwa z ❤️
    20.05 4 cm szczęścia 😍
    1.06 prenatalne 6,5 cm Maluszka 🥹
    17.06 9,5 cm Bobo ❤️

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Effiii wrote:
    Ja używam pocketbook touch lux 5 ;) jestem bardzo zadowolona ;)
    Ja lubię papierowe ale potem mam takie poczucie że będą zbierać kurz na półkach, a coraz częściej jestem zdania że wolę minimalizm. Jeszcze w grę wchodzi oddawanie komuś książek, ale zdarza się że w miesiącu przeczytam nawet 5 książek więc finansowo mi się nie kalkuluje.
    No właśnie ja też stawiam na minimalizm i z tego powodu chciałabym ograniczyć też ilość książek w domu. Dziękuję za polecenie! @Myszkaaa20 Tobie również! Może Gwiazdora poproszę o prezent ;)

    @goska000, trzymam kciuki za wyniki

    Myszkaaa20, goska000 lubią tę wiadomość

  • Ccarolinaa Autorytet
    Postów: 2749 3350

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny :)
    Cały czas podczytuje, ale nie zawsze mam czas się odezwać :)
    Bardzo współczuje przeżyć z dzieckiem :( nie wiem czy bym sobie poradziła gdyby mój maluch miał taki atak krtani , nigdy nawet o tym nie słyszałam wiec dobrze wiedzieć na przyszłość :)
    Mój synek kończy dziś 5 lat , także w przedszkolu urodzinki , w piątek mu wyprawiamy dla dzieciaków osobno :)
    Dziś 11 dzień cyklu a mąż dziś dostał telefon ze jutro musi wyjechać do pracy 🫣także dziś ostatnie starania i liczę ze może uda sie jednak przed owulacja 🤭🫠

    ultramaryna_ lubi tę wiadomość

    👩🏻 35 🧔🏻 37
    👶2018
    Starania o drugie👶
    od: 04.23
    ❌️MTHFR_1298A- hetero
    ❌️PAI-1 4G hetero
    ❌️AMH- 0,711 > 0,758
    ✅️MUCHA- negatywna
    ✅️Białko wolne s 78,2%
    ✅️PPJ ANA 1 ujemne
    ✅️Komórki NK 9%
    ✅️Zespół antyfosfolipidowy-ujemny
    ✅️Trombofilia wrodzona-ujemne
    ✅️Kariotyp-prawidłowy XX XY
    ✅️Histeroskopia-CD-138-brak stanu zapalnego
    08.23 poronienie puste jajo płodowe💔
    07.24Aniołek 9+1(zatrzymany 6+3)💔
    IN VITRO GAMETA
    Punkcja7pobrano- 5 dojrzałych- mamy :
    3.1.1❄️4.2.2❄️ zdrowe okruszki po PGT-A <3
    FET I 27.06 4.2.2 10dpt beta 8,88cb💔
    FET II 30.07.25 3.1.1 7dpt ⏸️ 10dpt -330🍀 12dpt- 678 🍀14dpt- 1506🍀26dpt- 27360🍀27dpt- 0,39cm kruszynki z <3 9.09- 1,92cm bobo <3
    8.10- prenatalne 6,5 cm kruszynki <3
    25.11 228 gram słodkości <3
    Niskie ryzyka, panorama -zdrowa dziewczynka <3
    preg.png
  • karola_b Autorytet
    Postów: 1778 3261

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Ccarolinaa najlepsze życzenia dla synka! ;)

    Ccarolinaa lubi tę wiadomość

    👩 '94 + 👦 '86 = 👧 '22 👶 '24

    04.2023 💔 cp, usunięty lewy jajowód
    10.2023 💔 cb
  • Ccarolinaa Autorytet
    Postów: 2749 3350

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mogę wam polecić od siebie książkę :)? Tez uwielbiam czytać ! Póki co nie czytałam lepszej książki od Artura Urbanowicza - Inkub, jeśli ktoś lubi bardzo klimatyczne książki to polecam ! Naprawdę robi książka wrażenie :)

