X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne GRUDNIOWE TESTOWANIE 2017
Odpowiedz

GRUDNIOWE TESTOWANIE 2017

Oceń ten wątek:
  • 1000 Autorytet
    Postów: 653 487

    Wysłany: 22 listopada 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, posłużycie dobra rada i doświadczeniem?

    Lh 7,26 mlu/ml
    Fsh 6,29 mlu/ml
    Estradiol 67,82 pg/ml
    Amh 7,35 ng/ml

    Wszystkie te badania mieszczą sie w normie laboratoryjnej wiec mnie nie niepokoją ale AMH to górna granica. Nie za duzo?

    Dalej kwas foliowy mam na poziomie 14,13 ng/ml, ale tu mam normę jakos dziwnie podana. Jest okej?

    I ostatnie: wit. D3 - 19,45 ng/ml czyli niedobór. Ha! Dobrze ze zrobiłam :) polecacie jakis suplement? Moge brać na własna rękę czy lepiej skonsultować to z lekarzem?

    abebc6b312.png
    6814342a4e.png
  • kasiulka1082 Autorytet
    Postów: 502 228

    Wysłany: 22 listopada 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj u mnie 3d.c. I niby @, ale jakaś dziwna. Pierwszy dzień krwawienie, drugi i trzeci to raczej brązowe plamienia, wkładki wystarczają. Nie wiem co myśleć, martwię się. Rozpoczęłam trzeci, ostatni cykl z clo i luteiną, mieliśmy robić badania przygotowujące do inseminacją, koszt tych badań to 1000zł. Przez tą miesiączkę dziwną nie wiem czy robić je czy się jeszcze wstrzymać, bo wydaje mi się że chyba nie wszystko u mnie z hormonami ok skoro takie @. :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2017, 20:14

    13.05.2005 - córka <3
    11.06.2008 - syn
    <3gannqqmzrgeqpltq.png

    05.06.2017 - zaczynamy się leczyć po 11 cyklach starań o trzeci skarb <3
  • kasiulka1082 Autorytet
    Postów: 502 228

    Wysłany: 22 listopada 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na testowanie proszę mnie wpisać na 18 grudnia, bo wtedy mam wizytę u lekarza, to będzie jeden dzień przed spodziewają @.

    13.05.2005 - córka <3
    11.06.2008 - syn
    <3gannqqmzrgeqpltq.png

    05.06.2017 - zaczynamy się leczyć po 11 cyklach starań o trzeci skarb <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2017, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1000, najlepiej w kroplach z lanoliny np. visanto lub dr. Jacobs. Duże dawki przy takim niedoborze.

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 23 listopada 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL wrote:
    Magda_mbc co u Ciebie Coś "ucichłaś" ostatnio...

    Hej KAL, trochę ostatnio nie mam czasu na forum. Ale podczytuję Was :*
    Może się zaktywizuję, zobaczymy :)

    KAL lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Milano Autorytet
    Postów: 969 404

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przenoszę się na świąteczne testowanie :) do @ jeszcze dwa dni ale dzisiaj test raczej negatywny wiec nie mam złudzeń :) datę testowania podam jak @ przyjdzie... w tym cyklu podstawowe badania hormonalne i zaczynamy sprawdzać - nie mam dobrych przeczuć..

    7 CS i w końcu są dwie kreski! :)

    oar83e3kt53wl0vf.png
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 23 listopada 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milano wrote:
    Przenoszę się na świąteczne testowanie :) do @ jeszcze dwa dni ale dzisiaj test raczej negatywny wiec nie mam złudzeń :) datę testowania podam jak @ przyjdzie... w tym cyklu podstawowe badania hormonalne i zaczynamy sprawdzać - nie mam dobrych przeczuć..

