X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Gorące mamuśki 🤰❤️
Odpowiedz

Gorące mamuśki 🤰❤️

Oceń ten wątek:
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inaa89 wrote:
    Wiez mi Kic że nie jest tak źle 😊 jak jechaliśmy w czerwcu do Zakopanego to z pakowaniem ogarnęłam się w 3 godz 😁
    Nad morze jedziemy 17 lipca i już nie mogę się doczekać. Moi chłopcy jak teraz 3 dni z rzędu chodziliśmy nad jeziorko są mega grzeczni. Rozkładamy się w zasadzie przy samej wodzie gdzie jest wydzielone miejsce dla maluchów z małą zjeżdżalnia. Ja na kocyku z Tymkiem mąż w wodzie albo na zmianę. Ale też możemy oboje posiedzieć bo dzieci albo grzecznie koło nas albo na samym brzegu 😊

    Ina Waszs rodzina to jest po prostu ewenement, Ty jesteś mistrzynia organizacji przy takiej gromadce, Twoi chłopcy to mega grzeczne chłopaki, jesteście po prostu stworzeni do tego by być taka duża familia. Ja wiem że niestety bym nie ogarnęła mimo szczerych chęci 😅 także szapo ba

    Inaa89, emdar, Lalia, kic83, Nowastaraczka, Ania81, dmg111 lubią tę wiadomość

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • KarolinaMaria Autorytet
    Postów: 3581 7470

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbatko, ja też ufam przychodni, ale jakieś tam pojęcie trzeba mieć. Nam 3 dawka rota i 6w1 miała wypaść akurat na urlopie. Po powrocie pewnie od razu nie pobiegłabym do przychodni, wyliczyłam, że przeskoczy nam 24 tydz i nie zdążymy z trzecią dawką rota. Dzwoniłam do przychodni po dodatkowy termin na rota jeszcze przed urlopem, a 6w1 damy w lipcu. Ważne, żeby między kolejnymi dawkami rota były 4 tyg odstępu i u nas ten warunek był zachowany.

    Karenira, meningokoki warto podać jak najwcześniej, bo najczęściej atakują w 5-6 mż. My jeszcze nie szczepiliśmy, bo po drodze pojawiły się inne problemy, a to wędzidełko, a to rehabilitacja i już nie chciałam dawać jej takiej ciężkiej szczepionki. Trochę przespałam sprawę. Zaszczepimy za jakies 2 miesiące po trzeciej dawce 6w1.

    Lalia lubi tę wiadomość

    '90

    06.05.2020 r. II 🦄
    13.01.2021 r. godz. 11.00 Matylda 3280 g, 51 cm
  • Annia Autorytet
    Postów: 5964 9633

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iryska wrote:
    My w 3 miesiącu życia szczepiliśmy Bexsero. Tez słyszałam że dużo osób się wstrzymuje, ale nie wiem czemu bo podobno mniejsze dziecko lepiej to znosi . Szczepionkę można podawać od 2 miesiąca życia.
    Popieram Iryske. My też chyba 4 i 6 miesiąc dawaliśmy Bexsero, później jeszcze Nimenrix. U nas nic wielkiego po Bexsero się nie działo, a słyszałam, że większe dzieci gorzej znoszą (np nie chcą chodzić przez 3 dni bo tak je nóżka boli gdzie był zastrzyk i bardziej goraczkuja).

    KarolinaMaria, emdar, Iryska, Karenira lubią tę wiadomość

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Nic bym nie robiła. Jest na tyle duża że potrafi podnieść głowę do góry więc się nie udusi. A jak jej będzie niewygodnie to usłyszysz ;)

    Lalia, gratulacje zabka. My wciąż niezmiennie odkładamy na protezę. Już wystają powyżej dziąsła strasznie wysoko te zęby, ale przeciąć go jakoś nie mogą ;)