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    👩🏻 35 🧔🏻 37
    👶2018
    Starania o drugie👶
    od: 04.23
    ❌️MTHFR_1298A- hetero
    ❌️PAI-1 4G hetero
    ❌️AMH- 0,711 > 0,758
    ✅️MUCHA- negatywna
    ✅️Białko wolne s 78,2%
    ✅️PPJ ANA 1 ujemne
    ✅️Komórki NK 9%
    ✅️Zespół antyfosfolipidowy-ujemny
    ✅️Trombofilia wrodzona-ujemne
    ✅️Kariotyp-prawidłowy XX XY
    ✅️Histeroskopia-CD-138-brak stanu zapalnego
    08.23 poronienie puste jajo płodowe💔
    07.24Aniołek 9+1(zatrzymany 6+3)💔
    IN VITRO GAMETA
    Punkcja7pobrano- 5 dojrzałych- mamy :
    3.1.1❄️4.2.2❄️ zdrowe okruszki po PGT-A <3
    FET I 27.06 4.2.2 10dpt beta 8,88cb💔
    FET II 30.07.25 3.1.1 7dpt ⏸️ 10dpt -330🍀 12dpt- 678 🍀14dpt- 1506🍀26dpt- 27360🍀27dpt- 0,39cm kruszynki z <3 9.09- 1,92cm bobo <3
    8.10- prenatalne 6,5 cm kruszynki <3
    25.11 228 gram słodkości <3
    Niskie ryzyka, panorama -zdrowa dziewczynka <3
    preg.png
  • Ccarolinaa Autorytet
    Postów: 2749 3350

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_b wrote:
    @Ccarolinaa najlepsze życzenia dla synka! ;)
    Bardzo dziękuje ❤️❤️❤️

    👩🏻 35 🧔🏻 37
    👶2018
    Starania o drugie👶
    od: 04.23
    ❌️MTHFR_1298A- hetero
    ❌️PAI-1 4G hetero
    ❌️AMH- 0,711 > 0,758
    ✅️MUCHA- negatywna
    ✅️Białko wolne s 78,2%
    ✅️PPJ ANA 1 ujemne
    ✅️Komórki NK 9%
    ✅️Zespół antyfosfolipidowy-ujemny
    ✅️Trombofilia wrodzona-ujemne
    ✅️Kariotyp-prawidłowy XX XY
    ✅️Histeroskopia-CD-138-brak stanu zapalnego
    08.23 poronienie puste jajo płodowe💔
    07.24Aniołek 9+1(zatrzymany 6+3)💔
    IN VITRO GAMETA
    Punkcja7pobrano- 5 dojrzałych- mamy :
    3.1.1❄️4.2.2❄️ zdrowe okruszki po PGT-A <3
    FET I 27.06 4.2.2 10dpt beta 8,88cb💔
    FET II 30.07.25 3.1.1 7dpt ⏸️ 10dpt -330🍀 12dpt- 678 🍀14dpt- 1506🍀26dpt- 27360🍀27dpt- 0,39cm kruszynki z <3 9.09- 1,92cm bobo <3
    8.10- prenatalne 6,5 cm kruszynki <3
    25.11 228 gram słodkości <3
    Niskie ryzyka, panorama -zdrowa dziewczynka <3
    preg.png
  • Mysza_Polna Autorytet
    Postów: 443 503

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka32 wrote:
    To ja dzisiaj, i nawet temperatura się zgadza 🤣