    Cześć :)
    Ja na początku grudnia też zaczynam badania. Zapisałam się już nawet do kliniki. Co prawda jakieś podstawowe badania ja i mąż robiliśmy, ale to było z pół roku temu. Teraz czas zacząć wyciągać grubszą „artylerię”. Trzymam mocno kciuki za Ciebie :)

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • Madame_butterly Ekspertka
    Postów: 191 59

    Wysłany: 23 listopada 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czy mogę się do Was przyłączyć? :)

    28 lat
    6 cykl starań o pierwsze dziecko (luty/marzec 2018)
    W zanadrzu: ovarin, żel conceive -> od 4 cs
    Grudzień 2017 - cytologia (ok)
    Luty 2018 - USG (ok)

    "Chcę tylko wiedzieć, do którego punktu wolno mi dojść w moich nadziejach"
  • Milano Autorytet
    Postów: 969 404

    Wysłany: 23 listopada 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż będzie się badać w styczniu tak ustalaliśmy, ja teraz chce zrobić LH FSH TSH prolaktyna estriadol i testosteron. Coś jeszcze polecacie na początek na 2-4 dc ? Alegzi a Ty jakie badania będziesz robić?
    Dokładnie, nie ma co czekać z założonymi rękami, jak coś jest nie tak to chce wiedzieć i zwalczyć to :)

    7 CS i w końcu są dwie kreski! :)

    oar83e3kt53wl0vf.png
  • Milano Autorytet
    Postów: 969 404

    Wysłany: 23 listopada 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madame_butterly wrote:
    Cześć, czy mogę się do Was przyłączyć? :)

    Witaj! Pewnie zapraszamy!

    7 CS i w końcu są dwie kreski! :)

    oar83e3kt53wl0vf.png
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 23 listopada 2017, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madame_butterly wrote:
    Cześć, czy mogę się do Was przyłączyć? :)

    Witaj, Rozgość się oby nie na długo :) życzę szybkich II na teście :)
    Kiedy testujesz?

    Akceptacja!
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 23 listopada 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madame_butterly wrote:
    Cześć, czy mogę się do Was przyłączyć? :)
    Witamy :)

    Milano, mąż robił badanie nasienia, a ja: AMH, Inhabina B, Estradiol, FSH, LH, anty-TPO, DHEA-SO4, MTCx2, TST i TSH. Robiliśmy badania w Invicta i był to pakiet badań pierwszorazowych.
    Dziewczyny, ale się wkurzyłam ;/ Jestem w LUX MEDZIE. Rzadko z niego korzystam i postanowiłam sprawdzić jakie badania w ramach niego mogę robić. Założyłam sobie ładnie, pięknie konto i co widzę? Badania, które robiłam na własną rękę np. toksoplazmoza czy FSH mam w tym pakiecie, a ja za wszystko płaciłam z własnej kieszeni. No szlag mnie trafił. Jakby te badania były po 5 zł. to ok, ale niektóre nawet po 200 zł. były. A najlepsze jest to, że jak się umawiałam do gin. prywatnie i on wiedząc o tym nie powiedział mi, że da mi skierowanie i nie będę musiała płacić. Człowiek jak sam nie sprawdzi i nie dopyta to go gdzieś mają ;/ Także Dziewczyny dopytujcie o skierowania, skoro płacimy i się nam należy to trzeba o swoje walczyć.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 23 listopada 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milano wrote:
    Mąż będzie się badać w styczniu tak ustalaliśmy, ja teraz chce zrobić LH FSH TSH prolaktyna estriadol i testosteron. Coś jeszcze polecacie na początek na 2-4 dc ? Alegzi a Ty jakie badania będziesz robić?
    Dokładnie, nie ma co czekać z założonymi rękami, jak coś jest nie tak to chce wiedzieć i zwalczyć to :)

    Ja na razie idę z tym co mam (wypisałam post wyżej) i zobaczę co mi gin. powie.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • Milano Autorytet
    Postów: 969 404

    Wysłany: 23 listopada 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alegzi dzięki za odpowiedz, myśle ze jak moje badania zle wyjdą to rozszerze to o ANTY i DHEA Itp. Na razie podstawy chce zobaczyć a i tak zapłacę za nie około 200 zł..
    To faktycznie Cię naciągnęli! To jest jednak spory koszt tych badań :/ niestety tak jest ze o wszystko trzeba pytać Ehh.. dobrze ze już wiesz i możesz spokojnie sobie powtórzyć za darmo chociaż część :)

    7 CS i w końcu są dwie kreski! :)

    oar83e3kt53wl0vf.png
  • Madame_butterly Ekspertka
    Postów: 191 59

    Wysłany: 23 listopada 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za przyjęcie :D

    Testuję 11 grudnia, oczywiście o ile wcześniej nie przyjdzie @.