    U nas pierwszy też że 2 miesiące się wykluwal. Długi był też wyczuwalny wysoko ale miały tygodnie i za cholerę nie chciał się przebić. Ale w końcu wylazł dziad, za to drugi zasuwa jak szalony, na dniach będzie bo już się wyrzyna, także jak u Marty ruszy jeden to myślę że reszta poleci już hurtowo 😁

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • Inaa89 Autorytet
    Postów: 3510 5808

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doomi03 wrote:
    Ina Waszs rodzina to jest po prostu ewenement, Ty jesteś mistrzynia organizacji przy takiej gromadce, Twoi chłopcy to mega grzeczne chłopaki, jesteście po prostu stworzeni do tego by być taka duża familia. Ja wiem że niestety bym nie ogarnęła mimo szczerych chęci 😅 także szapo ba
    Myślę, że jakbyś była w takiej sytuacji to dałabyś radę i ogarnialabys się również świetnie 😊 to już tak jest poprostu z automatu. Masz jedno dziecko ogarniasz się wg jednego, masz więcej I wszystko idzie już z marszu 😉

    02.06 13 dpo II
    03.06 14 dpo beta 181, prog 25,29
    06.06 17 dpo beta 700
    28+6 1496g <3
    17.12.2020 ur się Tymek 💙 2245g i 48cm szczęścia 🥰

    f2wlanliic1wg5qa.png
  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam też pediatra mówiła żeby na meningokoki (czyli Bexsero) zaszczepić jak najszybciej ( od 2 m.ż można) bo one najczęściej atakują właśnie tak do 6 m.ż. I że faktycznie im starsze maluchy tym gorzej znoszą szczepienie. Herbatko, ja też co do szczepień ufam bezgranicznie mojej pediatrze:) Uznałam ze nie dam rady znac się na wszystkim.

    Ounai, współczuję historii z odchudzaniem :( A jak Twoje wyluzowanie w tym temacie? Może odpuść na chwilę myślenie o tym cały czas, zluzuj głowę po prostu? Czasem to pomaga.

    Kic, super ze wychodzisz wieczorem:) My codziennie z bratową i jej siostrą drinkujemy wieczorem na tarasie 🍸🍹🧋

    kic83 lubi tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • Annia Autorytet
    Postów: 5964 9633

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.instagram.com/p/CP520rOs6Y8/

    Z opóźnieniem chwale się tortem na chrzciny Mikiego. Na roczek też tam na pewno będziemy zamawiać. :D

    Nikaa92, Lalia, Iryska, Inaa89, doomi03, Enigvaa, kic83, Ladyo, Clover, dmg111, Martt95, SzalonaOna, Fragaria lubią tę wiadomość

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi110818 wrote:
    Na allegro kupiłam takie na opaski na rzepy z ludzikiem i dzwoneczkiem, które na stopach zapinam i jest sporo większe zainteresowanie (ćwiczy brzuszek podnosząc nóżki do twarzy), ale stopy w buzi nie było nigdy, chyba mało rozciągnięta po mamie jest 🙈

    Kacper stopami interesował się już od dawna ale do buzi też ich nie chciał wsadzać. Nawet jak go zachęcałam to tylko się śmiał ale nie tknął ("co mi matka te śmierdzące syry wpychasz" 😂). Dopiero teraz zaczyna powoli ciumknac palucha i to tylko głównie wkłada do stopę jak siedzi, także bardziej się schyla sam do stopy xD

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • Suszarka Autorytet
    Postów: 4460 9413

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anniu, piękny tort! Ale bym zjadla 🙈

    Annia lubi tę wiadomość

    Iga ❤️ 7.01.2021
    Jagoda ❤️ 7.04.2022
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13981 20519