    Screenshot-20231122-064420-Instagram.jpg
    liana pic

    Zazdro 😍

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    🙋29 🤵33

    2019 - 👧

    23.11.23 ⏸️
    28.11.23 beta 253
    30.11.23 beta 506
    05.12.23 pęcherzyk ciążowy w macicy
    21.12 1,31 cm szczęścia z serduszkiem ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ccarolinaa wrote:
    Dzień dobry dziewczyny :)
    Cały czas podczytuje, ale nie zawsze mam czas się odezwać :)
    Bardzo współczuje przeżyć z dzieckiem :( nie wiem czy bym sobie poradziła gdyby mój maluch miał taki atak krtani , nigdy nawet o tym nie słyszałam wiec dobrze wiedzieć na przyszłość :)
    Mój synek kończy dziś 5 lat , także w przedszkolu urodzinki , w piątek mu wyprawiamy dla dzieciaków osobno :)
    Dziś 11 dzień cyklu a mąż dziś dostał telefon ze jutro musi wyjechać do pracy 🫣także dziś ostatnie starania i liczę ze może uda sie jednak przed owulacja 🤭🫠
    Wszystkiego najlepszego dla synka <3
    Trzymam kciuki za owocne starania, żywotność plemników ocenia się nawet do 5 dni także będzie dobrze 💪
    Twoja polecajka książkowa wpasowuje się w mój gust <3

    Ccarolinaa lubi tę wiadomość

  • Mysza_Polna Autorytet
    Postów: 443 503

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ccarolinaa wrote:
    Dzień dobry dziewczyny :)
    Cały czas podczytuje, ale nie zawsze mam czas się odezwać :)
    Bardzo współczuje przeżyć z dzieckiem :( nie wiem czy bym sobie poradziła gdyby mój maluch miał taki atak krtani , nigdy nawet o tym nie słyszałam wiec dobrze wiedzieć na przyszłość :)
    Mój synek kończy dziś 5 lat , także w przedszkolu urodzinki , w piątek mu wyprawiamy dla dzieciaków osobno :)
    Dziś 11 dzień cyklu a mąż dziś dostał telefon ze jutro musi wyjechać do pracy 🫣także dziś ostatnie starania i liczę ze może uda sie jednak przed owulacja 🤭🫠

    Wszystkiego najlepszego dla synka! 🎉
    U mnie też starania o rodzeństwo, słyszałam, że w sprzyjających warunkach żołnierzyki mogą nawet do 5-7 dni przetrwać więc trzymam kciuki 😁🤞

    Ccarolinaa lubi tę wiadomość

    🙋29 🤵33

    2019 - 👧

    23.11.23 ⏸️
    28.11.23 beta 253
    30.11.23 beta 506
    05.12.23 pęcherzyk ciążowy w macicy
    21.12 1,31 cm szczęścia z serduszkiem ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ccarolinaa wrote:
    A mogę wam polecić od siebie książkę :)? Tez uwielbiam czytać ! Póki co nie czytałam lepszej książki od Artura Urbanowicza - Inkub, jeśli ktoś lubi bardzo klimatyczne książki to polecam ! Naprawdę robi książka wrażenie :)

    Cytuję żeby nie zgubić 😀

    Wszystkiego najlepszego dla synka 🤗🥳🎂

    Ccarolinaa lubi tę wiadomość

  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3254 5381

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ccarolinaa wrote:
    Dzień dobry dziewczyny :)
    Cały czas podczytuje, ale nie zawsze mam czas się odezwać :)
    Bardzo współczuje przeżyć z dzieckiem :( nie wiem czy bym sobie poradziła gdyby mój maluch miał taki atak krtani , nigdy nawet o tym nie słyszałam wiec dobrze wiedzieć na przyszłość :)
    Mój synek kończy dziś 5 lat , także w przedszkolu urodzinki , w piątek mu wyprawiamy dla dzieciaków osobno :)
    Dziś 11 dzień cyklu a mąż dziś dostał telefon ze jutro musi wyjechać do pracy 🫣także dziś ostatnie starania i liczę ze może uda sie jednak przed owulacja 🤭🫠
    Spełnienia marzeń dla synka 🎂