    Może troszkę napiszę o sobie :D

    Mam 28 lat, staramy się z mężem o pierwsze dziecko.
    Starania zaczęliśmy we wrześniu, pod koniec cyklu i niestety już nie trafiliśmy w dni płodne.
    Październik rozpoczęłam pełna nadziei, ale niestety się nie udało.
    Teraz kolejna szansa.

    Nie robiłam jeszcze żadnych badań, szczerze powiedziawszy unikam lekarzy jak mogę. ;)

    28 lat
    6 cykl starań o pierwsze dziecko (luty/marzec 2018)
    W zanadrzu: ovarin, żel conceive -> od 4 cs
    Grudzień 2017 - cytologia (ok)
    Luty 2018 - USG (ok)

    "Chcę tylko wiedzieć, do którego punktu wolno mi dojść w moich nadziejach"
  • Milano Autorytet
    Postów: 969 404

    Wysłany: 23 listopada 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madame_butterly wrote:
    Dziękuję za przyjęcie :D

    Testuję 11 grudnia, oczywiście o ile wcześniej nie przyjdzie @.

    Może troszkę napiszę o sobie :D

    Mam 28 lat, staramy się z mężem o pierwsze dziecko.
    Starania zaczęliśmy we wrześniu, pod koniec cyklu i niestety już nie trafiliśmy w dni płodne.
    Październik rozpoczęłam pełna nadziei, ale niestety się nie udało.
    Teraz kolejna szansa.

    Nie robiłam jeszcze żadnych badań, szczerze powiedziawszy unikam lekarzy jak mogę. ;)

    Myśle ze z badaniami to spokojnie ale każda z nas ma do tego inny stosunek. Ja teraz kończę 5 cykl starań i troche zaczynam się martwić wiec już myśle o badaniach swoich i męża :) Obyś nie musiała czekać i grudniowe testowanie przyniosły dwie grube krechy :D
    5

    7 CS i w końcu są dwie kreski! :)

    oar83e3kt53wl0vf.png
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 23 listopada 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milano, zapomniałam napisać o toksoplazmozie, ale to robiłam tylko dlatego, że mój mąż się na to uparł. Robiłam je w pierwszym miesiącu starań jak myśleliśmy, że ciąża to tylko kwestia czasu ;) Ale piszę o tym z przymrużeniem oka.

    Madame, to świeżutko u Was ze staraniami. Cieszcie się i korzystajcie z uroków starań :)

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 23 listopada 2017, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milano wrote:
    Myśle ze z badaniami to spokojnie ale każda z nas ma do tego inny stosunek. Ja teraz kończę 5 cykl starań i troche zaczynam się martwić wiec już myśle o badaniach swoich i męża :) Obyś nie musiała czekać i grudniowe testowanie przyniosły dwie grube krechy :D
    5

    Nam gin. powiedział, że średnio para stara się o dzidzię około roku. Więc trzymam mocno kciuki  Ja jakoś też po 5-6 miesiącach poszłam na badania.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • Madame_butterly Ekspertka
    Postów: 191 59

    Wysłany: 23 listopada 2017, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chciałam się właśnie już na wstępie za bardzo nakręcać tym wszystkim - badaniami, później oczekiwaniami na wyniki, gnaniem z nimi go ginekologa itp.

    Też poczekam do 5 - 6 miesiąca, gdyby się nie udało.

    Trzymam za Was mocno kciuki!
    Obyśmy wszystkie pod choinką znalazły upragnione II kreski. :)

    MałaMi90 lubi tę wiadomość

    28 lat
    6 cykl starań o pierwsze dziecko (luty/marzec 2018)
    W zanadrzu: ovarin, żel conceive -> od 4 cs
    Grudzień 2017 - cytologia (ok)
    Luty 2018 - USG (ok)

    "Chcę tylko wiedzieć, do którego punktu wolno mi dojść w moich nadziejach"
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 23 listopada 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madame, jeżeli byłoby jak piszesz to byłyby to najwspanialsze święta 

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