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które chcą kupić nosidła. Mam super opcję. Właśnie w poniedziałek przyjdzie do mnie 10 nosideł do testowania przez 6 dni. Koszt to 55zł plus koszt wysyłki do kolejnej osoby która chce testować. Czyli nie sumie żaden pieniądz a można sprawdzić co Wam pasuje i w czym Wam i dziecku wygodnie. Jak będziecie chciały to dam Wam namiar :D

    age.png

    age.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13981 20519

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doomi03 wrote:
    U nas pierwszy też że 2 miesiące się wykluwal. Długi był też wyczuwalny wysoko ale miały tygodnie i za cholerę nie chciał się przebić. Ale w końcu wylazł dziad, za to drugi zasuwa jak szalony, na dniach będzie bo już się wyrzyna, także jak u Marty ruszy jeden to myślę że reszta poleci już hurtowo 😁
    No ale Kacper ma po roku, a Marta 10 miesięcy więc jej to już chyba żadne dziecko nie pobije z długością czasu kiedy zęby wychodzą i próbują się przeciąć. A pamiętam jak w 4 miesiącu życia lekarz na szczepieniu nam powiedział że na dniach zęby będą 😂😂😂😂😂

    age.png

    age.png
  • Nikaa92 Autorytet
    Postów: 498 1234

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej.
    Wszystkiego dobrego dla Tomusia z okazji 7 miesięcy,
    I jak dobrze widziałam to Maksio dzisiaj kończy 8 🥳🥳 wszystkiego dobrego.

    My byliśmy wczoraj na plaży, maz chciał jechać od 9.30 ale udało się opóźnić i dobrze bo dotarliśmy kolo 14 a i tak byl skwar, martwiłam sie o Kube czy mu nie za gorąco ale parasol I basenik z wodą załatwił sprawę. Padł na drogę powrotną i nabierał siły 😁 My to takie trochę głupki jesteśmy bo na plażę z Gdańska jeździmy za Krynicę morska do miejscowości Piaski maja super plażę i mało bardzo mało ludzi. Ale ze remontują droge to podroz zajela 2h w jedną stronę.

    Co do meningo to My szczepiliśmy jak Kuba mial około 6 miesięcy po miesiącu drugi typ meningo i teraz około 14 lipca druga dawka tego pierwszego typu. Ogolnie dobrze zniósł bo nie doprowadziłam do wzrostu temperatury (pediatra jazala podać paracetamol jak wrócimy do domu i nastepna dawkę po 4h, 4h po drugiej dawce temperatura zaczęła rosnąć wiec dostal jeszcze raz paracetamol, przespał ładnie nocke a od rana jakby wogole nie był szczepiony)

    Kubie idą na raz wszystkie 4 jedynki, maz się śmieje i mówi na niego królik. Gryzie wszystko co się zmieści do buzi ale posmarować żelem łagodzącym nie chce dać 🙈🙈

    Ania przepiękny torcik i wreszcie załapałam się na foto Mikiego, jeny jako on już jest duży i powazny chlopak 😁

    Fra zapomniałam ostatnio napisać, bardzo sie ciesze ze macie już listę alergenów i wiecie już z czym walczycie. Ktoś w rodzinie ma też tak silna alergie bo kiedyś.slyszalam ze alergia może być dziedziczna.

    Pozdrawiam z gdańskiej Sahary.....albo temperaturowej umieralni 😁

    Annia, Lalia, Zulugula, Inaa89, Fragaria lubią tę wiadomość

    tb73i09k51c5kem9.png
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9002 15167

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karenira wrote:
    Cześć mamuśki 😀 Widzę, że temat szczepień się przewija. Dobrze, bo sama mam pytanie. W zeszłym tygodniu mieliśmy pierwsze szczepienia 6w1, rozszerzone pneumokoki i rotawirus. Gniewko miał 7 tygodni. Na koniec wizyty pediatra powiedziała mi jeszcze o meningokokach. Mówiła, że mogę po 1-2 tyg odstępu szczepić. Słyszałam jednak, że wiele osób się wstrzymuje, aż dziecko będzie starsze. Powiedzcie mi, kiedy szczepiłyście na meningokoki?