    Ccarolinaa lubi tę wiadomość

    👱🏼‍♀️31👨‍🦱32
    👶🏼2024

    💕2014
    💍2018
    💒2020

    28.03 12 dpo ⏸️
    Beta 30,7
    Prog 25,51
    30.03 14 dpo
    Beta 125,3
    22.04 6mm Maleństwa z ❤️
    20.05 4 cm szczęścia 😍
    1.06 prenatalne 6,5 cm Maluszka 🥹
    17.06 9,5 cm Bobo ❤️

    preg.png
  • Effiii Autorytet
    Postów: 3942 6397

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ccarolinaa wrote:
    A mogę wam polecić od siebie książkę :)? Tez uwielbiam czytać ! Póki co nie czytałam lepszej książki od Artura Urbanowicza - Inkub, jeśli ktoś lubi bardzo klimatyczne książki to polecam ! Naprawdę robi książka wrażenie :)
    Dziękuję lubię polecajki, jak odzyskam dostęp do Legimi to przeczytam ;)

    A ja polecam "Gdzie śpiewają raki"
    To nie byl mój typ książki, ale okazała się bardzo fajna. Też z polecenia.

    Najlepsze życzenia dla synka ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2023, 09:39

    nick nieaktualny, Ccarolinaa, Malamia lubią tę wiadomość

    👱‍♀️32👱‍♂️34
    2021 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczynki, wpadam na chwilkę bo nadal bardzo kiepsko się czuję, zaraz lecę do lekarza ( temp wzrosła do 38 i ogólnie nie jest ciekawie) nadrobię Was później. Miłego dnia ❤

  • Effiii Autorytet
    Postów: 3942 6397

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka32 wrote:
    Cytuję żeby nie zgubić 😀

    Wszystkiego najlepszego dla synka 🤗🥳🎂
    Ja robię sobie zrzuty ekranu, wszystkich mądrości które tu piszecie ;) polecajka też zapisana ;)

    Sarka94 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️32👱‍♂️34
    2021 💔
  • Mysza_Polna Autorytet
    Postów: 443 503

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalee wrote:
    Hej Dziewczynki, wpadam na chwilkę bo nadal bardzo kiepsko się czuję, zaraz lecę do lekarza ( temp wzrosła do 38 i ogólnie nie jest ciekawie) nadrobię Was później. Miłego dnia ❤

    Życzę dużo zdrowia 🌺

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    🙋29 🤵33

    2019 - 👧

    23.11.23 ⏸️
    28.11.23 beta 253
    30.11.23 beta 506
    05.12.23 pęcherzyk ciążowy w macicy
    21.12 1,31 cm szczęścia z serduszkiem ❤️
  • goska000 Autorytet
    Postów: 6810 11534

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carolina, cudownego dzieciństwa i zdrówka dla Synusia 🥰

    Ps. Ja również robię screeny 🫣

    Ccarolinaa lubi tę wiadomość

    09.2009r. 💔
    01.2015r. 💔
    06.2015r. 💜⏸️
    02.2016r. Leon Kameleon 🦎💜
    03.2023r. Walczymy o rodzeństwo.

    3x IUI ❌
    4 IUI - 28.02.2024 r. 💔
    11.04.2024 r. 💔

    IVF październik ( świeżak 5.1.2 ) 👎

    🩵🩵🩵

    IVF listopad ( mrożonka 4.1.1 ) 🧡🍀🥹
    4 dpt - 11.7. 6 dpt - 81.2. 8dpt - 289.5. 10 dpt - 902. 14 dpt - 5396. 17 dpt - 11143. 31 dpt - 110300.

    5w3d - pęcherzyk ciążowy i żółtkowy.
    6w0d - 2,3mm i ♥️
    7w3d - 8mm
    8w6d - 2,2 cm
    12w5d - 6,8 cm. I prenatalne, wszystko super 🍀
    16w5d - 170g zdrowego Maluszka 🥰
    20w5d - 376g Kociaka 🥰
    22w1d - Czekamy na Olgę🩷
    25w0d - 744g Myszki 💕
    29w0d - 1300g Córci 🥹
    30w3d - 1625g zdrowej Dziewczynki 👶
    33w0d - 2231g Akrobatki ❤️‍🔥
    35w5d - 2752g Żuczka 💜
    37w0d - 3083g Bąbla ;*
    38w0d - Olga jest na świecie 🥹 🩷

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalee wrote:
    Hej Dziewczynki, wpadam na chwilkę bo nadal bardzo kiepsko się czuję, zaraz lecę do lekarza ( temp wzrosła do 38 i ogólnie nie jest ciekawie) nadrobię Was później. Miłego dnia ❤


    Zdrówka 🤗❤️

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • siesiepy Autorytet
    Postów: 8956 17994

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    goska000 wrote:
    Dziewczyny, jutro wybieram się do labo zbadać progesteron. Podobno będzie to 7dc. Chciałam też zbadać ferrytynę, ale przeczytałam, że wynik może być niemiarodajny. Możecie coś doradzić? Będę wdzięczna :)

    O to idziemy łeb w łeb. :) Też jutro 7dpo i dreptam do laba na proga.
    Myślałam, żeby jeszcze lipidogram odświeżyć ale w sumie nie chce mi się wszystkiego na swój koszt robic, jak będzie potrzeba to mi endokrynolog zleci w programie. 😅 Wystarczy że zrobiłam badania z pakietu "na anemię" za swoje.

    goska000 lubi tę wiadomość

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022, bez zabezpieczenia od 2019
    01.24 LEEP szyjki macicy (CINIII i HPV)
    07.24 puste jaja płodowe 💔💔
    9 x letrozol ❌

    30♀️35♂️
    ◾PCOS, mała tarczyca, arytmia, łuszczyca, APCA i Castle, hiperlipoproteinemia
    ◾KIR AA, PAI hetero, MTHFR C677 hetero
    ◾crossmatch 25,3%
    ◾MSOME: 0% + 1%

    03.25 IMSI 💉13MII →1❄️ 5BB
    04.25 FET beta 10dpt <0,1
    05.25 IMSI + FertileChip💉14MII→1❄️ 3AB

    🌈naturals po scratchingu
    30.07 ⏸️
    accofil, neoparin, acard, encorton, luteina →neoparin 0,8
    Kubuś 💙 5.04.2026 🐣
    age.png
  • goska000 Autorytet
    Postów: 6810 11534

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalee, trzymaj się dzielnie ♥️

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    09.2009r. 💔
    01.2015r. 💔
    06.2015r. 💜⏸️
    02.2016r. Leon Kameleon 🦎💜
    03.2023r. Walczymy o rodzeństwo.

    3x IUI ❌
    4 IUI - 28.02.2024 r. 💔
    11.04.2024 r. 💔

    IVF październik ( świeżak 5.1.2 ) 👎

    🩵🩵🩵

    IVF listopad ( mrożonka 4.1.1 ) 🧡🍀🥹
    4 dpt - 11.7. 6 dpt - 81.2. 8dpt - 289.5. 10 dpt - 902. 14 dpt - 5396. 17 dpt - 11143. 31 dpt - 110300.

    5w3d - pęcherzyk ciążowy i żółtkowy.
    6w0d - 2,3mm i ♥️
    7w3d - 8mm
    8w6d - 2,2 cm
    12w5d - 6,8 cm. I prenatalne, wszystko super 🍀
    16w5d - 170g zdrowego Maluszka 🥰
    20w5d - 376g Kociaka 🥰
    22w1d - Czekamy na Olgę🩷
    25w0d - 744g Myszki 💕
    29w0d - 1300g Córci 🥹
    30w3d - 1625g zdrowej Dziewczynki 👶
    33w0d - 2231g Akrobatki ❤️‍🔥
    35w5d - 2752g Żuczka 💜
    37w0d - 3083g Bąbla ;*
    38w0d - Olga jest na świecie 🥹 🩷

    age.png
  • goska000 Autorytet
    Postów: 6810 11534

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    O to idziemy łeb w łeb. :) Też jutro 7dpo i dreptam do laba na proga.
    Myślałam, żeby jeszcze lipidogram odświeżyć ale w sumie nie chce mi się wszystkiego na swój koszt robic, jak będzie potrzeba to mi endokrynolog zleci w programie. 😅 Wystarczy że zrobiłam badania z pakietu "na anemię" za swoje.