    My szczepimy w najbliższy piątek. Wg mnie nie ma co czekać , im mniejsze dziecko to chyba lepiej

    Lalia, KarolinaMaria lubią tę wiadomość

    💙 20.11.2020
    💗 10.11.2023
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia piękny ten tort!😋🤤🤤

    Annia lubi tę wiadomość

    klz9df9hix7ly771.png
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9002 15167

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2021, 11:01

    💙 20.11.2020
    💗 10.11.2023
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8432 18536

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, cudny tort 🤩

    Karenira, my zdecydowaliśmy że szczepimy teraz, w sensie po 6 mscu życia. W środę Olek ma trzecią dawkę 6w1 i do końca roku to by było na tyle, więc w środę będziemy ustalać z pediatrą szczepienie na oba typy meningo 🙂

    Olek "wyrósł" z problemów brzuszkowych, ma dwa zęby a kolejne się nie zapowiadają więc myślę że przed nami dobry czas na "spokojne" szczepienie 😅

    Annia, doomi03 lubią tę wiadomość

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9002 15167

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    No ale Kacper ma po roku, a Marta 10 miesięcy więc jej to już chyba żadne dziecko nie pobije z długością czasu kiedy zęby wychodzą i próbują się przeciąć. A pamiętam jak w 4 miesiącu życia lekarz na szczepieniu nam powiedział że na dniach zęby będą 😂😂😂😂😂

    U nas dolne dziąsła przekrwione ciekawe czy w końcu wyjdzie stamtąd jakis ząb 😀 w przeciwnym razie my tez zaczniemy odkladac na protezę 😂
    U córki koleżanki wyszly na 10,5 miesiąca, tez późno właśnie

    💙 20.11.2020
    💗 10.11.2023
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inaa89 wrote:
    Myślę, że jakbyś była w takiej sytuacji to dałabyś radę i ogarnialabys się również świetnie 😊 to już tak jest poprostu z automatu. Masz jedno dziecko ogarniasz się wg jednego, masz więcej I wszystko idzie już z marszu 😉

    Co Ty ja przy jednym mam nierzadko takie dni że mam wrażenie że nic nie ogarnęłam tylko się kręcę w kółko 😂 zwłaszcza teraz jak trzeba za nim krok w
    Krok chodzić

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    No ale Kacper ma po roku, a Marta 10 miesięcy więc jej to już chyba żadne dziecko nie pobije z długością czasu kiedy zęby wychodzą i próbują się przeciąć. A pamiętam jak w 4 miesiącu życia lekarz na szczepieniu nam powiedział że na dniach zęby będą 😂😂😂😂😂

    Oo to jak od 4 miesiąca były sygnały to faktycznie fest długo 🥺😯

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zulugula wrote:
    Aaa no Tomson tez jest wszędzie ale pełza, w czworaku się buja , jeszcze nie ruszył 😀 siada ale na razie w siad płotkarski i na kolana tez wstaje , robi niedźwiadka ale na nogi to jeszcze nie wstaje😱 najlepiej jak lezie do pokoju gdzie pracuje mąż i skrobie drzwi dopóki ten go nie wpuści 😂
    Ale ja sobie chwalę ten stan wszędobylstwa, bo mam totalny spokój, bo Tomcio jest taki wiecznie zajęty 😂

    To ja za to wszędzie zaczęłam zauważać kanty i inne potencjalne niebezpieczne przeszkody xD łóżeczko na cito obniżone na sam dół i coś się trochę buntuje jak jest tak nisko, musi się przyzwyczaić chłop. Teraz w ten gorąco to on ciagle spocony to ostatnio czworakowal i w którymś momencie zaliczył spotkaniem twarzą w twarz z podłogą bo ręce mu się przylepily do paneli i nie wyszlo 😂 wolałam jak się pełzał i nie wstawał na tą nogi. Na stół mi się próbuje rzucać z kanapy. Oparcie próbuje sforsować. Z łóżka już raz zleciał 🤦🏼‍♀️. Ja mu kask chyba ubiorę jakiś 😂

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
‹‹ 3735 3736 3737 3738 3739 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