    Trzymam kciuki za dobry wynik ✊

    siesiepy lubi tę wiadomość

    09.2009r. 💔
    01.2015r. 💔
    06.2015r. 💜⏸️
    02.2016r. Leon Kameleon 🦎💜
    03.2023r. Walczymy o rodzeństwo.

    3x IUI ❌
    4 IUI - 28.02.2024 r. 💔
    11.04.2024 r. 💔

    IVF październik ( świeżak 5.1.2 ) 👎

    🩵🩵🩵

    IVF listopad ( mrożonka 4.1.1 ) 🧡🍀🥹
    4 dpt - 11.7. 6 dpt - 81.2. 8dpt - 289.5. 10 dpt - 902. 14 dpt - 5396. 17 dpt - 11143. 31 dpt - 110300.

    5w3d - pęcherzyk ciążowy i żółtkowy.
    6w0d - 2,3mm i ♥️
    7w3d - 8mm
    8w6d - 2,2 cm
    12w5d - 6,8 cm. I prenatalne, wszystko super 🍀
    16w5d - 170g zdrowego Maluszka 🥰
    20w5d - 376g Kociaka 🥰
    22w1d - Czekamy na Olgę🩷
    25w0d - 744g Myszki 💕
    29w0d - 1300g Córci 🥹
    30w3d - 1625g zdrowej Dziewczynki 👶
    33w0d - 2231g Akrobatki ❤️‍🔥
    35w5d - 2752g Żuczka 💜
    37w0d - 3083g Bąbla ;*
    38w0d - Olga jest na świecie 🥹 🩷

    age.png
‹‹ 375 376 377 378 379 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie pozwól, by decydował przypadek – świadomie zaplanuj swoje rodzicielstwo

Planowanie rodziny to proces, który wymaga nie tylko przygotowania emocjonalnego, ale również kompleksowego podejścia zdrowotnego. Współczesna medycyna oferuje narzędzia, które pozwalają przyszłym rodzicom świadomie zadbać o zdrowie swojego potomstwa. W tym kontekście niezwykle istotne jest zrozumienie roli genetyki i docenienie możliwości wczesnego wykrywania ryzyka chorób dziedzicznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Siatki centylowe wzrostu chłopców i dziewczynek - czym są i jak je czytać?

Siatki centylowe to narzędzie, które pomaga monitorować rozwój fizyczny dzieci, takich jak wzrost, waga czy obwód głowy. Są one ważnym wskaźnikiem zdrowia, umożliwiającym ocenę, czy dziecko rozwija się w normie dla swojego wieku i płci. Dzięki siatkom centylowym rodzice i specjaliści mogą wcześnie wykryć potencjalne problemy zdrowotne lub rozwojowe. W artykule wyjaśniamy, jak czytać siatki centylowe i na co zwracać uwagę podczas interpretacji wyników.

CZYTAJ WIĘCEJ

Masz objawy duszności wydechowej, ale nie jesteś zdiagnozowany? Lekarz online może pokierować Cię dalej

Duszność wydechowa utrudnia oddychanie, szczególnie podczas wydychania powietrza. Uczucie braku tchu może budzić niepokój. Jeśli doświadczasz takich objawów, a diagnoza wciąż nie jest postawiona, warto skonsultować się z lekarzem. Konsultacja online to szybki sposób na omówienie symptomów, uzyskanie wstępnej oceny i wskazówek dotyczących dalszej diagnostyki.

CZYTAJ WIĘCEJ